Berisha e konsideron atentat grushtin ndaj tij dhe merr me radhë gjithë gazetatat e Europës: Shikoni, kanë shkruajtur për mua

7 Dhjetor 2022, 09:52Politika TEMA

Berisha e konsideron atentat grushtin ndaj tij dhe merr me radhë

Sali Berisha shënoi ndoshta pikën më të ulët të karrierës së tij më 6 dhjetor, pas goditjes me grusht nga një 31-vjeçar, që rezultoi se ka qenë me kartelë mjekësore.

Edhe pse doli vetë mamaja e autorit dhe mjeku i tij, për të treguar se Gerti Shehu është me problem mendore, pasi ka vite që kurohet, Berisha dhe njerëzit e tij nxituan për të folur për një atentat.

Pra grushtin, e kthyen në një plan për ta vrarë.

Dhe fajtor sigurisht që bënë Edi Ramën, i cili në ditën më të rëndësishme politike të tij, kur priste gjithë krerët e BE-së, paska menduar që ta prishë vetë, duke i bërë atentat Berishës.

Këtij të fundit në fakt, pas poshtërimit që iu bë, i duhet me patjetër në fakt ta paraqesë si atentat dhe të dalë si hero.

Ndaj dhe në portalin e tij, ka marrë me radhë gjithë mediat e Europës dhe tregon se si ato shkruajnë që në ditën e Samitit, ai u godit me grusht.

Normalisht që gazetarët që kishin ardhur në Tirana për të raportuar për Samitin e BE-së, do ta përmendnin edhe incidentin e tij.

Fundja ai ndaj e mbajti protestën, që të shkruanin për të, se është faktor destabiliteti.

Por s’ka pse numëron mediat që shkruajtën për të, se fundja s’ka bërë ndonjë heroizëm.

Se ndoshta është ende i tronditur dhe s’e kupton, por ato kanë raportuar që e kanë goditur, jo që ka bërë ndonjë heroizëm.

26 Komente

 1. h
  hahahah kan "shkruajtur per kte Putane " hahaha

  kan tallur kart se mezi presin te dali Avni Rustemi ,sepse e njohim mire Historine e Shqiperise dhe te Avni Rustemit mbare Europa dhe jane te zhgenjyer nga grushti qe ta beri surratin te Zi si Sholl Kepuces ,prisnin te shkoje ne gropen e Esad Kermes o KERME kjo eshte shqetesimi i shkrimeve te Europes ,se nuk te shokin dot njeri ne Bote me sy i dhembin syte ,kur te shikojne te konsumosh ala Oksigjenin e ksaj Bote

  1. e
   eli

   Po mor po.Te gjithe e moren vesh qe te rrahen.

   1. D
    Demiri

    O Sali, cakto diten kur pret ngushelime qe te pime kafen poshte gjurit.

    1. K
     Kosova E Veriut

     Atentat? Paralajmerim per atentat! Per shtetin qe shkaterroi, Ekonomi zero, ushtri skrap, hajdut per pronat e vjedhura, Pa punesi masive, Shtet Pa hekurudhe, bujqesi zero, industri Zero, varferi ne kulm, fshatra boshatisur jetojne si ne mesjete, shpopullim masiv “Serial Killer”, droge, prostitucion Agjent udbash e tjera, “Grushti “ i Gertit , “Grusht” Per Meten, Ramen te largohen nga politika Si ka mundesi 100 cakenje masakruan Kete bir nene E shoqerojne ne PD -Shtet paralel Dhe policia asgjekundi, skandaloze! Gerti- gjithe Shqiptaret me ty,, Here tjeter te Duhet nga “Shota” Dhe “Galicet” per te gjitha ghynahet!!!

    2. T
     Tutu

     I katandisur ne qyqar… ky njeri keshtu genjeu dhe me 21 Janar… edhe me 15 mars ne Gerdec kur nuk njihte baxhanakun.. edhe per piramidat qe vodhen leket e shqiptareve…Viktimizimi qe ketkon te beje e kthen tjesht ne nue Qyqar…!!

