Berisha bën sondazh: Si mendoni, më rrahu Rama apo më rrahu Rama? (Po, apo Po)

6 Dhjetor 2022, 18:40Politika TEMA

Berisha bën sondazh: Si mendoni, më rrahu Rama apo më rrahu Rama?

Portali i familjes Berisha ka hapur një sondazh, pas rrahjes së kryefamiljarit Sali Berisha.

Në sondazh, njerëzit pyeten nëse Berishën e rrahu Rama apo e rrahu.... Rama. Pra të dy opsionet janë "Po"

“A mendoni se qendron Edi Rama pas sulmit të Berishës? Po apo Po”, pyet portali i Berishës?

Berisha bën sondazh: Si mendoni, më rrahu Rama apo më rrahu Rama?

45 Komente

 1. S
  S B

  Pse nxitoheni ,lereni ,se ku i dihet fundi ,sa ti shkoje anjtja i vini qepe e kripë me nje fasho dhe lidhjani mire se nuk gjen derman ai ,

  1. L
   Liria

   Ti o Perbindesh i Vicidolit ke 25 vjet qe e ke rrahur zyrtarisht Edi Ramen dhe e njeh mire qe ai eshte nje politikan brilant, por frikacak, se eshte nga babai arumun, llaci-fac. Leri denglat, se dita e sotme, 6 dhjetor 2022, do te perkujtohet nga ne viktimat e tua, si 13 qershori i vitit 1920 , dita e atentatit te Heroit Avni Rustemi kunder paraardhesit tend. tradhtarit te popullit dhe atdheut, Esat Pashe Toptani.

   1. O
    Olti Hipopotam Curri

    Arumun mos je ti se ai eshte me origjin katolik nga Miredita

   2. V
    Vranakonti

    Edi Rama nuk ka lidhje fare me kete incident te Berishes. Rama ishte me nje tjeter problem sot,ishte ne pritje te miqeve evropian dhe nuk kishte fare mendjen nga Berisha. Patjeter qe e dinte per protesten dhe ishte dakord te behej,madje i leshoi dhe bulevardin,por qe te kete paguar Rama ate person te godiste Berishen,kurre. Saliu eshte mesuar dhe e ka bere metode pune shpifjen dhe duke ta lene dobiçin ne preher te tjereve. Saliiu eshte e keqja e ketij vendi dhe duhet distancuar nga ky njeri i keq.

   3. H
    Humore kazanesh

    Nje jave kemi humore kazanesh .Nongrata i mendone te gjithe si veten nuk e kuptone qe eshte i neveritshem i duket vetja lider i bejne qefin 200 debila e nongrata fluturone me presh ne bythe

    1. Eles kuta

     Po e rrahu rama nuk diskutohet

     1. E
      Eles trapi

      Po trapi po Rama do meret me nje te semure mendore si nongrata o idiot i lindur

      1. A
       Arber

       Rama nuk e rrahu. Por une do ta rrihja!

       1. A
        Askushi

        Trap i lind po nuk i ndyn duart njeri me nje shpellar me veĺain e putinit rama mund te ket gabime por nuk reh njeri ,baba juaj sali kopili dihet qe esht kriminel .

       2. K
        Krimineli Sali baba dhe kopeja cudiberese.

        Kafsha e eger me emrin Sali me e mira do te ishte te shkonte ne nje gjyq popullor ku te justifikoj sarajet e veta te ZenitGitez Jamserbit dhe shoqata e Sllobodankes.Kryekomunisti i paepur per te bere para hodhi ne ere nje Gerdec me te vrare e plagosur dhe komandonte plepat dhe drejtesine te funksionoj vetem per te dhe familjen.Ku i gjen parate ky bir kurve qe josh me pak lek fukarenjte qe te shkojne pas tij se nje lukuni hajdutesh jane ne kope dhe nuk dalin dot nga rreshti se kane pasoja.Uroj zotin ta ndeshkoj atje ku i dhemb me shume tek pjella e tij bastarde. Nje gje eshte e sigurt renia e ketij ndyresire ne p[ak muaj rrezon Ramen.Per sa kohe ai eshte aty duket si gogoli por mban ate tjetrin ne fuqi.

