Ylli Rakipi: Mos vajti për lesh kjo botë, që Bajrami dhe Rama drejtojnë Këshillin e Sigurimit në OKB?

21 Shtator 2023, 10:31Politika TEMA
Ylli Rakipi: Mos vajti për lesh kjo botë, që Bajrami dhe Rama

Dje ka qenë një ditë e shënuar për Shqipërinë, pasi drejtoi mbledhjen e Këshillit të Sigurimit në OKB.

Kryeministri Edi Rama u bë protagonist, për përplasjen me ambasadorin rus.

Kjo ka bërë që të vlerësohet nga një pjesë dhe të marrë kritika nga një pjesë tjetër.

Ndërkohë që Ylli Rakipi thotë se kjo botë duket se po shkon për lesh, meqë erdhi dita që Rama të drejtojë Këshillin e Sigurimit në OKB.

@tpz.al "Mos vajti për lesh kjo botë o Fevzo, që Bajrami dhe Edi Rama drejtojnë Këshillin e Sigurimit të OKB?!" - Emisioni i plotë: www.youtube.com/watch?v=0dzj0AImPP8 #tepaekspozuarit #mcntv #yllirakipi #blendifevziu #edirama #bajrambegaj #tpz #fyp ♬ France Accordion Swing - MIZUSATO Masaki

114 Komente

 1. S
  Shkodrani

  Po pse mor shketdhata vetem helm nxirrni nfa goja...ju jeni te paguar nga ruset o motetqire...turp qe ky shtet ju le te lehni.

  1. M
   Mize.Marseli

   Ore ylli,?.Po ti ke vajtur per lesh ore debardhe.Po shqiperie ka nxjerre trima dhe te mencem.Ti I mat njerzit me kutin e memories tende qe ke rrjedhur.Po si Rama dhe Begaj jane me te afte me te mencem,me diplomat e large pages se shumina derrmuse e shteteve te botes,kuse ti shikon vetem hunden tende.Ti aftesit I mat nga numri popullsis dhe fuqia e armeve dhe jo nga trimeria dhe aftesia drejtuese.Ti mohon vetveten sepse je nje mize

   1. .
    .

    Hahahaaaa mire qe e kuptuat .... Bajromi dhe Ramy-zi ne krye te Siguris Botrore. Dmth jepi Evgjitit pushtet te llapi ter diten. $$$$$$$$$ Nuk vajti Bota per Lesh, por per Lesh jane disa institucione Nderkombetare qe jane thjesht Vitrina, ose ndryshe "valvula per te ingranuar disa procese te I njeh vetem inxhinjeri qe krijoj makinerin".

    1. C
     Cipras

     Po mer te qifsha grune dhe papune evgjit grek. Shporru more pederast i felliq se mban era mut

     1. P
      Pika qe te ka mbetur

      U te rafte dhe pika se te gjithe te tjerat te kane rene o Pike!

      1. s
       shqip

       Shume sakte e ke thene, vetem se "jevgjiti" ne kete mes je zotrote. Pastaj sikur Rama eshte ortodoks, apo per tipa si puna jote, ortodokse jane vetem ata qe propogandojne politiken e ndryre te neo-grekeve?

       1. .
        .

        Ishte Orthodhks, kur ishte I paster shpirterisht. Kur ju fut thellne bith demoni i egoizmit politik u be Synet ne Top Kapi me Kumbar Erdoganin. $$$$$$$ Pasi e bekoj Papa i Romes me mbeshtetje plitike u deklarua haptazi Karoik. $$$$$$$ Dmth bastard i tredhur, nderin me te madh beri qe braktisi Orthodhoksin, Fen e stergjysherve te tij.

       2. T
        Thjesht shqip

        O pike mos vdeksh kurre, se i duhet edhe llumi kesaj bote.

      2. S
       Shteti rezil qe jep mend

       Rakipi ka fol drejte dhe sakte.U bene kembet ti flasin kokes?Del shteti shqiptar i telendis deri ne kocke me skandale te padegjuara ne bote dhe te japi mend dhe te vendosi rregull?!IPa llogarit te meparshmet diktaturen me katile ne bote,vetem keto qe po ndodhin ketu jane skandale turperuese( vjedhje votash menyre industriale,nxjerja te dhenave Tims,shteti lidhur ne mafien qe punon per krimielet platforma sky,inceneratoret,pagesa Mcgonigal,vjedhja pronave,porti Dr.,koncesionet skandaloze mjekesi,Call Center qe rrjepin europianet vet qeveria dmth,pastrimi parave te droges me organizatat me kriminale ne planet)duhet te rrinin me nje cep pa folur fare,sepse eshte shtet rezil

       1. d
        deda

        po drejt e ke"u bënë këmbët ti japin mend kokës"d. m. th.u bë edi rama ti japë mend botës.?! epo atëhere i bie që ylli rakipi(këmba)ti japë mend presidentit dhe kryeministrit të vendit tënd.ps(ç'far ndodh në familje nuk nxirret në pazar) besoj kaq gjë duhet ta kenë mësuar.f.m

        1. t
         tetovari2

         Ti o rezil maskara aferin të qoftë,e fitove për sot sufllaqen!

