Përplasja Rama-Rusi në OKB, ambasadori Ferit Hoxha rrëfen prapaskenat

21 Shtator 2023, 09:10Politika TEMA
Përplasja Rama-Rusi në OKB, ambasadori Ferit Hoxha rrëfen

Ambasadori i Shqipërisë në OKB, Ferit Hoxha, tregoi për mbledhjen e Këshillit të Sigurimit që u drejtuar sot nga kreu i qeverisë Edi Rama.

Ambasadori Hoxha komentoi ndër të tjerat edhe debatin e Ramës më përfaqësuesit e Rusisë, duke thënë se debati i tyre është episodik dhe nuk ka lidhje me thelbin e takimit.

“Debati procedurial në fillim të takimit është episodik dhe nuk ka të bëjë me thelbin e takimit. Ky takim i sotëm është pjesë e programit të presidencës shqiptare të Këshillit gjatë këtij muaji. 

Është një nga dy takimet dhe aktivitetet shënjuese, në anglisht quhen “signature events”, janë takime në të cilat presidenca investohet më shumë se sa në pjesë të tjera të axhendës.

Ky takim i këtij niveli të lartë, debat i hapur me Ukrainën është hera e parë që organizohet që prej fillimit të luftës dhe është në pajtim të plotë me qëndrimet që ka mbajtur Shqipëria mbi konfliktin  në Ukrainë”,-tha Ferit Hoxha.

16 Komente

 1. S
  Shaqo

  O gazeta, o Mero, po ndalu gazetaret qe te mos perdorin fjale e fjalor te papershtatshem. Fjala PRAPASKENE, eshte e rende te perdoret, eshte e njejte me pabesine, kulisat, mashtrimin e dikujt etj etj. Ne ato qe ka thene e fjalen e mbajtur nga Rama, gjithcka ka qene e hapur, para te gjitheve, balle per balle dhe jo prapa shpines se Rusise apo dikujt tjeter. I ulni vlerat debatit, se sipas jush jane organizuar prapaskena me dike tjeter ne kurris te tjereve. Bejeni reale gazetarine, e tra nsparente, dhe mos mendoni se nuk lexoheni nese nuk perdorni dicka te fshehte, qe vetem ju e dini. Nese jeni te hapur e transparente, mos keni frike, se ndryshe i ulni vleren e seriozitetin gazetes. Ne cfare lexova, nuk pashe ndonje prapaskene. .

  1. V
   Vranakonti

   SHAQO,ka shume te drejte. Ne ate mbledhje te KS te OKB-s , ne fjalen e kryeministrit shqipetar nuk pati asnje prapaskene. Ai jua tha ruseve ball per ball dhe pa frike. Prandaj ketu nuk ka ndonje prapaskene.

  2. M
   Messerschmitt

   Skandal ..shqiperia ne OKB perfaqsohet nga nje gjadhjere

   1. b
    ben

    Duket qarte se Messerschmitt-i te ka mbetur ne prapanice, prandaj nuk te del prej andej dhe nga mendja.

   2. D
    Davidi

    Ky eshte ai qe i tha Fevziut, se Hrushovi i ra me dore tavolines.

    1. Z
     ZYBER

     MOS U KRUNI KOT ME RUSIN SE DO JUA HEDHI KOQET NE ERE

     1. a
      armand

      Do na haje belerin nqfts do i mbijetoj luftes ne Ukraine.

     2. M
      Moni

      Eh Ferit.... Ha me te gjitha luget, ku te mundesh... edhe tek ato ojf-te qe ju paguajne nga 50 evro per pjesemarrje kur ngelen pa njeri. Nejse, shpresoj qe ne ate post qe ke, te dish si te punosh. Tung!

      1. u
       uahahahahah cer the ,O ferit !

       por lerei idiotizmat feeeeeeerit e kujdes se po na merrni me qaf ,shko e mblidhi Dhit uo Nastradina

       1. s
        sami kashta

        Po Feriti ashtu ka shku e do shkoj se e ka zanat lepirjen e spiunat nuk mbeten keq, po shif edhe ate bucen e Lutfi spiunit, Dautllaren, qe i del surati kudo pa bo asgjo gjithe spiunat e felliqur qe bohen ambasador se jan puthador e puthab...

        1. h
         hasan kernaja

         Te policia e bostonit e ka dokumentin qe u kapen me spiunen e FBI qe i kerkonin sex me 10 dolar, te babzitur. ashtu ka mbet hala ai malok Ferit

         1. M
          Mondi

          O Ferit o ferit o frrrrrr, po ku ishte prapaskena o ferrrr.

          1. K
           Klodi

           Feritit i vodhen kompjuterin me shifren e ambasades, ketij do i duhej hequr fare edhe certifikata e sigurise.

           1. S
            Saimir

            Me kujtove nje popullore me kte ferrin e feritit. Nje burre kap me zor gruan e feritit, ajo po mundohej gjasme nuk donte. Fillon me thirr burrin o ferit o ferit, nderkohe burri vazhdonnte tu i heq breket dhe ia futi nderkohe lopa e feritit o ferit o ferit o frrrr, e kishte narre tollumin nderkohe

            1. j
             joel shkodra

             "Presidenca shqiptare gjate ketij muaji" - keshtu shkruhet ne fjalet e F. Hoxhes. Po si more, nje muaj do te na rrije atje "kokeministri" yne duke drejtuar ate "keshill", apo do ta zevendesoje Feriti?

             1. M
              Migranti

              DIPLLOMATET POLITIKANET E LIDERRAT SHQIPFOLES I KANE NE "TEREZI" PUNET E VENDIT TE TYRE TANI BEJNE KUVENDE NDERKOMBETARE PER TE RREGULLUAR PUNET E SHTETEVE TE TJERA. KETO MONSTRA KUNDERMOJNE ER LLAGEMI E KUFOME. NGA ERA E PADURUSHME E KETYRE KUFOMAVE (MIDIS TYRE EDHE RAMA) NA VJEN NDOT TE PREZANTOHEMI SI SHQIPFOLES.

              Lini një Përgjigje