Dialogu PS-Rithemelimi, Qefalia: Nuk do preket reforma në drejtësi! Forca jonë është për listat e hapura

28 Mars 2024, 09:20Politika TEMA
Dialogu PS-Rithemelimi, Qefalia: Nuk do preket reforma në drejtësi!

Deputeti Xhemal Qefalia tha se Partia Socialiste është për listat e hapura zgjedhore.

''PS është që listat të jenë të hapura. Brenda partisë te ketë një garë.

Mendimi personal është të ishte mazhoritar, deputeti përballë deputetit të krahut tjetër. Në sallën e Kuvendit ka deputetë me 361 vota.

Që me kaq vota mblidhet kur bllokohet trafiku. Po të marrësh në të gjithë qarkun e Tiranës dhe të vish në sallën e parlamentit dhe të thuash unë jam përfaqësues me 361 vota. Dil te qytetarët të votuan qytetarët përfaqësoji'', tha ai në 'Repolitix'.


Nga ana tjetër, deputeti Qefalia tha se nga dialogu Ps-Rithemelimi nuk do preket në mënyrë absolute reforma në drejtësi.

''Nuk do preket në mënyrë absolute. Është mbajtur nën observim nga partnerët strategjikë. Promotore nxitëse e kësaj reforme ka qenë kjo mazhorancë. Filozofia e kësaj mazhorance është që të gjithë të jenë të barabartë para ligjit'', shtoi Qefalia.

3 Komente

 1. P
  Pal Vata

  U sa turp kush eshte deputet , nje ka si Qefalia , ky jo vetem qe eshte injorant i pa shoq , por nuk e di qe eshte kafshe me prapambetje mendore se ndryshe i thone injorat gjeneti djali i Lym Spiunit.

  1. P
   Pal Vata

   U sa turp kush eshte deputet , nje ka si Qefalia , ky jo vetem qe eshte injorant i pa shoq , por nuk e di qe eshte kafshe me prapambetje mendore se ndryshe i thone injorat gjeneti djali i Lym Spiunit.

   1. P
    Pal Vata

    U sa turp kush eshte deputet , nje ka si Qefalia , ky jo vetem qe eshte injorant i pa shoq , por nuk e di qe eshte kafshe me prapambetje mendore se ndryshe i thone injorat gjeneti djali i Lym Spiunit.

    Lini një Përgjigje