Kush është kryetarja e re e Himarës: U votua edhe nga opozita

29 Mars 2024, 12:57Politika TEMA

Kush është kryetarja e re e Himarës: U votua edhe nga opozita

Blerina Balaj është kryetarja e re e komanduar e Bashkisë Himarë.

Koalicioni Bashkë Fitojmë, pra këshilltarët e Foltores dhe Partisë së Lirisë kanë bashkuar votat me Partinë Socialiste për të komanduar nënkryetaren e Bashkisë së Himarës, Blerina Balaj.

Kjo e fundit mori 15 vota pro. Kryetari i Këshillit Bashkiak të Himarës, Dhimitër Kapaj tha për Report TV se nga 9 vota që ka PS, pjesa tjetër e votave pro janë dhënë nga Bashkë Fitojmë.

“U zgjodh Blerina Balaj, nënkryetare e Bashkisë Himarë. Ligji thotë që një nga nënkryetarët marrin drejtimin. Grupi i PS propozoi Blerina Balajn.

Më 15 vota u zgjodh. Ne 9 vota kemi. Pjesa tjetër janë Bashkë Fitojmë. Përveç anëtarëve të PS, u bashkuan edhe pjesa tjetër”, tha ai për Report TV.

Ai komentoi edhe tensionet në Këshillin Bashkiak nga mbështetës të Fredi Belerit.

“Është e paqartë akoma. Disa njerëz për interesa të tyre. Ne vendosëm ta bënim me dyer të mbyllura për shkak të tensioneve. Pikat e rendit të ditës do i shqyrtojmë ditë tjetër", tha ai.

47 Komente

 1. b
  bela baxhella

  kurve me patente

  1. B
   Bella Belinda

   ...me duket se e ngatero me mamin tat karakurve, grun kurve dhe motren bashke me gocen tate qe te dyja kurvicka...

   1. L
    Lulka

    Perfekt!!!!!

   2. C
    Cfurku

    Ne kohen e LA Fontenit kafshet flisnin, tani dhe shkruajne.

    1. M
     Mesuesi

     Titulli: Kush është Blerin Bala.....Kërko e kërko po gjëkumdi nuk mësova dot se cila qenka ajo. Medet gazetaria.....

    2. l
     loqe ne vend te kokes

     Blerinen as e njoh dhe as e kam pare,por me habit prononcimi i qenies injorante dhe te peshtire me siper,qe nuk ben dallime nga te ngjajshmit e tij te shumte te semure nga mentaliteti katundar oriental,qe nuk e kane per gje te etiketojne femrat si kurva dhe asnjehere nuk kam lexuar te etikojne ndonje mashkull si kurvare,te cilat jane shperndare si nje epidemi e neveriteshme ne kete vend.

     1. S
      Shkodrani

      Ndoshta, po cfare lidhje ka? Edhe ai i burgosuri kurvar e bythqire ishte, po ti nuk e shave!

      1. V
       Vranakonti

       Nje lajm i mire, pasi Edrahamani keshu i do gjithe kretart, ku vr e me patente dhe thithese te mira....

       1. T
        Te yfte

        Mos e ngateron me gruan tate shihe mire!

       2. C
        Celo Mezani

        Nuk ka gje me te shpifme se burrat kurvë, dhe per te maskuar paderasllikun e tyre shpirteror i thone cdo gruaje te suksesshme "Kurve me patente".

        1. F
         Fener Zizi

         Bela baxhella ,po Mami jot si quhet ,qe eshte Shkerdhyer me Xhaxhain tend? Jo Kurve se ajo eshte@ire brenda familjes.

         1. K
          Ksamil

          O nofka”brla bachela”, o bastard. Shteti shqiptar me mosveprim po inkurajon jashteqijet shqiptare, po i “trimeron” bastardet gre qirë qe te guxojne edhe te perdhosin zyrtaret e institucioneve shqiptare. Shteti te veproj para se te veprojne shqiptaret, por atehere bastardet qe vetquhen qre qirë te gjejne vend ku te futen.

         2. A
          Alvanosi qe do te behet grek por se do asnje an

          Po ai alvanosi I quajtur grek nga ka shkuar se ka humour fare jasu re pallkari palikari

          1. H
           Himarë

           Mire qe jane bere bashk, shqiptaret nga tere bota po percjellim me hidherim e mllef keto lojera te ndyera antishqiptare te disa bastardve te shitur te gre qirët.

