Shpëtim Nazarko: Turp të rrihet një plak si Berisha. Pleqtë dhë fëmijë s’preken me dorë

6 Dhjetor 2022, 19:30Politika TEMA

Shpëtim Nazarko: Turp të rrihet një plak si Berisha. Pleqtë

Shpëtim Nazarko ka dënuar goditjen e Sali Berishës.

Ai tha se pleqtë dhe fëmijët s’duhet të preken me dorë.

“E dënoj këtë akt dhe shpresoj të jetë akti i një fanatiku pasi mund të them se pleqtë dhe fëmijët nuk mund të qëllohen.

Është pa diskutim akt i dënueshëm, por ai është dhe i moshuar dhe nuk mund të ketë reflekset e vetëmbrojtjes.

Është akt i një fanatiku që ka ardhur me një qëllim të caktuar.

Duhet të shpresojmë që ky konflikt të mbetet i veçuar megjithë përmasën tragjike që ka brenda sepse Berisha nuk përfaqëson atë pjesë të rëndësishme të opozitës, por dhe një njeri pleqëri”, tha Nazarko.

52 Komente

 1. M
  Malcori

  Berishes duhet me i shkerdhy robte e pak e ka.

  1. V
   Vranakonti

   Mire e ke ti Nazarkao,por kur plakut Mere, i iken tepeleku kokes dhe leh si qen dite e nate, e ka hallall nje grusht madje nje plumb ballit. Berisha ka nja mal me vrasje, madje vrasje te njerzeve te pafajshem. Por ti NAZARKO mesa duket i ka harruar. Nuk mund te kete keqardhje per Berishen. Ai eshte kriminel,gjakepires.

   1. V
    Vranakonti

    Mire e ke ti Nazarkao,por kur plakut Mere, i iken tepeleku kokes dhe leh si qen dite e nate, e ka hallall nje grusht madje nje plumb ballit. Berisha ka nja mal me vrasje, madje vrasje te njerzeve te pafajshem. Por ti NAZARKO mesa duket i ka harruar. Nuk mund te kete keqardhje per Berishen. Ai eshte kriminel,gjakepires.

    1. S
     Suksese te metejshme

     Nqs ai eshte plak ne kuptimin tend atëherë të rrijë në shtëpi e të pres mortjen e tij. Por nqs ai si plak del në rrugë tu sjellë mortjen shqiptarëve atëherë ai të ketë parasysh se merr shumë përgjegjësi për moshën e tij.

     1. P
      Plaku me 20 truproja= kapacitet i lartë mbrojtje

      Nazarko nuk është një krijesë inteligjente për të të kuptuar se ç'nxjerr nga goja. Tani kur flet se pleqtë nuk goditen, po ashtu është nuk goditen as fëmijët që Berisha i futi në dhe nuk goditen as femrat ( që Berisha i ka pëçudnuar dhe dëmtuar) dhe as pleqtë (që Berisha i ka rrahur në shesh). Kodi Moral shqiptar nuk të lejon t'i godasësh këto kategori për shkak të faktit se nuk kanë aftësi të vetëmbrohen. Ky nuk është rasti në fjalë pasi Non Grata ka kapacitet mbrojtës me 20 truproja të cilët nuk japin llogari para drejtësi sesi paguhen dhe nga burojnë këto para. Këta 20 truproja, aftësia mbrojtësie mbrojtëse e këtij plaku, kanë kryer dje akte kriminale duke dhunuar agresorin dhe duke i hequr atij lirinë në mënyrë të paligjshme. Këto janë vepra penale për të cilat duhet të japin llogari. Ndaj shoku Nazarko, para se të na e trajtojë publikisht Kriminelin n°1 të Shqipërisë si vulnerabël, të dobët dhe të pafuqishëm fizikisht, të kuptojë se nuk jemi të verbër për të kuptuar se kë mbron dhe se i kemi sytë në ballë për të parë sistemin paralel që ka pasur dhe vazhdon ta ketë Berisha në Partinë e tij të Drurit.

     2. D
      Dakord

      Malcori krejt dakord por ky nazarko e trajton saliun si nje plak. Nuk di te qesh apo te zemerohem. Sali krimineli nuk u rrah si nje plak por si nje politikan i ndyre, me i ndyri qe ka pare atdheu.

     3. D
      Drini

      Mireke Nazarko, kjo kerme duhet lene ne kermesiren e vet , jo ti jepet vemendje.

