Tërhiqet nga gara Alimehmeti, Belind Këlliçi: Unë kryetar pas 14 majit, mjeku nënkryetar

5 Dhjetor 2022, 20:58Politika TEMA

Tërhiqet nga gara Alimehmeti, Belind Këlliçi: Unë kryetar

Belind Këlliçi do të jetë kandidati i Partisë Demokratike për Bashkinë e Tiranës në zgjedhjet vendore të 14 majit, 2023, pasi Ilir Mehmeti vendosi të tërhiqet nga balotazhi.

Dy kandidatët e balotazhit të procesit të primareve në PD, Ilir Alimehmeti dhe Belind Këlliçi kanë njoftuar sot se do të garojnë së bashku, sipas modelit amerikan.

Kështu Këlliçi do të jetë kandidati për kryetar, ndërsa Alimehmeti do të jetë kandidati për nën-kryetar i Bashkisë së Tiranës.

Në një konferencë të përbashkët për media, Alimehmeti dhe Këlliçi vlerësuan si garën dhe njëri-tjetrin, dhe njoftuan nisjen e fushatës së përbashkët.

Këlliçi: Jam krenar që kam qenë pjesë e këtij procesi, e realizuar për herë të parë me këtë standard. Ne sot do të aplikojmë modelin amerikan të garës, kam kënaqësinë time më të madhe sot, sot nuk jam unë por jemi ne. Alimehmeti krahu im i djathtë, dhe pas 14 majit si nënkryetar i Bashkisë së Tiranës.

Alimehmeti: Anëtarësia shprehu me votë se kë do të dëshironte për kandidat për Bashkinë, i falenderojmë për një proces nga fillimi në fund pa asnjë vërrejtje. U numëruan nga fillimi në fund pa asnjë problem. Gjithmonë kam qenë i bindur që ka qenë anëtarësia ajo që duhej të shprehej, dhe jo sipmatizantët. Anëtarësia foli, foli në favor të djalit të shkëlqyer që kam në krah, Belind Këlliçit.

 

43 Komente

 1. k
  kosta

  Gara e karit quhet kjo, si nuk ju ecen ketyre kur bejne votime. Keta e kane mendjen si tja fusin njeri tjetrit dhe kur votojne nderveti. Keta as qesharakë nuk mund te quhen , nuk ka fjale qe e perifrazon keto lloj sekti. Ndoshta fjala barbare, apo te pagdhendur ose psh letyra do ishte me mire

  1. T
   Tanguli

   Te qifshin gjithe vrimat e trupit ty o Kare i gjithe nga koka te kembet…????????????????????

   1. !
    !!!!!!

    pupupu na hapen barkun mor aman!!!!! o mero ju lutem ms na qit keto aman te lutem !!!!po pse ca i din njerzit kto budallenj???

    1. V
     Vranakonti

     Aty mbahu ti evgjit i Elbasanit se do zgjidhesh kryetar i bashkise se Tiranes. Do zgjidhesh kure te shikosh rrezen e veshit. Ti dhe te tjere si ty do turperohen ne 14 Maj se nuk te voton ty njeri se je kandidat qe i takon non grates,Sali Berisha. Dihet nga te gjithe se Berisha tashme eshte njeriu me i urryer nga shqipetaret,prandaj ty o Kerriçi nuk te veoton njeri. Ik puthu me milon.

     1. T
      Tanguli

      Shum e drejte ajo cfar shkruan po si i behet ketij qe ofendon cfar i vjen nga teuri i qelbur?

     2. S
      Shero Elmazaj

      Hahaha. Nje mjek me nder i shquar dorehiqet si mjek per tu bere nenkryetar i romi. Karierist pa frena. Doktor leshi, qe nuk ka vizituar asnje pacient deri me sot. Doktor pa diplome, ate te mjekut ja dha mami ish rektore, si epidemiolog nuk ka e se njeh njeri, pra nje kelluf I perdorur bastard spiunesh denbabaden.

     3. n
      na mbyten injorantet turcelinj

      jevgu ne delir alimehmet pasha nenkryetar i jevgut,por ne 2032 ose 36 gusht.tallu sali tallu me keta idiota qe te lepijne sumen.

      1. R
       Remo

       Ata jane autoktone , mbajne gjalle idealin e Haxhiut te Qamiles. Ka per tu bere 'kurban' dashi tek shkallet e bashkise , fjalen e rastit pas fitores , do ta mbaje Hoxhe Kalaja nga rruga e Kavojes , kthim ne identitet si perpara viteve 20-te!

      2. D
       Dani USA

       Nje mute te mathe do fitoni o funderinat,jashteqitjet e nongdrates armikut me te mathe te te gjitha kohrave.

       1. P
        Pordhaci.

        Belind ti do jesh krye.....kaq e kishe belind si deputet ike ha fasule nashti dhe pirdh.

