Tërheqja e Alimehmetit entuziazmon Ilir Metën: Tani të mbështesim Belindin!

5 Dhjetor 2022, 21:40Politika TEMA

Tërheqja e Alimehmetit entuziazmon Ilir Metën: Tani të

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka përshëndetur bashkimin e forcave mes Belind Këlliçit dhe Ilir Alimehmetit për të garuar në zgjedhjet vendore në bashkinë e Tiranës.

Në një postim në Facebook, Meta e ka konsideruar këtë bashkim si një risi, teksa shton se sot nis rruga e ndryshimit të padiskutueshëm.


Postimi i Ilir Metës:

Këlliçi-Alimehmeti, një risi e shkëlqyer që nis sot rrugën e Ndryshimit të padiskutueshëm në 14 Maj!

Mjeku Ilir Alimehmeti u tërhoq sot në mbrëmje nga balotazhi përballë Belind Këlliçit.


Ky i fundit tha se mjeku do t’i bashkohet fushatës për bashkinë e Tiranës, ndërsa në rast fitoreje, Alimehmeti do të marrë postin e nën-kryetarit.

7 Komente

  1. P
   Peco priza

   Ilir muta u gezua se belindi do mare nje ftua.

   1. B
    Bubuzhel Berati koqevar koqevarie

    Spiuni te dy moren 4000 mije vota dmth 0% shans per te fituar kjo eshte foltore-nevojtore e nongrates komunistit Berrisha

    1. D
     Demokrati i vërtetë

     Varuni hejbet tē gjithë kërriçave! Në 14 maj në Tiranë, e dinë dhe vetë, që 'noc rrokun" do marrin. Derdimenët, thjesht mbajnë veten me gajret. Psenë e dinë vetëm ata.

     1. A
      Aron

      Nje mut do merrni.

      1. J
       Jari

       Po Mona, ça detyre do mari apo do ju bëji Gojore këtyre, Kërriçit dhe Dok Alimemeti.

       1. D
        Dhimbjet do ti ndjeni Si asnjehere .

        Deri die nuk lane Akuze ndaj njerit tjetrit...Sote Jane martuar sebashku me njerin tjetrin , edhe pse figurojne te martuar dhe me Femije.. Drejtesi more Drejtesi qe jua le Popullit keto kermat ne liri..

        Lini një Përgjigje