           1. N
            Nuk fle por dremit thelle

            Ne titull thoni ja kush eshte kryetarja,por vetem si fytyre na e paraqesni dhe asgje me teper.

            1. U
             UÇK

             Te priftë e mbara Blerinë Më mirë ti në Bashki se krimineli dhe vrasesi i ushtarve në Peshkopi Shumë respekt per TY UÇK te uron punë te mbarë dhe suksese

             1. B
              Beksi

              Nuk e njof zonjen dhe nuk me intereson fare. More maskarenj njeres si e ofendoni nje zonje me cfare te drejte edhe sikur. Nuk eshte zgjedhur kryetare e shtepis publike. Perfaqeson nje komunitet te tere. Kthejeni thiken nga vetja more te paudhe

              1. p
               pilo Lala

               Detyre e perkohshme, pune 4-5 muajsh. Eshte nje prove per kete vajze te tregoj se mund te behet drejtuese, te rikandidoj perseri. Kush e di , te na thote origjinen, eshte nga Himara, Lumi Vlores, ....

               1. T
                Trojan

                Nje nga bundrat e Ramutit

                1. A
                 Arberia

                 Po' Ke te vem bundrat e mico karit

                2. M
                 Mare Nostrum

                 Zonjen ne fjale nuk e njoh, por njoh me mbiemrin Bala ne Vuno, njerez te nderuar e ne oponence me çdo rregjim. I shkofte mbare Kryetares se re!

                 1. K
                  Km

                  Nje nga bunrrat e Ramutit eshte mami jot.Ka qene dhe bundrra ime.Di qe kam nje kelysh me te.Ndoshts je ti.

                  1. A
                   Arberia

                   Shqiperia e shqiptarve

                   1. E
                    Ed rroçka

                    Baxhell e ramutit esht

                    1. L
                     Leonidha

                     Suksese Blerines. Duhet ta resoektojme qe pranoi te merrte detyren ne keto kohe te veshtira. Mire politikanet vleresohen per deklarime te rreme po keta qe ishin aty, nje grumbull inatcoresh te paguar l, a nuk duhen gjykuar per deklarime te rreme. Chane keta more? Mos te abuzojne me miresine e shqiptareve . Se vertet jemi popull me vlera. Kush te duron sot si bejne keta. Shteti duhet re tregoje rolin e vet si ne cdo cep te Shqiperise. Ata duhet ti detyroje te flasin shqip. Nese jo atehere te ikin ne greqi. Edhe sikur te jene minoritare, ( qe nuk jane ), duhet te flasin shqip. Ngjtuni tek kalaja e himares o te paudhe dhe shihni kishezen e vogel dhe pyesni per historine e saj. Aty benin mbledhje episkopet shqiptare njehere e nje kohe. Pyesni pyesni e mos rrini ne erresire. Edhe rreth 1000 franceze e konsiderojne veten jashtetokesore ne census. Po ce do qe sjane. Dhe ju qe mendoni se jeni greker, pervec atyre qe vertet jane, hapeni mendjen. Shpirti qe blihet me pare nuk eshte i lire. Ku eshte liria e himarioteve. Pse o te humbur pse e humbni lirine. Kam shume kusherinj qe kane qene refugjate ne greqi, po nuk e kane shitur shpirtin. U bete me djallin se me Zotin jo e jo. Edhe une jam orthoks den baba den. Po sjam grek. Jam epirot, jam kaon jam shqiptar. Sic jane shqiptare molloset dhe thesprotet. Populli grek meriton respekt qe ndihmoji refugjatet por jo politika greke qe i digjte me napalm neper pyje. Tjua thuash ketyre te europes cu kane punuar refugjateve tane politika greke do habiten, sic u havit zonja politikane europiane qe foli dje. Beleri eshte perdhoses i fares shqiptare. E ka pranuar vete.

