Dror Gill konsulenti izraelit gjenerues i Inteligjencës Artificiale, takim me Ramën

22 Shkurt 2024, 20:38Politika TEMA

Dror Gill konsulenti izraelit gjenerues i Inteligjencës Artificiale, takim

 

Dror Gill është një konsulent gjenerues i IA-së, i cili ndihmon organizatat të përdorin mjetet e IA-së për të rritur efikasitetin dhe për të shtuar operacionet e tyre.

Siç informoi faqja në rrjetet sociale “Izraeli në Shqipëri”, gjatë vizitës në Tiranë, Gill u takua me Kryeministrin Edi Rama, një takim i  shkëlqyer ku  folën për përdorimin e IA-së për integrimin e Shqipërisë dhe aplikimet e mëtejshme.

Dror është një ekzekutiv i teknologjisë me mbi 30 vjet përvojë që ka shërbyer si CTO, VP Product, dhe VP Marketing në kompanitë kryesore izraelite të teknologjisë së lartë.

“Është mbresëlënëse të shohësh se si Kryeministri Rama po udhëheq përparimin e teknologjisë”, thuhet në njoftim./ATSH/

5 Komente

 1. T
  Tevi

  Kujt i plasi K per takimet e rames. Edhe kshu i ben vec per hesap t vet

  1. T
   Tim

   Ah mor Tevi ,nuk e di sa Klass Shkolle ke por e ardhmja I takon Teknologjise . Ec perpara gjigand.

   1. A
    Arber

    Ju qe ja keni dhene voten ketij derdimeni, ta gezoni! Skizofren e parekuperueshem. Mjer Shqiperia.

    1. G
     Gus

     Tevi te lutem meso te shkruash shqip dhe sa me pak vulgar.

     1. T
      Teo

      Po e ka myt me IT...nuk ngeli der e Mac pa I mare te dhenat...po ky te dhenat e nje censusi nuk nxjerr dot....imagjino te tjera...sepse ka administrate te nivelit te Mauritanise....kaq

      Lini një Përgjigje