Paskal Milo: Rama i shtoi pikë Shqipërisë ndërkombëtarisht

20 Shtator 2023, 22:50Politika TEMA

Paskal Milo: Rama i shtoi pikë Shqipërisë

Ish-ministri i Punëve të Jashtme ishte këtë të mërkurë i ftuar në emisionin “Now me Erla Mëhillin për të folur rreth mbledhjes së Këshillit të Sigurimit të OKB-së e cila u drejtua nga Shqipëria.

Ai tha se kryesimi i Këshillit të sigurimit të OKB i ka mbërë mirë Shqipërisë ndëkombtarisht pasi sipas tij, kjo mbledhje e rëndësishme i jep më shumë zë vendit tonë në sytë e ndërkombëtarëve.

Milo shtoi se kryesimi i Këshillit të Sigurimit i ka dhënë më tepër pikë edhe kryeministrit Rama, i cili sipas ish-ministrit, tashmë ka një afishim ndërkombëtar.

“Unë mendoj se i shton pikë Shqipërisë në radhë të parë, në planin ndërkombëtar,. ku Shqipëria afishohet si kryesuese e këshillit të sigurimit, të një institucioni kaq shumë të rëndësishëm e që po për një çështje po kaq të rëndësishme siç është lufta në Ukrainë, është një  marrëdhënie e gjerë për publikun edhe për ata që nuk e njohin Shqipërinë.

Në një rast të tillë ka një “public relation” më të madhe dhe i bën mirë Shqipërisë dhe mendoj se i ka bërë mirë. Sa i përket kryeministrit Rama, ai edhe në pozicionin e tij si kryetar i Këshillit të Sigurimit, patjetër që ka marrë mjaft kredo politike, jo vetëm brenda vendit, por edh enë planin rajonal dhe ndërkombëtar, pasi në fund të fundit, ka dalë atje jo vetëm si kryeministër i Shqipërisë por si kryetar i këshillit të sigurimit. Ai ka një afishim ndërkombëtar dhe këtë duhet ta pranojmë”,-tha Paskal Milo.

10 Komente

 1. R
  Republic banana......

  Cmenduriiiiiiiii.... corapekuqi nje karagiozi,politika e jashtme behet ne interes te vendit te vet e jo nje tellall i xhamise se Erdogan apo Sorros apo American!!!! Kur te bjere bumja ruse ne Albanistan nuk ka Erdogan,biden,sorros,sholc a meloni qe te sos muslimon brother's.... gezuar ramazonin

  1. S
   Shpendi

   Koment i pa vlefshem prej injoranti funksional . Militant i non grates , nje çoban qe ka mesuar te shkruaje ne kohen e shokut Enver .

   1. K
    Ku ti kesh,,

    Fut edhe i banane nga prapa dhe kompletohesh,,se ti flet nga bytha Jo nga goja,,nga goja ti dhjet mut

   2. G
    George

    Problemi nuk qendron nese "duhet ta pranojme" apo jo "afishimin nderkombetar" te gjeniut te politikes demokratike shqiptare Edi Rama, apo jo; por sa aftesi do te kene politikanet ruse te kuptojne te vertetat e medha qe ai afishoi ne forumin e larte te Keshillit te Sigurimit Nderkombetar.

    1. D
     Dhembeli

     Rama tregoi qe eshte Gjigant i pa arritshem

     1. P
      Patriot

      Ju lumte! Jeni fisnik z Milo!

      1. r
       robi

       Vetem hunderrit te foltores Tritan prasit nuk i kishte pelqyer qendrimi prej burri shteti i gjigandit Edi Rama qe foli dje si burre shteti nga maja e piramides diplomatike te botes duke e bere perbindeshin e vicidolit dhe spiunin Agush me kriza zemre dhe gjendje depresioni. Bravo o gjigand , ja ngrite lart emrin Shqiperise dje dhe qente e foltore leshelise le te lehin , karvani te shkoje perpara.

       1. P
        Popull

        Bravo Rama. Shqiptar i madh. Mbreme live gjithe bota kishte ne epiqender refleksionet me pozitive per Ramen dhe Shqiperine vetem palacot e lexhendes nxinin dhe kishin hapur gropat septike per te qelbur ambjentin ne Shqiperi dhe shqiptaret qe nga Robert Papa, Tritan preshi, Gimi i puros, e lloj lloj trapi e trapeshe qe flisnin sikur sapo kishin dale nga salla e operacionit ne tru qe u kishin heq trurin e tyre dhe u kishin fut mutin e lexhendes ne kafke. Cfare mjerimi. Vetem perpara Rama dhe Shqiperia.

        1. D
         Davidi

         Nostalgjik, anti-imperialist.

         1. M
          Mbeshtetesi...nga prapa

          Nostaslgjikun e ke non grata ne tirane,,,pagohet dhe me rubla ruse,,,edhe strehimin e femijeve e Ka ber gati ne rusi,,si milloshevici,,,, kuptove gje o davo

         Lini një Përgjigje