Për ata që i thonë Ramës "pse i flet ashtu një superfuqie si Rusia", "e kush je ti që bën trimin me Rusinë"

21 Shtator 2023, 17:08Politika TEMA
Për ata që i thonë Ramës "pse i flet ashtu një

Replika e Ramës dje ndaj përfaqësuesit rus në Këshillin e Sigurimit ishte epike dhe u bë shpejt virale në internet. E saktë, e duhur dhe me pak ironi brenda.

Nuk jam ndonjë adhurues i Ramës, përkundrazi, por duhet pranuar që Rama ka aftësi komunikimi dhe ka guxim të loze me gjëra më të mëdha se tregu shqiptar i politikës dhe se ai vetë.

Rama i bëri marketing vetes në botë, kjo është e qartë, por dhe Shqipërisë me këtë rast dhe kjo duhet pranuar.

Është ironike të shikosh "sovranistet" shqiptarë që i thonë Ramës "pse i flet ashtu një superfuqie si Rusia", "e kush je ti që bën trimin me Rusinë", në të njëjtën kohe që po këta "sovraniste" i bëjnë "karshillek" USA.

Nga kjo mund të kuptohet pse Rama është në pushtet dhe ata në opozitë. Rama di t'i loze mire kartat e veta, aty ku duhet dhe me atë që duhet. Di kujt t'i bëjë karshillekun dhe di kujt t'i bëjë lajka.

Në këtë drejtim kundërshtarët e tij janë aq pas në këtë lojë sa duken amatore në mos të prapambetur totalisht në stil dhe kapacitet, intelektual dhe komunikativ.

Për sa kohë nuk del diçka e re nga opozita, më i aftë se Rama në komunikim dhe lojën e kartave dhe aleancave, apo të paktën konsekuent në ndershmërinë dhe lojën e tij bazuar në parime që Rama ka vështirë ta konkurrojë, duhet të përgatitemi që ta shikojmë Ramen me dekada në pushtet derisa Zoti apo Djalli ta marrë pranë vetes. (Endri Tafani)

63 Komente

 1. R
  Rikardo

  Nuk eshte fare ashtu sepse Rusia efektivisht nuk eshte me nje superfuqi

  1. R
   Raimond Vlonjati

   Po Ekonomia nuk i ben fare pershtypje Endri hajvanit qe ka bere kete shkrim karagjoz ? Apo njerezit te hane “komunikimet” e Rames. C’jane keta gazetare sharlatane . Ca rendesi ka ky muhabeti me Rusine , kur ne e kemi Ekonomine me te dobet ne Europe

   1. V
    Vishja kot

    Po thuaj nje fjale te mire o Raimond. Qe te jesh kundershtar i kesaj qeverie s'ka asgje te keqe, por thuaj ca gjera qe besohen. Dhe hiqe ate 'Vlonjati' se na turperove ne vlonjateve te tjere

    1. H
     Henks

     Rajmonda,. E mori motra provimin orreeee...

     1. L
      Lexhenda

      Raymond Vlonjati nga Kuçi i Vlores: Në këtë drejtim kundërshtarët e tij janë aq pas në këtë lojë sa duken amatore në mos të prapambetur totalisht në stil dhe kapacitet, intelektual dhe komunikativ. E lexove kete se per ty ishte….

      1. V
       Vlonjati 12

       Ti je nje palaço qe vetem vrer vjell nga goja per çdo gjë e per te gjithe . Te ruat Sali krimineli dhe atij beji hosana tere diten , se ke per tia pare hairin

       1. p
        pershendes !

        Nje shkrim konçiz per ata qe dine te lexojne, jo per funderrinat qe dine vetem te çfryjne si bythe e dreqit. E, sa mban kjo Toke mbi vete, krimba, gjarperinj, minj e çdo lloj gje tjeter qe mbrohen nga shoqata e kafsheve! Pergezime Endri Tafani per konsecuencen tende te mendimit dhe te shprehurit!

