Rama në Bruksel: Shqipëria i ofroi BE-së buzëqeshje dje! Liderët flisnin për diellin, sikur kishin dalë nga një shpellë

7 Dhjetor 2022, 13:31Politika TEMA

Rama në Bruksel: Shqipëria i ofroi BE-së buzëqeshje dje!

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Bruksel ku ka bërë një koment rreth samitit BE-Ballkani Perëndimor në Tiranë.

“Është momenti për të mos rënë dakord me Steven. Kur dikush më pyeti, çfarë Shqipëria mund t’i sjellë Europës? I thashë mund të sjellim buzëqeshje dhe dje sollëm buzëqeshje.

I patë fytyrat e tyre dje? Ishin më mirë se sa kur mblidhen në Brukselin e mërzitshëm, në kryeqytetet depresive e të mëdha. E bukur ishte fotoja në grup dhe dëgjoja pas meje, dielli, shikoje diellin, sa diell i bukur. Dukej sikur kishin dalë nga një shpellë dhe po i gëzoheshin diellit.

Këto janë gjërat e mira që i dhamë dje BE. Për të folur për buzëqeshjen, është më e thellë se ajo që duket. Ne kurrë nuk jemi të mërzitshëm. Ne jemi shumë besnikë dhe popullariteti i BE në Shqipëri vijon të mbetet shumë i lartë”, tha Rama.

24 Komente

 1. F
  Fadil

  Po per cfare do flasin vec djellit? Te Porti Zahua ka bere bashke plehrat e Opozites dhe shume nga lideret e Europes.Para e madhe e ketij kombi te mjere per babin Rama...

  1. k
   k

   Z KM.shpresoj mos pretendosh se ke ndonje meritë për diellin e bukur që fali natyra dje.

    1. t
     titi

     nje organizim special ne nje mbledhje te jashtzakoncme

     1. t
      titi

      benje organizim special ne nje mbledhje te jashtzakoncme

      1. t
       tosi

       po aq sa ne ke nevoi per ben dhe be ka nevoi per ne

       1. O
        Oligert

        Ndoshta sepse kishin pak pritshmeri nga shqiperia por besoj i kemi kapercyer dyfish ate pritshmeri

        1. b
         beni

         mbledhia e dieshme tregon qart qe ne me te verte jemi nje shtet qe europian

         1. A
          Armand

          Kemi qene nje mikprites i denje i ketij samiti dhe kete se mohon dot askush

          1. E
           Eranda

           Lideret europiane i gezoheshin Diellit alegorik qe ishte grushti i Gert Shehut.

           1. D
            Drejtesia e munguar

            Nqs doli bukur, mbaje pak gojën dhe mos e bëj si lopa që i koves së qumshit me këmbë në fund... Mbaje pak të shkretën gojë!

            1. B
             Bato

             I gjate "palla", por nje europian brilante, pasqyre per vlerat e ketij populli!

             1. t
              taulant

              ata u kenaqen dje ne nje samit te mireorganizuar

              1. R
               Rea

               Jemi nje vend i vogel ama me vlera te medha

               1. S
                Sindi

                Krenar qe flitet kaq mir per vendin ton

                1. T
                 Tes

                 Si gjithmon akoma e me shum po pelqehet vendi yn

                 1. A
                  Ani

                  Vertet jemi vendi me i bukur e me i mire

                  1. M
                   Mario

                   nuk kane pasur faj, dielli dje ishte me i bukur se asnjehere duke i dhene vendit tone pamje fantastike

                   1. F
                    Fredi

                    Dje kishit bere nje super organizim ,ju lumte

                    1. K
                     Klimax

                     Po boll more sharlatan se pastaj nuk di si ti justifikosh batutat idiote që nxjerr nga goja!

                     1. S
                      Sindi

                      Krenohemi me vendin tone,jemi me te miret

                      1. V
                       Vito i Orneles se Varuzhanit

                       Tani kthehu nga fundi i Dhjetorit. Pushime te mbara! LEGEN!

                       1. E
                        Erdogan

                        You harruat cfare i ka dhene Greqia Arnautistanit te Ismail bej Vlores, Frashellinjve,Hasaneve,Tahsimeve etj. Vete fjalen Spileos (shpelle "shqip") qe lidhet me Ilos (Diell "shqip"). Bile edhe Termin Evropi (Opinion apo Pamje e Gjere,e Madhe) te motren e Babait te Ilyrios Kadhmos. Kaq per Arnautistanin qe i "dhuroi" Diellin hajduteve Evropiane te pasurive te Kombit Greko-Ilyre.

                        1. U
                         Universi shprsa ime

                         Gazet pler mbushur me commented e patronazhistve të Rames. Sot u dha denimi per ìsh presidenten e Argjentinës . 6 vjet burg. Kta plerat tan kur ďe shofi burgun ooo shalok?

                         Lini një Përgjigje