Viktimë e rrahjes nga njerëzit e Berishës, Arben Imami komenton incidentin e djeshëm: Jemi mësuar me dhunën tashmë

7 Dhjetor 2022, 19:40Politika TEMA

Viktimë e rrahjes nga njerëzit e Berishës, Arben Imami komenton

Ish-ministri i Mbrojtjes Arben Imami, dënoi goditjen e Sali Berishës gjatë protestës së ditës së martë në Tiranë.

I ftuar në rubrikën Opinion, në News 24, Imami tha se qeveria e kryeministrit Rama e ka kthyer vendin nga një shtet në një territor që kontrollohet nga krimi i organizuar.

Sipas tij, vendi është marrë nën kontroll nga kriminelët të cilët po grabisin pronat e shqiptarëve dhe po i detyrojnë të largohen nga vendi.

“Sali Berisha menjëherë doli qetësoi situatën dhe mbajti fjalimin e tij.

Opozita dje realizoi qëllimin politik me kosto shumë të larta njerëzore. Mbajti një protestë paqësore, pro-evropiane dhe nuk u mor me çështjen e agresionit. U mor me demaskimin e problemeve të qeverisë përballë gjithë botës.

Kjo është urtësi politike, është inteligjencë, të mbash një ngjarje të tillë në ato kushte do lidership të vërtetë.

Këtu është përdorur dhunë në mënyrë të vazhdueshme që nga fillimi i kësaj qeverie. Filloi me prishjen e pallatit të vjehrrit të Lul Bashës, vazhdoi me prishjet në Durrës, janë prishur edhe stanet e fshatarëve, kjo është dhunë.

Nuk ka asgjë për t’u çuditur në këto që ndodhin. Dhuna psikologjike, dhuna mediatike, vrasja e tjetrit si person, duke e goditur me të gjitha mjetet për ta vrarë në opinionin publik është një formë që po mbizotëron me këtë qeveri..

Edi Rama e ka kthyer këtë vend të NATO-s nga një shtet në një territor. Ky është një vend ku kalojnë drogërat. Në momentin që futet në rrugën e drogës unë nuk e di se çfarë vjen mbrapa me rrugët e drogës.

Cili është kuptimi i një qeverisjeje që nuk kontrollon territorin, e kthen në një territor të lirë për kriminelët. Ky është një territor i marrë nën kontroll nga kriminelët që grabisin pronën dhe qytetarët”, tha Imami, i cili ka qenë një nga viktimat e shumta të rrahjes nga njerëzit e Berishës, në kohën kur Berisha ishte president.

59 Komente

 1. M
  Murgu

  Qëni i rrahur nuk di tjetër veç ti lëpihet të zot.Ja ky je ti z.Imami që Sala t'a bëri kurrizin më të butë se barku.

  1. C
   Ciao

   Nuk ke faj ti more mut Arben Imami,ti je pis njeri, je nje qelbesire e servil i felliqur qe nuk e ke shkun,fajin e ka Saliu ateherer kure te rrahu,nuk te la te vdekur e te shkonje ne pidhin e sateme. O palaço. Do te dalin nga hundet ato miljona euro qe vodhe nga demontimi i armatimit te Enver Hoxhes, kur ti qen langaraq ishe minister i mbrojtjes.

   1. L
    Lala i Lushnjes

    Nuk ia vlen koment tjetër. Rrofshi "Murgu,,!

    1. P
     Pleh Murati

     Hapat me tej: 1. Hetim i agresorit qe e goditi. 2. Hetim ne gjendje arresti e personave qe e goditen dhe ndeshkim shembullor. 3. Marrje me force e Sali Ram Sheqere Berishes per deshmi para drejtesise. Se e di qelbesira qe nuk mund te genjeje se ben veper penale.

     1. M
      Murati i Shabes

      Kush ta dha ish tipografine ushtarake o pis? Po nderton pallate ne ate toke, po nuk do I gezosh, burgu te pret.

     2. T
      Titi

      Rri urte o Beni...se I thashe Berishes te te rrahi! Hahaha

      1. r
       reni

       Bravo TITI, hahaha.

      2. I
       I dhunuar nga Berrisha ky gjykon Ramen per dhune !

       Kete e ka dhunuar Rama apo nongrata Berrisha ? Je i korruptuar shoku , kompleksi partizani ke pune me drejtesin do denohesh . Ramen e ka zgjedhur votuesi dhe votuesi nuk gjykohet o karra gjoze te rrahu Berrisha

       1. S
        Shpresa

        SHQUP-i i takonte Komitetit Kombetar te Veteraneve te Luftes dhe Mbrojtjes, por ky kelysh i rrahur nga Perbindeshi i Vicidolit ia fali Partise Demokratike.

