Berishës i del huq protesta, vendimi për fatin e PD shtyhet sërish

6 Dhjetor 2022, 10:15Politika TEMA

Berishës i del huq protesta, vendimi për fatin e PD shtyhet

Ndërkohë që opozita ka njoftuar ditën e sotme zhvillimin e protestës në Bulevardin Dëshmorët e Kombit, Gjykata e Apelit të Tiranës ka vendosur që të shtyjë për një datë tjetër seancën e shumëpërfolur, për vulën e Partisë Demokratike.

Shkak i shtyrjes është bërë mungesa e gjyqtares, Emona Muçi, ç’ka ka bërë që seanca të zhvillohet pas dy javësh.

Seanca e radhës në Apel për fatin e ‘vulës’ së Partisë Demokratike do të zhvillohet me 20 dhjetor ora 09:30.

“Ne vijim te komunikimeve mbi veprimtarine e Gjykates se Apelit Tirane, ju njoftojme se: Sot me date 06.12.2022, ora 09:30, ishte caktuar seanca gjyqesore e ceshtjes civile me pale Partia Demokratike e Shqiperise.

Trupi gjykues qe e shqyrton ceshtjen perbehet nga gjyqtaret: Irida Kacerja (relatore), Genti Shala dhe Emona Muçi.

Seanca e sotme nuk u zhvillua pasi nje nga anetaret konkretisht Gjyqtare Emona Muci per arsye shendetesore nuk eshte e pranishme. Seanca e rradhes u caktua me date 20.12.2022 ora 09:30.” thekson ne njoftimin e saj, Gjykata e Apelit.

Duket se edhe këtë radhë Berishës i ka dalë huq protesta e thirrur ngjasme për rrezikun që i kanoset demokracisë shqiptare, ndërsa gjykata vazhdon të ketë frikë, duke shtyrë pafundësisht vendimin.

9 Komente

 1. x
  xhixhile moj xhixhile

  E cfare rendesi ka vendimi,kur dihet me ata gjyqtare bagatell,per me teper kur ai vendim eshte favorizuar nga e gjithe media,qe nje non grata te bere nga Perendimi,kjo media tere kohen e ka zyrtarizuar,kete kufome qe ka tre dekada qe qelbet ere ne mes te ketij vendi.

  1. f
   fteri

   Festë në Tiranë Më në fund erdhi dhe Makron !,kryeqyteti i europës Shqipëria në flamurin europian ,Edi Rama skenarisët e korograf i valles madhe shqipëria në flamurin europian ,kjo festës madhe bashkon bashkë udhëheqësit e mëdhej të Europës NJË BRAVO TË MADHE !.Sali Berisha dhe Ilir Meta në protestë ,Hiçi mbetet hiç:Të mjerët halabak e karabullak ! Edinë fort mirë Saliu dhe Iliri ,se bardha borë e Tomorrit hyjnor dhe korabit madhështor ,kurr nuk NXIHET ! nga glasat e insekteve SORRA TË PD-eeesssë dhe LSI -floririt e anarshisë.

   1. m
    mos qeshni po mundet

    Berishes i del huq protesta... se gjykata (nen urdherat te tij gjithmone, edhe pasi ka 10 vjet ne pushtet Rama) na shtyn e shtyn nje vendim (me urdher nga qeveria)!

    1. U
     Uragani Sali pordha

     O GJYSHI SAI ATA DO TA HEQIN VULEN DHE MANDATEN Gjyshi c'te duhet Partia ti bie dhe pjerthe kur iken rruges. Mire e ke ti, po lashe Partin vete ne Rec, he te keqe gjyshi ta djek kete vende se e kam amanet mga vllau Karaxhic,hajde ke sheshi, gjyshi ka polica, hajde, hajde se nuk perbahet URAGANI KANE ARDHUR DHE AZILJA E PLEQEVE.GJYCI HAJDE SE KA PJELL GJYSHJA MIR MIR JA SA TE MBAROI PUNE ME KETE EDVININ SE ME ESHTE BERE SI BURRI GJYSHES.

     1. E
      Ethem Lalaj ( MallaKASTËR)

      Të rroi SEBEPI.Gjykatsja qënka sëmurur.Kjo ishte LOJA PËR TË ÇMËNDUR SB QË NGELI DUKE KËRCËNUAR DREJTËSINË. -Edhe dt.20.12.22 Gjykata nuk do japi vendim.Do e lër pas vitit 2025 për ta detyruar SaliNon gratën dhe LikeSpiunin në opozitë deri në vdekje natyrale,Pasi politike kan vdekur. -Mëqkënse SPAK ka lindur i VDEKUR kjo do jet mënyra më e saktë prej DASH për ta nxjer SB

      1. G
       Goditet me Grusht turunjve Putane kombit !

       Nji qytetare i Tiranes godet me Grushte salih berishen duke e pkasur ne toke bashke me ilir mutajn. Menjiher kane nderhyre Kafshet e Tropjojes dhe serbe qe rretiojnne saleh hamutin dhe kan goditur per vdekje Atentatorin ,nderkohe qe Policia e shtetit s'ka asgje nen kontroll se cfar Krimi ndodh mes Protestueseve gje e cila ishte e paralajmeruar . Ju dhjefsha policine e Katunarit Drejtues . Qytetari vritet nga Terrorristet e krimineleit salih brrisha e ilye mutaj dhe asnji Polici nuk garanton jeten qytetarit .Turp .Maskarenje . :::::::::::::::::::::::::::::::: --------------Terroristet e berishesh Jashte Shqiperise

       1. H
        Halili

        Grusshtin e hengri Sali Berisha, por Bledi Cuci u dhje ne breke. Ku eshte shteti?

        1. T
         The truth

         Eshte dhj… ambasada me Ramiun qekur planin e tyre e ka kuptuar edhe idioti E. Lalaj.

         1. T
          The truth

          Eshte dhj… ambasada me Ramiun qekur planin e tyre e ka kuptuar edhe idioti E. Lalaj.

          Lini një Përgjigje