                     1. L
                      Leonidha

                      Suksese Blerines. Duhet ta resoektojme qe pranoi te merrte detyren ne keto kohe te veshtira. Mire politikanet vleresohen per deklarime te rreme po keta qe ishin aty, nje grumbull inatcoresh te paguar l, a nuk duhen gjykuar per deklarime te rreme. Chane keta more? Mos te abuzojne me miresine e shqiptareve . Se vertet jemi popull me vlera. Kush te duron sot si bejne keta. Shteti duhet re tregoje rolin e vet si ne cdo cep te Shqiperise. Ata duhet ti detyroje te flasin shqip. Nese jo atehere te ikin ne greqi. Edhe sikur te jene minoritare, ( qe nuk jane ), duhet te flasin shqip. Ngjtuni tek kalaja e himares o te paudhe dhe shihni kishezen e vogel dhe pyesni per historine e saj. Aty benin mbledhje episkopet shqiptare njehere e nje kohe. Pyesni pyesni e mos rrini ne erresire. Edhe rreth 1000 franceze e konsiderojne veten jashtetokesore ne census. Po ce do qe sjane. Dhe ju qe mendoni se jeni greker, pervec atyre qe vertet jane, hapeni mendjen. Shpirti qe blihet me pare nuk eshte i lire. Ku eshte liria e himarioteve. Pse o te humbur pse e humbni lirine. Kam shume kusherinj qe kane qene refugjate ne greqi, po nuk e kane shitur shpirtin. U bete me djallin se me Zotin jo e jo. Edhe une jam orthoks den baba den. Po sjam grek. Jam epirot, jam kaon jam shqiptar. Sic jane shqiptare molloset dhe thesprotet. Populli grek meriton respekt qe ndihmoji refugjatet por jo politika greke qe i digjte me napalm neper pyje. Tjua thuash ketyre te europes cu kane punuar refugjateve tane politika greke do habiten, sic u havit zonja politikane europiane qe foli dje. Beleri eshte perdhoses i fares shqiptare. E ka pranuar vete.

                      1. e
                       etqf

                       Edvin te qifsha fisin ,jep tokat atyre qe u takon mos i vidh o robqire mos fut patriotizmin ne mes o te qifsha te gjithe ca ke.Mos i vidh tokat dhe cdo gje do zgjidhej o gruaqir

                       1. a
                        astriti

                        O TROJANE ,KU KA ME BUNDER SE TY MOJ KURVE PLAKE

                        1. G
                         Genti

                         Karakurvat e pushtetit dun vec me vjedh ptuu rrac e ndyre

                         1. D
                          Deda...

                          Shqiptaret e vërtetë s'duhet te harrojne ligjin anti-njerezor dhe anti-kombetar 7501... Jo më kot të tria partite, pasardhese të PPSH, janë bërë bashkë... Toka e himarioteve, himarioteve...

                          1. D
                           Degelisi

                           Ajo thenia qe para 20 vitesh "njerezit pa kultur I njifte vetem lagja dhe fshati, ndersa sote ne epoken e internetit I njeh gjithe bota" eshte thanie lapidare Dikush me siper pyet me te drejte shkruesit: Ku eshte biografia e kryetaes se zghedhur te bashkie? Suksese Blerina

                           1. s
                            spata

                            Kur shumica zgjedh nje zonje ose zoteri duhet respektuar.I uroje pune te mbare per qytetaret e Himares .Keta qe e etikojne me epitete banale nuk kane faj .Jane pjelle e kesaj politke bordellosh. Degjoni kriminelin Sali dhe kuptoni sa kulisha ka neper Shqiperi .Po Ramen ,pse nuk e shan ,do komentoje dikush . Rama eshte i Madherishmi .Te shan me kulture se ja lejon vendi i punes .

                            1. s
                             shelegura

                             Boll o njeres me ofendime ajo zonje fitoi dhe u mbylli gojen haleve te krimit grek mbleksur me krimin shqipetar.

                             1. I
                              Ilirian Qelbaci

                              Blerina do blegerije sipas direktives qe do ti leshoje Artan Gaci burraqi i Xhackes e kjo do ta beje ca xheloze Olta seksin e Rilindjes.

                              1. F
                               Fat man

                               E cuditeshme te gjith "skenaret" jane ne favor te PS, me falni te Ed Droges edhe kur fitojne kundershtaret plasen ne burg , por edhe kur ne burg shkon i zgjedhuri i PS del nje nga zevedesit e burgaxhiut qe eshte po i PS dhe behet Kryetar.

                               1. M
                                Mario

                                Mjafton qe eshte Shqiptare.Nuk ka rendesi se eshte Kurve apo Vajze e mire.Te gjithe femrat ne Shqipni jane Karakurva,i keni ne Big Brotherin tuaj.Lereni vajzen te beje me te miren ne keto muaj,or nu Karakurvat Meshkuj qe e shani.Me mire kjo se sa Beleri,Vrases,Shkerdhat,Agjent i Asfalise si Saliu dhe Likja.Hec Edo,tregove qe je ma i Zgjuti ne Kopeshtin e Shkerdhatave Grekeqire.Tung nga Amerika.

