FOTOT: Një grusht, për të nxirrë jo vetëm syrin e Berishës

6 Dhjetor 2022, 18:00Politika TEMA

FOTOT: Një grusht, për të nxirrë jo vetëm syrin e

Në ditën më të rëndësishme për Shqipërinë, Sali Berisha ia arriti të bëhet lajm i ditës në Tiranës.

Ashtu siç premtoi që në mëngjes, ai lebetiti vërtet Tiranën.

Por këtë radhë, viktima ishte vetë ai.

Një grusht në syrin e tij të djathtë, për pak u bë shkak për trazimin e një dite historike për Shqipërinë.

Për fatin e tij të keq, ai grusht nxiu në fakt vetëm syrin e Berishës.

38 Komente

 1. s
  saliu duhet te shpallet terrorist

  ashtu e pafshim kete perbindesh shpellash.

  1. e
   egersira e terbuar qe ben kerdine

   Kur nje semure i rendomte psiqik,sulmon nje semure tjeter te semure psiqik,ky i fundit,ne nje gjendje cmendurie te gjate te rrezikeshme dhe te pasheruar,por qe ne kete vend te absurdit me te erret,ka mbajtur dhe mban,qe prej tre dekadash postet me te larta,ne institucionet e tij. E gjithe kjo tregon,qe kjo cope toke,gelon si nje kopesht zoologjik,ku egersirat nuk kane ndarje me kafshet e tera te buta.

   1. U
    Unë

    Mirë ia bën këtij palaçoje, se ka 30 vjet që vetëm dhunë ka prodhuar ky. E mbani mënd kur thoshte në Parlamentin Shqiptar, "Jam Sali Berisha unë, o budallenj", "Ta bëj fytyrën më të zezë se këpuca"?! Ja ky është Sali Berisha, nqs nuk ju kujtohet! Ç'të mbjellësh, do korrësh.

  2. A
   Albin Kurti i vertete

   Ik o Sali se le koqen e namit.

   1. T
    Tarras-Bulba

    Gjithe fajin e ka Muli, Zagari i zgjebosur besnik, qe nuk i doli ne mbrojtje Hales, dhe t'a hante ai grushtin hahaha! LOL! Dhe saper ata qe ju duket dite e zez, mos u beni merak, Qoftlargu Sa-Hale Breshkari ka ber vetem te zeza dhe per kete meritonte me shume se nje grusht ne fytyren e ndyre nuk mjafton. . .

   2. T
    Tit Vasili

    Foto shume e bukur , edhe një mut mungon ne gojën e këtij gjak prishuri

    1. G
     Gjeloshi Margegaj

     Po c’mutin deshe te dilje ne shesh ore malok muti! Nuk mund te rrije ne shtepi dhe te gezoheshe per ate qe ndodhi sot ne Shqiperi! Po ty nuk te ke cmiri, zilija, keqdashja per cdo gje te mire qe behet ketu! Nuk e kuptuar se je nje mut dhe kufome dhe vetem mban ere kerme!

     1. B
      Bujari

      Po' ca mereni me kte matuf

     2. A
      Abazi

      Kishte dite qe shtypi fliste per Avni Rustemin ku ishte qe nuk po dukej.Ai i degjoi dhe doli.

      1. P
       Prind

       Do isha dakord me nje Avni Rustemi qe ti fuste plumbin Berishes, Rames, e te gjitheve qe kane tallur menderen 30 vjet me kete vend . Nje Avni Rustem psh mund te behet cdokush qe I kane mbetur dhe pak dite jete prej ndonje semundje, duke I bere nderin me te madh shoqerise , familjes. E sigurt qe do prehet ne altarin e ndritur te historise se Shqiperise .

       1. M
        Malo Momli

        Fajin e ka Sllobodanka, alias Liri Berisha, sherbetorja e Sali Berishes qe nuk i thote te rrije ne shtepi por e le te bredh dhe te pellase rrugeve! A ka turp me te madh per nje njeri, dhe per nje makesor (kupto malok) sesa ta qellojne ne fytyre perpara gjithe botes? Por ky nuk ka turp e seder, prandaj eshte bere si Shab Hundderri!

        1. S
         Svetllana

         Sllobodanka eshte kreu i agjentures serbo-ruse ne Shqiperi dhe e paguan Perbindeshin me flori

        2. f
         fatjon

         Nuk e gjen gje shpellarin...

         1. B
          Bubuzhel Berati gazetar i Berrishes

          Ishte pak per nje kriminel

          1. T
           Tironsi

           Nje shpellar , familjarisht i korruptuar e kriminel qe e ndjekin njerez injorante, me kufizime ne intelekt, rrugace ordinere e kriminele.

           1. X
            Xha braho

            U plak dhe s'hoqi dore nga sherret. Le ta marre me vete grushtin ne ate bote.

            1. M
             Muzaka i Ri

             Kur te ike nga politika do thote Bardhyli nga Kosova : iku vertet, por iku me nder ama si qeni i rrahur.

