U pa duke qeshur kur goditën Berishën, Ilir Meta: Donin të na provokonin me atentatin për vrasjen e Doktorit

6 Dhjetor 2022, 18:30Politika TEMA

U pa duke qeshur kur goditën Berishën, Ilir Meta: Donin të na

Kryetari i Partisë së Lirisë Ilir Meta e cilësoi sulmin e ndodhur ndaj ish-kryeministrit Berisha gjatë protestës si një përpjekje të kryeministrit Rama për ta nxjerrë opozitën si një shkaktare të dhunës.

Sipas Metës skenari i Ramës është që të përshkallëzonte dhuna dhe që në boulevard të kishte viktima, në mënyrë që të fajësonte përballë gjithë botës opozitën në lidhje me situatën e krijuar.

Meta shtoi se as miliardat, as dhuna nuk do ta shpëtojnë dot këtë qeveri përballë triumfit të vlerave dhe demokracisë të opozitës së bashkuar.

Ai e ka quajtur atentat, sulmin që iu bë Berishës nga një i sëmurë mendor.

“Edi Rama në përpjekjet e tij më ekstreme për të provokuar opozitën si shkaktare të dhunës nxori fytrën e vërtetë që nuk ka ambasadorë apo mafioz ndërkombëtar të korruptuar që mund t’ia retushojë dot. 

Sot Edi Rama u tregoi shqitarëve se është armiku më i madh i paqes sociale në vend, që është pasuesi më bastard i atij regjimi që i shkaktoi Shqipërisë aq shumë viktima dhe drama në gati 5 dekada. 

Është pengmarrrësi i rrugës evropiane të Shqipërisë për shkak të marrjes peng nga organizatat ndërkombëtare. 

Opozita tregoi se ka të gjithë potencialin dhe vendosmërinë për ta shporrur këtë sekt që përdhos kushtetutën dhe që bllokon procesin e integrimit për interes të mafias ndërkombëtare. 

As miliardat, as dhuna dhe asgjë tjetër nuk do t’i bëjë derman përballë opozitës së bashkuar në triumfin e vlerave dhe të demokracisë”, tha Meta, i cili u pa duke qeshur në momentin që Berisha u godit me grusht nga një person me probleme mendore.

"Në rastin konkret kemi të bëjmë me një aksion të mirëplanifikuar, kemi të bëjmë me një aksion të mirëorganizuar shtetëror, se kemi të bëjmë me një person kontigjent i kamufluar gjoja si fotograf dhe grupit mediatik, dhe një moment të caktuar i ka bërë të gjitha veprimet në mënyrën për profesionale dhe me një gjakftohtësi kriminale. 

Kemi të bëjmë me një aksion të mirëplanifikuar policor të Edi Ramës dhe të policisë së Edi Ramës, jo të Policisë së Shtetit", vijoi Meta.

27 Komente

 1. B
  Boston

  “Gjuha vete ku dhemb dhembi”… pikerisht kete kerkonin kata hiena te popullit shqiptar. Gjuha dhe trupi flasin shume per keta plehra te vendit…

  1. Vjosa

   Strategu je ti mjafton të të shikosh surratin ty duke nenqeshur dhe kuptohet. O Like Floriri ky eshte emri që të ka vene Saliu.

   1. l
    lani

    deshtove ore kerme!

    1. R
     Regoni ne Opinion Certifikatat e Pronesise ne Lalz

     Nuk do gjeni brime miu ku te futeni Putanat e Kombit

     1. i
      ilir spiuni ka mar hijen e vdekjes

      po ti kur do e hash grushtin se shqelmin bythes ta dha rama ty edhe sali kriminelit dhe po endeni rrugeve me cecenet tuaj.

      1. B
       Bravo I.M kush ishte Skenaristja ? Mona !

       ky eshte Gjapri Helmues qe zvarritet pyllit te Lalzit

       1. S
        Shqiptari

        U bene bashke dy te semure psiqik nje " viktime " nje agresor per te bere rremuje si gjithmone.Cfare interesi kishte Rama te organizonte sulmin .?Saliu donte vemendje dhe e morri.E kane organizuar vete.