      1. b
       bajate

       Nazarko, dikur te shikoja me simpati per fjalet qe nxirrje nga e bardha goje, por ke kohe qe ke shkare me keq se dobiçi Sheqeres. Turp nuk eshte te qellosh nje antishqiptar, kriminel, hajdut, genjeshtar, turp eshte fjala jote se ai person nuk duhet te mbrohet edhe me bodigarde qe paguhen nga parate e atyre ai "qan" tere diten bashke me ate kokelopen e Skraparit dhe ate hunde vrime bythe nga Peshkopia a nga eshte. Ai duhej shtrire ne shesh dhe ti hypnin siper, i pa meshishershem per kete njeri. Plak kriminel karshi shqiptareve te ndershem. Si ke guximin e mbron nje kriminel?! KY person e ka vendin nen toke atje ku ka derguar te tjeret, te punoje ne miniere!

       1. l
        lapsi

        Jam dakord plotesisht me komentuesin.

       2. c
        colo

        Berisha dogji se gjalli nje fshat te tere ne Gerdec femije e pleq, e ky thote pleqte e femijet nuk preken me dore.

        1. G
         Gjeli

         Me te vertete eshte per nje plak po ai eshte nje mut plak do nje hu ne byth tja shkerdhejne ropt e shtepis

         1. Vjosa

          Shko o Nazarko se na the gje të madhe. Shko thuaj atij që e beri mos ju thuaj shqiptareve ose pyet like floririn se ai që qeshte atje me siguri e di mirë ose pyeti të dy liken dhe Saliun.

          1. G
           GEZUAR BAFTJAR

           PO cplak eshte ai mor tuaf ai eshte kokrra e kufomes qe bredh rrugeve per te trembur femijte.............PLEQTE DHE FEMIJTE RRINE NE ASIL OSE NE SHTEPI ME FEMIJE E PRINDER.

           1. B
            Béryl njeri jo gazetar

            Ky eshte béryl fare ooo lloz porte u godite nje i cmendur nga nje i cmendur nuk ka vende per discussion do analizoni skizofrenet pse rihen mes veti . Kur eshte plak qe bie rruges te qendroje ne shtepi kur je i pa afte si ty mos dil studiove se njerzit tallen kush fajtore qe nongrata eshte i semure ?

            1. S
             Shqiptari

             Mire e ke z Nazarko po ky plaku Mere nuk ka lene njeri pa gjakosur ne kete vend. Ja besoi sulmin nje te semuri qe nuk ka mase dore megjithate ja ariti qellimit .Te ndjejne keqardhje dhe ta trazoje edhe njehere corben shqiptare.

             1. I
              Ilir

              Po per kriminel?

              1. L
               Lushnjari

               Ok ore Shpëtim pse nuk thua që Berisha meritonte një gjë të tillë se në jetën e tij politike vetëm ka rrahur dhe vrarë. Por, kur qëlluan Servet Pëllumbin ai nuk u prononcua, nuk e di nëse e ke bërë një gjë të tillë ti. Ai e meritonte një të rrahur, por jo si kjo sot, por që të mos dilte më nga shtëpia sepse vetëm trazira di të shkaktojë. Sipas teje e ka rrahur Edi Rama ? Edhe sikur ta zëmë për një moment se donte Edi ta rrihte ai nuk do të zgjedhte ditën e sotme. Ti je nga Lushnja dhe e meriton një presh si ai Tritanit ore maskara.

               1. t
                tata luigji

                Prandaj duhet te ruhesh dhe ti Nazarko se dukesh shume plak i levizshem Berisha mori nje grusht spektakolar qe mbetet ne historin 32 vjecare, ishte mesuar plaku te rrahte cdo kundershtar tani kete e rrahi djali i pastrueses se tij Zoti ja befte shendet

                1. s
                 saliu duhet te shpallet terrorist

                 pleqte rrine ne shtepi se u shpeton shurra,ky shurraq komunist cdo rrugeve si qen. ky legen kriminel po plas nga inati kur shikon edi ramen qe takon burra shteti,dhe mendon pse te mos jem une,akuzon per vjedhje e korrupsion se nuk ka mundesi ti bej vete dhe te perfitoj sypeshkaqeni me hund derren e tij.tortura me e madhe per kete komunist eshte lenia pa pozite.

                 1. L
                  Lugu gjat

                  Mos ngatero Engjejt me djallin mor palaco. Ai ka bere gjithe te zezat e atij vendi. Por dhe ju krimba qe i keni mbajtur kraun. Nuk ju duron me brezi i ri, thyeni qafen mor gerdallat e shkaterimit te atij verdi. Mos ju zente sabau, race e bastarduar.

                  1. T
                   Te lumnte mese e vertete ..

                   Te lumnte ...mese e vertete ..

                   1. T
                    Te lumnte mese e vertete ..

                    Te lumnte ...mese e vertete ..