        1. P
         Pensionisti i Porcelanit

         Belind Kellici eshte nipi i Myftiut esadist Mytesim Kellicit dhe i takon kalaja e Tiranes.

        2. h
         hrushovi

         pirth pirththth me kete Kerricin ashtuuu Kellicin mire e kane ashtu vazhoni se ne vije i keni punet

         1. K
          King D

          Doktor na e mori zezaku saliut... haaa..

          1. K
           Kalec Dega

           Epo keshtu donte Partia, bre.Sa per Alimehmeti, nje spurdhjak i radhes qe per ata qe kuptojne sja vlen ma te diskutosh... = lol RRofte PARTIA

           1. K
            Kar Kalec Dega

            OKalec kari , Belindi si Trumpi , po u zgjodha prap mamane e Kalecit dhe Evi Kokpalarin do ti bej presidente ezv presidente te shtepive publikene USA ....lol

            1. H
             Hordhia e ndyre e Sali Rrumpalles

             Eh, o Kalec, Shyqyr o burrë i dheut, qe me ne fund e kuptove, qe fajin kryesor qe Rama qeveris i qetë e kane këta debilat. Vepra me e madhe e Sali Katunarit - shkaterrimi i PD si opozitë. Dhe leshkot e Saliut kujtojne se do rrezohet Rama me dy gishta, apo duke bertitur si idiot "Rama ik", apo duke perseritur si papagall sharjet e trasha "vllau i Vuçiçit". Jo or jo. Ramen e rrezon nje intelektual i ndjekur nga nje ekip intelektualesh, sepse Rama ka ndertuar nje qeveri me bythecër dhe laraska. Por dordolecët e PD-se nuk i trembin dot laraskat e qeverisë. Kur PD të pastrohet nga komunistet dhe sigurimsat e konvertuar ne demokratë, populli do ja kapën vete votën, dhe nuk do kete nevojë as per fushate. Nuk ka nevojë per fushate per të fituar kunder Gjiknurit të krimbur, Ballës se mykur, Veliajt të shpifur, laraskave qe u kane rene pendet, Çuçit të degjeneruar, dhe Ramës se konsumuar. Pa permendur Beun e Divjakes, Majkon e perplasur, apo ndonje tjeter të drobitur fare. Por këta me lart nuk rrezohet dot nga fytyrat evndyra të hordhise se rrumpallave te Saliut - Edi Klluf Paloka, Nul Trap Noka, Aldo Gallof Bumçi, Xhelal Kaqol Mziu, Banana Vokshi, Bbaale Salianji, dhe gjithë ushtria idiote e kryesuar nga kryerrumpalla Sali Katunaro-Komunist Viçidoli. Para rrumpallave, Rama i Konsumuar duket sikur sapo ka bere servis, laraskat behen pula, dhe ata të tjerët duken si gjellë qe hahet, para ndyresirave qe mban PD. Pra PD e sotme mban ne pushtet Ramen. Ndrysho PD-ne, dhe ndryshohet pushteti. Thjesht fare.

             1. T
              T

              Analize e shkurter dhe e sakte. Bravo

            2. L
             Llazi usa

             Ti do jesh kryetar pas 14 majit, pidhin e sateme o jevgjit muti!

             1. B
              Bac u kry

              Hahahahah. Sic ishte Tan Shkreli krahu i djathte i Ed Rames. E gjeti edhe Alimuti vendin. Tani e kuptum edhe ne qe Alimuti paska garu per nenkryetar…. Ju qifsha faren. Rrace muti

              1. P
               Primare me regji.

               Po lejet e ndertimit kush do i firmose? Tan Shkreli?

               1. k
                k

                Kukullat e sali non gratas,do fitojne një MUT.

                1. k
                 k

                 Tani po presim të dorëhiqet Veliaj.Pastaj fitorja eshte e sigurtë. Nëse veliaj nuk terhiqet,eshte patjetër agjent i sorosit dhe i korruptuar si ambasadori anglez.

                 1. K
                  Kasemi

                  Erion Veliaj eshte poliagjent grek, serb, rus, gjerman, anglez, francez dhe amerikan. Poshte imperializmi dhe socialimperializmi rrofre esadizmi i Mytesim Kerricit.

