Grushti në protestë, Baton Haxhiu: Fituesi më i madh ishte Sali Berisha! Truprojat e poshtëruan

7 Dhjetor 2022, 09:12Politika TEMA

Grushti në protestë, Baton Haxhiu: Fituesi më i madh ishte Sali

Analisti Baton Haxhiu thotë se Sali Berisha pas goditjes që mori në protestë, ka dalë më i fituari ditën e sotme, pasi i mori vëmendjen Samitit të BE dhe Ballkanit Perëndimor.

Haxhiu bëri fajtorë truprojat e Berishës, që nuk reaguan në kohë për ta mbrojtur.

“Fituesi më i madh i sotëm është Sali Berisha. Nga kjo ngjarje, nga ky emision, nga interpretimet, nga imazhet, të gjithë ekranet në dysh, e bëjnë Berishën fitues, në ditën kur liderët europianë kanë qenë në Tiranë.

Mënyra si trajtojmë një ngjarje e kthejme në krim politik.

Kjo është pakujdesi e gjithë trupës së badigardëve të Berishës.

Një lider politik, krijon armiq dhe kundërshtar, individë që e rrezikojnë. Si është e mundur që truprojat nuk i kanë parasysh këto gjëra? Të poshtërojnë Shqipërinë dhe veten”, deklaroi Haxhiu në Opinion.

5 Komente

 1. z
  zeni

  ik mor te qifsha kosovaren serb muti,ik zhduku pordhac

  1. B
   Baton apo shkop apo bastun

   Bâton je tipik koqevar hhha i mori fxtyren Shqiperise se u rrahen dy te semure psiqike ? i mori rendesin samitit ! Asnje Shqiptar nuk ishte i interesuar cfare flitesh e firmosesh ne samit perveç publicitetit qe i behesh vendit. E vertete mediat kazan qe i interesone kronika e zeze e kenaqen pa dashje shqiptarin ky njeri ka kohe qe mbielle dhune dhe nuk mori asgje shpresoje qe here tjeter ti marin jeten se ka mare shume jete njerzish

   1. S
    Shqiptar

    Fitore si kjo paste Saliu sa me shume !

    1. q
     qytetar

     Or taj Baton ! Samiti e din qysh asht Bisha. Bisha nuk kishte aresye te protestonte ne diten kur Shqiperia kishte nje ngjarje te vecante ne tere Historine e SAJ. Priste MIQ. Por ju jeni te gjithe te shitur tek armiqte e Shqiptareve. Te tilla incidente kane ndodhur edhe me Lidere te tjere kudo ne Bote. Thjesht Bishes ju thye pak HUNDA E PINOKUT.

     1. P
      Protestuesi

      Batoni thote nje te vertete! Saliu i mblodhi te skopiturit vetem per te realizuar nje publicitet me permasa ''boterore'', ku gazetat dhe tv te flasin per emrin e tij ne kohen e fundit, te cilen po e mbyll si çdo kohe tjeter e jetes se tij me ''nder'' dhe ''lavdi''!

      Lini një Përgjigje