“Dita më krenare e Shqipërisë në marrëdhëniet ndërkombëtare”, Rama ndan fotot nga mbledhja në Këshillin e Sigurimit në OKB

21 Shtator 2023, 09:14Politika TEMA

“Dita më krenare e Shqipërisë në

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me një fotoalbum me momente nga mbledhja e zhvilluar një ditë më parë në Këshillin e Sigurimit në OKB, të cilën e drejtoi Shqipëria.

Rama ka ndarë foto me homologun ukrainas Volodymyr Zelensky, kancelarin gjerman Olaf Scholz, si dhe personalitete të tjerë të pranishëm. Ndër të tjera nga fotot vihet re edhe prezenca e bashkëshortes së tij, Linda Ramës. 

“Mirmëngjes, dhe me fotoalbumin e ditës më krenare të Shqipërisë në historinë e marrëdhënieve tona ndërkombëtare, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan kryeministri Rama krah fotove.

 

20 Komente

 1. M
  Mortja ,plasi gallata me bidallenjt !

  Ky palo Klloun nuk do me dt se cfar behet me popullin shqiptare ne Shqiperi qe po degradon cdo dite e meshume , nuk ka dit kurr te shikoj Terrorzimit qe i behet Shqiptareve ne Greqi nga Shteti Grek ku denohen per nji thes Mariuane 20 - vjet ,qe eshte Skandaloze per Jurispondecen e Botes ,eshte nji Terrorr Shtetror kunder shqiptaraeve qe i behet nga Shteti Shkerdhate Grek sot e 33- vjet ,dhe si ky palo Klloun ,qe i hap bythet kudo me trego se sa te medha i leshon Pordhet , qe lejon Beljeret e cdo lloj Shkerdhate Greqie te vij ne Shqiperi e hiqet Zote Shtepie , pa pik Dinjiteti Kombetare e Shtetrore , na shetit Podiumeve te OKB - si Nastradin . me idiotesin se do zgjidhi ky Problemet e Botes , nderkohe qe e gjithe cfar ndodh ne OKB eshte nji Loje e Te Forteve ,eshte nji Show me tymos trut e Opinionit Boterore dhe Kllouni i Gjate idiot Aktron duke e futur Shqiperine ne vorbullen e Ciklonit Politike ,ku gjithcka do pasoje eshte ke ne

  1. ?
   ?xyz

   Qënke tërbuar keq, o Xhixhile. Njëlloj si Tritan Preshi. Saqë nga marazi edhe në titullin e komentit ke gabime (bidallenjtë)! Asnjëherë reputacioni i Shqipërisë në arenën ndërkombëtare nuk ka qënë më lart. O të shkretët ju: edhe 20 vjet të tjera në opozitë. Kush duron kaq gjatë.

   1. _
    __________________

    ? xyz : Ah , ha ha ha .Vertete ? Un i dhjes ne surrat Tritanit e Sharlatanit ,ty nuk e di nse do ta deshiroje ate gje ,por je duke thjshte nji tru naive per mos te then nji Naiv . Ate shkretet ju ,me Reputacionet e Nastradinit te Gjate . _ Shqiperia eshte i vetmi Shtet qe nuk funksionon ne asnji Hallke Shtetrore ,ku shoqeria eshte shndruar ne Turma Psikopatesh ,te droguerish ,militantesh ,kriminelesh ,bythqirash greqie ,nji Shtet e Qeverri qe hetecen kuturu ,pa asnji Koncept te qarte cdo te thte Shtet . Kemi nji shtet qe sdo me dit se cfar bene Shteti Greqirave ne 33 vhet ne Greqi me Emigrantet Shqiptare ,qe eshte duke Ushtruar nji Gjenocide te hapur para syve te gjithe Botes e ks Nastradin di me hap bythen para Grekut e beje Kllounin Forumeve te Botes ! Pra , ky Nastradin perfaqson vetem Pordhet e veta ne kte Shtet por asnjiher interesat e Shqiptareve e Shqiperise . Reputacionin futja ne bythe perseri ,se Na Qelbi !

