Flamur Noka: Edi Rama organizoi atentat për plagosjen e Berishës, që të tërboheshim ne e të shkaktonim trazira

6 Dhjetor 2022, 20:09Politika TEMA

Flamur Noka: Edi Rama organizoi atentat për plagosjen e Berishës,

Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka, mbajti mbrëmjen e kësaj të marte një konferencë për shtyp në selinë e PD-së në lidhje me sulmin ndaj ish-kryeministrit Berisha.

Noka akuzoi si organizator të sulmit kryeministrin Rama, ministrin e Brendshëm Bledi Çuçi dhe kreun e AMP-së Ardi Veliu.

Sipas tij plani i qeverisë ishte që me plagosjen e liderit të opozitës të mos mbahej protesta e thirrur në ditën e Samitit BE- Ballkani Perëndimor.

Gjithashtu një qëllim tjetër sipas Nokës ishte dhe acarimi i simpatizantëve të PD-së dhe shkaktimi i dhunës gjatë protestës për ta paraqitur opozitën si një forcë antievropiane dhe të dhunshme.

Pak orë nga agresioni është e qartë se pas atentatit politik dhe të pabesë ndaj liderit të opozitës Sali Berisha, fshihet Edi Rama, Blendi Çuçi dhe Ardi Veliu. Informatori i Policisë është porosia direkte e pushtetit. 

E gjitha ishte organizuar si skenar i pushtetit me tre qëllime:  

Së pari, plagosjen e Sali Berishës me qëllim mbylljen e gojës së liderit të opozitës, dhe rrjedhimisht shqiptarët të mos kishin zë sot.

Dhe së dyti, acarimin e mbështetësve të Partisë Demokratike dhe të opozitës, në një shkallë që do i shtynte ata përtej arsyes, dhe drejt dhunës përplasjes me policinë. 

dhe së treti shmangien e Berishës dhe opozitës si interlokutor dhe shpalljen e tij dhe PD si forca destabilizuese dhe anti-europiane. 

Gjatë gjithë javës pushteti u munduan të pikturonte me ngjyrat e Rilindjes, ekran më ekran, nëpërmjet skllevërve të pushtetit, një opozitë të dhunshme. 

Por skenari ju mbeti përgjysmë. Për tu hakmarrë për këtë fakt, pasi gjakosën liderin e opozitës, Cuci me porosi të Ramës dha urdhër të shpalleshin në kërkim dy demokratë, që u munduan të neutralizonin informatorin e future të Policisë.

Për të kuptuar se agresori ishte njeriu i partisë, i lëshuar rrugëve të Tiranës në kërkim të gjakut, mjafton besoj fakti se akoma pa u realizuar atentanti, doli nga zyra e Fugës dhe Cucit, akt-ekspertiza false ku sulmuesi konsiderohej me problem mendore.

Probleme mendore ka vetëm një person dhe ai quhet Edi Rama. Një hakmarrës serial, siç e pohon vetë në librin “Kurbani”, dhe një gjenerator i kriminalizimit të politikës.

Me dhunën e korrupsionit ka blere votat, me dhunen e papunësisë ka përzënë shqiptaret nga shtëpitë e veta, me dhunën e varfërisë mban veten ne pushtet. Me dhunën fizike kërkon te hakmerret ndaj opozitës. Llogaritë i ka bërë gabim”, tha Noka.

19 Komente

 1. G
  Gert Berisha

  Eshte e thjeshte fare: nje i semure mendor goditi nje tjeter te semure mendor,pastaj nje grup tjeter te semuresh mendore goditen goditesin... Shkurt,bjeri t'i biem.

  1. k
   k

   Nul noka duhet zgjedhur president te parlamentit Europian. Keshtu te paktën parlamentarët do shurrohen dhe dhjesin në brekë gjatë seancave.

  2. M
   Mul gomari zbrit nga pema

   e ke gabim ka qen OKB qe organizoje atentatin ndaje liderit boterore nongrates komunistit Berrisha...si ka mundesi gjithe budallenjte jane mbledhur me nongraten .Mul gomari ndalo njehere gomarlliqet tregohu njeri fut llogjiken dhe jo bythen kur flet se nuk e ha njeri nuk je ne vitin 1991 kane ndryshuar kohet o idiot

   1. L
    Loro

    Po per te terbuar ty nuk duhet shume o kafshe pylli.

    1. F
     Fatosi-kosove

     O zot si nuk kam nje grusht te fort e ti bie mu ne lule te ballit keti pis krimineli, i cili po te hetohet ashtu siq duhet ska dyshim se eshte nje nga organizatoret e pshurrjes se sali berishes, ashtu siq eshte edhe nje nga shum vrasesit e sali berishes, ky eshte turpi i shqiptareve prandaj shqiptaret e urrejne sot qenefin e quajtur PD.

