Edmond Tupja i revoltuar: Kur rrihet Berisha, imagjino ne të tjerët. U godit një figurë madhore e politikës shqiptare

7 Dhjetor 2022, 17:54Politika TEMA

Edmond Tupja i revoltuar: Kur rrihet Berisha, imagjino ne të tjerët. U

Edmond Tupja, deklaroi se është i skandalizuar nga dhuna e ushtruar të martën ndaj Sali Berishës.

I ftuar në studion e lajmeve të News 24, Tupe nënvizoi se Berisha për personalitetin që përfaqëson duhet të mbrohej nga Policia e Shtetit dhe jo vetëm nga rojet e tij private.

Ai shtoi se dyert e shteti i janë hapur krimit: “Imagjino kur dhunohet një personalitet si Berisha çfarë mund t’i ndodhë qytetarëve të thjeshtë.”

“Ne po mësohemi me dhunën kjo është më e keqja. Kur një ish-kryeministër, ish-president goditet në këtë mënyrë, po ne që s’jemi asgjë çfarë mund të na presë ne. Gjithë dyert e shtetit i janë hapur dhunës. Unë jam i skandalizuar si mund të ndodhin gjëra të tilla. Kjo më kujtoi diçka nga koha që isha student në Francë. 

Në vitin 1968 në Francë u ngrit rinia në Francë për të kërkuar të drejtat e saj, në këtë kohë ishin dhe një grup majtist të cilët kërkonin marrjen e pushtetit me dhunë dhe që kishin një gazetë të tyre. 

Një filozof i njohur Jean Paul Sartre mori disa gazeta të këtyre majtistëve dhe doli t’i shiste. Në Paris u dha urdhër që Sartri të mos prekej, madje të mbrohej nga ndonjë sulm i mundshëm se ishte personalitet.

Berisha sigurisht ka qenë në pushtet ka dhe ai përgjegjësitë e tij por është figurë politike dhe duhej mbrojtur edhe nga Policia e Shtetit. Ku ishte Policia e Shtetit?

Policia duhet të propozonte se ne jemi gati ta mbrojmë zotin Berisha se është një personalitet politik. Imagjinoni që kjo t’i ndodh zotit Rama kur të jetë në opozitë, duhet ta kthejnë nga vetja që ta kuptojnë.

Zoti Rama nuk ka empati për tjetrin. Është alarm i madh, ka reaguar bota mbarë, pasi si mund të futet një shtet i tillë në gjirin e BE-së. Ka fisnikëri, jemi kundërshtarë, por unë që jam në pozitë tregoj një farë qytetarie.

Sikur ta kishte ditur këtë duhet të kishte ndërhyrë policia. Përveç masave të PD-së duheshin dhe masat e policisë. Rama ka kujtuar se kjo do sillte ujë në mullirin e tij, kjo çoi ujë në ulliun e Berishës.

Ndjenja e frikës ka hyrë në çdo vatër të familjes shqiptare. Çfarë do bëhet? Kur sulmohet një figurë si Berisha, imagjino me mua dhe me njerëzit e thjeshtë. U godit një figurë madhore e politikës shqiptare”, tha Tupe.

22 Komente

 1. b
  brrisha ishte Perandori Skerdhatave te Shqiperise

  hahahahah o te dhjefshte Majmuni na ato breke qe ke mbulu kofken qenie peshtire gen Shkedhatash DNA qensh rrugesh

  1. Z
   Zeneli

   Thone se Liria e Salehut u merr 1000 euro ne vit per cfare u ben femijeve autike. Ky pordhesori e ka edhe ky kete hall, po e perfiton sherbimin pa lek. E paguan me jargavitje.

  2. "
   "BOHOTINA"

   O Zot! Te bojkotoj te te pergjigjem. Ne çdo fraze qe ke nxjerre nga goja jam kunder me argumente, por te abandonoj. Nivel e gjykim mjaft i dobet. Te rrofshin titujt.

   1. P
    Plehra jeni plehra do vdisni

    Njerez tribale primitiv nongrata paska te drejte te dhunoje por nongraten joooooo a jetojne ne toke keta njerez asnje fjale per dhunuesin qe u dhunua njerez bastarde ju doni enver hoxhen ai ju bie hakut plehra

   2. B
    Bureto

    Qe kur eshte bere kunat me Edi Paloken dhe u martua per here te trete me motren e tij, nuk ke se çfare pret tjeter prej tij. Me mend e Edi Palokes do gjykoje.

    1. M
     Mira

     Tupja- Fytyre e shemtuar-shpirt i keq, qe nuk merr vesh se pse e ka denuar Zoti!

    2. T
     Trotski

     O Mondi rri shiko hallet e tua !.Cfare i beri nje Grusht Sali Kermes ??Eshte shume PAK.Ai meriton Goditje me te Renda per te keqijat qe ka bere.Ai Ka vrare,ka rrahur,ka dhunuar ,ka grabitur.Ka bere njemije e nje te Zeza Shqiperise dhe Shqiptareve.Grushti qe Hengri Qofte Preludi i Hakmarrjes Popullore ndaj Ketij Delenxhiu te Paskrupullte

     1. z
      zenfi

      Ky Tupja eshte me budalla se i biri.