         1. t
          toni

          O te qifsha robt ty dhe rakiçit behuni krenare per Shqiperine qe u ul ne karriken e arte td drejtimit botes , pse ju ka denu zoti mohoni amesine tuaj te Shqiperise mëmë per nje kocke me helm nga salqeni dhe te tjeret , turp shume turp.

          1. A
           Altin

           Respekt Toni. Po ky eshte gazeKar. Shqiperia nga dje mori emer e personalitet

          2. t
           toni

           O te qifsha robt ty dhe rakiçit behuni krenare per Shqiperine qe u ul ne karriken e arte td drejtimit botes , pse ju ka denu zoti mohoni amesine tuaj te Shqiperise mëmë per nje kocke me helm nga salqeni dhe te tjeret , turp shume turp.

           1. M
            Malesori

            Ik or kar me zile evgjit gre qire zhduku nga forumi se ketu komentojne vetem shqiptare o te qifsha rracen e zhabzinjve

            1. H
             Helios

             O jevg grek muti po flasim per OKB e jo per gjera tjera. Ikni mer bythqira mos beni diversjone se nuk ju pine me uje. Shkoni pallohuni me bithe burre me burre e mos komentoni ktu or vemje

            2. 6
             60 vjec

             as nallane druri nuk jane para rames...njerez shpirtnxire

             1. A
              Ari

              Ashtu eshte: Jemi te kqinjte e vetes...Nuk kemi krenari veç kur e bejme vete nje gje...Shkurt jemi shume, shume mendjemedhenj..!!!!Nuk dime te vleresojme, pasi kemi bindjen idjote qe, po vleresove dike te bie vlera ty, nderkohe qe eshte krejt e kunderta...!!!!???

              1. p
               pjeter

               Ky lloj njerzish, qe per fat te keq ka me bollek ne Shqiperi, nuk dalin lehte nga ato ndjenjat e inferioritetit qe i ka mberthy qe kur kan lind! Keta njeres e kane te veshtire te besojne qe ka shqiptare qe gezojne respekt jashte Shqiperise! Keta nuk arrijne ta kuptojne Ramen pertej atyre perkufizimeve mendore qe kane vete ne trurin e tyre per te!! Rama ne OKB, nuk beri vetem per vete nje figure dinjitoze, por rriti edhe dinitetin e shqiperise edhe te faktorit shqiptar. Relacionet qe ka Shqiperia ket 10 vjecarin e fundit jane me te mirat qe kemi pasur ndonjehere nderkombetarisht, e nga kjo fqinjeve tane dashakeq, nuk u behet qefi, si psh, pergjigjia qe mori Greqia per çeshtjen Bejleri eshte frut edhe i rritjes se atyre relacioneve dhe marrdhenisve qe kakrijuar Shqiperia kete dekaden e fundit! Asgje nuk vjen kot, ka nje rrjedhe llogjike ç'do gje!!

               1. D
                Deutsche Albaner????????????????

                Sa Komentus ja Qinkan Familjen ketij Yllit Karipit ,si thoni ,tja Qi edhe Une Grune?

                1. z
                 zhigolo

                 E ke izën Deutsche shkërdheje këtë shkërdhatë sa të dojë qejfi!

                 1. c
                  ce do emrin

                  edhe grun edhe rakipin qe te dy bashk

                 2. s
                  shqip

                  Keta individe, qe Rama i quan "kazan mediatik" jane xheloze per arritjet e Rames ne politiken nderkombetare. A do imagjinonit qe ne karriken e Kryetarit te Keshillit te Sigurimit te OKB-se te ishte Berisha apo Meta? Do qeshte e tere bota me deklaratat bajate te ketyre kllaunve te politikes tone, te afte vetem per te vjedhur.

                 3. p
                  popull

                  Ky zhapiku eshte topelepires i Sslrs, shume ngetaiv e injorant,70 fjale ka gjithsej ne fjalorin e tij.Simbol i neverise

                  1. S
                   Shaqo

                   Kur fshataret, qe ne rini kanebkullotur dhen e dhi, dhe kane mbledhur lajthi, mbaruan ne demokraci per gazetari dhe tani, ngaqe nuk dijne sa vlejne e sa cmohen, japin mend. Ata ne trupin e tyre kane vetem helm dhe nje dite, nfa marazi, do te thumbojne veten si akrepi. Po ti Mero, cfare do qe i nxjerr ne gazeten tende, tashme ata jane te diskredituar, mos zer kollonat e gazetes me mendimet e njerezve pa vlere.

                   1. .
                    .

                    Ylli Rakipi gazetari me pragmatist dhe asnjanes.

