Mjeku i Gert Shehut: Dua ta sqaroj ‘kokë më kokë’ Berishën, është keqinformuar

7 Dhjetor 2022, 09:47Politika TEMA
Mjeku i Gert Shehut: Dua ta sqaroj ‘kokë më kokë’

 

Sadik Lala, mjeku i Gert Shehut 31-vjeçarit që goditi Sali Berishën në protestën e 6 dhjetorit deklaroi se do të dëshironte që ta takonte atë, për ta sqaruar në lidhje me incidentin e ndodhur dhe pacientin e tij.

Në një intervistë për “Good Morning Albanians” në Euronews Albania, Shehu u shpreh se Berisha është keqinformuar.

“Nuk kam linja komunikimi me profesorin, por do të ishte kënqësi e veçantë ta takoja kokë më kokë. Si të dëshirojë, apo ku të dëshirojë që ta sqaroj, ose është keqinformuar, ose mbase është pasojë.

Ne mjekët i marrim shumë seriozisht dëmtimet, traumat e kokës, ka qenë goxha traumë. 

Me shumë kënaqësi do t’i jepja të gjithë sqarimet e nevojshme kokë më kokë nëse ka nevojë dhe jam i bindur që është i keqinformuar. Do dalë gjithçka në shesh”, theksoi ai.

Gert Shehu, 31-vjeç sulmoi mesditën e së martës Sali Berishën, teksa ky i fundit ishte duke marshuar drejt bulevardit “Dëshmorët e Kombit” për të marrë pjesë në protestë.

Ai goditi me grusht në fytyrë Berishën duke e gjakosur. Shehu u ndalua menjëherë nga truprojat e Berishës dhe ndërkohë u dhunua nga mbështetës dhe simpatizantë të PD-së.

14 Komente

 1. t
  tata luigji

  Kete nder salih non grates ja ka organizuar like spijuni kete e nxorri Tedi blushi me disa miq ne tovoline

  1. A
   Andi

   Spurdhjaku frikacak Edi Rama ne vend ta fusi ne burg. I dergon njerez ta godasin me shuplaka. E cfar fitoj?

   1. A
    Andi kari

    Andi sumcpuari , e mori provimin motra ore ???

   2. P
    Parimi 27

    Ketij mjekut qe nuk ka asnje ide qe eshte duke shkelur nje nga parimet me te shenjta ne mlekesi, ate te konfidencialitetit, duke dale neper TV lart e poshte dhe duke folur per pacjentin e tij. O koqe nuk je mjeku i Berishes dhe as i Rames. Vend rumpalle

   3. e
    eli

    Ah i mjeri mjek!Po ai i sqaruar eshte,por nuk i intereson e verteta.Je mjek mor burre,ke nje intekekt mesatar te pakten,si vete thua qe me fal qe nuk erdha dje ne proteste se isha me temperature?!Çfare mund ta lidhe nje mjek, me ate mentalitet dhe me ato krijesa???!!!!Per nder habitem.Po keshtu qenka kjo pune..

    1. A
     Abazi

     O maloku Sadik Lala, po keshillohu nje here koke me koke me Prof. Dr. Ulvi Vehbiun, pastaj shko e trokit koken me pacientin e tij, skizofrenin Sali Berisha.

     1. N
      Na mbyten budallenjte

      ???????????? Sa i painformum qenke o patronazhist! Ka nja 5 a 6 vjet qe Ylvi Vehbiu ka vdek!

    2. S
     Shkelzen Breçani

     O" Hipokrati" i koheve moderne, po si mor burre nuk dole ne proteste dje? Po edhe duke vdekur te ishe, duhej me patjeter te dilje. Si ke sye faqe sot, para gruas, femijve, shoqerise, qe si nje frikacak nuk zbatove nje nder postulatet e MJEKUT, qe sa here te therrasin per proteste shtriganet e erresires duhet me patjeter te paraqitesh. E kupton se çfar gabimi fatal ke bere apo jo? Nje MJEKU, i mbrujtur me MESIMET E HIPOKRATIT te madh, nuk i falet kjo neglizhence. Nuk dole dje ne proteste dhe ke goje e justifikohesh? O DIO! Shko mbytu te shurra e "profesorit" tend.

     1. D
      Doktori

      Ky mjeku Sadik Lala eshte i njejti mjek qe trajtonte ato zonjat njga permeti qe vrane veten! Dhe sa e sa te thera ka! DI SHUME GJERA SADIKU PRANDAJ E DO KOK ME KOK ME DONTORIN TAKIMIN!!!! ZBRAZU SADIK!!!!!!!

      1. Z
       Zeqo Pilafi

       E çuditshme, pak detaje jepen në raport me grushtin e dhënë kundër Zotit Berisha. Jemi shumë të interesuar të dinim sa ka qënë forca goditëse, në cilën pjesë të fytyrës do të ishte pasoja më e rëndë, a pati rrjedhje gjaku nga hundët dhe a e lehtëson ky fakt dëmtimin e trurit nga goditja? Rënia në tokë e zotit Berisha sa zgjati dhe kush ishte personi që numri sekondat e pozicionit pa ndjenja? A mund të konsiderohet se Berisha e ka humbur ndeshjen me nockout, apo ai u çua në këmbë para 9 sek ashtu siç e kërkon rregullorja teknike në të tilla raste dhe të ishte i gatshëm të vazhdonte betejën për liri dhe demokraci në vënd? Por më kryesorja, tronditja e pësuar nga grushti, a mund të bëhej shkak për çrregullime në tru, të cilat mund të kishin pasoja fatale për një devijim nga idealet e foltores, si dhe në mbarvajtjen e primareve që janë duke u mbajtur? Dhe më kryesorja, qoftë larg, ky grusht i rëndë, a mos bënte që zoti Berisha, nga tronditja e pësuar të votonte gabimisht në parlament në favor të mazhorancës? Ka dhe njëmijë shkaqe e pasoja që burojnë nga ky grusht real që zoti Berisha hëngri. Deri më sot ai mendonte se do të goditej vetëm me grushte virtual nga mazhoranca, por dje ndodhi hataja, ju bë fytyra " e zezë si këpuca".

       1. P
        Pjeter

        E di Sala or tej, por i inteteson kjo qe thote. Mos u lodh kot!

        1. i
         i semuri me letra,godet psikopatin sali

         jepi doktor,nuk dole ne proteste te shoqroje psikopatin ssli,dhe i dergove pacientin tend.me shume i rendesishem po behesh tani se sa te kishe dal pas e per bythen e shpellarit

         1. E
          E verteta

          Jeni ju mediat qe e faktorizoni kete incident kundrejt nje njeriu qe per te zezat ndaj vendit duhej te te kishte marre me kohe denimin e merituar. Dje ndodhi eventi me i rendesishem per vendin, e gjithe politika shoqeruar me mediat europiane ishte ne Shqiperi. Ju te gjithe u perqendruat tek primitivi Sali e Ilir rrugaçi. E gjitha ndodhi ne nje kohe kur po shihej se mbeshtetja e protestes ishte shume e dobet, e vaket, ashtu siç

          1. M
           Mjek i thjeshte po me djeta ama

           Sa ja boke vetes me sy o Sadik katranjosi i fakultetit! Te marre mendime nga ty profesori!!! Ha ha ha

           Lini një Përgjigje