        1. M
         Malesori

         Kush je ti me pseudonim Raimuti, qe mundohesh te ulish njeriun, ku tere bota eshte duke folur per te, ndersa tere shqiptarija, eshte duke u krenuar. Jeni nje grup spiunes ne krye me nje bastarr plak, qe nuk ju intereson populli dhe shteti e tere kombi, por ju intereson inati ndaj gjigadit dhe mbretit te shqiptarise ne tere bote. Sot popoulli shqiptare ndjehet krenar para tere botes. Tere botes po i drillen gjujt, ndersa gjigandi jone ia plasi ne fetyre ambasadorit Rus.

        2. A
         Aldo philly

         Rama tipiku kaposhit mbi pleh. Delirant dhe sharlatan qe del leh si langua gjahu. Na felliqi. Po ne jemi milingone o pall kari n as denjojne tna degjojne. Nga ky vend po ikin e largohen perdite nga 100 vete ky loqja kakaris si shkemb graniti.

         1. N
          Ndryshe

          Po qe e ke mire, plako. Milingone jemi dhe jo vetem s'duhet te te flasim, po as te jemi fare ne OKB.

        3. R
         Republic banana......

         Te flasesh karlliqe ne nje bourdhelo islamikesh normalisht qe eshte nder e trimeri,kjo se per faktin se me sunitet, shiitet, tourkotsamides, kosovare, shpellare etj kesisoi njethundrake arabe m'Albanistan nuk te duhet dhe shume mend a professional, mjafton qe tju bjesh me rrocke kokes e cdo gje tut'ok. Por te luash me zjarrin ne politiken e jashtme te vendit ku alenca mes shtetesh dhe fuqia jote si shtet eshte mjerane,ketu kemi te bejme me nje....kar me syze! Ditet ne vazhdim do te tregojne pendimin.... ndrishe corapekuqi do te katandiset si Erdogan,sot u luan trimin evropianeve a amerikaneve,neser ne gjunje u ben pipa......,gezuar ramazonin!

         1. J
          Janulla Muhametzidis

          Janulla, Ramen e ke orthodhoks keshtu mos na ha rakin shume. Babain ja quanin Kristaq. Prandaj fuck off Janulla

          1. U
           Ujku Plak

           Ti Banane e Shkelur, te te vije turpe qe Shkruan Shqip dhe je anti Shqipetare. Jo Rama, por per sa Kohe do kete Shqiperi dhe Shqipetare, duhet ti jemi mire njohes dhe te dalim gjithmon ne Krahe te Usa, sepse po te ishe per Rusin, Grekun dhe Sllavet e kishin mbush Shqiperin me Karipiçi dhe Karipidhis. Se mos kujton se jam me Turqit? Edhe Turqit Rrace Jevgjiti si Greku jan.

           1. B
            Banana koment

            C'fare po thua? sikur je nen influence!! Te ka bere injoranca te humbasesh c'do lloj normaliteti ne koment

            1. E
             Erindi

             Ik mor kelysh i shtetit me legen ne politik Mos i fyj Shqiptaret mor kelysh i kurves , qe ha therimet e Grekut , therimet e kombit me te pabes ne rruzull Politiken qe ben Ed Rama , sot per sot eshte politikani me i respektuar ne Europ dhe me gjere . Si t'ja vesh emrin mor legen politikes dhe politikanve grek qe mbrojne nje njeri sa kriminel aq dhe odiner Aksidentalisht kanhyre ne Europ se ata duhet te konsideroheshin si vendet qe jan kufi me Turqin A kupton mor injorant qe greket kan vjedhur historin Ilire dhe pellazge E kuton mor injorant heronjt e qe proklamon greqia jan Pellazg dhe Ilir Po mos te ishin Avanitasit ( Shqiptaret ) greqia to qe cliruar kur ti binin breket perandoris osmane Ishin kapedanet Arvanitas qe udhehoqen revolucionin grek ( e shkruaj me te vogel se nuk kam respekt per ate komb) dhe fitoi pamvaresin greqia .Mos shkruaj me kelysh i kurves

             1. K
              Koki

              Rama na qenka politikani me i respektuar ne europe dhe me gjere?????? I q robt eri. Ahhahahhah Pse qenka kshu apo se shkon me brekushe apo si shofer, ne takime?! Ata te gjithe jane njesoj… dhe ky….rama eshte ndryshe….eshte i vecante. Rama eshte nje kokerr K. Kaq

              1. M
               Moni

               Nje kokebosh dhe analfabet funksional si puna jote e ka te veshtire ta kuptoje kete gje. Ti shyqyr qe merr 300 evrote cdo muaj nga Eladha mou. Me shume nuk debatohet dot me nje qyp si zotrote. Shendet!

