Edvin Kulluri: Ky është sinjali i qartë që SHBA dhe BE i kanë dhënë Bashës e PD-së

4 Mars 2024, 14:36Politika TEMA
Edvin Kulluri: Ky është sinjali i qartë që SHBA dhe BE i

Sekretari i Marrëdhënieve me Publikun në PD, Edvin Kulluri është shprehur se fakti që kryedemokrati Lulzim Basha është caktuar reporter në Këshillin e Europës për asetet e bllokuara ruse, është një shans i dytë që i jepet PD nga aleatët.

Komentet Kulluri i bëri në Euronews Albania, ku tha se ky është një sinjal që i jepet PD për të qenë një aleat i rëndësishëm dhe i besueshëm i BE-së.

“Ka një vetëpërjashtim të Foltores, të ‘Rithemelimit’. Edhe fakti që Lulzim Basha është caktuar reporter në Këshillin e Europës për asetet e bllokuara ruse është një sinjal i qartë që Partisë Demokratike zyrtare i është dhënë një shans i dytë i rëndësishëm për të qenë një parti partner i besueshëm politik i aleatëve tanë strategjik, por edhe vetë BE dhe kjo është një gjë e mirë.

Ndërkohë që sot më ka lënë pa fjalë postimi i Berishës, aludimet e tij për besëlidhjen e Lezhës dhe situatën e sotme. Ishte një faull besoj i rëndë, që nuk duhet bërë nga politikanë të atij niveli”, tha Kulluri.

8 Komente

 1. V
  Vala

  Mblidhni bythen e merrni situaten ne dore legena, se ju vuri nen kembe nje kufome e helmuar.

  1. B
   Babilon

   Do filloje matrapazlliqet Kunati.

   1. C
    Cim Peka

    Kolluri i Saliut

    1. C
     Cim Peka

     Kolluri i Saliut

     1. C
      Cim Peka

      Kolluri i Saliut

      1. P
       PD juniors

       Vëllaaaa i Kulluraj se mos jemi edhe gjë ,haj haj dhe merret vesh !, sepse sipas mbiemrit Dukatas më dukesh, Po pse more ç'e di ti Lalon(po t'a përkëdhel në emër) akoma nuk je bindur ti se ç'sorollop është ai ,akoma nuk jeni zgjuar,apo i keni krritur deri vonë e kini qënë pa gjumë,akoma nuk jeni bindur që ai ishte një palo kokosh shqerak që nuk "cpërfëndi "as një pulë për të bëre vetëm një koqe ve ?! Ju Dukatasit mbaheni dhe si fshat i mënçur..Niveli i Lalos ishte në derë e brënda ,shumë e kishin shprehur diku butë e diku më ashpër Biri i xhaxhit të kam xhan e të bëj rixha ,lëreni të lehë siç ka lehur edhe si sekretar partie edhe si kryetar partie ,lëreni në penxhere dhe shikoni ç'mund të lani nga të pëgërat e tij të pafundme.

       1. J
        Jorgo

        Nuk bohet politike e re me xhaketa te kthyme or Kullur qi ne agora kushton 50 cent evro!Apo jeni me shpres se ka me ju ndihmue vellai i Dora Pakojanit,qirrje Qiriako! Kullur je xhaket e kthyme dhe mos na u hiq si i moderuar!

        1. N
         Nderpriteni pak ushqimin, mos hani ...... mut gjit

         O Kellire, Basha u caktua nga Kuvendi i Shqiperise emrin e tij ne shkrese e vurin qrrja Nikolla sipas porosise se Ed Droges. Fake New's po disinfpormon duke thene qe Basha eshte perzgjedhje e BE, legen i shpuar.

         Lini një Përgjigje