                   2. P
                    Patronazhisti sufllaqexhi

                    Edi Rama ka të metat e veta si km por ka autoritet kur flet Po ai palo president si bajromi me 22 veta delegacion me parrukiere e guzhinier me vete na beri si afrikanet që udhëtojne si fis

                    1. Y
                     Ylli rakia

                     Ah more rakip rakia,,e dim qe te vjen keq per shpalljen non grata te mikut tend te ngushte,,,dikur me shum rrije ne zyren e saliut se ne shtepine tende me familjen,,e dim qe ke perfituar shum e shum gjera nga saliu,,,e dim dhe qe ke pare live bashk me saliun vrasjen e azemit,,dim dhe qe more kaseten e bodigardit te azemit kur u intervista,,,kemi pare dhe video skandaloze kur ishe tape dhe ofendoje me fjalet me te ndyra kryeministrin e vendit,,,dim qe ke qen dhe super komunist si saliu,,,,ata qe te njohin e din mir se cfar kocklepiresi ke qene ne ate sistem,dhe mbas 90,,, je tip PUSHTI rakip,,,bej te fala atyre 5 kocklepasve qe mer ne studio per nate,,,rames ti rruani topet,,gjithashtu dhe presidente se eshte burr zoteri e i respektuar,,, DREJTIMI i OKB NGA SHQIPERIA ESHTE ARRITJE,,,prandaj ha mut o yllo,

                     1. S
                      Sali spiuni

                      Me shume nuk kam cfare te shtoj.????

                     2. D
                      Doda

                      Ky eshte nje nder shqiptaret Legen

                      1. k
                       kur shikojme Surratin tat ,po.E besojme !

                       po ky lavire peshtire Bordellos se Kazanit ,qe pasi u shkerdhy 30 vjet me Kryeshkerdhatat saleh mutaj ,papritur sot na bon Te Drejtin ej !!!!!!!!!!!!!!!! Me njerez si ty ,s'mundet me ken ndyrshe kjo Bote o rropsi kazani ,njerez pafytyre

                       1. L
                        Labi

                        Po nuk e more vesh o Sufllaqexhi e ajo puna e parukieres ishte si këto pordhë që lëshon ti nëpër komente? Ajo pinte kafe me burrin dje në Tiranë, miku jot shkruante se e ka marr presidenti në New York. Po përse nuk mateni pak, o zotërinj që nuk dini gjë tjetër veçse të fyeni njerëzit? Të ngjan vetja i fortë ty që fyen presidentin e Republikës, hë?

                        1. U
                         USA

                         Ky Rakipi eshte nje prostitute mediatike ne sherbim te Salih kurves Njeri i ndyre dhe qesharak

                         1. n
                          niko kalemi

                          Cfar prisni nga Ylli Ralipi,kur banonte ne Cerrik mbante dashnoren ne shtepi bashke me gruan,eshte fare i paftyre por ti rroje Sali Berisha qe i privatizoi godinen e gazetes Albani,beri pallat u pasurua dhe tani ka guxim qe te pergojoj kryeministrin dhe presidentin

                          1. T
                           T

                           Po ashtu do plasni muti nga goja do ju dali .vetem nga xhelozia qe rama po jua qi grat dhe une kshu u cudita kur me than qe te ka qir grun .por pastaj me than qe ti ke mar fund ste punon kari .ok mor qorr muti edi do jua shkerdhej familjet juve komunistave ty sales e kompani .do vdisni nga marazi .

                           1. N
                            Noci

                            Perse keni kaq inate mor njerez ,ai eshte kundershtar jo armik.Shikoni mendimin e z. Preç Zogaj dhe Mark Marku ke lezet ti degjosh jo se lavderuan njeri por u treguan realiste,pasi edhe ata gazetare opozitare jane

                            1. V
                             Vlora

                             Ne kte bot ka mishkonja ka dhe blet bleten e mirmban mishkonjen e vret se ajo te helmon

                            2. N
                             Nari

                             Nuk mund te rrinte pa komentuar edhe ky byth lepiresi i nongrates.Sikur ne vend te Rames te ishte mos o zot Sala,imagjinoni se c'far elozhesh do te bente ky ndyresire per te,pavaresisht se ai nuk do te kishte kurre,po kurren e kurres performancen dhe shkelqimin e Rames

                             1. S
                              Sadiu

                              Ylli Rakipit i ardhka keq për rusët që i futi në dhe' Rama. Çfarë ndyravec analist kemi, njërit i vjen keq për rusin, tjetrit për Belerin, tjetrit për nongrata serbin, tjetrit për....... Por sa kafshë pylli paska kjo Shqipëria e shkret.

                              1. P
                               Pjeter

                               Ka shume si ky qe ndjehen keq ne te qenit shqiptar. Cdo gje e mire i helmon dhe merzit vetem sepse urrejne Ramen e qeverisjen e tij. Lexova nje status te njejte te gazetares Fatjona, qe ish ngritur ne mesnate te shante paraqitjen e Rames ne Ksh. Sig. Si ky trapi e kjo trapja Rama i trajton kur i ka perballe si Zara

                               1. r
                                reti11

                                Nuk ndihet keq se eshte Shqiptar, por "i ka dhene besen" perbindeshit te vicidolit, grrkut, srrbit dhe moskes! Ky plere vetem Shqiptar qe nuk eshte.