        1. B
         Beni

         Sikur te te kishin gjuajtur dhe ty

         1. D
          Devi

          Ky donte grusht

          1. P
           Pilaf orizi per spiunin I.M

           Sot Rama tregoje qe eshte me gjigand nga c'mendonim sot populli tregoje qe nuk ju perfille as 300 kokepalar nuk u mblodhen .Rama me kokat e politikes ju riheshit me te cmendurit kjo eshte diferenca

           1. A
            Aleksi.

            U bete 1 me 1 . Te shohim kush do te shenoje me shume me penalltite. Nuke e.besoj qe e.ka bere Edi Rama,por nqs e ka bere bravo qe ja dhate sinjalin e pare mbasi ai gjithmone ka vrare ne pabesi dhe mbas shpine .

            1. l
             luani u.s.a.

             Personi qe ka grushtruar Sali Berishen tradhtar,vrares,kriminel me kete edhe Ilir Meta Floriri qe vodhi floririn e shtetit shqiptar do te ishte mire sikurse te sulmohet nga personat me grushta dhe shkelma deri ne alivanosje ne protesten e manipuluar nga Sali Berisha dhe Ilir Meta?!

             1. R
              Remi

              Ati zotriut i lumtë dora, por ta kishe marrë edhe ti Ilir Floririt ndonjë grushtë nuk do ishte keq!

              1. D
               DD

               Ilir, ti je maskara por nuk je budalla. Prandaj mos luaj budallain. Ti e di që Edi Rama sot i donte kamerat mbi fytyrën e vet, jo mbi surratin tënd e të saliserbit. Prandaj lëri sofizmat, nuk shkojnë argumentat tuaja. Ju bëtë edhe një autogol tjetër si opozitë dhe me gjithë këtë që ndodhi. Pa ikur ti dhe Saliu nuk ka opozitë në Shqipëri. Dhe mos ndillni dhunë se do tu kthehet fytyrës. Karma Ilir, Karma.

               1. E
                E

                O patronazhist dudum opoziten nuk e zgjedh ti kuptoje buron nga kundershtimi I nje pjese tjeter e njerezve qe jetojne ne nje vend demokratik dhe jo revisionist

               2. L
                Lyl bolja qe sdi ca ben

                Te ishte aksion i mireplanifikuar ti edhe ai plera tjeter do ishit duke dhene llogari perpara zotit per pislliqet qe i keni bere ketij populli. Po ka shume te ngjare qe ate dereziun e keni paguar po ju.

                1. S
                 Shqipe NGA sKRAPARI

                 Spiuni i Ndyre Like Floriri..po na jepe Konferenca??O BASTRADE..heren tjeter do te q..ine Motren dhe Cupat....lol

                 1. J
                  Jimi

                  Ndersa une e marre te mireqen, se ky sulm eshte inskenuar nga ty ! Ti qekur ishje ne presidenmce, enderroje qe fill pas lenies se kesaj detyre te viheshe ne krye te opozites. Sot ti e shikon te pamundur nje gje te tille. Ne pamundesi per tu vene ne krye te saje, pasi ajo eshte zaptuar prej Saliut, ti ke menduar qe me nje gure te vrisje dy zogje, duke i bere nje "atentat". Nje 80 vjecar e ka te veshtire ti beje balle nje grushti te nje 30 vjecari, keshtu qe fare bukur mund ta nxirrje nga skena Saliun dhe e dyta nje ngjarje e tille do te kishte kosto edhe per qeverine. Ty do te jepej mundesi, ashtu sic po bene, te akuzoje qeverine per kete "atentat", prandaj dhe nuk eshte cudi qe kamerat e kane fiksuar qeshjen tende ne momentin e "atentatit"

