"Do doja që të kishte qenë edhe më e madhe!" Pse Ori Nebiaj nuk ishte në protestën e djeshme?

7 Dhjetor 2022, 10:05Politika TEMA

"Do doja që të kishte qenë edhe më e madhe!" Pse

Ori Nebijaj e cila ka marrë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike deklaroi se nuk ishte e pranishme në protestën e djeshme, e organizuar nga kjo forcë politike.

Në emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania, Nebijaj u shpreh se nuk shkoi në protestë për shumë arsye.


“Jo, nuk ishte dje në protestë me thënë të drejtën, për shumë arsye. Unë jam gjithmonë pro protestave, kam qenë gjithmonë në protesta, nuk kam lënë protestë pa shkuar.

Edhe pse jo gjithmonë e kam postuar, kjo për shumë arsye, duke konsideruar edhe që ndonjëherë, kur ti je në media sidomos dhe je personazh publik, fakti që ti e di kur mund të përdoret edhe negativisht apo pozitivisht.


Isha shumë pro protestës së djeshme, madje do doja që të kishte qenë edhe më e madhe, me idenë që në fund të ditës nuk ka asgjë të keqe nëse bëhet një protestë që si mision të saj ka të bërtasë fortë ato çfarë shqiptarët i shqetësojnë.

Të gjithë të jenë aty, edhe liderët që ishin dje për samitin. Nuk shoh asgjë të keqe këtu”, theksoi ajo.

7 Komente

 1. O
  Olti Hipopotam Curri

  Ik moj debile ca proteste thua miting partiak ishte protestat i ben vete populli spontane jo kur i bejne kryetaret e partive per interesa personale.

  1. k
   karderri

   po hante kar ne ndonje motel ?

   1. I
    I përputhuri

    Epo duhet të përputhen gjërat që protesta të ish më e madhe. Ik moj laraskë u bë bytha jote të gjykosh këto gjëra. Shko moj debile përputhu gjëkundi se po të vjen pleqëria pa inauguruar tunelin e gopit.

    1. m
     mesiguri dikujt i jan krrujt bolet dje

     kush eshte kjo hahahahah o zot nuk pam nji fytyre qytetari ne TV ne Politike jo e jo ,vec atyre te PS -s por edhe ne medie e gazetaria qe eshte stan katunaresh te dhim .Te vinte trup dje ne KOnferencen per Shtyp me Lideret e BE-se ne Samit -kur dy idiote katundi i bene pyetje ,formualuar sipas konceptit e trurit te nji katunari mesjetare .ku katinarja e pare midis fjaleve qe kishte mbledhur per Pyetjen drejtuar Presidenntes V.der Layen dhe zh/Presidentit Francezit ne kra te KM Rama . kishte fjalen : "E Kuptoni ju " nji shprehje qe tregonte qarte nivelin ordiner te katunares jornaliste ,qe i mungonte jovetem Kultura ne komunim me Europianet dhe se ajo shprehje katundi "e kuptoni ju" ishte ofenduese ,ishte nji tregues mosrrespekti e njohje mbi te gjitha e Katunares Gazetare ,se me cilet kishin perball ,ku ne raste te tilla ,duhet te zgjedhesh mire fjalet qe perdore etj etj qe katunaret qe kan ndyr gjithcka ata kane pushtuar sot , siedhe kjo ktu.

     1. L
      Llapaqeni Sa-Hale Breshkani

      Ori arsyea eshte e thjesht, nuk shkove ti ne protest prandaj dhe numeri i protestuesve ishte i vogel. Po te kishe shku ti dhe ca buce te tjera te P-Dhijes me shale te hapme protesta do te kishte dal shume e sukseshme.

      1. T
       Tironsi

       Qe ne hapat e para te saj ne politike Ori po e verteton me se miri qe nuk eshte vetem se nje “ tru laraske “ berishiane.

       1. c
        ce

        Shyqyr qe iku kjo Ori nga perputhen se na e beri te neveritshem emisionin perputhen me ato shalet e shtrembeta dhe te thata si kembe burri , pa pike feminiliteti. Ik tani ziej groshen tek shqupi se vetem per ate pune je taman.

        Lini një Përgjigje