                   2. H
                    H.h

                    Sa keq per te gjithe median shqiptare... ky njeri i poshter ka vrare , ka rrahur individe dhe nuk eshte bere asgje... pse kush eshte ky maskara qe shkaterroi Shqiperine te trajtohet ndryshe? Thjesht te zbatohet ligji per keto raste. Ky e mendoi vete kete show... sakrifikoi veten me nje grusht fytyre.

                    1. A
                     Arian

                     Edhe ty po te vjen rrotull

                     1. m
                      mir a ka katnari ,ai dohej vrar me koh

                      ha mer rrac shkerdhatash ,kriminelei e tradhetari i Kombit s'ka moshe more thes me mute

                      1. A
                       Avni Rustemi

                       Ore ky vend eshte vend me probleme te shendetit mendor Ore pse po te mos jesh plak ose femije meriton dru , dhune …..????? vend me shume te semure Ky bejtexhiu Nazarko eshte nje prej tyre

                       1. N
                        Niku

                        Ca argument prej kari ky? Po nese ky plan po mban vendin peng, eshte pergjegjes per 1,001 te keqia ne kete vend, duhet rrahur apo jo? Se edhe Caushesku plak ishte, Sllobodani po ashtu e plot e plot te tjere. Saliu duhet varur nga gjuha ne mes te qytetit qe ta shikojne gjithe ata qe i vene nga pas e te lemerisen dhe te mos bejne me si gango, qe nga Muli, prof.Dr. Xhelal Mziu, cuni i Faros, Stresi e te gjithe me radhe. Vetem ashtu mund te filloje te behet ky vend per se mbari.

                        1. s
                         shqiptar

                         Nazarko te ka dhene dhe ty te lepish ndonje tope te fishkur Sala se ska mundesi je bere nje plak i neveritshem qe po na can bythen .

                         1. T
                          Traktori me zinxhira

                          E Shpetim po tall menderen me Dr.

                          1. K
                           Klevi jam kerrici i Faros

                           Shyqyr qe e denoi dhe ky matufi grushtin kunder monstres Sali kriminelit.Mos u nxitoni duke mbrojtur perbideshin se eshte katranosur Babale Nr. 2.

                           1. J
                            Jimi

                            Kam filluar te ve ne dyshim gjykimin tim !? Nazarko mendoja se kishe shum vecanti nga te tjeret, por me c'duket se nuk paske fare ndryshim !

                            1. R
                             Rtv

                             Plak plak po do me u bo kryeminister ai,plak ishte dhe kur vrau paska sipas kesaj formules tende si shkenctar bole plak qe je ti ne shqiperi vec pleq e femij kan ngel do ishim vendi me paqedashes

                             1. p
                              pokeristi

                              Mirë e ke z.Nazarako,por do ish akoma më mirë sikur të heshtnje.

                              1. B
                               Bredhi

                               Ke pjerdh o Nazarko.Ai duet djegur me Napalm.

                               1. B
                                Baftjari

                                Te kane mbaruar lekat o Nazarko se e ke zakon ti dhe nis trash zerin

                                1. a
                                 astriti

                                 nuk eshte shume turp shpetim se ky plaku ka vrare pleq e femije .ky plaku ska lene gje pa i bere shqiperise dhe shqiptareve .ky plaku dhe sot njolle desh ti linte shqiptareve dhe shqiperise .

                                 1. L
                                  Luli

                                  Te gjithe dënojne dhunen ndaj Berishes por nga brenda ndjejne gezim. Mirë ja beri thonë që të gjithë.

                                  1. D
                                   Drini

                                   O Nazarko me cfare ke shkruar ketu je treguar idiot. NUk e lexove diagnozen e atij qe goditi Salen. Eshte me probleme mendor o idiot dhe ti thua se pleqte nuk goditen Kujt po i thua nje njeriu normal? Pastaj pleqte nuk goditen vertet por jo pleqte si sale krimineli.Kur drejtesia nuk vepron ne shqiperi , grushti qe hengri eshte nje grusht qe do tja kishin dhene shume shqiptare me shendet mendor normal

                                   1. T
                                    Trdh

                                    Shko ore bq ju ka tredhur te gjithve Berisha. Kot beni sikur jeni kunder Berishes. Palaco burre ti dhe yt vella. Po sqe i vene nga Berisha , i lumte grushti.

                                    1. Q
                                     Qytetari dixhital

                                     Sipas akuzave te spiun-hajdutit Like Floriri Sali nongrada ka kryer shume krime me vrasje dhe thyrje kafkash e kocka te gjyntyreve ,kjo qe pesoi Saliu sot duke si nje masazh ose sikur beri nje tatuazh te perkohshem per te terhequr pak vemendjen . Kjo qe ndodhi me shume dukej si e porositur nga spiuni-hajdut Like Mutaj florir se ai gati sa nuk brohoriti bravo djali e mbarove porosine

                                     1. E
                                      Emigranti

                                      Funderine gazetar. Po sa veta ka vrare ky plaku jot e ke bere llogarine hale.

