"Shmangni spekullimet dhe vetëdrejtësinë", OSBE reagon për grushtin ndaj Berishës, pa ja përmendur emrin

6 Dhjetor 2022, 18:10Politika TEMA

"Shmangni spekullimet dhe vetëdrejtësinë", OSBE reagon

Zyra e OSBE-së në Tiranë, ka reaguar lidhur me incidentin e regjistruar në protestën e sotme të opozitës, ku 31-vjeçari Gerti Shehu goditi me grusht ish-kryeministrin Sali Berisha.

Përmes një reagimi në rrjetet sociale, OSBE iu kërkon palëve që të shmangin spekullimet dhe vetëdrejtësinë ndërkohë që vijojnë hetimet.

Në reagim thuhet se liria e tubimit është një e mirë themelore e demokracisë dhe i uron shërim të shpejtë Berishës.

Reagimi i plotë: 

Urime Shqipërisë për mbajtjen e suksesshme të samitit BE-Ballkan Perëndimor dhe për operacionin e madh të sigurisë që e shoqëroi. Jemi të trishtuar, megjithatë, për incidentin gjatë protestës së opozitës. Liria e tubimit është një e mirë themelore e demokracisë. U urojmë të lënduarve shërim të shpejtë dhe u bëjmë thirrje të gjithëve të shmangin spekulimet dhe vetëdrejtësinë ndërkohë që hetimet vijojnë.

3 Komente

 1. S
  S B Sojsëzi

  Per incidentin mos e rruani hiç ,mushka plake në të përpjetë qorrolliset dhe herë ja del e herë nuk ja del ,kjo mushka jonë kete zanat ka qe kur ka lindur e deri sa te ktheje patkojtë .Shikoni hallin se demokracia e tij këtë mjet e ka me ditë e me natë ,me diell e me borë ,shi dhe breshër.Kauis pak por e harron shpejt ,eshte si qente rrugaçë që kur janë tek kazani i plehrave haene edhe me njeri tjetrin për një kocke ,aty ishin te dy bashke

  1. P
   Pa fjale.

   Nje qendrim i dyshimte dhe qesharak i OSBE-se! Ne fund te njoftimit thuhet : U urojmë të lënduarve shërim të shpejtë ...A e ka fjalen OSBE se Sali Berisha eshte mbret dhe i drejtohet ne shumes(te lenduarit), apo e barrrazon ate me te lenduarin tjeter, qe u rrah nga "skifteret" e Berishes? Per te qare e per te qeshur! As OSBE nuk mundi te mos e perziente Saliun ne kete afere dhe te fliste vetem per demtimin e Saliut?! Duket sikur OSBE mendon se cdo gje eshte e pergatitur nga Saliu qe shfrytezoi nje te semure....

   1. N
    Neritan Liça

    OSBE as emrin nuk ja permend keti kerme Non Grata ,edhe nje qen ta kishin qelluar ,do te shkruhej se u qellua me shkelm nje qen me emer Balo ,shifeni se sa shume duan me ja dit se çfare i ndodhi kriminelit Non Grata

    Lini një Përgjigje