Gaz Bardhi: Para se te pranoja ftesën e Nikollës me telefonuan disa ambasadorë për uljen në tryezë

1 Prill 2024, 22:02Politika TEMA
Gaz Bardhi: Para se te pranoja ftesën e Nikollës me telefonuan disa

Ndërkombëtarët ndikuan në kthimin në normalitet të parlamentit, pas muajsh tensionesh mes tymit e flakadanëve. Kjo u zbulua në studion e Debatit në A2 CNN nga kreu i grupit parlamentar demokrat, Gazment Bardhi, sipas të cilit para ftesës së Nikollës, ai konfirmoi se kishte marrë telefonata nga partnerët strategjikë ndërkombëtarë për t’u ulur në tryezë.

“Në mënyrë të vijueshme nga faktori ndërkombëtar të dyjave palëve iu është bërë thirrje apo nxitur zhvillimin e dialogut politik dhe unë e kam parë këtë reflektim të mazhorancës të lidhur me nxitjen që partnerët strategjikë u kanë bërë thirrje grupeve parlamentare për rikthimin në normalitet dhe për të patur një dialog politik institucional mes mazhorancës e opozitës në kuvend.

Personalisht kam shprehur gatishmërinë që ditën e parë kur kjo thirrje erdhi nga partnerët, mazhoranca e mori kthesën më vonë, në mars kur u ulëm në tryezën e konferencës së kryetarëve.

Kjo tryezë ka ardhur pas në takimi informal që kryetarët e grupeve kanë bërë me kryetaren e kuvendit, takim që para se të më ftonte kryetarja e kuvendet jam telefonuar nga disa nga  partnerët tanë nëse ne i përgjigjeshim pozitivisht thirrjes së kryetares së kuvendit nëse ndodhte. Dhe kanë marrë përgjigjen prej meje që; po jam i hapur për dialog brenda institucioneve të kuvendit”.

7 Komente

 1. L
  Luli

  Dole një karabush o Gaz!

  1. B
   Bumbum..bum

   O ty t qft Kina e India rpot ku ti kesh . O mashtus hale . Po kujt po I rruhet hajdari për ty o raketik gungs m○ti. Po pse se fishing dhe kte qorrin në burg se na hapët Barkin me kta vemje qumështora. He rpot si ësht katandisur politika tek ne. Edhe kta sumrrumat na duheshin ti mbajm me put edhe nja 30 vjet të tjera.

   1. S
    Shkembi

    Sa pari or qe eshte ky b…q!

    1. B
     Bardha

     A mjer PD QE ngeli ne dor ktij pederastit, O zot Ku E katandise O Sal, PD ne dor te Nul mokes E Bardha Sumes QE vetem indijetro I puno....... Zot fale Salen se spo di car bon..!!

     1. V
      Vala

      Jeni mesuar me stilin e gamor it qe s’leviz po a’ dheu shkopin ne kurriz

      1. U
       Ushtari.

       O bardha perse nuk thua me dhane urdher e me thane ik ha ca mut kote.Do meren ambasadoret me ty o bardha se nuk kane linja te tjera komunikimi ata pi do te marin ty ne tel.Mos u bej kot si ineresant se nuk i ha xhaja keto bishtaja i thone nje fjale o bardha.

       1. S
        Skampa

        Ke ikur per lesh, o gardh bazi! Je sozia e sahale ballkonit, asgje me shume. Sqaro vrasjen e dr. Xhuvanit!

        Lini një Përgjigje