Alfred Lela: Harrojeni, Berisha nuk shkon në Polici të dëshmojë. Boll na provokuat e njerëz që qelbeni erë

7 Dhjetor 2022, 10:40Politika TEMA

Alfred Lela: Harrojeni, Berisha nuk shkon në Polici të

Alfred Lela thotë se Sali Berisha nuk do të shkojë në Polici për të dhënë dëshminë e tij, në lidhje me goditjen që iu bë në protestën e djeshme.

Ai thotë se Policia është duke e provokuar Berishën, që e thërret për të dëshmuar.

“Më marrin gazetarët për të më pyetur: a ka marrë Berisha thirrje për të dëshmuar në polici dhe kur do shkojë?

Pra, Berisha duhet ta denjoka këtë polici kulimo-politike dhe të shpenzojë, qoftë edhe një minutë me të, sikur dëshmia e tij nuk u dha e plotë publikisht, dhe sikur nuk u pa gjithçka publikisht.

Sikur dhuna në fytyrën e tij dhe të opozitës nuk mjafton!!!

Policia duhet të bëjë mbrapsht nga seria e provokimeve dhe të rrijë në vrimën e saj që qelbet era këmbë korrupsioni”, shkruan zëdhënësi i Berishës.

48 Komente

 1. T
  Tata luigji

  Ska problem problem BAC U KRY

  1. Z
   Zeqo Pilafi

   E çuditshme, pak detaje jepen në raport me grushtin e dhënë kundër Zotit Berisha. Jemi shumë të interesuar të dinim sa ka qënë forca goditëse, në cilën pjesë të fytyrës do të ishte pasoja më e rëndë, a pati rrjedhje gjaku nga hundët dhe a e lehtëson ky fakt dëmtimin e trurit nga goditja? Rënia në tokë e zotit Berisha sa zgjati dhe kush ishte personi që numri sekondat e pozicionit pa ndjenja? A mund të konsiderohet se Berisha e ka humbur ndeshjen me nockout, apo ai u çua në këmbë para 9 sek ashtu siç e kërkon rregullorja teknike në të tilla raste dhe të ishte i gatshëm të vazhdonte betejën për liri dhe demokraci në vënd? Por më kryesorja, tronditja e pësuar nga grushti, a mund të bëhej shkak për çrregullime në tru, të cilat mund të kishin pasoja fatale për një devijim nga idealet e foltores, si dhe në mbarvajtjen e primareve që janë duke u mbajtur? Dhe më kryesorja, qoftë larg, ky grusht i rëndë, a mos bënte që zoti Berisha, nga tronditja e pësuar të votonte gabimisht në parlament në favor të mazhorancës? Ka dhe njëmijë shkaqe e pasoja që burojnë nga ky grusht real që zoti Berisha hëngri. Deri më sot ai mendonte se do të goditej vetëm me grushte virtual nga mazhoranca, por dje ndodhi hataja, ju bë fytyra " e zezë si këpuca".

  2. i
   i vogli

   pse mos te shkoje, te shkoje sic ke me te. te thote te verteten ate qe i ndodhi dje e ka peshqesh nga ilir monika. o alfred ti je rrote fare, je i nivelit flamur nokes. me ke rri berisha me idjotet me te medhenj ne shqipri flamur noka e edi paloka. asnjeri prej tyre ne jeten e vet nuk kane lexuar nje liber, fare, fare idioter. diten e djeshme gjithcka ka qene e pergatitur nga ilir monika e ambasada amerikane

   1. A
    Ardian

    Clidhje ka ambasada amerikane me njerez te mbaruar mos ja fut si kau peles .