        1. A
         Atentatori ishte ne gjatesin e I.M jo Ramos

         Ramo s'te rreh ty mer Kryeputana e Kombit ai te do shume ty ,me qendru sa ma gjat ne Pushtet . Rama shume shume mundet ta shkeedhejm mbesen ty ti rrase TE Gjatin e ngrej nalt o Kerme . Ne fillim eshte Goditja ,pastaj Avniu

         1. c
          colo

          Zoti kryeshpellar. Ky eshte nje krim pasioni. https://shqiptarja.com/lajm/rama-ne-la7-ne-39-97-me-sulmoi-br-shik-berisha-ishte-krim-pasioni

          1. P
           Paro Turqiu

           Tall bythen Cim Peka me Salkoqen.

           1. H
            Hordhia e ndyre e Sali Rrumpalles

            Njesoj si me Azem Hajdarin. Organizoi ta vrasin, qe të bente kryengritje. Tani nuk ka me Azem per të vrare, dhe organizon rrahjen e vet. Turp i zotit. Kur u vra Azemi, doli mbas gjysem ore ne media dhe tha qe e vrau Nano. Pastaj doli qe Nano nuk kishte dore fare, sepse vrasja e Azemit i prishte Pune, ne vend qe t'i rregullohet gje. Edhe tani. Ç'ne Rama të fuse një psikopat per të rrahur Berishen? E çfare perfiton Rama nga kjo. Duhet të jesh komplet rrote k*** si Balliu Junior qe të kujtosh se Rama ka dore ne këtë gjë. Ka bere Rama korrupsion? Natyrisht. Por ky katunar i ndyre komunist nuk kapet dot me korrupsionin e Rames, sepse pastaj i del korrupsioni i vet gjigand. Dhe kapën kështu si macja me miun, ndersa Saliu shpik idiotesira të tilla.

            1. s
             shqipetaret

             Grushtin e mori nga shqipetaret sepse ja u ka sjelle ne maje te hundes dhe ky eshte vetem paralajmerim jo vetem per kete psikopat por dhe per te tjere qe po e vjedhin dhe sabotojne vendin…..

             1. P
              Patrioti

              T'ja kishte thyer turinjtë dhe nofullat Sali Kriminelit do të ishte e mira. Të shpëtonim nga qelbësira.

              1. G
               Gjin Musa

               Berisha eshte mesuar te rrahi dhe ti vrasi tjeret! Kjo e sotmja eshte nji skenar i mire organizuar nga selia e SHQUP. Nji plane qe deshtoi me turpin e Saliut. Rama dhe maxhoranca nuk ka logjik qe te con te kene gishte, Zbritja ne Tiran e krereve te BE Saliun e ka goditur si bombe,kjo nuk do asnji koment,Berisha njifet si njeri inatçare.Edi Rama i çfaqet edhe ne anerre Saliut sepse e ka bere politikanin ma te pa vlere, Saliu eshte kethyer ne nji personazh teper negativ,mashtrues,shpifes,rrenacak e thon troç njeri i pa asnji vlere. Opozita e pa vul dhe pa emer e ka humbur betejen preje koheshr.Saliu eshte kanceri i opozites s'bashku me Ilir Meten.Kjo opozit vetem i forcon pushtetin Edi Rames dhe mazhorances aktuale. Protestat e Berishes jane shashka per tu mbajtur frymen simpatizanteve tashma te verber dhe pa asnji rruge shpetimi,

               1. P
                POPULLI

                I LUMTE DORA ATIJ QE TE GODITI . HEREN TJETER ISHALLA TE VRASIN QELBESIRE. ZOTI TI DHA TE GJITHA TE MIRAT TI NUK I DO . HA DAJAK TANI NE PLEQERI MUT.

                1. S
                 Shqiptar Guximtar

                 Une mendoj qe boksierin e pagoi Lali me Fugen ????

                 1. M
                  Me Djalin nga Kukesi eshte Gjithe Shqiperia

                  Berishen e "Rrrahu" Drejtesia e Munguar e Popullit Shqipetare qe eshte Perdhosur nga Politikane Spiuna dhe Harbuter.. vetem nje Gje:Me vjen keq, qe nuk pati kohe Djali-Hero nga Kukesi ti q..inte Motren edhe Like Floririt... @@Duket se me ne Funde Shqipetaret po Zgjohen nga "Gjumi"...Uroje heren tjeter te VRITEN TE GJITHE POLITIKANET KRIMINELA..lol

                  1. L
                   Lloji

                   Kemi prit 30 vjet per nji grusht, ironike esht se kur e gjith EU ishte ne Tirane, ne ruge rrihet bajat Berisha, tragjikomike…. Me kom te mbar ka fillu ky fundviti me sa duket, Hahaaa

                   1. V
                    Vjola

                    TY TE RAHU DORA TENDE.CDO GJE KUPTOHET.AMAN ORE,HIQINI QAFE FAMILIRSHT KETA KLYSHET E ENVERIT,KOMUNISTET E QELBUR QE DUHEN ZHDUKUR ME FARE.