             2. f
              frank

              Kush je ti shan Shqiptaret more mut grekut ose hale serbit ti qifsha rrobt e shpise e cfar te mban pragu

              1. K
               Kopenhagen

               Po te kerkonte jot eme me ilace ne dore o ditezi. Pi ilacet se ndryshe behesh gazi i botes.

              2. S
               Shaqo

               Bravo Endri, se edhe ti shpesh ne shkrimet e tua, me pak se te tjeret e llojit tend, jeni perpjekur, me pyetje adoleshentesh, t'i jepni mend. Por, e ke thene me bukur se askush, se ai eshte aty ku eshte, ngaqe s'ka tjeter si ai akoma, me ate kulture e bagazh intelektual qe ka, por qe per keto arsye, nuk eshte ndjere asnjehere inferior me udheheqesit me te larte boteror, te cilet e vleresojne dhe kane kenaqesine e vecante te flasin me te, ndersa shume syresh paguajne per te patur nje foto me ta. Shahun e politikes e luan po aq mire e bukur sa te medhenjte e politikes. Capaculet tek ne po pelcasin nga marazi.

               1. M
                M

                Ty te paskan pjerdhur mendte o i shkrete

               2. G
                Gërdalla komuniste Sali po hesht

                Kush janë këta që i thonë Ramës këto,këta janë ca zagar të Saliut që Rama ka 10vjet që po tallet dhe i ka lënë rrugëve të lehin për karrike,arrijnë deri aty sa përçarjen e tyre për nongratën,akuzojnë Ramën. Këta janë ca si Tritan preshi që nuk duhej të dilte në skenë pas atij preshit,janë ca cjep si qim i sypeshkaqenit e një Lukuni që po të ishte Saliu në OKB do t'a shpallnin hero dhe do e prisnin në Rinas sikur po vinte Haxhi Qamili

                1. 6
                 60 vjec

                 flori i ka tokat lushnja, flori...e ben prasin sa nje shkop bejsbolli.

                2. s
                 shqip

                 Me sakte se eshte shkruar nuk behet. Bravo per artikullshkruesin

                 1. x
                  xhoxhi

                  Rama është njeri me mënd dhe jo çapaçul.Gjithë bota e vlerëson dhe ne shqiptarët e shajmë për çdo gjë.Gjëndja sot e opozitës ku ska më keq është rezultat i aftëssive të Ramës të cilin nuk mund ta rëzojnë me votë.Këtu do jemi dhe do e shikojmë.Me çka tha në OKB në 2025 është atje dhe ndështa edhe më 2030 dhe opozita do shkojë drejt zeros...

                  1. v
                   vishja plot

                   E sakte, por ne shqipot jemi te dalluar t'ja fusim njeri tjetrit. Shiko Serbine apo Greqine qe per krenari kombetare kane pothuajse nje ze. Edhe tensionet qe vijne nga Greqia jane te prodhuara nga arvanitasit kunder vellezerve shqiptare. Rama eshte miri midis gjithe gerdalleve politike ne Shqiperi. E ka lozur kaq bukur sa fitoi edhe te pakten 4 vjet te tjera ne pushtet dhe Shqiperine e vuri ne nje vend me te nderuar.

                  2. C
                   CHP

                   Vetem nese do ishte Lexhenda viqidolit ne burg do kishte vlere fjalimi i Xhigandit Rama ne OKB...

                   1. N
                    Nik

                    Po eshte e vertete qe Rama u çfaq trim dhe mire ja beri perfaqesuesit te Rusise, por te mos harrojme qe Rama eshte pas Gaxhoit. (Amerikes dhe perendimit). Pse nuk eshte Rama aq trim ndaj Micotaqis apo Vuçiç!?

                    1. M
                     Mos u merzit

                     Nuk e di psene mor Nik?? Sepse orientimi eshte te qetesohet Ballkani. Eshte koha qe shqiptari te tregoje qe eshte edhe i zgjuar.