       2. S
        Sazani

        Sa shpejt e ka harruar ky idioti , kur “trimat” e Berishes e te Gazidedes e rrahen si gomari ne dasme ne mes te Sheshit Skenderbej . Ky eshte i paturp dhe bythelepires mbeti tere jeten

        1. I
         Indriti

         Shko dërzo lekët që ke vjedhur ke SHQUP, Partizani etj, pastaj hajde na ça bythën me përralla.

         1. e
          ee,

          pse vetem ne shqup? po nendeteset qe i shiti per skrap? Keta njerez duhen hequr qafe se s'kane as nder e as dinjitet; ketij muti arben imami(dobiç se ka mbiemrin e nenes) i theu dhembet sali sheqerja por ja vuri prape

         2. 1
          1

          xheneral ti pagoi dhembet qe te theu Saliu?Jane 6 dhembe.Kujdes xheneral fol mire se gati eshte ai te te thyej dhe metaliket qe vure

          1. Z
           Zena

           Edhe violines kur i bije,per hater te sateme.

           1. B
            Babale

            Tamam kesaj i thone : Qia nenen te thote baba ! Po kaq dordolec paske qene more !? Mire ua paska bere Saliu qe ju qiu nenat dhe c'u permbante pragu i shpise dhe sot shkoni e i lepini bythen !

            1. A
             Adashi

             Beno. Mire qe nuk e pertyp dot kur te masakruan falangat e Gazidedes me urdher te Berishes, po kur te theu hunden ne sallen e Parlamentit Paloka, valle e ke harruar?!! Prandaj lere kete muhabet, se behesh karagjos.

             1. O
              Odi

              Ik ore servil i peshtire,pa dinjitet. Te dhunoj,te theu dhembet Saliu,po i ben dhe avokatin.

              1. Z
               Zot fali !

               Zot na fal Benin ! Gjeneralin e BISHES. !

               1. I
                Imigranti

                Njeri pa pike morali, hajdut i ndyre, plehre; cdo fjale te ndyre qe ka fjalori e meriton.

                1. V
                 Vlore moj ç'i bëre djemtë, qysh dolën të pjerdhiur

                 O Arben more Arben Nuk mban mënd? Të rrahu si qen Apo kockat që lëpive Të bënë si kalamidhe Sa herë Sala s'ka fishekë Ti ja kthen menderen vetë Të t'a mbushë për fishekë

                 1. I
                  Immam Bajalldi

                  Harrove o koqe, qe te ka kopanisur Sala

                  1. T
                   Tirana

                   E paske harruar dajakun qe te dha Berisha. Turp qe komenton si nje halabak. Edvin Rama eshte lideri i vertete dhe ai qe i duhet ketij kombi. Doni apo nuk doni ju Edvini do jete ne drejtim deri ne 2030 -ten.. Sa per Berishen ai qe ti e ke idhull erdhi me ure zjarri ne dore, vrau e preu dhe tani iken me turp.

                   1. S
                    Sapa

                    Kur dalin keta palaco dhe hajdut ne ekran, te behet te ikesh me nate nga ky vend. Copa ijnorantesh dhe bythlepiresish

                    1. A
                     Aleksander Thana

                     Dolli edhe hajduti, deshtaku I hollivudit, salist I qelbur.

                     1. B
                      Ben imami bure muti

                      Doli ky kari qe ste qi dot qe e trodhi salehu,a te qifte kina ty o qeni i rahur,o hajdut .

                      1. Vjosa

                       Po QENKENI TË TERE MENDER MUTER. DHE MUTE TU JAPI HIENA SALI JU E HANI. O SI NUK TË VJEN TURP . Po ju turpin e keni ngreneme buke. TURP .

                       1. N
                        Noci

                        Ty te ka rrahur nje here miku yt e nuk ke pse ankohesh.Ju keni edhe shkolle e nuk e kuptoj si doni t'i tërhiqni njerëzit duke kujtuar se jemi perseri ne vitet92. 97

                        1. B
                         Beni

                         Nuk të vjen turp?! Ty të ka dhënë dru ai që po mbron. Madje të ka rrahur vendce.

                         1. t
                          taqi

                          ky eshte loqe fare

                          1. T
                           Tajari

                           Arben Imami , mos harro se Ai që ti po mbron tani ( dhuna eshte e denueshme ) te ka perdhunuar.????????

                           1. a
                            arqile

                            Gomar mbeti gjithe jeten ky derezi.Nuk shpetojne keta njerez nga thonjte e berishes.Eshte kriminel berisha o beni ka vrare shoket e tij ti shpetove mire vetem te rahu.Ka vrare ne Gerdec edhe femije o beni.Ka vrare ne bulevard o beni.Ka vrare kosovare.Ka shkateruar e vjedhur gjithe pasurine kombetare.