                    1. L
                     Luli

                     Ate urojme te gjithe,zoti ti mari hak atje ku I dhemb ne shume,tek pjella e tij o zot me drejtesi nerr hak

                     1. Y
                      Y.H

                      Ndyresire, bashke me Liken e Lsleshit. Moret me shume se sa duhej nga ky popull, por e vodhet dhe e vrate. Ka shume vite qe thoshim se kur do dale nje trim qe tja thyeje hundet, dhe ja doli,dhe sinqerisht me vjen keq qe perfundoi me kaq se ti ke shume kusure per te lare. Dhe keshtu tu behet te gjithve te seres tuaj. Jam me kete trimin dhe familjaret e tij.Ai meriton respektin e te gjithe shqiptareve te ndershem.

                      1. I
                       Ilir

                       Mere ky popull si vazhdon te marresh from. Djadh

                       1. p
                        popull

                        E kujt i plasi kari car te beri Rama, ne pith te malokesh shkofsh o ndyresire e kombit

                        1. E
                         Emiljano

                         Ju mor plak i felliq,me gjithe politiqenet e tjere nuk duheni rraf,duheni varur ne mes te sheshit

                         1. K
                          Katja

                          Gtrushti i Gertit ishte grushti simbolik i nje populli te tere qe i shkaterrove ekonomin dhe jeten o bastard vividoli.

                          1. N
                           Noci

                           E para Rama ka shume arsye per t'a mbrojtur ejo per t'a rrahur .Pastaj pse duhet t'a bente kur ai me i rrahur se eshte nuk ka nderkombetaret nuk e njohin tani nga dita ne dite kane filluar edhe te vetet

                           1. G
                            Gallate e javes rrihet nongrata

                            Nje i semure mendore penetrone dhe godet nongraten . Linde pyetja çfare beri truproja apo thjeshte i qendrojne mbrapa si zagare detyra eshte ta ruajne ? Jane responsable pasi te semure mendore alkolike te droguar njerez te politizuar ka plote. Krimi tjeter qe prokuroria duhet te arrestoje personat e grupit qe godisnin te semurin perseri ketu responsable eshte truproja .Nese njerzit e grupit do ishin njerez te civilizuar mbasi e ndaluan personin pa e goditur ta nxirnin anesh dhe te lajmeronin policin dmth turma rrugace beri te njejtin veprim qe beri i semuri mendore ndaje per mua nje i semure goditi nje te semure dhe turma e semure godiste te semurin keta jane protestuesit e nongrates me keta do shkojet ne europe !me kafshe pylli .

                            1. B
                             Broja

                             Pse e ruajne ate? Pse ay nuk ka guxim te here lirisht ne vendin e vet? A mos ka bere gjera te zeza, qe frigohet? Prej nga I merre finanxat per te paguar rojtaret? A mos I kujtohet tani, si e masakroj Ramen para sa vitesh? A mendoni, se partia e tij organizing kete incident per rejting te Berishes, qe I ra ne fund dhe friga e tij per humbjen ne gjyq, te vules? Me jepni pergjigjje kush mundet.

                             1. B
                              Broja

                              Pse e ruajne ate? Pse ay nuk ka guxim te here lirisht ne vendin e vet? A mos ka bere gjera te zeza, qe frigohet? Prej nga I merre finanxat per te paguar rojtaret? A mos I kujtohet tani, si e masakroj Ramen para sa vitesh? A mendoni, se partia e tij organizing kete incident per rejting te Berishes, qe I ra ne fund dhe friga e tij per humbjen ne gjyq, te vules? Me jepni pergjigjje kush mundet.

                             2. T
                              Tori

                              Maskara bure ishte pak per ty o qelbesir , me gjith ato te zeza qe i ke ber vendit . Me shum meriton o fare e keqe . Kujto 97 ca i bere vlores o ndyresir ti bashke me ushtarin tend gazideden , kujto cfar i bere Tiranes ne 98 , kujto 4 te vraret ne tortura, kujto me mijera gra e nena qe i veshe me te zeza o qelbesir o i mallkuar qe sju ndave keti vendi . Ik te lili te ver qep e krip tani se te vajti mire sot o lugat i shiqeres .