                    2. D
                     Devolli

                     O Rakip faqja pa qime, sa di ti, di bytha ime. D Agolli.

                     1. E
                      Eh c'na kujtove kohen e shkuar

                      ...." Nga kjo mund të kuptohet pse Rama është në pushtet dhe ata në opozitë. Rama di t'i loze mire kartat e veta, aty ku duhet dhe me atë që duhet. Di kujt t'i bëjë karshillekun dhe di kujt t'i bëjë lajka....." Na kujtove Enverin me shoke, qe faleshin te ambasada sovjetike....dhe pyesnin Ambasaden per cdo pordhe qe benin. Mire Enveri qe e bente per parime ( gje qe e vertetoi kur u prish me sovjetiket). Po EDromi, per se e ben ? .....Mos u lodh te me pergjigjesh, se e di pergjigjen.....Per karrigen e KM, qe sic e dime te gjithe aktualisht nuk varet nga votat por nga Ambasada e USA.

                      1. V
                       Vranakonti

                       Jane disa injorat e gomar te Saliut,te opozites qe u kane rene PORDHET ne zemer nga frika se rusi do egersohet e do dergoje bomba mbi koken e Saliut, Tritan Preshit,Metes,Paloqes,Nokes dhe do behet hataja e madhe sepse Ed Rama ne keshillin e sigurmit paska bere batuta me perfaqesuesn e Rusis. Pika qe nuk ju bje ne koke e t'i heqin qafe.

                       1. K
                        Kaq per debil-karqolat qe mburren me Rame-trapin.

                        Edvini Droga eshte i keqperdorur nga Amerika i shantazhuar me dosjen McGonigal dhe e perdorin si nje leysh qeni te rrahur ku ne rruge i leh cdo kujt edhe nje te sojit te tij te rraces gjermane, nga droga e mare i turret cdo kujt por ne qafe ka zinxhirin e pronarit Daj Sami.

                        1. K
                         Kujtim

                         Ik ore budalla! Kështu do hash bukë ti? Mjerë jot ëmë për ty ore tip

                         1. P
                          Pirdhni se liroheni.

                          Perfaqesuesi i Rusise ishte i rangut te ambasadorit Hoxha qe rrinte pas bythes se Rames dhe bente lojen e telefonit te prishur, pra ky debat ishte i denje vetem per Hoxhen qe jane te nje rangu. Viza e droges se thithur me tub ishte me e gjate sec duhej e Rames i dukej sikur po perballej me Lavrov apo me Putinin te cilin e ka pare vetem ne TV.

                          1. S
                           Si Enver Idioti

                           Kur u Katandis Bota te Degjoje Debilat si Rama ,Llogarit si Duhet te Fryhet Putini me 5mije raketa Berthamore e me nje Pernadori nga Kufiri me Polonine deri ne Ishujt Kirin ne Japoni….Juve jeni Loqe mbetjet e Enver Trapit..kujtoni se Fitojne Mizat kur ndeshen Elefantet,Mizat zakonisht i terheq zona e Jashteqitjes ….Rama mund te Krekoset por nuk ka as Shtet me te Mire Se Russet as me te Forte ….ka nje Shtet katrahure me Gjysmen e Popullsise Emigrante te Kafshates….me ironike eshte se Babi i Rames e mesoi Zanatin ne Shkollat e Russise jo te Amerikes..Ramen e Perdoren si Lemon se e njohin agjensite e Huaja e kane Studiuar qe eshte Autokrat qe vdes per pak autoritet e Narcisist…..U hoq me Ukranez se Zelenski kur Ukraina nuk njef Kosoven…..Nuk ishte Argument mes Shqiperise dhe Russise por Rama e beri si Enveri qe i tregonte Russeve Komunizmin…..Pordhe te Femijeve miliardera te Bllokut qe deri ne 91 Lexonin si u Kalit Çeliku ,pas 91 filluan lepirjen ndaj Perendimit…Pa identitet dhe Pa kulture…Rama Po don te jete StateMan te beje zgjedhje ne Partine e tij se ka ne Karrige me shume se cdo njeri ne evrope qe nga 98 vjedh,mashtron dhe kapardiset Tek populli me i prapambetur dhe me i pa zhvillim ne Evrope.fale Rames,dhe dajos se Rames….ka fytyre Rama te hiqet dikushi me gjysmen e Qeverise ne Burg…Amerika do ta gjej formulen me Russet se jane shtete te medha ..Rama u ekspozua si Trim idiot Pa ushtri Pa ekonomi e me 1.5 milione emigrante qe akoma ikin me Gomone nga Shteti i Liderit Boteror….Tipik femije i keq Komunist Pa kulture e idiot kjo eshte sjellja e tij……