                               2. m
                                mateo

                                I bëri paraja e haramtë të pjerdhin nga goja, jo nga e ka vendin, prandaj flasin kësisoj. Ky soj, për inat të vjehrrës ia jep ...kujtdo.

                                1. R
                                 Rakip servili

                                 Logjika e servilit; kur e udhëheq greku apo shkjau bota është madhështore, ndërsa kur shqiptarët udhëheqin bota ka ik për lesh. Si i duron Shqipëria këto krijesa ???

                                 1. E
                                  Ersekari

                                  Katunar.....!!!

                                  1. H
                                   Hasoni

                                   Ne te vertete, Shqiperia, jo bota, ka pesuar trauma dhe deformime te renda kulturore, qytetare dhe etike, qe ne cakun kohor dhe historik kur Ylli Rakipi dhe tipologjia e tij kane mundesi te japin dhe ndertojne opinione!

                                   1. R
                                    Roland

                                    Si mund te flasesh per kryeministrin e vendit,kur e perfaqeson ate denjesisht,more rrugac mediatik?Turp te kesh:ti Fevziu qe pranon antishqiptare ne studio,Bushat komunisti i pandreqshem,Qim Peka nga Qyteti(plebej)...Ku ke pare,more...more...qer nuk ka emer per ty,nje kryeminister shqiptar kaq elegant dhe exellent.Nuk behet politika me plendesa dhe raki,o ditezi,joooo...

                                    1. L
                                     Lala i Lushnjes

                                     O Landi! Fevziu është mi i zi e më anitshqiptar si ai, sepse është i vetdijshëm. Qipia është budalla me okë e brokë.

                                    2. F
                                     Fatmir Lohja

                                     Eshte date historikeMund te shkojne dekada qe atheu yne i vogel Shqiperi,mund te drejtoje per here te dyte Keshillin e sigurimit te okb-se.Sulltanpiktori yne ,e shfrytezoi mire,per te vene pikat mbi i,duke treguar se eshte djali i artistit te popullit,i rritur pa komplekse nacionaliste n ne Tirane.Po hiqi dore nga koncensionet e ppp-te te ngritura nga ministresha e filoqylsat,nuk kush e konkuron me!?

                                     1. v
                                      vicidoli na kopliku

                                      Ti Fatmir LOHJA do jesh nga KOPLIKU dhe keni bo ca marifete ju, ca biznese e ca diplomat lepirsa si malok pa bes qe jeni Pranaj lavdo ti se ke ca nga raca jote e qelbur

                                     2. s
                                      safety

                                      Edi Rama ja beri mire ati Rusit koke karit, Ti Ylli ke shkuar per lesh ka kohe ,je gazetari me i pa afte ne te gjitha nivelet.

                                      1. D
                                       Dukati i Ri, Vlore

                                       Fytyra me e uryer e TV ky eshte..nje legen burre,qe nuk di nje argument .Por flet si grate e liga,me the te thashe...o I legenosur po kush do ti te vej ,Saliu..me ate frengjishten e tij te Viçidolit..ik ore plere burre ,me mire mos flisni fare se I ulni pike fare burerise suaj se profesionalizmi ju ja lene me kohe...

                                       1. G
                                        Gomari Udhi

                                        Per lesh Ke vajtur ti o Udhi koqja.Rama morì drejtimin sipas regullave te shkruara te OKB dhe Keshillit te Sigurimit.Pergjigjet qe DHA ne cdo fjale qe nxorri Jane per tu pasur zili.Sa te paska djegir deshtimi i Rusise ne KS dje...!

                                        1. M
                                         Mohamed

                                         Perfundimisht kam te drejte kur them jeni derdimene politik. Kjo ne okb para asaj qe beri ne serbi ku mes beogradit tha kosove,eshte ZERO. Me gjeni nje personalitet qe ka pas b*the te permende fjalen kosove ne serbi,vetem nje. Ish presidenti serb i asaj kohe nuk e priti ramen se kishte info nga klyshet e UDB tek ne qe do permende fjalen kosove.

                                         1. U
                                          Ujori

                                          Ylli Rakipi e ka bërë shkollën 7 vjeçare në fshatin Barmash të Kolonjë, si puna e Saliu në Viçidol. I jati ka qënë BP vullnetar i zellshëm i sigurimit.

