Valle, përqafime, lule dhe buzëqeshje: Rama ndan fotot nga Samiti i BE në Tiranë

7 Dhjetor 2022, 09:12Politika TEMA

Valle, përqafime, lule dhe buzëqeshje: Rama ndan fotot nga Samiti i BE

Kryeministri Rama ka publikuar ditën e sotme një foto album nga dita e djeshme.

“Dhe me fotoalbumin e një ngjarjeje të paharrueshme në historinë e marrëdhënieve ndërkombëtare të Shqipërisë, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan kryeministri krahas fotove të publikuara.

Lider të 26 vendeve anëtarë të Bashkimit Europian, drejtues të institucioneve kryesore të Unionit, si dhe liderë të shteteve të Ballkanit ishin dje në Tiranë, ku u mbajt samiti i BE-Ballkani Perëndimor, i pari në histori që mbahet jashtë kufijve të BE-së.

Zgjerimi i BE në Ballkanin Perëndimor duket se është kthyer në një çështje primare të bllokut, kjo për shkak të agresionit të Rusisë mbi Ukrainë dhe rritjes së tensioneve.

34 Komente

 1. t
  tosi

  ndersa saliu ben protes pa pik lidhe e pse vetem per te shkateruar kete miment kaq te bukur

  1. E
   E verteta dhemb....

   Vec fotove,valleve dhe ku di se cfare tjeter u pane perfundimi eshte se vatoni morri thjesht....to makri! Nje gje tjeter,e kam thene dhe here tjeter (duke pare fotot): a ka ndonje stilist qe e vesh kryekllounin/kryeshtetarin e Albanistan apo c rroba gjen tek tregu evgjit vesh ki rrot cari....!? Rroba te gjera,te gjata ,kravata lesbikesh,citjone turku,mjeker pa rrujt,dhemb palare etj..... katandisur thjesht nje sunit i piset!!!!!

   1. F
    Fisnik

    Racisti kujdestar je bërë i mërzitshëm me urrejtjen primitive!

  2. A
   Alpizo

   Dy anët e medaljes u pane Shkelqim i genjeshter në samit... Dy hapa me tutje realiteti trishtë ku me paturpesine me të madhe godited kryetari i opozites. Turp e faqja e zezë

   1. U
    Urrejtesi profesionist

    "Alpizo" ne kohen e Sales vendi ishte si Afganistan, vetem po te jesh qorr (si shume shoke te tute) nuk shikon ndryshimin....pastaj e dime qe Edi ka kusure, por per ate qe ka bere sduhet ti hash hakun

    1. n
     nn

     mendoj qe goditjen me te madhe pretendenti per kryetar opozite e merr nga ju, qe e mbeshtesni qorrazi ne marrezine e tij. Te rrije ne shtepi te merret me punet e nje plaku te lodhur nga paudhesite qe i ka bere ketij vendi. Shkelqimin dhe suksesin e kesaj dite nuk mund ta prishnin kurresesi 300 "petritat" e PD-se te shkermoqur ne kashte e koqe

     1. E
      Esmeralda

      Askush nuk e ndalon dot Perbindeshin e Vicidolit, Doktor Psikopatin Sali Berisha te beje vetevrasje per inat te Yllit te Politikes Demokratike Shqipatre Edi Rama!

      1. M
       Monika

       Alpizo: ndoshta je i vogel pa te ofenduar po shkoni pas nje KOMUNISTI qe ka qene shume prane f. E Hoxhes dhe te behesh Kryedemokrat eshte nje ABSURDITET A PO KENI DHE NJE KOMUNISTE SPIUN QE U BE DEMOKRAT PAS 32 VJET PERSHENDESTE ME GRUSHTE TANI NGRE DY GISHTA BESOHET DHE KJO. KETA JANE NISUR TEK MALI ME GROPA

      2. b
       beni

       ne reklam shume e bukur e vendit tone

       1. O
        Oligert

        Jo vetem nje ngjarje politike shume e rendesishme por edhe nje promovim shume i mire i vendit tone

        1. E
         Erald

         Edhe nje here e treguam se jemi me shume se gati per te qene antare me drejta te plota ne Be

         1. T
          Tiranë

          U mbars mali, polli nje mijush!! Vetm dy marrveshje, per Roming dhe per studentet pra qe te ja ik ende rinia jasht. Por sepaku bene mire qe kerkuan: te ndalet korrupcioni ...

