Protestuesit do mblidhen te sheshi "Skënderbej", detaje nga protesta e PD-së

6 Dhjetor 2022, 09:23Politika TEMA

Protestuesit do mblidhen te sheshi "Skënderbej", detaje nga

Krahas samitit të Bashkimit Evropian me vendet e Ballkanit Perëndimor që do të mbahet këtë të martë në Tiranë, opozita do të zhvillojë protestën e saj, e thirrur nga Partia Demokratike.

Euronews Albania ka mësuar disa nga detajet në lidhje me protestën që do të organizojë kjo forcë politike.

Protestuesit do të mblidhen te sheshi “Skënderbej” dhe fonia që do të përdoret gjatë protestës do të jetë e lëvizshme.

Për të shpërndarë zërin e folëve, do të përdoret një mjet ku do të jenë të vendosur disa foni. Gjatë protestës do të ketë pankarta të shkruara në anglisht, por edhe shumë thirrje do të jenë po në anglisht.

Kreu i kësaj force politike, Sali Berisha ka thënë se protesta do të mbahet në orën 12:00 para Kryeministrisë. Por mësohet se protesta do të mbahet në pjesën e bulevardit para ish-hotel Dajtit.

Edhe pse policia nuk ka dhënë leje për protestën brenda perimetrit të sigurisë, Berisha ka deklaruar se populli opozitar do të mbushë rrugët dhe sheshet e Tiranës.

4 Komente

 1. d
  dmth ,do jen si Qente e Rrugeve verdall Tirones !

  ne cdo vend te Botes gjen Plehra Rrugeve , por jo qen te tille e shpellare pellites

  1. t
   tata luigji

   salih non grata nje fashist qe kerkon vemendje kerma e ngordhur

   1. D
    Dante

    O ZOT, hajde duro bathorexhinjte sot kur te ulurasin per "liri - demokraci". O ZOT, te lutem na ndihmo!

    1. D
     Demokrati

     Berisha eshte nje i semure psiqik, u cmendur.....familjaret duhet ta bindin te kargihet bga politika ate plak matuf...eshte nje shpifes, nhe plak llafazan i rrezikshem per kombin....me idjota ato qe e ndjikin.....ai eshre rreziku i ketij vendi.....qe di ta coje ne vellavrasje me shpifjet e tija dhe me urrejtjen qe ka ne shpirt per njerez qe nyk k kane bere keq ndokuj...ky ka vra . Ka ore....ka fut ne perleshje jug e veri......ju eshte bilanci i vrasjeve ne kohen e tij......

     Lini një Përgjigje

     Blog Tema