      1. L
       Like

       Pse nuk shikojm hallet e tua po meresh me mashtrimet e berishes o profesor

       1. H
        Himarioti

        Hëhëëëë, Tupi, Tupe, Tope Tope, e hape edhe ti gojën. Ti je një sharlatan i të gjitha kohërave, një qenie e ndyrë.

        1. T
         Tiku

         Po cdare thua o Tope.Me duket se ti je nje Palo profesor.

         1. T
          Tiku

          Po cdare thua o Tope.Me duket se ti je nje Palo profesor.

          1. B
           Beni

           Paske rrjedhur o profesor! Berisha ka vrarë djemtë e nënave po hanë dhe, ndërsa juve i vjen keq për një grusht që hëngri plehra Sali nga një shok i Geisit tënd. Lërini budallallëqet, dëgjoje veten kur flet... mos ia hiq vlerat vetes sate...

           1. M
            Martin

            O tupe ! Ty nuk te rreh njeri se te ka rrahur zoti, sa ka rrahur saliu e di mire ti!! Ramen . Bracen. Pellumbin, pollo kuke kuqin , nikoll lehesin. Dhe sh te tjere. Me urdher te saliut jane rrahur. Ti mos ki frik se nuk te dhjet njeri

            1. B
             Berti

             Mos o zot, ky popull e paska taksirat te degjoje lloj lloj budallejsh edhe kete me te meta mendore.

             1. a
              american16al

              Jargavecet behen trima se u godit kryemaskarai i tyre…Jam kunder kytyre akteve per cilindo qytetar por Berisha eshte bere i padurueshem dhe i neveritshem, e meritonte…….

              1. B
               Burdellua e Parisit

               Vetem ty s’të dhjet njeri, se je i dhjere kembë e kokë qëkur u bashkove me Sali mortjen. O profesor legen, manjak seksual. Tani shko lepihu Edi Rames, se Saliu, vate e shkojë.

               1. e
                ee,

                Jane mbledhe gjithe zagaret e lagjes; ky Tupja eshte me zagar se te tjeret, nuk merret me hallet e tija familjare, por diskuton se kush rrihet rrugeve.

                1. I
                 Ilir Meta

                 per ju qe nuk e njihni kete mender profesor: Babai kti ka qene nje nga 200 komunistat e pare qe krijuan p.komuniste shqiptare dhe per kete kur qeveria e ppsh vendosi te coje 4 studente ne france me burs shteti per here te pare na zgjodhi kete si me biografi te mire dhe tre te tjere THH,IL, dhe MA pas, kthimit nga parisi, ky zuri vendin me te mire te punes dhe na fejohet me vajzen e Koco Theodhosit kandidat i b.politike dhe minister ,por kur ky ra ne burg me AKellezin ,profesori fet e fet e ndau te fejuaren se thosh nuk mbaj grua vajzen e armikut te partis dhe pas kesaj shpejt e shpejt na fejohet e martohet me vajzen e drejtorit te pergjithshem te sigurimit te shtetit Kadri G me vajzen e te cilit lindi edhe nje djale ,por kur ky u denua me burg si armik i partise me Fecor Shehun ,profesori e ndau menjehere gruan dhe djalin duke thene se nuk mund te kem te beje me vajzen dhe nipin e armikut te partise te cilet u internuan dhe i beri hasha.Pas kesaj na martohet me vajzen e Tonin Palokes sekretar partie dhe drejtori mardhenieve me jashte ne ministrin e Vito Kapos me te cilen lindi nje djale autik.Fjalet e lagjes thone se i ngjan dajes vet Edi Paloka qe gjith rruga fortuzit e tallte si debil dhe pas ndryshimit te sistemit filloj te interesohej per djalin qe kish braktisur dhe qe aktualisht ai eshte profesor ne nje universitet ne Toronto ,ku i kerkonte qe te lidheshin dhe ai ju pergjegj se un nuk kam patur dhe nuk kam baba ndaj mos me shqeteso me.Ky pra eshte profesori mender ndoshta njeriu me karakterin me te ulet ne vendin tone.

                 1. l
                  luli

                  mondo ke rrjedh nga trut dhe kjo duket qarte por je dhe legen se do me ja bo qefin kunatit se e ke frike,por ske haber nga politika..shif ato librat kopjo nai fjal aty se di tbosh ti

                  1. K
                   Komshiu

                   Fytyre me e shemtuar nuk behet.Mos ki frike nuk merret njeri me vdekesiren ty te ka qelluar zoti.I ke nda nja tre gra nga familje bllokmenesh dhe mos kujto se ja ke hedhur do te zeje haka e tyre.Habitem me kete milet qe degjon akoma denglat e tua nuk ka njeri me hipokrit se ky.

                   1. S
                    Shkrimtari i temave erotike

                    Tupe ti mos ki frike se nuk te rreh njeri se e para te ka rrahur perendia njehere e perjete ( me vjen vertet keq qe ta them ) e dyta nuk mban kurrizi jot dhe treta ty te falet te leshosh ndonje brockull sec lidhesh me ate thuthuqin , e qeni po nuk lehu nuk i japin per te ngrene

                    Lini një Përgjigje