                           1. R
                            Rama qen rrugesh

                            Respekt, i ke rene pikes.

                            1. F
                             Futja kot

                             Hahaha, jetoni duke share Ramen pa cka se keni hik per lesh.

                            2. R
                             Rama qen rrugesh

                             Respekt, i ke rene pikes.

                             1. E
                              Emigranti

                              Nje kosov-kar me taper ...

                             2. K
                              Kosovari

                              Demokraci e shtetit kjo. Rendësi ka qe tashme pro ruset janë identifikuar si te tille, si foltorja, metistet, pjesa me e madhe e analisteve, gazetareve dhe televizioneve qe dihet tashme qe janë antiamerikane. Me mire kështu. Rendësi ka qe maxhoranca dhe pjesa me e madhe e qytetareve janë properendimore. Ec Rame por kujdes mos te rritet mendja.

                              1. N
                               Nje i Moshuar

                               Nik Eshte trim dhe me ata,Micotaqis dhe Vucicin por ka model tjeter ketu qendron SEKRETI . Eshte si xha Bequa me Xha Sulon na lupi lupi....

                               1. z
                                zhaku i pamposhtur

                                Shikoni se sa njerez pa nivel qe jeni..jemi edhe ne fajtore pra shoqeria shqiptare eshte e nje niveli aw te ulet saqe edi rama loz sipas qejfit dhe e perdor pushtetin e tij sipas qejfit apo edhe per ti ber imazh vetes se tij. .pra nese edi do te kishte perballe nje shoqeri civile te pjekur dhe me intelekt nuk do ta perdorte pushtetin e tij me fodullek,sa per tasting e djeshem dua te them se ajo shte nje komedi e orkestruar bukur prej amerikaneve te civet jo rastesisht zgjodhen per aktor kryesor nje njeri si edi rama sepse vetem ai mund ta luante aq bukur rolin e sharlatanit pra ne gjithe keto vite qe qeverris edi ka dhene prova te pakundershtueshme qe eshte nje sharlatan i vertete qe di ta luaj aq bukur e teper natyrshem bllofin politik...edit i erdhi si nje shans I arte kjo komedia e djeshme e inskenuar prej amerikaneve dhe ai luajti rrestonpa iu dridhur qerpiku duke marre te gjitha piket maksimale prej sponsorit nga shtepia e bardhe dhe duke i faturuar shqiperise nje goxha urrejtje prej boshtit rusofil te cilen do ta kuptojme shume me mbrapa apo dekada me mbrapa sepse historia vazhdon nuk mbaron ketu dhe Russia e ka vath ne veshe kete historine e rames prandaj duhet te jeni te kujdesshem cfare shkruani ju rilindasit e 'gjigandit' sepse dardha e ka bishtin mbrapa...edi rama dje luajti poker i ulur ne tavolinen e amerikaneve luajti pa iu dridhur qerpiku si nje sharlatan i vertete sepse e dinte shume mire qe ne fund ai personalisht do te fitonte do te merte parate dhe si nje kauboj i vertete do te zhdukej ne erresire pa ia ditur per cfare kostoje mund te kete kjo loje kaq e piset..ne nuk kemi opozite qe ta veri ramen perpara pergjegjesise e sic e thashe shoqeria shqiptare eshte e nje niveli shume te ulet keshtu qe kushtet dhe mundesia qe iu dha edi rames ishin ne favor te tij ,ky njeri i ka bere shqiperise deme te pallogaritshme ne keto 10 vjet qe qeverris dhe duhet shporrur sa me pare sepse sabotimin qe ai I ka bere shtetit shqiptar do ta gjejme perpara ne dekadat e ardhme,ky person nuk do tia dije per shtet komb gjak vatan nuk do tia dije qe eshte ne ate post per te ndihmuar popullin e tij e jo per ta perdorur ate karrige per qellime te uleta personale,sa turp per ju qe krenoheni me shantazhet e djeshme te edi rames kundrejt rusise..sa turp qe jeni kaq te verbuar saqe nuk dini te dalloni sharlatanin nga diplomati..sepse edi rama dje vetem si diplomat nuk u soll (pasi nuk eshte dhe as ka qene ndonjehere diplomat)..zoti e ruajt shqiperine dhe shqiptaret sepse edi ba solli ne syrin w ciklonit dhe kjo gje do te jete pak e veshtire te pertypet nga reset...