                                      1. H
                                       Himarioti

                                       Nazarko, je bërë një fallxhor i keq, i pabesueshëm, sharlatan. Pleqtë rrinë në shtëpi ose, lozin domino, nuk merren me politikë, me shpifje, përçarje, dhunë dhe krime si Berisha. Berisha është kryekrimineli i kombit tonë.

                                       1. f
                                        fukaraji20

                                        Nuk i mbeshtes veprimet e dhunes por Berisha e meritonte nje te tille eshte bere plak i neveritshem dhe i besdisur tejmase….

                                        1. C
                                         Cika

                                         Qenke menderosur nga trute o Nazarko! Te te kishte qire robt, te te kishte zhdepur, apo te kishe lene te aferm ne Gergec apo ti kishte vrare ne bulevard, atehe do flisje ndryshe. Turp te kesh, corbepires kushedi qe kur!

                                         1. k
                                          koli

                                          co ky trap, krimineli eshte kriminel, edhe plak. berisha do nurembergun per ate qe i beri shqiperise ne 97 e per gerdecin (minimumi) Tlumt dora plako, hallall.

                                          1. T
                                           Thuthuqi

                                           Kane erdhur kohe te keqia o Nazarko prandaj ruaje by . . then se po e krojte shume gjen belane me dore tende . Nongrada Sali sipas spiunit-hajdut agush Like m . T Metaj ka vrare si shume e si ka pyetur fare per moshen kjo sipas Metes eshte nje ledhatim i vogel

                                           1. D
                                            DRENICA E KUQE

                                            O Shpetim Nazarko, Berisha nuk eshte rrahur se eshte plak, por pse shan Shqiperine dhe popullin shqiptar çdo ditë 24 ore ne dite... Deklarata e atij te riu se “ishte per t’u bere” tregon qarte se ate e ka rekomanduar e organizuar vete Berisha per ta nxire Shqiperine dhe popullin shqiptar ne sy te liderëve evropiane e boterore... DRENICA E KUQE

                                            1. I
                                             I drejti

                                             Mut muti eshte por dhuna fizike eshte e papranueshme .

                                             1. E
                                              Emiljano

                                              O nazarko o matuf,shpifesira kufoma nuk eshte plak,eshte plak kriminel,ka ndryshim te madh o te kripsha trute.ai do djegur per se gjalli dhe pak e ka,gjithashtu ndiej neveri per cdo lepires qe del ne media dhe mbron nje kriminel.

                                              1. D
                                               Desari

                                               Nazarko, më mir se ti se di se si berisha të rreh e të zhduk, që as varr mos të kesh. Jeni ju dhe si ju, që ka shtypur me këmbë ai, që mer frymë dhe bën kakardhia berisha dhe meta/metaj. Jeni frikacakë, të shitur, të blerë të pa vlerë. Askush nuk tha që tridhjet veta e masakruan një njeri të shtrirë për tokë. Ai sigurisht që do shkojë para drejtësisë që qëlloi berishën, po nëse ka drejtësi duhet dhe ato kërrma që shoqërojnë kryekërrmën të çohen para drejtësisë. Kaq mizorë jeni, kur shikoni një nënë që lutet për një të sëmurë, ku ja shkelin me këmbë njeriun për të cilin ajo po vazhdon të sakrifikojë, sepse e ka me probleme, dhe ju dhe ato kërmat e berishës, kënaqeni me grushtat dhe shqelmat e një turme ku djeg, vret, e shkatërron.

                                               1. C
                                                Ceni

                                                Cfare thua or koke daulle! Per cfare pleqsh flete? Pleqte dallohen nga urtesia dhe maturià. Atà pleq meritojne respekt. Kurse ata qe ushqejnee urrejtje, merren me sharje, shpifje dhe shejtanlliqe, pra ata qe jane plakur po' nuk jane pjekur, ata e fusin vetveten ne telashe.

                                                1. s
                                                 shpetim nazarko

                                                 Për të gjithë ju që shkruani çfarë tu vijë nga goja a nga gjë tjetër.. Mësoni një gjë të vogël . Akti i parë i të treguarit të trimërisë është të përdorni emrin që u ka vënë babai, e jo pseudonimi që i vini vetes. Ndryshe u ngjani u atyre që u gjuajnë me llastiqe prapa ferrave. Kur ta bëni këtë do tu respektojnë njerëzit pavarësisht çfarë thoni e mendoni.

                                                 Lini një Përgjigje