     1. s
      sabrima_ehhhh

      Salehu edhe po te rrihet non stop nuk i lan gjynahet. Por sdq, ate psikopatin e ka vene vete Salehu.

      1. S
       Sqarim

       Hani mut sa te doni ju tifozet e rilindasit . Perveç paçavures se meros , gjithe shtypi shkroi per Liderin e opozites dhe aktin vandal. Jo vetem qe nuk ra ne piken e tij me te ulet por u rrit fuqishem Doktori. Nuk rrezohet Lisi me nje te rene . Besoj kete e mesuat tashme .

       1. h
        heu bre !

        mos ja ban qefin kot kufomes bre . salia ra ,si muti shkeput prej bythes se politikes ,tamamsi nji dordolen,kur e shty dikush .

        1. t
         tetovari2

         Komentova ditë më parë se kjo protestë e Sali Haxhi Qamilit do të jetë "KËNGA E FUNDIT E MJELLMËS. Tung.

         1. R
          Rexha

          Here tjeter me snajper!

          1. D
           Dakord

           O sqarim sqarohu qe lisin kane filluar ta godasin. Ai grusht hyri ne histori. Dje lisi kishte nxjerre familjen dhe fisin se demokratet e braktisen. Ato pamjet me dron treguan te njejten pamje si protesta metaj ne sharre. Respekt grushtuesit.

           1. A
            Anonim

            Tani se kush e ha ate qe thua ti kjo sdo shum per tu kuptuar vec ju te sali shpellarit qe 50 veta kish as me shum as me pak ju jini ata qe po ja hani babes suaj te madh prandaj te befte mir e pac fatin e sali karaxhicit ik q...u bej nonje lek tani trap.

            1. A
             Artani

             Te rent lisi trap cfar doje ti qorri bibes me shum sesa ra me byth ne tok , te dhjefsha lisin budalla i shkund .

            2. T
             Trotski

             Nder te madh te beri Gerti se ndryshe nuk do te çante njeri trapin te permendte.

             1. k
              kufoma qe leviz ne koshin e plehrave

              Mos i jepni me vemendje ketij haleje shpellare,ku se paku toksikoni syte e shqiptareve duke e ekspozuar.

              1. A
               Abazi

               Sali,cfar gatuan do te hash,bile te prishur fare.Kete situate ne Shqipri e krijove vet.Kur qellonin me boje studentet Edi Ramen ti ferkoje koqet dhe ne vend qe te mbaje qendrim i pergezove.Kur ajo plaka kekonte arme te vriste Edi Ramen,ti e duartrokite,kur ajo plaka nga Elbasani kerkonte nje snajper ti gezoheshe.Ti pa gje te keqe fjalen kreminel e perdor sikur i thua "shendet" njerit kur teshtin.Ti ke share pa pike turpi me nene,moter dhe grua deputetet dhe kryeministrin,ish presidentin qe dje nuk te mbrojti fare te te mbante kur u rrezove etj e te tjera.Te me kuptosh,nuk u gezova kur pashe ate skene por ama e ke pregatitur vet.Ti mendon se vetem demokratet jane burra te mire por dije se jo vetem demokrat kane dale nga ai vend(p...)edhe socialistet andej kane dale,ju mendoni se demokratet e kane shul e shul dhe socialistet e kane larte e poshte por jo Sali,te gjitha njelloj e kane.Ai person(qe per mua qenka 1/2 budalla se nje budalla i plote ose nje i mencur nuk e bente se e di ku perfundon)ka bere gabimim me te madh se ne fund te fundit nuk je nje njeri dokudo ose i rruges.Por duhet te vini mend,mos urreni njeri tjetrin dhe kerkoni nje Avni Rustemi per njeri tjetrin.