                                          1. A
                                           Arli

                                           Ylli Rakipi shpirt zi, goje helm, katran me boje . Nje gje te mire e kishte Enveri , ai ju vinte hakut juve . Ai te ishte gjalle vetem per disa si puna jote . Po ti ti je plake more ditezi dhe nuk nxure???????? Po pse o katran i zi nxjerr helm nga goja per njerezit tane , perkryeministein e Shqiperise , ai na perfaqeson ne te gjitheve dhe te jemi krenar dhe ta respektojme . Ja shkruajne gazetat e huaja anembane botes Po ti ku ngele o plaku Merja . Te rrofshin tespite…….. Po ti shoku i Arjan Canit je cfare te presim nga ty , por do te vij dita edhe ty katran i zi . Kane faj ata pronaret e medias qe akoma ju mbajne ju . Ty tambyllen emisionin njehere dhe u shderrove ne kafshe beje si i cmendur … nuk e meriton je nje palo gazetar . Duhet tju flakin rrugeve atje ku duhet te jeni.

                                           1. T
                                            Tini

                                            Ky eshte gazeKar qe rr tan diten ne gote rakie Pika tv qe mbajne keta dordolece. Respekt per kryeministrin qe na nderoi dje

                                           2. R
                                            Ricardo

                                            Ylli njeriu me negativ ne shtyp, bixhozçi, dallaveraxhi, qylxhi e gjithe veset me te keqia ! I perzene nga pothuaj te gjitha studiot televizive, ben gam, gam kot se sja vershellen njeri ! Rruga me e thjeshte te plasi nga zilia dhe te haje ate qe nuk thuhet !

                                            1. A
                                             Ana

                                             Ylli Rakipi katran me boje , kokrra e legenit plak matuf . Mos ia vini veshin ketij pako gazetari . Enveri duhej per kete dhe nje takem si keta ai u vinte hakut ketyr palacove . Fajin e kane ata qe i mbajne ne media keta legena …., O ylli e di ate qente le te lehin Karvani te shkoj para …. Eh degjoje o Yll mavria .

                                             1. D
                                              Diola

                                              Legen burre e legen tv. Rama i dha drejtim dje, i lumte

                                             2. B
                                              Besniku

                                              Po leteni kete dertiment te haj nje kothere buke , ai ishte tap fare . Rama iu del edhe ne enderr dhe i tmerron . Ai do ca klikime te marri nje gote . Gjunah medhrojeni kete Yll legenin , se vete koha i flake keta pisa . Lereni se eshte ne grahimat e fundit ky dreq Rakipi ….

                                              1. B
                                               Besniku

                                               Po leteni kete dertiment te haj nje kothere buke , ai ishte tap fare . Rama iu del edhe ne enderr dhe i tmerron . Ai do ca klikime te marri nje gote . Gjunah medhrojeni kete Yll legenin , se vete koha i flake keta pisa . Lereni se eshte ne grahimat e fundit ky dreq Rakipi ….

                                               1. F
                                                Fatmiri

                                                Hahahahaha shume sakte

                                               2. A
                                                Alex

                                                Ja hëngsha "Noc Rrokun" Bajramit, ndërsa për Kryeministrin thuaj çfarë të duash.

                                                1. <
                                                 < ALBANIA >

                                                 Nuk. kuptoj pse RAKIPI ,eshte. meritorious. me. shum LAVROVI ?

                                                 1. i
                                                  ina

                                                  zlli rakipi vdes te marre vemendje nga Rama

                                                  1. d
                                                   drita

                                                   sa keq me vjen per rakipin ,flet negativisht per Ramen se ndryshe nuk i kushton njeri rendesi ,plak matuf

                                                   1. t
                                                    teri

                                                    sa inat kane o zot

                                                    1. F
                                                     Flamur

                                                     O rakip ke ik ti per lesh

                                                     1. I
                                                      Igli

                                                      pse nxjerr vetem negativitet nga goja o rakip

                                                      1. L
                                                       Luli

                                                       Te zotet per Rapikin jan vetem ata qe vrasin e vjedhin si padroni i tij non grata. Rama ka difekte si cdo shqiptar po politikisht ne arenen nderkombetare eshte i nivelit te lart. Mjafte te degjosh stampen e huaj. O karip o rakip.

                                                       1. N
                                                        Nositi

                                                        Akoma me kete koqe meŕresh omero

                                                       2. S
                                                        Skela

                                                        Eshte turp qe ti je gazetar o yll carri.Keshtu eshte kur mendon se ti je me i zoti se te tjeret.Idjoti mendon se di gjithecka po nuk e di qe je idjot.

                                                        1. P
                                                         Pleqesia Himare

                                                         Bravo km Rama! I dhe tjeter dimension Shqiperise ne arenen nderkombetare! Respekt

                                                         1. N
                                                          Nik Nika

                                                          Ta lumsha or Rame. Te ka hije kryt e venit

                                                          1. C
                                                           Cimi vlora

                                                           O ylli kryeministri perfaqeson popullin shqiptare ,prandaj kur perdor ironin tepakten gjej momentin e duhur. Te pakten ju si gazetar duhet te demostroni edukat,dituri, etj. Jo tegjitha te keqiat jane mbledhur tek ne shqiptaret, qe te na perjashtojne nga drejtimi,me ikujdeshem kur shkruan ,bej nje visite.tek neurologu sepse nuk je mire

                                                           1. S
                                                            Suljoti

                                                            Shqiperia ne krye te vendit aty ku e meriton si nder me te moçmit ne Europe

                                                            1. D
                                                             Deda

                                                             I bere zbor kryeminister. Ta lumsha or burre

                                                             1. S
                                                              Stefan Qerimi.

                                                              Gazetar me shkallë inteligjences nën zero!Po të ishte Iliri me Saliun çfar mendimi do shprehje?

