Sikur të mos kishte ndodhur ai grusht…

7 Dhjetor 2022, 11:38Politika TEMA

Sikur të mos kishte ndodhur ai grusht…

Mbrëmjen e 5 dhjetorit, Sali Berisha paralajmëronte një uragan të paparë.

“Bota sytë tek protesta jonë! Tirana dhe Shqipëria presin me padurim uraganin e paparë! Nderim popullit opozitar”, shkruante Berisha entuziast.

Mëngjesin e 6 dhjetorit shkonte edhe më tej, duke folur për lebetitje:

“Sot tirani lebetitet! Uragan i paparë në ora 12:00 në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit””

Nuk ndodhi as njëra, as tjetra. Lebetitje pati vetëm për vetë Sali Berishën, që u nxi nga goditja me grusht e një personi me çrregullime mendore, siç rezulton nga dëshmia e mjekut të tij.

Ajo nxirrje, edhe pse cinike, në fakt i shpëtoi fytyrën.

Sikur ajo goditje të mos kishte ndodhur, sot nuk do të ishim duke folur për atentate, plane të thurrura nga Edi Rama, Bledi Çuçi e Ardi Veliu, urdhra të dhënë në një xhami tek “Ura e Tabakëve”, skenare këto çuditërisht të dëgjuara nga i njëri njeri edhe kur vret, edhe kur e vrasin (godasin).

Kujtoni këtu 21 janarin, kur edhe atëhere fliste për skenare me puçe shteti, çadra pistoletë, thika helmuese e marrëzira të tilla, të cilat rezultuan thjesht fantazira haluçionante.

Sot në fakt, do të ishim duke folur ç’ndodhi me uraganin që do të lebetiste Tiranën, por që lebetiti vetëm Berishën.

Por ndonjëherë fati të vjen andej nga se pret…

22 Komente

 1. K
  Keqardhje per ate vende

  Ishte attentat i organizuar nga Sorosi Rama Basha OKB nga UFO te ardhur ne xhamin e Tabakeve per te vrare nje te semure mendore shpetimtarin e botes shokun Sali Ram Sheqere Berrisha nga shpella e Vicidolit.Pritet qe bota e civilizuar te mbaje nje samit ne Rusin e Putinit per kete attentat.....keqardhje per ate vende mbushur me budallenje

  1. S
   Skeptiku

   O Mero, pse thua te vjen fati andej nga s'e pret? Pse e perjashtoni inskenimin nga vete ai qe perfitoi nga grushti? Paguan ai per skenare te tille, sidomos kur pasuesit sa vine e rrallohen.

   1. H
    Hysen

    Këtë teori po e qarkullojnë Berishajt, që të dekurajojnë vijimin e asaj që ata meritojnë....

    1. O
     Oleg

     Koha do te vertetoje se goditja ishte veteinskenim, por ai budallai e shtoi dozen dhe e sshtriu perdhe Pwerbindeshin e Vicidolit, kreun e agjenture serbo-ruse ne Shqiperi. Here tjeter, O sali Vuk Karaxhich, planifiko nje goditje me snajper qe te te ngerem nje monumet historik, aty ki ishte monumeti i Stalinit.

    2. T
     Tata luigji

     Po mis te kishte ndodhur do te ishte fatekeqesi per shqiperine Tani kemi dy gezime ne nje dit Grusht dhe samit

     1. x
      xhemal

      Edhe te semuret e braktisen doktor mavrine..po' e rrahin te shkretin ne rruge...haaaaa..sherim te shpejte .... Ruhu o doktor se kur le qene ne pushtet i ke tmerruar njerezit

      1. Çekiçi

       I beftë mirë grushti Ku është Xeni ja rrafen baben si qenin plak Kur Xeni nuk e lidhë qenin qeni del në rrugë dhe njerzit e rrafin

       1. k
        ka luftu saliu per sypeshkaqenin

        i qifsh hallin sypeshkaqenit,se me karminen po pushon neper ishuj,baba rrihet zeni krihet.