   2. K
    Kokë-shpullë, tu ka shkerdhyer Shugarja.

    Alfred Qerosi, po perendon dita e kokë-shpullës. Kokë-shpulla i Shiqeres, është i thirrur me ligj që të shkojë dhe të deponojë në polici, per shpullen që mori surratit. Duke parë që jemi në demokraci, kokë-shpulla i Viçidolit edhe mundet që të mos shkojë në polici per të bërë denoncimin, por trimi Shqiptar nga Permeti do të lirohet menjëherë, duke parë se nuk ka denoncim kunder tij. Po ta kujtoj një gjë ty Alfred Qerosi, koha kur kokë-shpulla bente spihunazhe, rraporte dhe denoncime si per Izet Haxhinë dhe Jah Mulosmanin, në çeshtjen e therjes së derrit Azem spihuni, dhe nuk paraqitej në gjyq, duke thënë që nuk kam ç'të them më shumë se çfarë kam spihunazhuar në rraportin tim sekret, kjo kohë ka mbaruar. Kokë-shpulla, ose do shkojë në polici për të bërë denoncim si personi i shpullëzuar në mes të llamarinës së surratit. Kokë-shpulla duhet ta kuptojë që koha e denoncimeve të fshehura ka mbaruar, ose policët Agron Koqe Kuliçi, Erzen servil Geshtenja e Breqanit, prokurorët dhe gjykatsët e ndershëm si Adriatik Dhalla, Besim Hajdarmataj, Fatmira Hajdaruci dhe Shefkie Demiroviçi duhet ti shkojnë në Lalëz dhe t'ja marrin denoncimin aty, perpara një gote dhallë dhe një cope byrek me lakra. ps- Tepelena të bëjë kujdes, sepse kokë-shpulla, sonte do nxjerri nga bodrumet e vilave të zëna nga Tropçet në Tiranë e Mamurras, tanksat dhe diagaçët, që ka fshehur që në 1997,dhe do marrin rrugen për Tepelenë. Avjonët e mbushur me bomba kimike, janë në qiell drejt Tepelenës, ashtu siç i çoj në Vlorë në vitin 1997. Pra, ju populli që nxorrët nga gjiri juaj, heroin që ja shtremberoj llamarinen e surratit kokë-shpullës së Shiqeres, bëni kujdes, se auto-kollona e moterqirve është rrugës. hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha.

    1. A
     Artani

     TE LUMTE GOJA DHE E KA INSKENUAR VET PER TE BER NJE 97 TE DYT FYTYR LLAMARINA SALI KARAXHICI KOPILI VICIDOLIT.

    2. T
     Tutu

     Per kete mendesi o veremli .. hallall grushtin..!!

     1. E
      Eli

      Goditja e Perbindeshit te Vicidolit eshte veteinskenim, prandaj Doktor Psikopati nuk shkon ne Polici.

     2. L
      Luci

      Kjo esht skema e perhershme e ktyre lapangjozve.......

      1. e
       eli-tiv

       ..po ky per cfare na e shet berishen....madheri??...ai eshte i madherishem ne krime...poli kriminel

       1. N
        Nje shqiptar

        Po,pra me mire ,te qelbesh ere, se te kesh nje ndergjegje te qelbur dhe duart me gjak

       2. l
        likja

        Ti e meriton nje grusht me te forte se Sali Berisha

        1. J
         Jurgeni

         Dhe keta bastardet predikojne sot e gjithe diten se kur te vijne ne pushtet do te zbatojne ligjin.

         1. d
          denis

          Ky eshte kok k*r

          1. L
           Lakja

           Hiqi pantallonat o Lela.

           1. "
            "BOHOTINA"

            Po e kerkon ligji o Fredi, pavaresisht atyre qe thua ti. I demtuari duhet te paraqitet vete tek organet. Po ç' je kaq i mençur more shejtan idjot. Idjoti mund shkenctarin, shkrimtarin, poetin, psikologun. E di pse? Se idjoti si ti ka eksperience si idjot, kurse te lartpermendurve u mungon kjo karakteristike.

            1. a
             alfred lela bure i zoti mori macen e kulloti i fha

             O pis lela pse te shkoje ne polici se e ka bere vete ,prandaj nuk shkon oooo pis lele.