                                1. K
                                 Kris

                                 Pa rene busti I Saliut nuk bie permendoria Rama

                                 1. A
                                  Afrim

                                  Shko mor rrot kari ti!

                                  1. P
                                   Phoenix

                                   Ajo qe me teper gafe a kryediplomatit rus, sepse ai nuk e priste reagimin e Rames. Bota nuk na njeh aspak sa kokeshkrete jemi ne. Rama foli si gangster, jemi shqiptar por ma shpjego ku qendron problemi qe te te kthej pergjigje. Dhe ti o mbyll luften qe e hape vete ne shkelje te kartes se OKB-se, o mbyll gojen dhe me ler te hap seancen. Kur hyne tanket ne Ukraine, debati ishte i njejte. Ministri i jashtem i Ukraines, i tha po ketij kryediplomati, merr shefin ne telefon dhe terhiqi mbrapsht, sepse tani qe ne po flasim ketu, kane hyre tanket ne Ukrahine. Pergjigjja e diplomatit, "Nuk dua ta shqetesoj shefin".

                                   1. L
                                    Loja

                                    Di te luaje mire rama, thote Tema prej disa ditesh! Dmth te luash duke korruptuar nr.2 te FBI-se, eshte per te lavderuar?! Dhe korruptimi ka te beje me demtimin e opozites te nje vendi qe pretendon dhe aspiron per demokraci, vend i cili pret te integrohet ne BE. Edhe putini ne rusi nuk ben shume me shume se kaq, masakron opoziten me menyra te ngjashme. Te shtypesh popullin tend dhe te shkaktosh nje eksod me te rende se ne vitet ‘90, eshte arritje sipas teje gazetar?! Se njerzit, ne vecanti te rinjte po ikin nga syte kembet. Te kesh gjysmen e zyrtareve te larte ne burg, eshte aftesi menaxhimi e rames?! Se te gjithe e dime si funksionon, i ka zgjedhur vete te gjithe zyrtaret e larte ne vend, dhe pasi i perdor duke i nxitur te bejne nje mije te zeza, me pas rama s’ka me pergjegjesi. Ti gazetar qenke mahnitur nga show i rames ne OKB! Pse kaq shume adhuroni nje neri qe propagandon ne menyren me te tmerrshme?! Soji i tij, kohen dhe hapesiren me te madhe ia dedikojne propagandes (psh lali eri, nje tjeter monster propagandues). Cfare te mira i sjellin Shqiperise ne arenen nderkombetare nga keta populiste te shfrenuar, kur ne plan kombetar sjellin vetem fatkeqesi?! Asgje! Vec show nderkombetar. Por mos genjeni opinionin, sepse nuk impresionohet askush nga talenti i komunikimit te rames, aq me pak nderkombetaret (ata me arsye te pakten). Diplomacia nuk eshte te besh pershtypje, apo akoma me keq, te ngazellesh elektoratin fanatik me perralla arritjesh te paimagjinueshme. Diplomacia dhe maredheniet nderkombetare jane raporte besimi dhe serioziteti. Asnje nga keto s’ka rama. Askush nuk e merr seriozisht, thjesht eshte i afte te gjeje momentin e duhur per t’i bere reklame vetes. Nuk na duhet nje narcisist i tille.