       2. E
        E verteta

        Jeni ju mediat qe e faktorizoni kete incident kundrejt nje njeriu qe per te zezat ndaj vendit duhej te te kishte marre me kohe denimin e merituar. Dje ndodhi eventi me i rendesishem per vendin, e gjithe politika shoqeruar me mediat europiane ishte ne Shqiperi. Ju te gjithe u perqendruat tek primitivi Sali e Ilir rrugaçi. E gjitha ndodhi ne nje kohe kur po shihej se mbeshtetja e protestes ishte shume e dobet, e vaket, ashtu siç

        1. E
         Emri

         O, si nuk kam një grusht të fortë t'i bij mu në zemër malit që s'bëzanë, ta dij dhe ai se ç'domethanë i dobët n'agoni të përdihet si vigan i vramë. Unë lugat si hij' e trazueme, trashigimtar i vuejtjes dhe i durimit, endem mbi bark të malit me ujën e zgjueme dhe me klithma të pakënaqura t'instinktit. Mali hesht. Edhe pse përditë mbi lëkurë të tij, në lojë varrimtare, kërkoj me gjetë një kafshatë ma të mirë... Por më rren shaka, shpresa gënjeshtare. Mali hesht, dhe në heshtje qesh. E unë vuej, dhe në vuejtje vdes. Po unë, kur? heu! kur kam për t'u qesh? Apo ndoshta duhet ma parë të vdes? O, si nuk kam një grusht të fuqishëm! Malit, që hesht, mu në zemër me ia njesh! Ta shof si dridhet nga grusht' i paligjshëm... E unë të kënaqem, të kënaqem tu' u qesh.

         1. D
          Dakord

          Dhe une u kenaqa tu qesh me ne fund. E di qe meriton me shume por u kenaqa pa mase

         2. K
          Klimax

          E ka kuptuar më në fund se është një kartë e djegur, i pavlerë, i pafuqishëm, i plakur, i rrjedhur, i izoluar dhe e vetmja gjë që i ka ngelur është të pranojë që të rrihet e të gjakoset, qoftë edhe nga një ordiner psiqik, vetëm e vetëm të ketë ikonën e tij sa të shëmtuar aq dhe qesharake disa çaste në media!!!

          1. H
           Haka Tekizoti

           Me këto që ka thënë e thotë Berisha, mjeku që ka pacient goditësin e Berishës do ta regjistronte edhe këtë si pacient të tij.

           1. H
            Himarioti

            Ky është fundi i kriminelëve të kombit. Dale, dale, nuk ke parë gjë akoma, o Sali Shpellar Berisha.

            1. E
             E verteta

             Jeni ju mediat qe e faktorizoni kete incident kundrejt nje njeriu qe per te zezat ndaj vendit duhej te te kishte marre me kohe denimin e merituar. Dje ndodhi eventi me i rendesishem per vendin, e gjithe politika shoqeruar me mediat europiane ishte ne Shqiperi. Ju te gjithe u perqendruat tek primitivi Sali e Ilir rrugaçi. E gjitha ndodhi ne nje kohe kur po shihej se mbeshtetja e protestes ishte shume e dobet, e vaket, ashtu siç e meritonte. Populli nuk eshte budalla!Ne tre faqet e para te çdo gazete, si edhe ne televizionet publike e private çeshtja me rendesishme eshte faktorizimi i qenve te rruges, i atyre qe sillen verdalle per hallet e dy krimineleve. Turp per mediat pa perjashtim perfshi edhe ju qe i faktorizoni!

             1. c
              ceni

              Shikjoj me vemendje foton e mesiperme dhe nuk shoh nje fytyre qytetari!Sa trishtim!

              1. S
               Satér

               "Grushti i popullit" apo "dora e zotit" uli më byth një kufomë që trëmbte dhe mbante peng të ardhmen e vendit! Ai grusht nuk rrëzoj vetëm kufomën por bashkë me të u rrëzua edhe "miti" i gënjeshtër i paprekshmërisë së të keqes!

               1. m
                mos me keqkuptoni thjesht nje opinion

                shume mire ia bene berishes qe i rane ta provoi dhe ai njehere grushtin bythqiri i lulishteve te tiranes servili i komunisteve dhe enveristeve,spiuni i sigurimit te shtetit famekeq

                1. F
                 Fuga me miliona €

                 Nuk e kam shkrujt keq, lol

                 1. E
                  Emiljano

                  Fat do ishte ti kishte fut plumb ballit

                  1. K
                   Klevis kerric Balliu

                   Ua c’fare interesi i kushtojne mediat sikur kane rrahur ndonje njeri te shenjte , ishte thjesht nje incident i vogel per me shume i pregatitur nga vete ata aq me teper po ta krahasosh me sa ka bere veteSaliu ajo ishte thjeshtnje perkedhelje e lehte me sa meriton ajo monster

                   1. e
                    emigranti

                    kete film e pregatiten vete saaliu me liken qe ti japin rendesi vetes

                    Lini një Përgjigje