             1. T
              TAIPI

              ORE INJORANTE PO JETONI NE NJE SHTETE DHE INSTUTUCIONET RESPEKTOEN PO TI DHE PLAKU MERE JETONI AKOMA NE EPOKEN E GURIT KU KERKONI TE KENI SHTET VETEM KUR E KENI JU NE DORE PO KUJT I THUA SHIKOI SURATIN

              1. M
               Mandi

               nese ka njeri qe bije ere te ndyre je ti o kokgozhda Lela Ti je nje idiot qe nuk e bo nona njesoj si rrota e karit Salih Ram Berisha

               1. S
                Shpresa

                Ka me ere te qelbur se o ndyrsire qe ofendon te tjeret o legen

                1. I
                 Imesit Gishton

                 Nuk di pse po ky ka një çalje mantsistemuese në rendore . S'ka pi t'omël sot . M'aje rradh'n e klumshi..i..t e vë dhe ti i gurr'e zë vend

                 1. S
                  SBS

                  Ti, me opinionet e tua kutërbon, por i zhyeri e ndien "aromën" i fundit sepse sytë, hundën dhe gojën nuk ka burim të t'i shpëlajë nga të pëgërat e grushtgratës se djeshme

                  1. N
                   New York

                   O Alfredo ate dite qe policia do vije ti hedh prangat spiunit te serbise,mos e krruaj bythen e zmadhume se te heqin breket si ne bulavard dhe ta qin edhe ate motren e bukur

                   1. M
                    Mara emigrante ne Itali

                    Aaaa nuk shkoka se te þjera versione mund te japi ,policia u gjend ne kohen qe e theritet ju mor plere .ka frike te shkoje se i del inskenimi qe beri .a ka me plera se ju , po qelbni shqiperine .mendimi im saliu e meritonte ate grusht ,te ishte edhe me i forte do ishte me mire .ta mari vesh se ka dhe budallenj qe meren me te

                    1. d
                     doli dhe kymanjaku Boleve te palara !

                     ky nastradini eqelb vet gojen sepse ato bole lepin

                     1. Çekiçi

                      Ku ka njeri më te flliq se NON GRATA

                      1. B
                       Baftjati

                       Mendoj se kete aksident karshi Sali Berishes mund te kene dore agjentet te huaj, qe nuk ja duan te miren Shqiperse, donin kaos ne diten e samitit qe te deshtonte duke llogaritur rremuje, lufte civile dhe pak a shume ja arriten sepse te gjithe stacionet televizive shqiptare ne emisonet e darkes nuk u moren me samitin(qe ishte i pari qe nga panvaresia), por me aksidentin qe i ndodhi Berishes, duke bere punen e prokurorit e gjykates. Per kete rast le te flase drejtesia. Akti i agresorit ishte shume kriminal dhe i denushem, por ti faturosh fajin Edi Rames per kete episod eshte me kriminale. I vetmi person qe nuk donte dhune ne proteste ishte vetem Edi Rama sepse i duhej vemendja ne samit.

                       1. s
                        saliu duhet te shpallet terrorist

                        si e katandiset plakun matuf komunist,endet rrugeve per nje cop karrike,dhe kercenon kedo sr do ja bej fytyren si kpuca..Ja erdhi momenti qe ne pleqri,ja ben fytyre si nallane....e moret ne qafe ju o muter si lela,bushati bllokut,shkullaku uturaku,sonila me buze te fryra...nje bythderrd nora malaj me djalin mashtrus,sic thoshte per enverin qe rrall lindin burra te tille,sot na thote per saliun

                        1. V
                         Vjosa

                         SALI Vuk Karaxhiçi dhe ju plera që i Lepiheni nga mbrapa keni 30 e ca vjet që qelbet boten. Jeni armiqte e Shqiptareve dhe SHQIPERISE. Ai me ju e dogji dhe shkaterroj Shqiperin dhe shqiptaret.

                         1. U
                          Ujku Plak

                          O Lela Koke Kari, thuaj qe nuk ka Shtet se me pas Shtet ata qe e dhunuan ate Djalin shkoin ne Kokerr te Burgut. 1- nuk e ben si duhet Detyren per te cilen paguhen. 2- Dhunim me pasoja te renda 3- Heqe Lirie ose Peng Marrje ( kur e derguan te Selia e PD dhe e moren ne Pyetje) . Breçani ish Drejtues i larte ne Polici, nqs vjen PD prap ne Pushtet behet prap ( lus qe kjo mos te ndothe) , beri nje Gabim Amatoresk. Prandaj tall Karin Kallami i Ripjelljes, se me keta Injorante qe kan Zaptuar Opoziten, ai behet Mbret ne Shqiperi. Populli ka Zgjedhur te Qeveriset nga Intelektual te Korruptuar, dhe jo nga Injorante te Korruptuar qe edhe te Vrasin.