                                    1. D
                                     Drejtesia Popullore

                                     Sipas "gazekarit" Robert Papa dhe burimeve te besueshme te tij, Rama duhej te arrestohej ne USA dhe te merrej ne pyetje nga hetuesia atje. Por edhe Berisha kete thote, nuk duhej te mbante fjalen dhe te drejtonte Keshillin e Sigurimit, sepse Berisha eshte lexhende, ish President, hetues, gjykates, dhe te vret me banda po nuk iu binde. Po terbohet lexhenda, ky fabrikant i lajmeve sic do ai, sepse ashtu e koncepton politiken, ik ti qofte me force se dua te jem une. Megjithate une po pres qe Rama te arrestohet ne New Jork sipas Robert Papes dhe burimeve te tij te mirefillta. Moj kasolle ku na mblodhe. Do na drejtoje pastaj Nul Moka, Paloka, Trtan Shehu, Tomor Alizoti, Bylykbashi dhe kompani. Une po pres te arrestohet, keshtu shkruante gazekari i familjes njeri i papune ne USA, Robert Papa.

                                     1. B
                                      Bytheqirat e tokes meme...

                                      Sa debila mban ne gji ajo e shkrete shqiperi. Eshte nje arritje shume e madhe dhe gjithashtu nje nder i madhe qe Ne perfaqesohemi me dinjitet ne KSB dhe vleresohemi bota. Pse mor injorate gjakprishur dhe te pa yndyre shani nje kryeminister qe flet si shqiptar dhe nuk don t'ja dije as per rusi dhe as per njeri tjeter qe sillet si gangster i ketij rruzulli.Z.Rama eshte pa komplekse nuk i behet vone ke ka perpara , rus , kines apo cdo njeri tjeter qe don te marri per bythe gjithe boten mbare, ja thote troc, pa ndrojtje , pa komlekse " mjafte se na cave k....duam te jetojme ne paqe. Per mua fjalimi i tij ne k.s eshte nje trend i ri ne menyren e dikutimit , te shpehurit , te qenit te barabarte ne kete bote , te cilen duan ta shkatrroje nje , dy , apo tre te rrjedhur nga trute. Gazetari e shpjegoj mjaftushem mire, por nuk me pelqeu, kur thote qe" Rama di kujtti kundervihetdhe kujt ti lepihet". Te kesh aleate qe te kosideroje ne te njejti nivel, me fal po nuk eshte lepirje, ma thjeshte nje mik qe te mbeshtet dhe te don te miren. Mbeshtesit e Sali kermes me mire te mos komentojne , se ndihet deri ketej pertej detit era , sa here hapin gojen.

                                      1. U
                                       USA

                                       Edi Rama nje politikan dhe diplomat i rangut boteror Le te plasin qente e rrahur te Salih NON GRATES

                                       1. E
                                        Edri

                                        “NE VITIN GJASHTËFHJETË ENVERI PRAPË NË MOSKË IA PËRPLASI NË FYTYRË ÇUDITI GJITHË NJË BOTË” Historia përsëritet, por herën e dytë si komedi- thone filoxofët.

                                        1. a
                                         alphade

                                         Po miza kalit kur futet te bytha e elefantit a e di cfare I ndodh elefantit ? Gjeje ne kompjuter…….?!

                                         1. e
                                          enter””

                                          Oh Perendi Akoma nuk e kuptuan qe gjithe kjo ishte nje skenar I parapregatitur nga Soros dhe Schwab. Tashme dihet qe Rama eshte pjelle e tyre. Rusia eshte nje vend qe e shpejte ramen e gjithe mesuesit e tij. Rusia sot eshte ne poziten me te mire kunder fashisteve te Natos

                                          1. C
                                           Cecua

                                           Ky ben trimin gjoja kete se kerkon dicka tjeter po per vendin e vet do tja shesi greqise ne keto 10vjet eshte mbushur jugu me tabela ne gjuhen greke me ligj shpalli 9 minoritete greku asnje ne kosove vuri vulen qe ti jepet veriu serbise ky ashimi batoni dhe disa te rjere prandaj e hoqi ditmir bushatin tashti kur keti mostre si duhet vendi i tij perse i duhet ukrahina po per servilizem te amerikes dhe kjo e fundit e ka shperblyer me keto vite ne pushtet dhe ka bere ci ka dashur qefi amerika dhe ambasadorja se kane hapur gojen ti thone gje prandaj ky korruptoj ate te evbihajt i vellaj vodhi qytetaret europiane po sungrit populli po me arme keta do jene gjithmone ne pushtet mos prisni nga amerika shikoni spakun kete na beri amerika ka dhjete vjet

