Rrumbullaku i përgjigjet Berishës: Gerti Shehu nuk ka qenë dhe nuk është agjent i policisë

6 Dhjetor 2022, 18:19Politika TEMA

Rrumbullaku i përgjigjet Berishës: Gerti Shehu nuk ka qenë dhe

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku ka hedhur poshtë deklarata e ish-kryeministrit Sali Berisha, 31-vjeçari Gerti Shehu i cili e goditi me grusht ishte agjent i Policisë Kriminale.

Rrumbullaku tha se Gerti Shehu nuk ka qenë asnjëherë agjent i policisë dhe nuk është përdorur as si i infiltruar.

Ai theksoi gjithashtu se dokumenti që tregon se Gerti Shehu vuan nga probleme të shëndet5it mendor, mediave ju është vënë në dispozicion nga vetë familjarët.

“Në lidhje me deklarata e Berishës i cili deklaroi se Gert Shehu është agjent i Policisë kriminale, sqarojmë se shtetasi Gert Shpëtim Shehu nuk ka qenë ndonjëherë dhe nuk është agjent i Policisë kriminale në asnjë nga strukturat e policisë së Shtetit. 

Ai nuk është përdorur asnjëherë si i infiltruar nga policia. Dokumenti se ai është i sëmurë mendor është dhënë nga vetë familjarët e tij. 

Policia e Shtetit dënon me forcë këto deklarata. Sigurojmë deputetin Berisha se Policia e Shtetit në bashkëpunim me Prokurorinë do punojë për zbardhjen e ngjarjes”, tha Rrumbullaku.

7 Komente

 1. T
  Tit Vasili

  Saleh Prostituta

  1. T
   Tani

   O popull,Sala filloi prap historite e vjetra....me 1998 me arkivolin e te ndjerit i vuri flaken Tiranes....me 21 janar nxorri cadrat pistolete dhe laviret e bulevardit.....ndersa sot nxorri cunin e ndihmses se shtepise se vet per rremujen e radhes qe do shperthej ne Tirane.....Mjere ata qe i vijne pas....

   1. u
    une saliu artist i popullit

    Rumbullak mos me dil nga skenari.Eshte keshtu si them une e se luan topi.Une kam bere skenografine e 14 shtatorit,21 jenarit e plot te tjerave qe nuk dua te mburem duke i permendur

    1. K
     Ka qene agjenz i OKB kineze haaaa

     Kete jave do degjoni estrade Sorosi Rama Amerika Kina OKB cfare nuk do degjoni por kur mbjell dhune , dhune do pesoshe kete nongrata se ka kuptuar por ishte estrade. Nje i cmendur goditi nje te cmendur nje grup te cmendurish godisnin te cmendurin estrade fare . Tani presim cfare do na tregoje Fevziu Shkullaku Bushati Cim Peka kazanet e mbremjes

     1. A
      Aron

      Ja tek jane, vete njerzit e Saliut qe e fusin te semurin mendor dhe e drejtojne ku te shkoj. https://youtu.be/FGTC14QRWas

      1. S
       Shmil Pollogasi

       Karagjozë. Vjen një kapadahi dhe godet një titullar, të zgjedhur nga vota, mirë o keq, dhe e godet në prezencë të mijëra e mijëra vetëve - është punë e kurdisur. Pasojat le t´i paramendojë dhe le t´i faturohen atij që përgaditi këtë marri.

       1. P
        Po per Kriminelet qe Rrahen Atentatorin u arrestua

        Cfar beri Drejtor Katnari Kopese se Policave te Katundit ,per Banden e Krimineleve te salih Hamutit te cilet rrahen per vdekje Atentarin ??????? Apo Kriminelet e salih berishes kane te drejte te Godasin ?

        Lini një Përgjigje