                          1. h
                           hiq dor nga Genitalet e malokut te qelbet

                           kerko noj djal te ri ne tiron dhe madje martohu se duke u palluar rrugeve do marresh noj semundje dhe duket qarte si shprehesh qe dicka si infeksion te ka arritur ne tru

                           1. E
                            E verteta

                            Jeni ju mediat qe e faktorizoni kete incident kundrejt nje njeriu qe per te zezat ndaj vendit duhej te te kishte marre me kohe denimin e merituar. Dje ndodhi eventi me i rendesishem per vendin, e gjithe politika shoqeruar me mediat europiane ishte ne Shqiperi. Ju te gjithe u perqendruat tek primitivi Sali e Ilir rrugaçi. E gjitha ndodhi ne nje kohe kur po shihej se mbeshtetja e protestes ishte shume e dobet, e vaket, ashtu siç

                            1. E
                             Emiljano

                             Ky kok kari e meriton me e dhi ne dajak me ja qi robt e tij

                             1. P
                              Populli

                              Alfred Lela, nga fjalori qe perdor, dhe nga cfare ka shkruar deri me sot, eshte thjesht dhe pikerisht ajo qe thote vete: një vrimë që qelbet era.

                              1. T
                               Tironsi

                               Ky pederasti qe mban ere Lelo , nje gazetar tru peshk do te na e servire kryekriminelin me te madh qe ka pas ndonjehere ky vend si burre te mire. Lelo kemi marre vesh qe je ndare nga dashnori Fation S. qe banon te Tirona re pas stadiumit dinamo. A ke zon ndonje te ri ?

                               1. A
                                Abdul Dibra

                                Lela a e din se ne sistemin qe jetojme ligji qendron mbi te gjithe.Dosja qe do gjykohet duhet te permbaje deshmine e te demtuarit,aktin mjekoligjor te demtimeve,deponimet e autorit,etj ,etj.Edhe reagimi i rojeve te Berishes duhet hetuar e vleresuar.He trim mos fol brockulla.Per ty mbase Saliu eshte i shenjte por per ligjin eshte nje qytetar njesoj si personi qe e sulmoi.He trim a do behemi si Europa apo jo?

                                1. M
                                 Migjeni

                                 O, si nuk kam një grusht të fortë t'i bij mu në zemër malit që s'bëzanë, ta dij dhe ai se ç'domethanë i dobët n'agoni të përdihet si vigan i vramë. Unë lugat si hij' e trazueme, trashigimtar i vuejtjes dhe i durimit, endem mbi bark të malit me ujën e zgjueme dhe me klithma të pakënaqura t'instinktit. Mali hesht. Edhe pse përditë mbi lëkurë të tij, në lojë varrimtare, kërkoj me gjetë një kafshatë ma të mirë... Por më rren shaka, shpresa gënjeshtare. Mali hesht, dhe në heshtje qesh. E unë vuej, dhe në vuejtje vdes. Po unë, kur? heu! kur kam për t'u qesh? Apo ndoshta duhet ma parë të vdes? O, si nuk kam një grusht të fuqishëm! Malit, që hesht, mu në zemër me ia njesh! Ta shof si dridhet nga grusht' i paligjshëm... E unë të kënaqem, të kënaqem tu' u qesh.

                                 1. D
                                  Dorela Simirela

                                  On vi'c'la s'q'il à vec'lui æson epoq'et nou'la nôtres . Le vide .

                                 2. J
                                  Je vemje or Lejla

                                  Po ngele sumqim gjith jeten or Lel !.Si nuk e kuptoni qe jeni te cpif ene Kur rrifeni,me ni tj,por edhe Kur ju shkerdhejn te tj !?.Kur sti plasin qyrret dhe ty mer legen.

                                  1. H
                                   Himarioti

                                   Qerosët, injorantë, sharlatanë, antishqiptarë, si puna e këtij Lelës po e fundosin përfundimisht të çmendurin, kafshën e Viçidolit, Sali Shpellar Berishën.