                  1. F
                   Fshatari

                   Çdo gje mund te thuhet, te sajoje a trilloje gjuha politike, por Edi Rama dhe Fatos Nano gjithashtu, do te ngelen te vetmit politikane ne historine e shtetit shqiptar, qe nuk kane perdore dhunen si instrumet politik, mafjoz apo si qellim pushteti personale; per here te pare, kultura qytetare beri diference me kulturen fshatare mesjetare dhe, per rrjedhoje, edhe ne nje fytyre tjeter te kultures politike shqiptare

                   1. p
                    pokeristi

                    O kokpaçe!Ç’është kjo retorikë me llogjikë axhamijsh?Nuk t’a pranojnë as çiliminjtë e grupit të parë të foshnjores të Çepanit,or teknefes. Thirini mor kaplloqes!Me këto lloqe pazari bajat,për një kohë shumë të shkurtër,vetëm derrat e egër do t’ju vinë pas.Lajthitje totale opozitare.

                    1. S
                     Sotiri

                     Cdo gje e ka organizuar Ilir Meta ,duke u nisur nga teoria< Hidhe gurin dhe fshih doren> Prandaj ai eshte i kapur duke qeshur, dhe mendon qe duke i bere deme Sali Berishes do ti versule te gjithe kundra Edi Rames Keshtu do qe ti heqi qafe te dy dhe te dali vete si shpetimtar i kushtetutes dhe i vendit Keto jane metoda shume te rafinuara qe ai i ka mesuar qe nga koha e Partis Punes si agjent

                     1. Roberto

                      Edhe pse Berisha eshte llumi i ketij vendi apo nje kriminel me damke nuk e pershendes grushtin kumder tij por ne ka nje llum akoma me te urryer se Berisha eshte Agush Meta. Njeriu me i pafytyre,i ndyre dhe i poshter qe sado qe kerkon dhe ndjell keq duke permendur kufomat ne bulevard te cilat i la ai me Berishen dhe Bashen. Pse me fytyren e gjakosur do rehabilitohet Sali Kerma??? I haruat rrahjet dhe vrasjet ne mes te bulevardit qe ka bere Berisha????

                      1. v
                       vlonjatet

                       Kete incident e ka stisur Meta qen bir qeni, hajdut, kriminel rrugac

                       1. s
                        saliu

                        Ti u kape ne video me ze dhe figure mor qen,i korruptuar, kriminel.Edhe sot eshte dora jote per kete inskenim.Ne burg do kalbesh.

                        1. X
                         Xhuliano

                         Në ka që i jep më shumë kënaqësi dëmtimi i berishës, është këllira meta/metaj. Duke e ditur se priten letrat kredenciale nga homologë të shteteve të huaja, për korrupsion dhe botokse, i interesonte kjo skenë që u krijua me berishën. Gabimi i pa falshëm i berishës që ende se ka korigjuar ëshzë ai i bashkimit me metën, kjo tregon se përtej interesave politike, ata kanë interesa jetike. Zoti dhe kraja vonon, por zoti nuk harron, drejtësia mbi këtë killer meta/metaj, do veprojë se sbën, si amaneti i atyre shqipëtarëve ku ky njeri, shum herë i ka prerë në besë e nder.

                         1. G
                          Gardiani

                          O Like Spiun Floriri, këtë rradhë shpëtove ti por, nëse nuk bën kthesë, i rrezikuar je.

                          1. L
                           Le te presim Ekspertizen e Hetuesise. !

                           Ilir Hoxha ne Interviste : thoshte : Enveri me linte te tregohej duke me thene , kujdes nga Nexhmija dhe Ramizi.. Ndersa i ndjeri Xhevdet Mustafa ,,, nese do afrohej ne Bllokun e Udheheqesve ,do Streohej tek Ramizi...! Thenje i ish Drejtorit te Sigurimit per jashte . Dmth Ramizi tradhtoi Enverin,, edhe pse nuk hariti qellimit. ! Loje e forte edhe me keta. : Te shikojme Rezultatin nga Ekspertiza. ! Se shyqyr tani Hetuesit nuk jane nga ata te Plepave te Durrrsit. !

                           Lini një Përgjigje