Basha e bën rrugë SHBA-në: Vizita e dytë në Uashington brenda pak javësh

7 Dhjetor 2022, 17:03Politika TEMA

 

Basha e bën rrugë SHBA-në: Vizita e dytë në Uashington

 

Ish-kreu i PD-së Lulzim Basha, ka udhëtuar sërish në SHBA, ku nuk ka pak kohë që ishte për vizitë zyrtare.

Këtë e bën të ditur vetë Bashan ë faqen e tij, ku shkruan: 

“Takim shumë i frytshëm me Presidentin e Institutit Ndërkombëtar Republikan Daniel Twining në selinë e IRI në Washington. Diskutuam gjerësisht mbi situatën në Shqipëri, domosdoshmërinë e forcimit të demokracisë, shtetit të së drejtës, luftën kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit.

Ramë dakort për intensifikimin e bashkëpunimit në mënyrë që vlerat Euro-Atlantike të jenë udhërrëfyes për ndërtimin e një qeverisje dhe shteti në shërbim të qytetarëve dhe jo një grupi individësh”.

 

7 Komente

 1. f
  fatal division

  E mire Basha, tani beji shurren bahçes.

  1. M
   Me kot e kane - Basha karte e djegur

   Nukm e leshojne kollaj kelyshin qe keta e kane pergatitur me kujdes qe nga bursa e Sorosit, bashke me gruan e tij. Ju duhet ta perdorin si qen kunder maxhorances. Por me kot e kane sepse ky eshte karte e djegur sic eshte edhe langji Sali Pashe Toptani. Basha nuk mud te riciklohet, edhe pse keta do te perpiqen t'a mbeshtesin, pasi ky te rishese shpirtin perseri.

  2. H
   Haka Tekizoti

   Ka ndonjē pagesë libimi në këtë rast?

   1. D
    DV 2022

    Basha vjen per te siguruar ndonje cep pa adrese ashtu si edhe Eduart Selami. Nuk ka asnje status zyrtar qe ta presin Bashen ne USA.

    1. k
     ka get noj Dashnore te ri bythqimi

     kerma duhet te ishte ne burge sot

     1. M
      Mara emigrante ne Itali

      Edhe basha njesoj si saliu nuk e leshon fronin. Dhe ai nje tradhetar qe shkateroi pd per interesat e tij .edhe ai nje hajdut eshte .u shofshin gjyjtaret dhe prokuroret ne shqiperi .u rafte nje termet qe mos ta ngrene koken per tere jeten .edhe ketu ku jetojme me itali u permbyten shtepi ,biznese rruge nje gjeme e madhe por asnje nuk guxoi ti kerkonte llogari shtetit , une te jem si Edi ju le ne eresire si ju la saliu sepse e metitoni .ju perkrahni njerezit qe ju kane maŕe shpirtin 30 vjet ,ndersa Edi po ben perpjekje tju beje europian .è cfar lajmi eshte qe lulushi shkpi ne amerike ? Pika qe sju bie mbrapa djellit shmofte

      1. B
       Beni

       Me aq sa i afroi ky monster Blinkenit, duhej ta kosh pritur vete Blinken jo nje ish i padegjuar.

       Lini një Përgjigje