                              1. F
                               FATMIRI

                               KY SHKERDHATA E KA PAK KY TER JETEN ME SHPIFJE VRASJE DHE KERCENIME ESHTE MAR KUR U VRA AZEM HAJDARI DEKLAROI SE E VRAU FATOS NANO ME VON DOLEN VRASESIT DHE KY QE AKUZONTE SHTERNGONTE DUART ME NANON KUR NDODHI GERDECI SNJIFTE BAXHANAKUN NE 21 JANAR DEKLAROI SE PROTESTUSIT U VRAN ME ÇADRA PISTOLETEN DHE THIKA ME HELM KY EKA NE GEN POSHTERSIN DHE MASHTRIMET KY DERI SA TE VDESI DO HEQI KUSURE PER ATO POSHTERSI QE KA BER

                               1. g
                                gjysho dominoja

                                Cdo gje eshte vazhdim i stilit Babale.Sala me kete praktike eshte marre ketu e 32 vjet por ka dale gjithmone pa lagur.me protesten e fundit mendoi se do te ndryshonte opinionin e drejtuesve te BE.KETO VEPRIME MENDON TI BEJE DERI SA TE MBAROTE PARATE PA FUND QE KA SIGURUAR ME ZENIN, vajzen, dhe dhendrin,

                                1. B
                                 Broja

                                 Jo besa, nuk e rrehi askush, por goja dhe veprat e tij te mbrapshta, te pandalura me dekada.

                                 1. W
                                  Wisdom

                                  Epiteti me i bukur per Berishen ishte i Bejkos Haxhi Qamili me celular ???????????????? Rrezik e ka organizuar vete kete se i deshtoi protesta e madherishme

                                  1. E
                                   Erdit Bixhi

                                   O moterqira qe shkruani anonim e skeni bythe te dilni me emer.. jeni sekt plehre qe shkruani nga poshte jorganit, qe ju qihet gruaja!!!!!! O robqira, o ju qisha motra e gra!!!!! Ti hani karin Sali Berishes dhe po patet ankesa dilni me emer, Erdit Bixhi jam une se do ja u qi motrat njeri pas tjetrit personalisht do ju gjej o gra qire!!!! Ka ndonje????

                                   1. A
                                    Anketuesi

                                    E gjithe kjo qe ndodhi eshte loje e ndyre e vete Sali berisesh,ky komunisti shume i devotshem i kohes se Enver Hoxhes dhe sot antikomuniste i terbuar eshte i paparashikueshem, vazhdues i denje . . . ne forme dhe permbajtje . . . nuk keni pare gje akoma, . . . Nuk ka asnje ndryshim midis Sali Berishes dhe atij qe e dhunoi ne mes te dites ?! . . . qe te dy njesoj jane i pari ne politik ,i dyti i marre qe nuk i duhet kujt .

                                    1. L
                                     Luli

                                     Kushdo që e rrahu mirë ja ka bërë. Çka t'mbjellësh korrë...

                                     1. X
                                      Xhuliano

                                      Birish, ty të vjen hakut vetëm zylfije haklaj dhe historia dhe çudia më e madhe, thotë ai ortaku i protestës tate meta/metaj, vetëm tre dit zgjat, dhe do kishte shpëtuar gjith ky popull. Agresori që vrau kenedin, nuk u rrah si rrahën 10/20 veta një njeri të shtrirë për tokë, kjo tregon se sa mizorë dhe kafshërorë i ke dhe ato për rreth. Qelloi agresori mbi papën, nuk është rrahur e gjakosur në mënyrën më kafshërore, ku asnjë media nuk e përmënd kafshërinë e kafshëve që të shoqërojnë. Nëse kërkon drejtësi, atë mjekër cjapin që mban pas, duhet tja dërgosh bashkë me agresorin drejtësisë, për ta harruar publiku se po të ranë më qafë ty, ti të zhduk me studio, gszeta e katra fis bashkë me këllirën meta/metaj. Njerëzit më shumë u shqetësuan se si u rrah një fajtor se sa si u godit një fytyrë që është një hakmarrje e brëndëshme e akumuluar prej vitesh.