                                                              1. D
                                                               Disilusion

                                                               E mer Raqip I ish Albania, sot banor I Kazanit, pse o derezi flet keshtu per bashkelkombasit e tu, qe tashme udhehiqen nga mendimet e ndritura, te USA dhe BE?

                                                               1. T
                                                                Tironci ta vont o Yll

                                                                Shkurt je copa e boles se Edi Rames.Legen ke qen dhe sumqim do vdesesh o Rakip mgjth Fevzo e te tj si puna juj.

                                                                1. Y
                                                                 Y R

                                                                 Nje pleh llapaqen ky mut gazetari ....

                                                                 1. O
                                                                  O O 7

                                                                  Qe Yll mut Rskipit i shijonte dhe vetem hante e nuk ngopej mut pe Saliut kjo dihej , po qe te arrinte deri kaq qe mos t’ja mbushe syrin esnje tjeter pervec Saliu , Noka , Paloka , Tritani , Bumci apo Faro me kerrin e ti kjo nuk besohej .

                                                                  1. N
                                                                   Nositi

                                                                   Akoma me kete koqe kandari meŕresh o mero

                                                                   1. N
                                                                    Nositi

                                                                    Akoma me kete koqe kandari merreni o mero

                                                                    1. A
                                                                     Alb

                                                                     Bota nuk vajti per lesh o Rakip po vajti ne pidh te sateme.

                                                                     1. P
                                                                      Poseidon

                                                                      KE SHKUAR TI PER LESH O KAR ME SYZE!!!!!!! ATY TE PLASNI SI DERRAT O ERA E QELBUR E SALEHKARAXHICIT ILIRSPIUNPRESIDHJERIT......

                                                                      1. U
                                                                       UNE

                                                                       Ky kolonjari , qe mban ere perselargu sepse lahet nje here ne tre muaj, eshte nga shume te paket, qe po mbijeton ne stanin e tij . Arsyeja eshte se drejton emisionin me komik ne albanistan. Mua me pelqen.

                                                                       1. M
                                                                        Moza

                                                                        O tokë e bekuar ! Të kanë zaptuar njerëz të mallkuar. Ngrehu Enver vetëm për një javë sa të zhduken këto plehra të mender "medias se lirë"që qelbën këtë vend ,që janë shitur kokë e këmbë te armiqtë e shqipëtarëve.Këto kanë qenë ,janë,e do të vdesin antishqiptarë se janë të mirëpaguar nga greku ,serbi,e rusia. Duhet të vendoset me ligj nga parlamenti që të tillë njerëz që vjellin vetëm vrer dhe shajnë e nxijnë Shqipërinë nëpër media e kudo që të kenë mundësinë.Të shpalle të pa dëshiruar për shqipëtarët dhe të zhduken një herë e mirë e të shkojnë e të gjejnë t'ëmën e tyre në Greqi,Serbi apo kudo tjetër në nuk i qërojnë fare nga faqja e dheut.Zoti martë hakun e shqiptarëve të ndershëm.????

                                                                        1. J
                                                                         Josifi

                                                                         Inatçor i lindur.Gishti i drejtuar në "askund"tregon shumë për personalitetin e një njeriu!

                                                                         1. D
                                                                          Dy lisat

                                                                          Siç duket Rakipi ka lënë bythoren dhe po shqyen gojën ndaj dhe nxjerr mut e lesh nga goja

                                                                          1. S
                                                                           Shqipëtar!

                                                                           Po ik o ylli që nuk bën “dritë” ndryshe nga yjet që shkëlqejnë , ky mërmerit?!!!

                                                                           1. v
                                                                            visi

                                                                            Kush e mban ne pune kete gagac qe paragjykon boten.

                                                                            1. X
                                                                             Xyz

                                                                             Iliiiiiiiiiiii!

                                                                             1. K
                                                                              Kolonjari

                                                                              Ai enver hoxha ua qinte kurvat ju plehrave ne ate the kohe. Edhe ty yll karrit. Po aq keq jua ka qire sa edhe juve bijve te kurvave ua ka thith me shiringe trurin dhe ua mbushi koken me mut. Dhe tru muter do ngordhni ju dhe pjella juaj.

