FOTOT: Takimi i Ramës me emigrantët në Athinë, salla mbushet plot, shihni ç’ndodh jashtë dhe brenda stadiumit

12 Maj 2024, 11:10Politika TEMA

FOTOT: Takimi i Ramës me emigrantët në Athinë, salla mbushet

Ka nisur takimi i kryeministrit Edi Rama me emigrantët shqiptarë në Athinë.

Kreu i qeverisë ka mbërritur në sallën “Christmas Theater” në stadiumin 'Galatsi' ku mbahet takimi, ndërsa është pritur me ovacione në sallën e mbushur plot me shqiptarë.

Sipas fotove të siguruara nga gazeta TemA, vihen re qindra shqiptarë dhe jashtë ambjenteve të stadiumit. Shqiptarët kanë ardhur nga Athina dhe qytete të tjera të Greqisë. 

Për vizitën e Ramës janë marrë masa të rrepta sigurie, me qindra policë që do sigurojnë mbarëvajtjen e takimit të Ramës me emigrantët shqiptarë.

 

 

 

7 Komente

 1. F
  Flamuri

  Hani nje ( mutē ) te madhē o komunisti kriminel Non Grata ,Ilir Floriri e ju cecene qe mbeshtesni keta dy funderina ,bere thirje o Non Grata e Ilir Floriri cecene qe hetojne ne Greqi per incidente per mos pjesmarje ,ata ato ju degjuan thirjen dhe nuk vajten por incident nuk bene se nuk u mbante bytha ,se ka ligj e ka polici ne Greqi ,ju cecene jeni mesuar ne Tirane se nuk ka polici nuk ka minister te zbatoje ligjin ,nje Taulant Balla frikacak ,

  1. E
   Eti

   Plot me patronazhiste qenka mbushur

   1. r
    robi

    le te nxjerre shkume nga goja krrici i faros dhe Belo krrici , jane ne gjendje te renduar nga kjo pritje madheshtore e kryeministrit me te sukseseshem te historise se Shqiperise ne keta 120 vjet shtet.

    1. M
     Mero Gëlbaza

     E mo se na hapet barkun me këto lepirjet e bythës alla Mero Boze

     1. A
      Avenir Balla

      O mero servili e mbyte tere shkrimet e gazetes me krye hajdutin.Pse nuk shkrun teverteten se sa njeres te paguar ka organizuar per atje dhe nga dalin keto leke ,se kjo eshte puna e nje gazete te pavarur dhe kjo eshte aresyeja qe ne nuk ecim perpara se shtypi eshte i shitur.

      1. I
       Idiota Blushi i P...Lirise

       Po' keta Jane patronazhiste ,moreeee.Tre mije veta Kane kaluar kufirin.I dergoi Edi me parate e shqiptareve...-keshtu t'ha Blushi.Kish shkuar ne kakavije te numuronte autobuzet.Aurobuze nuk kishte ,por ...salla ishte plot me shqiptare te derguar te Rames. Nuk do me shkonte kurre mendja se keta likeflorinjte e P.. Lirise qenkan kaq budallenj.

       1. M
        Mergimtari

        Pse nuk e nxjer komentin tim , gazetar i shitur dhe lepires

        Lini një Përgjigje