                                   1. A
                                    Agushi

                                    O ti,mi halesh,pederast dhe enuk pederastesh,o turpet e ketij kombi,ju jeni njerzit me ordinier,me pa moral,me pa identitet,pa atesi,pa pesonalitet,delirant,dhe kriminel,me deformime te theksuara te personalitetit.sociopat(lexoni zberthimin e personalitetit te sociopateve),vrases me pushtet,Edi Rama kategorine tuaj,i qin ne byth prej mengjesi deri ne darke,ai nuk eshte rraca juaj,eshte qytetar 5 brezash,dhe nuk bjen kurre ne nivelin tuaj,ci duhet atij te meret me ju,ju jeni pa vlere.Cfardo qe te beni ju hale,ne fund vota eshte ajo qe vendos,dhe te jeni te sigurte qe ky popull me ju e ka mbyll kontraten

                                    1. T
                                     TERMETI

                                     Inskenimi eshte bere nga Saliu bashke me ILIRIN me kerkesen e PUTINIT.

                                     1. T
                                      TERMETI

                                      Inskenimi eshte bere nga Saliu bashke me ILIRIN me kerkesen e PUTINIT.

                                      1. M
                                       Mandi

                                       E gjithe kjo ishte inskenim i Salih Berishes per te shkaktuar trazira ne Shqiperi duke shpresuar se do rrezoje qeverine dhe do marri pushtetin Ilir Meta qe ne dijeni se Saliu do te "sulmohej". Hijenat duan gjak tani per te shpetuar pasurite e vjedhura nga shqiptaret dhe per te mbuluar krimet e tyre

                                       1. m
                                        mos me keqkuptoni thjesht nje opinion

                                        Lela karte e djegur

                                        1. N
                                         Noci

                                         Une nuk jam kurrsesi dakord me ate goditje se ke te vesh me nje plak qe eshte deputet dhe haram atyre qe nuk diten t'a mbronin por everteta e asaj qe ndodhi nuk eshte ashtu si mundoheni t'a transmetoni ju.Pjesa me e madhe e popullit e ka miratuar ate grusht edhe pse nuk duhet te ndodhte se keni rrahur dynjanë.Duhet t'a kuptoni se PD nuk do te rikrijohet nga ai grupim i dale boje bashke me ty

                                         1. P
                                          PD

                                          Sali Berisha nuk shkoi ne polici as kur rrezoi bustin e diktatorit Enver. Me heroizem spjegoi se busti ishte thjeshte nje simbol dhe jo vlere. Edhe sot kur Saliun e rrezuan ne toke me nje grusht prej te cemenduri, ai perseri nuk shkon ne polici, sepse Saliu nuk eshte vlere dhe simbol por as person qe i jane shkelur te drejtat themelore, per te cilat ai nuk e can bythen. Per te mishi dhe gjaku jane njelloj si muti qe nuk kane vlere. Muti eshte i mire per plehrimin e zarzavatreve, ndersa mishi dhe gjaku i Saliut jane per plehrimin e antishqiptarizmes. Eshte nje ndryshim i math me bustin prej betoni te diktarotit Enver dhe bustin prej muti te Sali Berishes. Sali Berisha ndiqet nga mbrapa nga qene te terbuar per te rrembyer, ndersa diktaori Enver ndiqej nga ca pleq matufe qe akoma e kishin mendjen ne komunizem. Eshte nje dallim i mat midis iluzionisteve dhe mutisteve. Kete duhet ta kuptoje mire policia! Ai quhet Sali berrrrisha, or derdimene! Dridhuni nga frika njelloj si femija ne barkun e nenes. Dridhuni nga frika njelloj sic dridheni nga serbi!

                                          1. F
                                           Fshatari

                                           Jeni mesuar me ''shpullat'', te cilat i merrni sa here zhvillohen zgjedhjet, por nuk keni mesuar gje. Me 14 maj 2023 do te merrni shpullen e radhes, prandaj pergatituni, ta perballoni me ''dinjitet'' si gjithmone, duke ia hedhur fajin kundershatrit. Ju jeni te gjithe nje tufe te marresh, qe vraponi pas te marrit, u ka hedhur trute e gomarit vetem per te bertitur dhe per te hedhur shkelma, se pune vetem vjedhjen dhe shkaterrimin keni!

                                           Lini një Përgjigje