                            1. K
                             Kirirgu

                             Ckemi Beno pse calon...te dhemb nofulla...

                             1. E
                              Ensa

                              Ky është kokrra debilit pas nard nokës. Qesharak kur bën seriozin sikur ka zbritur nga planeti mars. I pa afte, burr aspak e gomar shum.

                              1. © KENDVESHTRIM TJETER ©

                               Është shpejt të hedhin ndonjë kockë! Mbas lokaleve vijnë ato për deputet, këtë rradhë e ke humbur përceptimin. Kllohun cirku.

                               1. R
                                Remo

                                Aaaaaa , se dija une qe Salehu paska qene edhe dentist!! Me nje fjale ato dhembet qe i thyen , ja ka ngjitur Baca vete ne ndonje bodrum. Nuk eshte kot ajo shprehja; 'ai qe te rreh , te do me shume'! O kufome mashkull , a ka ngelur ndonje gazetar (jo N.Lesi)apo i aferm joti , te te kujtoje se c'ke thene dikur per Saliun? Pt'huuuuuuuu vemje , me mire te te kishin thyer qafen.

                                1. T
                                 Taulant

                                 E kam shkruar disa here qe ky dhe shoket e tij si Lesi,Brace,Gjinushi,Dokle,Rama

                                 1. A
                                  Arjnan Cani idiot i lindur.

                                  Ik ore deshtak i pjerdhur , hajdut muti se ti je nje nga ata qe je rrahur dhe masakruar nga monstra Sali krimineli dhe pastaj me kenaqesi ja lepive bythen dhe vazhdon ti lepishe jarget e perbindeshit.

                                  1. s
                                   siringa

                                   Fol për vete ????????????

                                   1. E
                                    Emiljano

                                    Ore si ka mundsi qe ka shqiptare kaq plehra,kaq pa shtylle kurrizore si ky lavjerresi ktu qe nje njeri qe i ka dhjere ne dajak,i ka perdhenuar, cfare si ka bere kta akoma ne vitin 2022 rrine si qen i rrahur.Kij pak dinjitet per veten tende o njeri,nuk ben kshu burri perpara nji kufome plak qe nji zot e di cfare i ka bere atij vendi.

                                    1. L
                                     Lanabregsi

                                     Eh mer Ben,kush te rreh te don dhe e don me shume,Saliu te ngordhi ne dru dhe tani zotrote e do me shume?!

                                     1. m
                                      miri

                                      ja fusni kot ben imamin e rrafen cubat e berishes jo direkt berisha

                                      1. Z
                                       Zenuni

                                       A të jan mbyllur plagët e 28 Majit'96 ,z.Imami? Ti nuk ke gjak je nje flegmatik,te rahin,te thyejn dhemb e brinjë dhe akoma leh mbas qenit Sali.

                                       1. T
                                        Tironsi

                                        Ky eshte rrahur qe kelysh .

                                        1. Z
                                         Zina sallaksja gyqtare e koruptuar

                                         Sa turp qe ky quhet :djale Tirone? Gjynaf qe je kushriri Tan Imamit? Je nje cope MUTI. LEGEN.

                                         1. V
                                          Vranakonti

                                          More maskara, o budalla Arben Imami ! Rama nuk ka pune fare me rrahjen e Berishes. Ai kishte tjeter hall,priste ministrat dhe presidentet e evropes,kurse idhulli yt Saliu bente proteste kundra evropes por edhe kundra Edi Rames sepse Rama ishte ne lartesine me te madhe te suksesit. Nga kjo Berisha dhe Meta plasen nga inati dhe bene kete proteste te padrejte. Edhe rrahjen e ka organizuar Meta me Berishen. Prandaj mos hani mut kot e te akuzoni Edi Ramen. Ai nuk ka asnje faj.

                                          1. H
                                           Himarioti

                                           Ti je një Imam që meriton të flesh në qenefin e kryekriminelit të kombit tonë, Sal Shpellar Berisha. Bashkë me Nikollë Lesin, Besnik Mustafën dhe shumë të tjerë.

                                           1. p
                                            prokurori

                                            Si s’të vjen turp mor Arben Imami! Në rast se ty t’i ka marrë era mëndjen dhe memorjen janë me qindra mijëra bashkëkohës që i mbajnë mënd dhëmbët e tua të thyer,dajakun përkëdhelës sharjet dhe përbuzjet,që të bëri lideri yt.A thua të gjitha kēto s’përbëjnë dhunë!!!… Turp mor poltikan kameleon i shkallës sipërore. Turp e kaluar turpit mor politikan pa shtyllë kurizore.Veprimet e tua abuzive në periudhën e qënies ministër i mbrojtjes dhe veçanërisht në periudhën tranzicjonale të kalimit të pushtetit palës që fitoji zgjedhjet. Edi Rama kur mori pushtetin kish plotësisht të drejtë të të padiste në gjykatë.Nuk e bëri. Tash është “e drejta”jote t’a padisësh për dhunë të vazhdueshme për aq kohë sa të la ty të lirë.