             1. p
              pilo lala

              Pritet sot naten te vrasi veten Saliu. Me kanun, ai djali e ka turpnue, Saliu nuk po e duron dot turpin, por nga ana tjeter , nuk ja mban by.tha

              1. N
               Nuk eshte as i pari as i fundit ne historine e nje

               Ne fakt ju mediat e keni fajin qe u be kaq e madhe, e kane qelluar e Macron-in e Frances me shuplake, edhe Charles-in e UK me veze por asgjekundi nuk ka marre gjithe hapesiren e medias. Po ta vesh re, vetem ne kete gazete, nga 100% e artikujve te shkruaj 70-80% jane pikerisht per kete ngjarje. Saliu e dinte dhe kjo ishte menyra e tij per te terhequr vemendjen nga cdo gje tjeter, e vecanerisht nga Sammiti i BE, dhe ju mediat si gjithnje ia beni qejfin, sepse cuditerisht akoma ne shqiptaret duam te dime e te lexojme per kete kerrmen,

               1. D
                Dino

                Ishte grushti i Zotit

                1. J
                 Ja ke fut kot lale

                 Po si ka mundësi që nuk e mbrojti kush? Pp si ka mundësi që direkt tha: lëshojeni lëshojeni Po si ka mundësi që një i marrë i mori mendjen një sërë të marrësh dhe nuk kuptuan inskenimin: largqofti donte të merrte vëmendjen- e tentoi në fakt po një M.. të madh mori ????????????

                 1. t
                  tata luigji

                  Salih bin laden sot mori goditjen finale grusht i thyen turinjet, dhe europa nuk e pjerdhi se ku ishte me 200 veta, sonte liria ka pune ti kuroj plaget

                  1. D
                   Djali faro tasqebapit

                   Ky djali me letra na doli budallall,temen e semes kure te rredhe budallai.E ka bere per ti treguar berishes se cfare do ta dhunosh tjetrin,gje te cilen ai e beri dhe sote me fjale si gojeshthurur qe eshte.Ta gezoshe salesh kulturen politike qe ke sjell.me mire vone se sa kure.TE BEFTE MIRE NONGRATA

                   1. Z
                    Zeqir Zeqiri

                    Gjigandi i Rodit, Hekurkthyesi i Babilonise (kupto Herkuli i Babilonise), Aleksandri i Maqedonise, Tarasi i Taraskonit, Trimi i trimave, Gjjergj Kastrioti - Skenderbeu, Muhamed Ali (Casus Clay - boksieri i famshem amerikanb), Prof, Dr. Sali Berisha, sot u shemb per toke nga nje grusht i nje djaloshi 31 vjecar. Miti se Sali Berisha eshte i pathyeshem, mori fund fund sot ne daten 06 dhjetor, 2022. Nje Keshtjelle prej letre higjenike! Turp, turp me te madh per nje tropojan te goditet ne mes te bulevardit, nuk ka! Turp, shume turp!

                    1. F
                     Frenk

                     Nje fjale e urte popullore thote cfar do mbjellesh do korresh.Ky moster Berisha po i vjen fundi i turpshem..

                     1. D
                      Drenica

                      Salihi , dhëndërr Shkau, mision ka shkatërrimin e Kombit Shqipëtar. Një Serbofil , që tani ulërin para se të ngordh : " ndihmë se më dështoi misioni " !! Në ferr Salih.

                      1. B
                       Bevi

                       Unë Salihin, për respekt kuptohet, do e palloja në goj!

                       1. B
                        Bredhi

                        Pse i bere duaret Pise, me ate felliqesire.

                        1. B
                         Buza e bredhit

                         Sakt…

                        2. C
                         Cimi

                         U plake e dore nuk hoqe Vazhdo sa te behesh KOQE

                         1. P
                          Populli

                          U rrëzua si busti i Enver Hoxhës ! Rrëzimi final do vijë nga SPAK dhe gjykata po prisni të zgjidhen anatrët e rinj të SPAK! Një non grata që breth rrugëve të Tiranës si shpëtimtari kur në të vërtet është shkaktari i çdo gjëje që ka ndodh në këto 30 vjet.

                          1. E
                           Emigranti

                           Haleja 2 vendeshe e Shqiperise

                           1. H
                            Himarioti

                            Duhet lidhur ky përbindsh, ndryshe kombi i ynë është në rrezik.

                            1. S
                             Salkari

                             Mire ja ben qenit , kujtoni sa kundershtare ka rahur me Gazideden ??? Beni nje list ...., vec tani eshte me e dhimbshme kur te godasin ne moshe te madhe , sot kjo eshte jeta , kur ndahem gjerat ka nje radhe .....nje une nje ti ......

                             1. N
                              Nada

                              Ce ke ul vehten ore Lucioano Pavarroti me kete qe i shkon prapa , Se po dukesh shume i pikelluar prapa tij

                              1. P
                               Populli

                               Ky hale i nxire ka qene,qekur e ema e zuri,me Karaxhicin plak,i plagosur,dhe strehuar ne shtepine e te jatit,ne nentor 43-shit,simbas rrefimeve te fshatareve te tij,ky lindi ne Korrik 44-res,po qe te mos perputhesh dilindja reale,e shty ate ne tetor 44-res.Historia e tij vazhdon,nga miqesia me Xhelilin dhe Ahmetin,e deri ne ditet e sotme,ky me turp e nisi,dhe me turp do ta mbylli jeten e tij.Bemat e tij,i njeh mire ky popull,njeh mire dhe vktimat e tij,viktima qe ky moster,flen me ta,ata e shoqerojne kudo,dhe do ta shoqerojne deri ne fundin e tij biologjik,po hakmarrja e tyre,do ndjeke familjaret e tij,dhe mbas largimit te tij.Ne kete jete,cfare do mbjellesh,do korresh-thote populli.

                               Lini një Përgjigje