                                                                              1. S
                                                                               Shqiptari

                                                                               Te terbuar nga paraqitja tejet korrekte dhe dinjitoze te Ramas ne drejtimin e Keshillit te Sigurimit,kapterret e Enverit dhe lakenjte e Berishes çuditen.Rama mund te kete shume gjynahe dhe dobesi,por eshte kryeministri qe ia ka rritur kredibilitetin Shqiperise si askush tjeter.Rama ka krijuar modelin e kryeministrit modern,kompetent dhe te barabarte me lider te vendeve te medha dhe autoritare ne arenen nderkombetare.Boll jane tallur bota me qeveriare langaraqe qe dinin vetem te ngrdhesheshin dhe tr serviloseshin si idiote.Rama ka nje vleresim maksimal ne çdo tavoline nderkombetare dhe e ka bere Shqiperine nje partnere serioze dhe kompetente ne takime dhe evente si ky ne Keshillin e Sigurimit.Lakenjte e Berishes po çmenden per kete sukses te Rames.Te shkuara

                                                                               1. s
                                                                                sofi

                                                                                Une them qe bota ka hikur per lesh kur ka njerez si Ylli Rakipi. gazetar qesharak.Jam e bindur qe ky Ylli nyk e di se si punon OKB. Ta the une o Ylli qe vetem yll nuk je.Cdo shtet anetar ka te drejten te jete udheheqes i asamblese. imadh ose i vogel qofte ky shtet.

                                                                                1. Q
                                                                                 Qytetari

                                                                                 Gjithe shqipetaret sot ndihen krenar per faktin , qe zeri i shqiperise ka arritur majat me te larta dhe KM i saje Edvin Rama drejton me kompetence te plote organizmin me te larte boteror; nderkohe qe palaco si ky fshatari Kolonjar , qe te kujton dumbabistet Haxhi Qamiliste , apo te tjere si Babalistet kane rene ne zi. Kane te drejte se ata jane si ajo reja e zeze, qe shperndahet megjithse ngadale, per tja lene vendin drites , qe shkelqen gjithenje e me shume ne kete vend.. Shqiperia po behet.

                                                                                 1. S
                                                                                  Seldi

                                                                                  Qarte e bukur! Flm kryeminister

                                                                                 2. S
                                                                                  Sokrati

                                                                                  Shpirtzinj, zemerliq, funderrina, njerez pa asnje vlere mbledh e gjithe media shqiptare, por ky ylli rakia eshte ne majat e larta te te gjithe mediave per xhelozi, shpirtligesi, per inatçi dhe nje legen njeri... Gjithçka e zeze thuhet nga llumi i kombit per shkak se plasen nga inatet dhe semundja e xhelozise kronike, kur shikojne se sa lart eshte ngritur Edi Rama dhe sa fuqishem degjohet zeri i Shqiperise. Antishqiptaret jane ne unison me pushtuesit dhe sherbetoret e tyre brenda dhe jashte vendit. Rrofte Shqiperis e lire, e pavarur dhe neser demokratike e vertete! nderim per Edi Ramen.

                                                                                  1. a
                                                                                   adi

                                                                                   Mi ne duke i zoti ti qenke Rus i thekur

                                                                                   1. L
                                                                                    Lugu gjat

                                                                                    Per lesh ka shkuar shpura jote qe ka kullotur pa kriter livadhet e blerta te atdheut tone.Akti madhor i te mencurit , ju beri te dukeni ata zvaranike qe jeni.Zhgryhuni me njeri tjeterin ne halet televizive ku nxirni avujt me eren e qelbur nga thellesia e shpirtit . Ptuuu race e peshtire ju vret e mira .

                                                                                    1. D
                                                                                     Dita

                                                                                     Ngehu Enver nga varri vetem per te bere zap keta mbeturina komuniste antishqiptar qe na le peshwesh . Po ti nuk pyesje ia gjeje vendin ketyremostrave. Mbyllini emissionet ketyre maskarenjeve flakini dhe jugjeni vendin . Z. Ngjela i beri thirrje Kryministrit ligji te veproj . Ky eshte dhoku i Arjan Canit antishqiptarit me te poshter , me keq se Bejleri. Guxojne keta felliqesira te bejne gam gam gam nga ekranet e mediave shqiptare . SPAK u ti gjykojne . O Ylli ti ke ikur nga dynjaja , te bere Enveri te flasesh me vete je torrollisur fare… Nuk te ben dot derman Sala se u damkos . Sa leke te japin te besh gam gam per Edi Ramen. Po ti nha Edi Rama ben keshtu , fituat lirine se Sala ju zhdepte ne dru ju vemje… Mosmirenjohes te ndyre.

                                                                                     1. D
                                                                                      Dita

                                                                                      Ngehu Enver nga varri vetem per te bere zap keta mbeturina komuniste antishqiptar qe na le peshwesh . Po ti nuk pyesje ia gjeje vendin ketyremostrave. Mbyllini emissionet ketyre maskarenjeve flakini dhe jugjeni vendin . Z. Ngjela i beri thirrje Kryministrit ligji te veproj . Ky eshte dhoku i Arjan Canit antishqiptarit me te poshter , me keq se Bejleri. Guxojne keta felliqesira te bejne gam gam gam nga ekranet e mediave shqiptare . SPAK u ti gjykojne . O Ylli ti ke ikur nga dynjaja , te bere Enveri te flasesh me vete je torrollisur fare… Nuk te ben dot derman Sala se u damkos . Sa leke te japin te besh gam gam per Edi Ramen. Po ti nha Edi Rama ben keshtu , fituat lirine se Sala ju zhdepte ne dru ju vemje… Mosmirenjohes te ndyre.