   2. a
    aleks

    po ti mortja ke inat edin apo grekun se s'po e marrim vesh

    1. E
     E verteta troç

     Natyrisht , sigurisht dhe pa tjeter , qe ti Mortja je rrote kari komplet .

     1. T
      Teksani

      Qenke komplet plloce lale! A ja lan bolet Zenit perdite?

     2. z
      zalli

      Mos e ngaterroni o njerez,eshte kurti ,gerdalla(gervalla) konjufca e terci e verci.

      1. Q
       Quo Vadis o vendi im europian?

       enver hoxha e mprehi shpaten edhe njehere oj per situaten.Vetem ´´fitorje´,vec ´´fitorje´ ´.,nxjerre goje e tij.Ajo qe intereson dhe e drejton kete qenie me gen-blloku,eshte vec karriera e semure e karriges.Shndrrohet ne dylber i sulltanit aziatik,per ta pasur mire per voten, gjindjen musllumane ne krah te tij.Dikur sulmon personalitetin dhe poltikanin me te madh te Ballkanit Ibrahim Rugoven me fjalet me te poshtra,vec per te pasur ne krah tij,udheheqsit aktual te Kosoves se ahereshme.Ky klloun i karrieres,vazhdon po me kete fjalor ti kundervihet gjyqit te Hages,qe me pare ka denuar kriminele te luftes si Milloshevici,etj,kjo thjesht tani per tu dukur si hero ne syte e kosovarve.Ky demagog i ka kushtuar dhe nje dite pushimi Nene Terezes,por asnje aktivitet nuk organizon per te,apo per heroin tone kombetar Gjergj Kastrioti,dhe ne anen tjeter vazhdon te ngreje obeliske me emra turqesh,qe kane luftuar ne krah te sulltanit erdogan ne Turqi!!!!!!

       1. A
        Alesio

        Shqiperia si asnjeher me pare me qeverin Rama me marrdheniet e saj diplomatike dje e tregoi plotesisht kontributin qe ka dhene Rama per Shqiperin dhe Shqiptaret????

        1. A
         Altin

         Per tu duartrokitur zoti Rama reputacioni i Shqiperis eshte ngritur ne nivelet e saj me te larta dhe ju e keni bere te mundur ????????????

         1. a
          andi

          dje jemi bere te gjithe krenar

          1. a
           alba

           perfaqesim mese dinjitoz

           1. u
            urim

            vetem suksese te uroj

             1. Z
              Zeno

              Bota e tere u cudit.Ka ngelur gojehapur ne menyren habitore. Pirdh o popull pirdh!

              1. D
               Devolliu

               Ha o Zeno , ha (mut , desha te them) . Na shkrive gazit me ironine tende prej idioti vicidolljan, sa , per pak , na u keput uckuri I brekeve .

              2. B
               Bejkush

               Bojaxhiu drejton KS të OKB!. Hitleri do kishte vrarë miliona më tepër veç t'a kishte patur këtë nder.. Enveri atje në ferr po përvëlohet nga xhelozia Por shqiptarët e mjerë gënjehen nga skenat e një psikopati që nesër po ju rrezikua pozita e tij mund t'i lëpijë edhe b* Putinit. Popull budalla me një udhëheqës frikacak ...

               1. A
                Asnjeansi

                Bejkush loqia .

                1. S
                 Shqiptar ne USA

                 Respekte Z Rama ! Je nje lider dhe shqiptar i vertete . Varju karet kopileve te Salih Berishes

                 1. b
                  banal

                  O Bejkush, behu rrush ju mut a i vrare. S'u pushoi as goja e as bytha pa le shelqeres qe si duket dhe atje ku eshte i punon akoma me serbet! Rrace e poshter qe hani buken e kesaj Toke! PO Edi Rama shkelqeu ore, per here te pare ne Historine e ketij kombi !!

                  Lini një Përgjigje