Kush është Kapedani që blinte vota në Kavajë për kandidatin e Berishës dhe Metës

10 Qershor 2023, 09:02Politika TEMA

Kush është Kapedani që blinte vota në Kavajë për

Personi që shihni në foton e mësipërme është shtetasi Klodian Kapedani nga Kavaja, i arrestuar ditën e djeshme me urdhër të SPAK, pasi akuzohet për shit-blerje votash në zgjedhjet lokale të 14 majit.

Mbi të rëndon akuza e veprës penale “Korrupsioni aktiv në zgjedhje”, teksa mësohet se ai blinte vota për kandidatin e koalicionit "Bashkë Fitojmë" të dyshes Berisha-Meta, Fisnik Qosja, i cili arriti të zgjidhej kryebashkiak.

Autoritet bëjnë me dije se nga veprimet hetimore ka rezultuar se Klodian Kapedani iu ka premtuar dhe iu ka ofruar personave të tjerë shuma monetare me qëllim për të marrë pjesë në votime, për të siguruar pjesëmarrjen edhe të personave të tjerë në votime, si dhe për të përcaktuar mënyrën e votimit.

Kandidati Fisnik Qosja arriti të fitonte zgjedhjet në Kavajë më 14 maj, me një rezultat të ngushtë përballë kandidatit të Partisë Socialiste, Redjan Krali.

11 Komente

 1. a
  agushkari

  Salih gerdecit I takon me blejt vota,te tjeret bejne krim

  1. E
   Eni

   Vetem kta te djathtet kapen???? Si nuk u kap nje I PS... kjo tregon sa polici te depolitizuar kemi...e gjithe administrata sot eshte me PS. Para 2013 70% nuk ishin me asnjerin bile votonin kunder Pd.

   1. I
    Ilir

    Shko more... PIRDHU... Koqe kanari! S'boheni ju joooo. Po dumbabiste si 100 vjet perpara. As kene per te ndryshuar, kot lodhet Amerika me ju dhe kosovaret.... Nyje.

    1. E
     Eri

     Mos ver Bast kot....duro

    2. S
     SAMIU

     Para 2013. edhe zevendes ministri i rendit u kap ne nje kioske duke printuar flete votimi per ti futur ne kuti votimi.. A jeni ne vete kur flisni per vjedhje votash ne kohen e Saliut?. Po qe kryetari i komisionit me vulen ne xhep dilte dhe shkonte diku vuloste flete votimi qe te hidheshin per Pd.. po kutitr we transportoheshin me kafshe dhe nga rruga e keqe ishin te hapura kur mberrinin .. edhe Dash Shehi i juaji i perhershem tha we blerjen dhe shitjen e votave e kemi bere ne te paret.. nuk po permend 96 .

    3. K
     Kot te komentosh

     Tema po behet si gazeta dita apo panorama e kapterit,thote 10 komente dhe cfaq 1,dhe kur dalin te tjerat ,shkrimi hiqet

     1. E
      Ethem Lalaj

      Shyqyr që u arrestua një person hajdut votash i Saliut.Pasi SPAK i tredhur nga Sb ka arrestuar vetë majtas..majtas..me urdhër të Sb fatkeqsi Kombëtare.

      1. M
       MeteH

       Po Gomarice madhore mbete tere jeten or Kapterr Lalaj katunari Corrushit qe ju shkordheu Enveri robt pasi qeroi ate bashkatunarin tuaj...Poliagjentin.

       1. D
        Demokrati

        Të përsëritet edhe një herë votimi ,pasi rezultati është tepër i ngushtë. Këtë e mësonte spajuni Ilir Metaj dhe serbo-rusi nga Vicidoli Saleh Bëfisga, që të dy vulëhumburit.

        1. U
         Ushtari.

         Cojani qytetarit dixhital.Apo e ka bere vete ai.

         1. z
          zalli

          Jo jo nuk eshte e vertet ,vetem ne Mirdite e Kavaje e Has nuk jane "shitur"shqiptaret,kete e tha e Mlyshi,a me fal Akademik Mlyshi

          Lini një Përgjigje