                                           1. C
                                            Cecua ka bicak

                                            Tashi qe i beri qefin amerikes e hengrem deri me 2035 sic e kemi ngrene mete paret po e hame me dysh pe keti amerikes nuk ju beka von se kush qeveris dhe si qeveris mjafton ate qe kerkon ajo ta marri e mbani mend salen cfare nuk beri dhe deshen ata e rikthyen ne pushtet pale si thone qe vet e kini ne dore mose votoni kur nete vertete ne asnjehere skemi votuar por ata bashke me amerikanet i kane vjedhur dhe kane vendosur ate qe duan faleminderit per demokracine qe na serviret zoterinj amerikane dhe e kemi paguar me mijra te vrare dhe ne funt ja ckemi le qe na bete spakun nen urdherat e rames dhe ajo qe merret krimineleve i jepet kryehajduti rama dhe beqja e moj amerike sa na ke zhgenjyer

                                            1. T
                                             Tina

                                             Rofte sa me gjate, I duhet Vendit.

                                             1. Z
                                              Zhaku Servil

                                              Ti sje zhaku i pampshtur ti je zhaku SERVIL, FRIKACAK , SEHAN LEPIRES me ato qe ke shkruajtur me njeres si ty SHQIPERIA nuk ecen dot perpara. Ne OKB u mblodh Bota Fol EDVIn Te Lumte Goja Keta njeres duhen SOT. Ai foli per nje te drejte per UKRAINEN Rusit ne i vjen tharte te mbyll Luften se dhe atje eshte nje popull i tere qe eshte SHKATERUAR . Ti thua i sherbeu Amerikes, ku eshte e keqja ne qoftese Amerika eshte dakord te mbyllet lufta ne Ukraine ? Ju jeni per paqe apo per lufte, neser te vjen ty ke pragu i shtepise tende? Je njeri negativ per shoqerine

                                              1. D
                                               Dash

                                               Dava debili qe e ka rende edhe toka. Xhepisti gjate i ka ditet e numeruara

                                               1. L
                                                Li

                                                Kush ta tha non grata. Jeni bere si puna e dhelpres qe priste kur ti binin ato dashit qe ti hante Hhaahha. O dash të fala Saliut qe i rendon tokes.

                                               2. J
                                                Janina kryeqytet i Shqiperise Etnike

                                                Kush i qa pse Rama i flet ashtu një superfuqie?! U qanë që nuk i flet për interes të Shqipërisë por për interes padronësh! Pse prostituon si Sali Berisha? Pse si flet grekut Rama?! Pse si flet Vuçiçit Rama? Po bajga e Viçidolit pse si flet kujt po nuk ka lënë kar qeni pa thyer duke ushkërdhyer?! Edhe Enver Hoxha godiste superfuqitë, por e bënte për Shqipërinë se i qinte nënën grekut dhe serbit. " Kërma do t'ju kthejmë" është shprehje që do ngelet në histori. Kjo është diferenca o laro

                                                1. G
                                                 Gazetar kontravers

                                                 E vlerëson kryeministrin e Shqipërisë, Edi Ramën, me nota të larta, e cilëson të pakonkurueshëm, opozitarët i cilëson amatorë dhe as amatorë, pastaj kërkon ndihmën e Zotit apo Djallit për ta marrë më të mirin! Endri më del një debil, që ka gëlltitur të gjithë dozën e drogës së fundit në plastikë (siç e shpjegonin specialistët në emision)...

                                                 1. M
                                                  Mehmeti

                                                  Rama si Enveri kur vajti ne Moske ne 1961 ....Ua perplasi ne fytyre ,,cuditi gjithe nje bote ,,,,haha ..labce,,,,dhe pastaj na futi ne bunker ,,,

                                                  Lini një Përgjigje