                 2. b
                  bajate

                  Dhe njerezit e besoni Alimehmetin per covidin megjithese dridhej si kurve kur i benin pyetje per vaksinimin etj. Ja fytyra doli se genjeshtra i ka kembet te shkurtera thoshte populli, ndersa sot eshte PEIMARE;

                  1. E
                   Erioni fitues i sigurt

                   PO PSE JA GARANTUAT FITOREN ERION VELIAJ LEGENIT . E KA TE HUMBUR FOLTORJA. SE THYN DOT KY KOKELOPA I ZI, ALIMEHMETI SHPRESOHEJ. PRAP TRIUMFOI POLITIKA E ZAGARIT BERISHA

                   1. E
                    Erioni fitues i sigurt

                    PO PSE JA GARANTUAT FITOREN ERION VELIAJ LEGENIT . E KA TE HUMBUR FOLTORJA. SE THYN DOT KY KOKELOPA I ZI, ALIMEHMETI SHPRESOHEJ. PRAP TRIUMFOI POLITIKA E ZAGARIT BERISHA

                    1. E
                     Erioni fitues i sigurt

                     PO PSE JA GARANTUAT FITOREN ERION VELIAJ LEGENIT . E KA TE HUMBUR FOLTORJA. SE THYN DOT KY KOKELOPA I ZI, ALIMEHMETI SHPRESOHEJ. PRAP TRIUMFOI POLITIKA E ZAGARIT BERISHA

                     1. A
                      Ardian

                      DO MARESH 3 DHE 8 ATE KE PER TE MAR.

                      1. T
                       Tironsi

                       Bo bo bo fatkeqesi e madhe tju lesh ne dore ketyre Tiranen qe frymezimin e kane nga nongrada mos erdhet kurre ajo dite Ai qe pretendon per kryetar e ben per pergjegjes i fshesareve rome asgje me shume

                       1. A
                        Aleksander

                        Kryetar i kujt???? Do fitosh ate ma te gjatin. Po kush ju jep voten ju mo koqe?

                        1. D
                         Demokrati

                         Ka zera qe perseri ambasador i perandorise do te vije A.Arvizu dhe do te rinumuroje votat siç beri me Lulin ne 2012 duke futur duart ne kutite e votimit rast i papreçedent ne historine e nje vendi te pavarur ,perjashto ato kolionale!Ndoshta perseritet perseri me Kerriçin kandidatin e PD duke e pare si e erdhmja e PD-se !Beri kur ta kuptoje qe kandidatura e ketij eshte perzgjedhur nga dhomat e erreta te pertaj Atlantikut per te perzene Berishen ,perseri do te veproje si me Lul Bashen! Rrofte Partia Demografike! Te gjithe te sheshi,te sheshi,se do shperndahet Torte e madhe per fundvitin!Mos harroni legenat me vete!

                        2. R
                         Red

                         E po u bene dhe evgjitet .. kjo eshte demokraci

                         1. S
                          Scorpion

                          Ja dhe doktori i mrekullive qe na doli bythepambuk, pa nerv ne shtyllen kurrizore. Tani as per covidin nuk e beson njeri kete, edhe po tha te verteten. E trodhi Baca ne sekonde...

                          1. s
                           saliu

                           Po ca jane keto karikatura..Ku eshte katandisur,foltorja ose gojorja e Saliut..

                           1. N
                            Noci

                            Kur e mendon se çfarë figurash ka patur PD ne te kaluaren qofte edhe Lulin per k. Bashkiak edel sot nje person pa vlerë e thotë do jem k .Bashkisë a thua ka kundershtar ndonje mize

                            1. S
                             Shefqet Çela

                             NUK MË DESH SE ISHA BALTË PRO DO NJË QË ËSHTËBAJGË PËR JETË ZOTI JA FALTË.... Çajupi Sa llum ka shëndetësija!

                             1. L
                              Llazi

                              Ali Gazepi nenkryekar,ja pra qe nuk kapatur krisma dhe kerici e gjeti kllufin e kryekarit.Mbaje tani gjithe spermen e races poshter e ka then edhe Evi Kokakari.

                              1. D
                               Detari

                               turku i hapi krahun gabelit, VK shtet muslimonesh

                               1. A
                                Aron

                                Mezi pres te humbasin qe te fillojne duke qare prape neper emisione se ua vodhen zgjedhjet. hahaha

                                1. S
                                 Shok! Spiunin e vrau Milua

                                 E gelltiti dhe Alimemeti Shehu nje luge çorbe te prishur

                                 1. I
                                  I HUMBURI QE FITOI

                                  Humbi garen fitoi standartet, humbi leket ne loje po fitoi respektin e fituesit , humbi kuleten po fitoi urimin e gjetesit .Gjithmone fitore per demokratet

                                  1. E
                                   Era

                                   Erion Veliaj,me ktë jevgun kanditat të kriminelit Sali e ka Tiranën të fituar. Me punën që ka bërë Veliaj zor se mposhtet nga shpellarët.

                                   1. P
                                    Patrisia

                                    Pregatituni njerez per fitoren e madhe (me endren sy hapur qe shikonjne keta) me 15 maj Blindi krytar Iliri (Alimehmeti )kjo per mos patur krqkuptme nenkrytar Lum sin necfare frste do jemi Ndersa me daten 16 si zakonish zgjedhjet u vodhen

                                    Lini një Përgjigje