          1. a
           aman

           kaq kuptove ti? apo e nderpreve degjimin dhe vajte te fshish hundet e Sales

          2. V
           Vera

           Na kenaqi dje me ate super organizim

           1. R
            Rea

            E nderoj rama vendin ton ne sy te liderve te ballkanit perendimor

            1. L
             Ledi

             Dit qe do te mbahet mend ne historin e vendit ton!

              1. T
               Toni

               Besoj se jemi shume afer anetaresimit te BE-se ,dhe pak ka mbetur

               1. B
                Besa

                Fotoja flet vete,ska nevoje te flisni fare kryeminister!

                1. E
                 Endi

                 Data 6dhjetor,nje dite historike per te gjithe shqiptaret ,e cila do mbetet ne memorien tone

                 1. V
                  Vdekje sufllaqexhinjve, liri sufllaqes

                  Vera, Rea dhe Ledi komentuesit siper meje, jane emra te padegjuar ndonjehere ne komentet e Gazeta Tema. Te tre komentuan brenda 1 minutit 11:21-11:22. Te tre komentuan ne ndjekje te vijes partiake, me te njejten forme shkrimi, dhe kete e shoh shpesh ne komente! Mero, silli komentet ne vete se po behen forum sufllaqesh!

                  1. V
                   Vdekje sufllaqexhinjve, liri sufllaqes

                   Toni, Besa, Endi, 11:57-58-59, prape e njejta situate! Shikoni sa hapur duken se jane i njejti person, edhe "komentuesit" bejne te njejtin gabim 3 here rresht, nuk vendos hapsiren mbas presjes autori apo e vendos para saj!

                   1. V
                    Veritas

                    99% e komenteve Edi-ste behen nga dy tre bythlepires qe perdorin emra te ndryshem por qe kuptohet se jane i njejti person. Si duket edhe patronazhistet po pakesohen dita dites

                  2. W
                   Wisdom

                   Mjaft I bene reklame grushtit te Saliut. Mediat duhet te merren me shume me Samitin e BE

                   1. P
                    Petro

                    Ka qene nje atmosfere me te vertet e bukur ju keni treguar komisionereve te BE traditen dhe kulturen qe mbart nje vend si Shqiperia.

                    1. G
                     Genti

                     Dite e shenuar e djeshmja.Shtrengime duarsh mes krereve te BE-se dhe Ballkanit Perendimor dhe nje grusht turinjve te qelbur Berishes.Dite historike.

                     1. U
                      URIMI

                      FOTOT ME TE BUKURA 2022

                      1. F
                       Fakovsky

                       Një shume I vjetër ka thënë: fjalet I merr era, veprat ngelen. Shikoni cfarë8 ndërtoi Saliu dhe cfarë është ndërtuar pas tij dhe më pas flasim.

                       1. R
                        Realisti

                        Kujt i plasi? Erdhen hengren, pine, bene foto dhe u defryen pastaj gishtin ne b....e dhe iken...

                        1. J
                         Jugu

                         Komentet bajate nuk i bejne bythelepiresit por sufllaqexhinjte, se bythlepiresi eshte Mero qe eshte pasuruar duke lepir Ramen dhe duke perdorur keta hallexhinje per komente. Habi se si Rama edhe pse po e shperben kete vend perseri gjen mbeshtetje te komunistat dhe hajdutet.

                          1. F
                           Fisnik

                           Kënaqësi t'i shohësh krerët e Europës të vinë të qeshur në Tiranë! Ditë e paharruar, shpresëdhënëse!

                           1. T
                            Trebeshina

                            O ju koqet e Saliut,e imagjinoni ju qe rrumpalla i Vicidolit mund te organizonte nje eveniment te nje rendesie nderkombetare ne kohen e tij,ku Tirana kishte pamjen e Afganistanit?! O ju primitivet e kriminelit Sali mutit a keni sy te shikoni si ka ndryshuar pamja e Tiranes dhe gjithe Shqiperise keto vite qe drejtohet nga njeriun me shije, Edi Rama.

                            1. T
                             TJETRI

                             Sado hipokrite qe eshte treguar europa ketu e 500 vjet me kombin tone, Edi Rama po u imponohet ne ate fare feje sa po i detyron thelle ne koshiencen e tyre te pranojne qe ne jemi me europiane se ata, dhe se me shqiperine e me shqiptaret ka ardhur koha te ndryshojne sjellje. jam krenar ne kete pike me k/ ministrin tim

                             Lini një Përgjigje

                             Blog Tema