                                1. M
                                 Mario

                                 Edhe sikur te jete Kurve sic shkruani ju Idioter qe Kurvat i keni ne shtepite tuaja,Eshte Shqiptare dhe jo e Blere dhe Shitur tek Greket.Faleminderit per shkrimin e Paster dhe te Bukur ai me emrin Leonidha.Lexojeni shkrimin e tij me emrin Leonidha qe ta kuptoni,(Po e Kuptuat),kush jeni ju te tjeret qe shkruani keto,duke Share nje Vajze qe as buk e njohim fare kush eshte.Nuk eshte Beleri ,Idioter,por eshte Vajze Shqiptare.Kaq do mjaftonte per mos e share,eshte vetem disa muaj.Himara ka qene dhe do jete Shqiptare ne jete te jetve.

                                 1. L
                                  Landi

                                  Ti Fat Man dhe ti Ilirian Qelbaci,Ti Hani ate te Gjatin Edit.NQS e ka thithur Ate te Bardhin Pluhur,e keni nga Sali Kerrma qe vetem te Vrare ne kohen e tij ,jane me Mijra.Sa per Edin them :Eshte ky Edi qe hudhi poshte Marreveshjen e Detit te Saliut ne Greket,eshte ky Qe nuk e Rruajti fare nga Micot e Taqit por Belerin e fiti brenda dhe Himara di drejtohet prape nga Shqiptare dhe jo nga njerez qe kane Vra Shqiptare,dhe kane Dhegur flamurin Shqiptar.Faleminderit atij me emrin Leonidha qe shkruan Bukur dhe Paster,dhe no si ju Karakurvat e mesiperm qe shani nje Vajze te re Shqiptare.

                                  1. f
                                   fcb

                                   Me te permbajtur ne fjalor , goca duket qe eshte e fisme , nuk ka lidhje me kurverine por problemi qendron se Rilindja te ben kurve me pahir , gje qe vajzes nuk ja uroj por me mvjen keq qe po e them dy rruge ka me Rilindjen , o do bohesh ose do hyje ne burg qe nuk u be . Do zoti kjo fare vajze e kap muhabetin shpejt dhe per arsye shendetesore jep doreheqjen.

                                   1. P
                                    Petrit

                                    Suksese Per Vajzen e Re.Fitore per Himaren

                                    1. T
                                     Taqi pa miçon

                                     Urime per dertyren e SUKSESE, Zonja Blerine!!! Sidoqofsht ti Zonje je 1000 here me mire se Beler kurva e miçotaqit. Hajt ne te semes greket qe duan te vjedhin edhe Himaren e Laberise.

                                     1. A
                                      Agim

                                      Fat mun...te kesh turp ti dhe gjithe skorta anti rame qe lehni si te terbuar... Epidemia antirame qe ka shperthyer eshte antishqiptari, antizhvillim,antikulture, anti humanizem. Rama eshte gjenerues dhe simobol zhvillimi, perparime, dinjiteti qytetar ....

                                      1. k
                                       kozma etolosi

                                       Greke apo shqipkare ska redesi,,,,mos eshte myslymane ,,,se himara nuk do ta qeverisin myslymet ,,,se jane tjeter rrace ,,,,

                                       1. g
                                        gggg

                                        Laberia myslymane ,,,himara grekorthodhokse ,,duhet te jen te ndara ,,si kan qen ne shekuj ,,,laberia me turkun ,himara me grekun ,,,

                                        1. T
                                         Tironsi Denbabaden....

                                         Komentues plera , injorante , analfabete jo funxional por cope fare analfabete total , kafshe qe shani kush ju del perpara , turp dhe jazek ju qofte qe e shani zonjen e nderuar pa e njohur fare. Me sa duket jani nga ato maloket e Sali NonGratesbse Vicidooit. Suksese Znj. Blerina ne pune e jete.

                                         1. S
                                          Syri publik

                                          Cfar ka bere per Qytetin kjo qe te meritoje postin e Kryetares,apo pret Amerikanet kjo se si Figure te mere me qafe…

                                          1. L
                                           Lezhjani

                                           Blerina, te uroj me gjithe zemer pune te mbare e suksese ne kete detyre te veshtire! Qente le te lehin , ti çoje karvanin perpara. Ji e drejte dhe shqiptare xhan, se shume shpejt behesh kryetare e perhershme.

                                           Lini një Përgjigje