                                                                                      1. K
                                                                                       Kosovari

                                                                                       Bo boooo. Mbi njëqind komente, te tere kundër Yllit. Pse more njerëz kështu? A jemi ne demokraci? Ylli ka te drejte te jete mut muti, palaço, hajdut, gjobvenes, vrases, sherbetor i ndyre i armiqve te popullit shqiptar, siç eshte ne realitet dhe eshte ne rregull me veten e tij, familjen, fëmijët e rrethin e tij. Ashtu ja kërkon shpirti e xhepi. Prandaj mos e çani koken. Edi Rama eshte përfaqësues legjitim i shqiptareve te ndershëm dhe e mbështesin per pro amerikanizmin dhe europianizmin e tij. Kaq.

                                                                                       1. D
                                                                                        Dementi

                                                                                        Ti vicidoli i koplikut qe sulmon ate lohjen je nje nga ata qe kur hane banane zbutesh,po keshtu jane kafshet se idiot ashte fatkeqesi te quhesh,te fala nga biri i vukut e i sheqeres

                                                                                        1. I
                                                                                         Ismaili

                                                                                         I ben qejfin Bajramit dhe rames ,,,,dhe ertogan Taipi i rexhepit i ka ndimuar pak ....

                                                                                         1. M
                                                                                          Messreja

                                                                                          O idhi! Po nga Barmashi je ti o? Po Edi Rama ben nga nje si ty mengjes per mengjes o qyq me boje? Po je kolonjar o kar apo te ka zene joteme me ndonje devolli apo lale. E barazon veten me bushatin, peken, apo shanon. Koqe

                                                                                          1. B
                                                                                           Bek Beka

                                                                                           Per lesh ke ik ti o Rakip ptuuu tradhtar.

                                                                                           1. S
                                                                                            Spasiba

                                                                                            Ylli që pi rraki vuan nga kompleksi i inferioritetit. Nuk e shau mor rob, 3 të vërteta tha. S'u ba hall i madh!

                                                                                            1. F
                                                                                             Fshatari(jo nga fshati)

                                                                                             Po pse,c'e kujton Ramen ti,si veten tate???!!! Po fshatar ngele,o i SHKRETE.

                                                                                             1. J
                                                                                              Jimi

                                                                                              Kur del ne televizion dhe drejton emisione nje loqe si ty, pa tjeter qe kjo bote do te shkoje per lesh !

                                                                                              1. ?
                                                                                               ????

                                                                                               Ptu! Racë e poshtër! Gjithmonë shpreheni keq more i pafytyrë! Po kur kryeministri vepron mirë,më mirë mos fol more fëlliqësirë,se e dimë që nuk ke respekt! Fytyrë dhe gojë e pisët! Vjell vetëm vrer edhe kur punët shkojnë keq,edhe kur shkojnë mirë!

                                                                                               1. E
                                                                                                EDI DEPOS

                                                                                                Ylli Rakipi te ka pagzuar qe e do rakine dhe pasi gelltit disa gota flet si kodra mbaz bregut.Bota ka shkuar per per lesh qe kur ti nga gazetar,u bere analist tani ke bllokuar dhe mban nje kanal tv.dhei thua emisiont Te paekspozuarit.Une mendoj se ti Rakipires je i pa ekspozuar ti je person qe ke bashkpunuar me Sali Berishen ne krimet e tij,por nukbeshte narre njeri pervec shtypit kohes e disa personave ne te kohe por deri tani je ke hedhur.Athere perfitues e sahanlepites e tani i qan hallin Rames,ky po ta mendoj mire njerez si ti nuk pranon kurre ti bejne itervista se i felliqin emrin i thone ky qe i sherbeu Sali nongrates ne deshire i ka qare hallin Botes se ka shkuar per lesh se Rama drejtoi mbledhjen e keshilllit sigurimit te OKpo kush do ta drejtonte i o ylli lartican i sali nongrates.Rama nuk ka frike ka detyrat ai drejtoj djhe ISBENkur shiqirija ishte e ngarkuar nga radha dhe pikrisht ne Ukraine e filloi misjonin dhe e vazhdoi ne kshillin e sigurimit te OKB.Sot shqiprise i duhen disa si Rama te mbroje me dinjitet interesat e saj te shkelura dhe vene ne vend ceshtjen kombetare.Sot per sot Rama nga sa r kemi pare e degjuar nuk ka konkurent as nga opozita dhe pozita,i je inatin thote populli jepi hakun o Rakipires sharlatan.

                                                                                                1. D
                                                                                                 Doktori

                                                                                                 Mashkull kurve.plak qelbs.gazetar ordiner qe kerkon oturak me honger

                                                                                                 Lini një Përgjigje