Përplasja në OKB: Reagim viral i Ramës në Itali

20 Shtator 2023, 23:54Politika TEMA

Përplasja në OKB: Reagim viral i Ramës në Itali

Një jehonë mjaft virale ka pasur polemika e Edi Ramës me ambasadorin rus në OKB, edhe në rrjetet sociale italiane. Në këtë vend, ku ka një impakt të rritur me zhvillimet në Shqipëri, debate i sotëm ka qenë mjaft i mbuluar. Gazetat kryesore si Correre della Sera dhe La Repubbica i kanë dhënë një hapësirë të plotë të gjithë debatit në Këshillin e Sigurimit që u drejtua nga kryeministri shqiptar, ndërkohë në rrjetet sociale ka një impakt të shtuar për reagimin ndaj Rusisë. 

 

4 Komente

 1. b
  ben

  Zgjidh problemet e tua, leri ato te botes,

  1. R
   Raimond Vlonjati

   Ketu ua futi bukur ruseve me ironine about " Special operation" shprehje qe perdor Rusia per te justifikuar pushtimin e Ukraines . Por qe aty Rama duhet te flasi edhe per ceshtjen e Kosoves, se eshte nje rast i mire te ndihmohet Kosova ,se eshte ceshtja jone, Ndersa Ukraina nuk eshte ceshtja jone

   1. V
    Vranakonti

    Bejne shume mire qe mediiat e botes i bejen jehon per te mire Edi Rames ne drejtimin e KS te OKB-s. Kurse Tritan Preshi thot te kunderten nga xheloziia dhe tartakuti qe i ka hyre ne barke Sali Berishes.

    1. S
     Shqiptari

     Përgjigje burrërore! No coment.

     Lini një Përgjigje