     1. S
      Sbb

      Pi o muli ky eshte skenari qe ju pelqen Kur u vra Azemi na tha e vrau Nano pastaj Nano doli mik e shkuar miku Kur u vrane ne bulevard na tha qe i vrane vete me thika me hel , cadra pistolete etj etj pastaj doli qe qelloi garda Kur ndodhi gerdeci tha qe ish aksident e sdinte gje per baxhanakun pastsj doli qe ish i biri Me babalen dihet tani Pale me Liken ishte kriminel tani na doli mik e shkuar mikut Pra edhe ne kete rast Rames nuk ia ndjen fare se cbem berisha dhe me teper i intereson te jete atje ku eshte dhe per nja 10 vjet Sherim te shpejte doktorit dhe mos i organizoni me lojra te tilla pa ia thene me pare se nga cila ane do ti bini

      1. P
       Patrioti

       Shum e thjesht i lindur idiot dhe kujton se esht i zgjuar.

       1. c
        ce

        Geringu i pdes ne ekstaze , shiheni cfare lajthitje mendore ka komandanti i naziskineve te mamurrasit qe dogji me molotov deren e kryeministrise ne pordhestat rrugore para 3 vitesh, Muli kryevagabondi i foltores.

        1. N
         Noci

         Ky e di mire kete pune se ka qenë minister i perbrendshem.Tek ne eshte bere zakon sidomos Keta te PD bejne vete hetuesin prokurorin gjyqtarin analistin dhe ne fund kercenimin.

         1. F
          Fshati nuk ka vol

          A u terbofsh e març malet

          1. T
           Taipi

           Doli dhe ky Kari i lales

           1. V
            Vjosa

            O Mulo a e ke berë shurren te lulishtja e Parlamentit? Kush ta dha ta lexosh ate karten mos ta kane derguar ata shoket që ke andej nga beogradi ? KUR JE BO I QUT O MULO .KUJT I FLISNI TANI, JU NJOHIM MIRE MULO NUK HANE MË SHQIPTART GENJESHTRAT TUAJA.

            1. v
             valon

             Kjo eshte logjik maloku...

             1. N
              Nik

              Ska Shqiptare qe voton per pd. Kan ik per lesh

              1. H
               Hajdar Manalli

               U terbua Muli me gjithe bole... Me ndimoni me ca viagra se nuk po me ngrihet Muli...ka ulur koken.

               1. G
                Genci Mane

                Llogjika e nje idjoti , kete injorant dhe njeri te pa pergjegjeshem dikur kishim minister te nje digasteri te rendesishem ....eshte turp i madh qe ky karabush te drejtoje sot nje ministri ......

                1. K
                 Kristi

                 Epo kur ben analiza ky shpellar I Topojanit... Ky k.. i ngrefosur,kur thote populli...eshte hazer xhevap...,

                 1. K
                  Kurvar

                  Shko ore si ti je me budallai as 100 vete nuk jeni te zote te mblidhni dhe mashtrove duke thene se do jete miting madheshtor

                  1. r
                   raul

                   Zbulimi i madh qe ka bere sot kryevagabondi Muli horri eshte i ngjashem me deklaraten bombe te Geringut te Rajhut te trete i cili akuzoi Ernest Telmanin dhe Gjergj Dimitrovin se i vune zjarrin Rajshtagut ne 1933 ne Berlin me pretekstin per ti arrestuar dhe pas nje jave ne gjyq Ernest Telmani jua corri masken nazisteve me shpifjet e tyre te ndyra dhe u lirua ne salle bashke me te madhin Gjergj Dimitrov. Keshtu dhe ti o vagabond Muli se kete nofke ke mbi shpine ne gjithe Shqiperine o monster , shpejt policia do zbuloje me dokumenta se kush eshte autori psikopat qe beri ate veprim te ulet dhe te rende e ti mor hunderr bashke me sharebajgen e neveritur Ina Zhupa do ngelesh si i dhjere,por aq te ben ty , se mos eshte hera e pare qe shpif ndaj gjigandit Edi Rama qe ju del ne enderr 7 here ne nate se jeni te bindur se me vota ju nuk vini me kurre ne pushtet se nuk mund te keni nje siutuate ne popull si ne vitin 1992 mars kur realisht i keni fituar votat dhe me asnjehere nuk keni fituar por vetem duke vjedhur dhe me ndihmen e patericave tradhtare Xhuvelerat, Spiunet Agush me mandate te vjedhura ne Fier sipas Dritan Prifiti duke blere vota me miell, apo gjela deti , lavatrice dhe lope . Kete ka bere leshelija kur mori 4 mandate duke vjedhur vota dhe u bashkua me perbindeshin e vicidolit ne 2009 sipas Dritan Priftit.

                   Lini një Përgjigje