                                            1. L
                                             Luli

                                             Sa dhembe te theu Berisha e mban mend? Ah paske harruar si duket.

                                             1. S
                                              Sali koqepetulla

                                              Doli dhe ky legeni qe pike personaliteti nuk ka.!!

                                              1. U
                                               USA

                                               O IMAMI O KLYHSH I SALI BERISHES QE TE KA RRAHUR SI GOMARIN DHE TI PRAP I LEPIHESH , PO TI JE NJE MUT BURRE PA SHTYLLE KURRIZORE , TURP PER TY QE LEF SI QEN KE QENEFI I SALI BERISHES , BURRE BUDFALLA TUYRP PER TY QE BEN KETE [POLITIKE ,PO TI AQ NGRITJE KE , USA

                                               1. N
                                                Na mbyten

                                                Edhe ju te berishes bete nje mut jo shtet .te njejtet surrete 30 vjet ne politike na u bene me keq se partizanet e Dulles .

                                                1. d
                                                 dyshuesi

                                                 Ben Imamit i kane besuar mjaft role ne kinema. Edhe, çka , zanatin e aktorit nuke ka bere dhe aq keq . Por kete zanatin e politikanit nuk e qullos fare . E ngaterron me ate te aktorit.

                                                 1. P
                                                  Pusht burre,frikacak burre

                                                  Ky eshte rrahur qe ne femijeri nga i ati ,pastaj nga mesuesi,pastaj nga enveri,me vone nga saliu,tashti e rreh gruaja,,ktij i shkoj jeta vetem dajak,per kete rrahja eshte normale,,,po' e pash do ta rrah dhe un,,,

                                                  1. S
                                                   Shqiptari

                                                   Burre homo qe i ka hequr breket me te gjithe,Berishen qe e shkerdheu me hu,me Nanon qe e dehu dhe i hoqi breket,me Meten dhe Majkon qe e beri treshe dhe me Ramen qe te plotesonte kurverine politike dhe hajnine. -Berisha si politikan meriton litarin si Sadami,por si moshe eshte akt i papranueshem dhe i denueshem.

                                                   1. U
                                                    Ushtaraku

                                                    Ben more qen nga te gjithe te rrahurit e Berishes ti me te vertete e paske merituar drurin qe te t ka futur Bisha , ne are kohe na je dhimsur vertet kur te c’perfytyroi po Ti jo aq sa te dhane po te kishin hequr ndonje kembe a krah qe ta kujtoje tamam . Kjo shprehje e jotja tregun se sa thelle je futur ne afera kur u riktheve ne gjirin e non grades Sali Berisha ,

                                                    1. I
                                                     Ilirian Qelbaci

                                                     Hajde, hajde...ai torollaku "avokati" Hydajet Bythqiri paditi ne 1996 Izet Haxhine se ja pati zbutur kurrizin me Dajak...e pastaj Detyra e Partise e ngarkoi Bythqir Hydajetin qe te behej Avokati Mbrojtes i Izetit...pyeteni, pyeteni kur te dale e te tregoje ndonje brrockull me Sali si e ka zakon c'do 6 muaj.

                                                     1. P
                                                      Poseidon

                                                      BEJ SUMEN GATI TI PER NE REC SE TE PRESIN EDHE TY HERR HENERAL IMAM BAJALLDIA......,...,..........,..................VERTET QE QENI DON TA RRAHESH QE TE TE VINE MBRAPA SI TI ME KUFOMEN........,..POR TI KUJTON SE KUFOMA DO TE SHOETOJE NGA BURGU ....,. FORSE SI , MA FORSE NO .

                                                      1. t
                                                       toni mavrija

                                                       Njerez si ty Arben Imami jo rrahjen por lidhjen dhe nxjerrjen para turmave ,qe ti peshtyjne e kane pak.Ti njeri me karakter te poshter,, qe te dihen historite, je nje kampion i hajduterise dhe po the hajdut i ke ne karakter gjithe ndyrsite e shpirtrave njezor.Turp qe te dalesh e te na besh moral ti, njeriu pa moral.

                                                       1. S
                                                        Sula

                                                        Autori Arben Imami promovon manualin per spjegimin e termit "Qen i raf"

                                                        Lini një Përgjigje