               1. P
                Populli qe e ktheve ne fukara ja ke mare te gjitha

                O mortja o Sali si e katandise vehten, nje mjek qe duhet ti sherbente njerezi mit qe ka nevoje gjithmone me shume se kur per behesh gastor dhe po tallen te gjithe ti je per te qare me llahinga ske ce do me jeten.Vet i organizon te gjitha pak te ka goditur ju e rrahet me shume te pakten shperbleje mire .

                1. s
                 saliu

                 Ne kete moshe do ti lash gjynahet qe i ke bere ketij vendi.Nga bytha ka per te dal shpirti.

                 1. R
                  RAVS

                  Një grusht shtetit më të fortë se ai i shëtituri që morri ai e ëndëron që kur Ra - Murri i Berlinit - se nuk donin asjnë nga kjo Kastë të vinte fundi i tyre , që u duke vetja akoma Çaushë besnikë , Gardianë të Gërmdhës së erëtë të Moralit , Gail të shkatërojnë gjithçka me perspektivë Sundimin , Salvatorët , në thonjza salvatorët , jo Sundimit ë Arsyes së Çiltër , nuk e sundon dot . Askush ! Ti je veç nje dezhun i rëndontë konvikti , tërë huqe e , [...] vetëm kaq , një qerpik ) që , më bezdisi retinën e Syçkës si dikur , re , qiellit tim të kaltër . E Marra i josh e i merr të marrosurit n'Marri me e pa lavde . Ti ke pas ken 'i zoj e rand....t'thoishin...nan

                  1. P
                   Populli qe e ktheve ne fukara ja ke mare te gjitha

                   O mortja o Sali si e katandise vehten, nje mjek qe duhet ti sherbente njerezi mit qe ka nevoje gjithmone me shume se kur per behesh gastor dhe po tallen te gjithe ti je per te qare me llahinga ske ce do me jeten.Vet i organizon te gjitha pak te ka goditur ju e rrahet me shume te pakten shperbleje mire .

                   1. i
                    i semuri me letra,godet psikopatin sali

                    ti more psikopat matuf je non grata i rendesishem prandaj shkruan edhe gazeta zheminzhibao qe ti e lexoje kur ishe sekrekar ppsh.

                    1. Çekiçi

                     Më u rraf si shtaza në mes te bulevardit dhe më u krenu se u rraf në moshen 80 vjeqare veq krimineli e bënë kete

                     1. S
                      Shqiptari

                      7 here ia moren pushken,por asnjëhere nuk e koriten!Kjo tregon se eshte,bash shpi pushket!

                      1. s
                       shigjetari

                       Atentat...! Per 4 bodiguardet qe mban dhe paguan ti, mund te ishte dhe atentat! Agresori mund te kishte pasur pistolete, thike.. por pati vetem grushtet...Dhe ti mburresh qe nje i semure mendor pati pune me nje...te semure mendor!

                       1. S
                        Shqipetare nga Myzeqeja

                        Sali Spiuni i UDB-s...esjhte Fillimi i Fundit tuaj te Turpshem,,,eshte Fundi i nje Antishqipetari, qe po e Rrahin dhe Pshurrin edhe Njerzit me Prtobleme Psikologjike.. Grushti i Gertiti eshte Grushti i gjithe Shqipetareve qe Urrejne Spiunet ne Kupolen Politike..pas kemben e mbare dhe merre me vete Meten,Mediun, Valillaqin, dhe Flamur Noken...lol

                        1. K
                         Khani

                         Kesaj i thone tragjikomedi. "Edhe ne pleqeri ka kohe te turperohesh" thotw nje fjale e urte. Pr kjo fjale e turte nuk te shkon ti, Sali, sepse ti gjithe jeten turpe ke bere. Tani besoj se familja jote, ne paste mend, nuk do te te lejoje me te te telendisin mileti neper rruget e Tirones si Shaban Qosen dikur.

                         Lini një Përgjigje