Grushti ndaj Berishës, Flamur Noka: Unë do e kapja agresorin prej fyti dhe nuk do e lëshoja

7 Dhjetor 2022, 22:01Politika TEMA

Grushti ndaj Berishës, Flamur Noka: Unë do e kapja agresorin prej fyti

Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka i qëndron idesë se qeveria qëndron pas sulmit fizik ndaj Sali Berishës ditën e djeshme në protestën e opozitës.

Noka madje ka përdorur terma tepër të rënda, duke thënë se Rama “kishte vendosur eleminimin fizik të Sali Berishës”.

Sipas Nokës, skenari ishte që Berisha të goditej për të mos folur, ndërsa turma e irrutuar do vriste agresorin, më pas dhuna do shpërthente në Tiranë ndërsa Rama do i thoshte liderave të BE-së “Ja kush është opozita”.

PNokës në emisionin “Open”:lSkenari ishte ky, goditet Sali Berisha, nuk flet Sali Berisha, turma e irrituar vret atentatorin, dhe shpërthen kaosi në Tiranë, dhe Edi Rama do t’i thoshte BE-së, ja kush janë këta. Sali Berisha arriti ta menaxhojë në perfeksion. Unë do isha i pari që do e kisha kapur nga fyti dhe s’do e kisha lëshuar.

''Partia Demokratike në 32 vite ka qenë e sulmuara dhe e goditura nga komunistët në pushtet. PD ka dhe viktimat e saj, nuk është rastësi që sulmohet gjithmonë PD. Rama bën gjithçka që të asgjësojë opozitën, i ka marrë vulën partisë. Edi Rama ushqen dhunë sa herë del në televizor. Po këto dy seancat e fundit çfarë ishin? Dhunë, dhunë, dhunë. Pasi bëri gjithçka për ta eleminuar politikisht, mori vendim për ta eleminuar fizikisht, dhe i çoi atë. Dhe donte që mos të fliste Sali Berisha, atëherë një sulm i tillë do ta neutralizonte Sali Berishën, nuk do të fliste.

Skenari ishte ky, goditet Sali Berisha, nuk flet Sali Berisha, turma e irrituar vret atentatorin, dhe shpërthen kaosi në Tiranë, dhe Edi Rama do t’i thoshte BE-së, ja kush janë këta. Sali Berisha arriti ta menaxhojë në perfeksion. Unë do isha i pari që do e kisha kapur nga fyti dhe s’do e kisha lëshuar'', deklaroi Noka në emisionin Open. 

19 Komente

 1. A
  Alo

  Muli një dr gomar. Nuk është ulur asnjë orë për të studiuar kur ka qenë student. Provimet i merrte te Berisha

  1. Çami

   Ti të ruan bithën o Mule..! Vazhdo bej ham ham qe te degjoj ai, non grata..!

   1. R
    Rtv

    Po se ti je mesu me u qi grat simpatizanteve dhe miqve tropojan po seshte njesoj te qihet motra me stil labi

    1. A
     Arbern

     Po pse ta kapesh per fyti? Apo se je i forte edhe ti! Nese ai personi ka dhunuar Berishen atehere te shkoj ne burg dhe te denohet sipas ligjit. Te denohen edhe ata bodygardet qe ushtruan dhune! Nuk eshte dhume vetem kur dhunoheni vetem ju "te fortet" e politkes! Ne fakt, me shume duhet te denohen ata bodygardet sesa ai qe qelloi me grusht. Keshtu duhet te ndodhe nese ka shtet ligjor demokratik. Prandaj, mos pidhni me nga goja

     1. F
      Fisniku i Freskut

      A ka me komunist se bajraktari Sali Berisha, qe ka 50 vjet ne dy pushtetet?!

      1. f
       fukaraji20

       Mos u be trim i madh se do te zgjedhin prasin me te madh te fushes per ty personalisht, do te vije ajo kohe mos u merzit…..

       1. T
        Te mjeret

        Mjere ne thuaj cfare na ka rene per hise te degjojme

        1. p
         pjeter

         Aaa,po per kete nuk besoj se ndo njeri ka dyshim or Mul!!! Ajo qe nuk dine ti japin shpjegim shqiptaret eshte,perse kjo lloj shtaze eshte ne kuvendin e shqiptareve??!!!

         1. S
          Smira fshatareve

          Ik ore rak..turpi me i madh i ksaj qeverie eshte qe ushqen parazite si ju per interesat po te saj..me parazit si ju qendron perjetesisht ne pushtet "semundja"!

          1. n
           nokja

           do e kapshe per gryke dhe do i lepije koqet, u bo nokja strateg. a per bote e dhjere qe jemi. bon skemen a lojes nokja. e kuptoni ku jetojme o shqiptare trima?

           1. A
            Alpet

            O idiot. Agresori eshte i semure mendor. Por ti qe flet keshtu je me keq se ai. Te semurin mendor e dergoi perendia te gjuante salen o idiot. Ky eshte shpjegimi me i besueshem

            1. H
             Hordhia e ndyre e Sali Rrumpalles

             Ku jane mbledhur gjithë debilët ne PD, per fatin e madh te Edi Rames. Hallall ta ketë. Kur i mbyti gjithë të djathtet nje komunist si Berisha, pse mos të perfitojne Edi Rama? Kushdo qe të ishte, njesoj do bente. Ja shiko Flamur Noken me Çim Peken dhe mos u shkri gazit po deshe,me dy idiotë. Ha ha ha ha.

             1. Noka dhe Paloka

              Ky te vetmin qe ze per fyti eshte kari , ky po ky , ky te ha llarin dhe te le pa gje ....per cdo gje ky dhe like majmuni tregojne forcen ....aty ishte pse nuk e zure per fyti .....per llafe dhe kercenime No!a te ha karin ,...

              1. A
               Al

               Ore Prit! Se do te te vije rradha dhe ty! Palo bythqira njerez! Ju goditen njeriu brenda sojit e nuk po gjeni rehat. Mbas qafe e keni te gjithe. Nuk jeni te paprekshem!

               1. N
                Nje qytetar

                Koment...? S'ka koment ! Ky eshte idiot i lindur .

                1. N
                 Nasi

                 Flamuri pa shkop.

                 1. e
                  enveri ishte engjell para saliut

                  ti je me kriminel nga saliu more malok sumlepires.ka dijt salihi ke ka mbledh rreth vetes.

                  1. l
                   lapsi

                   O zot dhe ne presim qe keto bisha te na drejtojne shtetin!

                   1. d
                    drini

                    Do i sugjeroja zotit Zaloshnja qe te bente nje sondazh qe te tregonte se sa perqind e shqiptareve do te kishin dashur te ishin me shpirte ne ate moment ne vendin e atij fakiri (pavaresisht se nuk jane per ushtrim dhune ne asnje rast) dhe te tregonte se nuk ka nevoje ti dergoje as rama as kush per te bere nje veprim te tille ,por se per nje veprim te tille mundet vetem nje tip si ai qe e kreu.

                    Lini një Përgjigje