                                      1. X
                                       XHI BU

                                       Jo, nuk ka dorë Rama dhe ska llogjik që ta pranoje këtë arsyetim . Kjo ishte strategjia e vete bandës së korruptuar të shqupit për të prishur këtë atmosfere të shkëlqyer e me shume perspektivë pozitive për Shqipërin e popullin tone të shume vujtur nga këto politikane të korruptuar gjate 30 viteve të cilët u pasuruan me vjedhjet skandaloze që i kanë bërë pasurive te vendit dhe korrupsionin golobant që vete u pasuruan edhe populli me gisht në gojë . Nuk jam dakorrt me dhunën ,pamvaresisht se Sali Berisha ka vrare e ka persekutua edhe shoket ne radhet e tij ,bërë shumë pislliqe , ja erdhi dita të diskretitohet në ditë të pleqërise. Cfarë ka mbjell po korr . Hidhni sytë dhe hetoni bandën e Ilir Metaj pasi e keni krimbin mbrenda me bashkëudhëtarin e ngushte të Berishes që me dashuri e qetësi kërkon dhe ky rrëmuje për të mbrojtur pasurin por në mënyrë të veçantë po i bëjne shëbimin e duhur Putinit për të justifikuar rublat e marrura. Mos akuzoni policinë pa fakte , lejoni të bëjnë hetimet e veta ,mos bëni punën e prokurorit e hetusit,lejoni të flasë drejtësia ju s'keni besim pasi në kohën e juaj me policinë keni bërë shumë zullume dhe hetimet i keni devijuar siç keni dashur ju .Por sot është tjetër situate. Popullin e keni mërzitur aq shumë sa në komente ka shumë qe janë dakorrt me këtë dorë që u ngrit ndaj Berishes për të nxjerr dufin që kanë grumbulluar prej shumë vitesh por edhe shumë i mërzitshëm në ekranet televizive pasi na është neveritur shumë.

                                       1. X
                                        XHI BU

                                        Jo, nuk ka dorë Rama dhe ska llogjik që ta pranoje këtë arsyetim . Kjo ishte strategjia e vete bandës së korruptuar të shqupit për të prishur këtë atmosfere të shkëlqyer e me shume perspektivë pozitive për Shqipërin e popullin tone të shume vujtur nga këto politikane të korruptuar gjate 30 viteve të cilët u pasuruan me vjedhjet skandaloze që i kanë bërë pasurive te vendit dhe korrupsionin golobant që vete u pasuruan edhe populli me gisht në gojë . Nuk jam dakorrt me dhunën ,pamvaresisht se Sali Berisha ka vrare e ka persekutua edhe shoket ne radhet e tij ,bërë shumë pislliqe , ja erdhi dita të diskretitohet në ditë të pleqërise. Cfarë ka mbjell po korr . Hidhni sytë dhe hetoni bandën e Ilir Metaj pasi e keni krimbin mbrenda me bashkëudhëtarin e ngushte të Berishes që me dashuri e qetësi kërkon dhe ky rrëmuje për të mbrojtur pasurin por në mënyrë të veçantë po i bëjne shëbimin e duhur Putinit për të justifikuar rublat e marrura. Mos akuzoni policinë pa fakte , lejoni të bëjnë hetimet e veta ,mos bëni punën e prokurorit e hetusit,lejoni të flasë drejtësia ju s'keni besim pasi në kohën e juaj me policinë keni bërë shumë zullume dhe hetimet i keni devijuar siç keni dashur ju .Por sot është tjetër situate. Popullin e keni mërzitur aq shumë sa në komente ka shumë qe janë dakorrt me këtë dorë që u ngrit ndaj Berishes për të nxjerr dufin që kanë grumbulluar prej shumë vitesh por edhe shumë i mërzitshëm në ekranet televizive pasi na është neveritur shumë.

                                        1. A
                                         Ay qy !!!

                                         Besoj se ne ate grusht gjejne veten shume shqiptare te zhgenjyer nga plaku "Mere". Ky djali mori guximin ta beje realitet, por sidoqofte besoj se eshte fryt i politikes toksike qe behet ne ate vend prej 30 vitesh. Rama ka qene viktime e bodigardeve , shikut apo militanteve te plakut vite me pare , kur desh e vdiqen. Nuk mendoj se ai ka dore ne grushtin qe Saliu hengri.

                                         Lini një Përgjigje