Pse Rama iu ul në gjunjë kryeministrit të Luksemburgut ?!

7 Dhjetor 2022, 12:11Politika TEMA

Pse Rama iu ul në gjunjë kryeministrit të Luksemburgut ?!

Një foto e kryeministrit Edi Rama teksa iu ul në gjunjë kryeministrit të Luksemburgut, Xavier Bettel tërhoqi vëmendjen e samitit që u mbajt një ditë më parë.

Por përse Rama u ul në gjunjë? 

Kryeministri duket se ka qenë duke bërë shaka me homologun e tij nga Luksemburgu, të cilit Rama mesa duket i ka ’kthyer reston’.

Në një vizitë zyrtare në Tiranë më 6 gusht, Bettel teksa u prit nga Rama u ngrit në majë të gishtave për të bërë foton. Ky ishte një moment humori mes dy liderëve, teksa Bettel ‘përpiqej’ të arrinte Ramën.

Ndërsa një ditë më parë, Rama priti Bettel në samit dhe u ul në gjunjë si në formë batute për t’i treguar se tashmë nuk ishte Rama më i gjatë, por homologu i tij nga Luksemburgu.

 

20 Komente

 1. D
  Dante

  Aaa e sqaruat o Tema. Ne fakt e verteta eshte fare e thjeshte se te tere e njohin Ramen. Karagjoz, klloun. Qesharak.

  1. S
   Shqipekarë o shqipekarë, gjithmone doni pidh por n

   rrini rehat o shqipekarë, o njerez te vonuar, o njerez te ligj. Rama ben e c’nuku ben, nuk i hyn gje ne xhep privatisht. E ben per kete vend me gjithe keta njerez te prape qe mban.

  2. D
   Durim

   Pse jeni kaqxte kompleksuar si gazetare sa mundoheni te pastroni ramen ne cdo rast dhe per cdo gje. Po lereni te dale sic eshte. Pse doni te manipuloni opinionin Lereni te lire

   1. t
    titi

    shume qesharake si gjest tregon shume

    1. t
     tosi

     nje arsyje e fort pse e gjithe europa e do kete njeri

     1. b
      beni

      shume gjesti i bukur me pelqeu shume

      1. V
       Vito i Orneles se Varuzhanit

       Humor alla Linda Xhabiri

       1. L
        Lea

        Ulja ne gjumj tregon qe ka shum respekt per te!

        1. G
         Geri

         Ishte vertet nje veprim i bukur i ciki tregon respektin qe ata kan per njeri tjetrin

         1. R
          Rimi

          E ka ber ne shenj rrespekti

          1. B
           Boni

           Gjest shume i bukur ,qente le te lehin karvani ecen perpara

           1. G
            Gysi

            Keni vepruar shume mire kryeminister,vazhdoni

            1. D
             Denis

             Leri negativet te flasin ,mos ja vini re atyre Edi

             1. M
              Mara emigrante ne Itali

              O tru shpelare , o shpellar ,komentet tuaja tregojne se sa tru keni Gjiganti Edi Rama ju fut gishtin te gjitheve ,ate e respekton nje europe e tere , fitore 2030 plasni .

              1. E
               Ergys

               Rama i perulet dhe i lyp bithen, Homoseksualit Luksenburgas, lol

              2. P
               Petro

               Ia ktheu reston pra

               1. A
                Armand

                Rama eshte i vetmi politikan pervecse diplomat i zoti di te jete edhe nje mik i mire

                1. E
                 Erald

                 Nje shembull e qarte se sa shume mardhenie e miqesi ka krijuar Rama me nderkombtaret duke i sjelle sigurisht shume fryte shqiperise

                 1. y
                  ymeri

                  CA LAJMESH BONI O ZOT I MADH

                  1. S
                   Sokrati

                   Une mendova se km i Luksemburgut do t'i dorezonte ate çantën me euro, qe e mbante ne dore, prandaj Rama iu perul me nderim dhe gjithe humor... Nuk ka asnje gje negative, per te paragjykuar gjestin. Rama ka krijuar lidhje te shumta konfidenciale me nderkombetaret, prandaj eshte i pranueshem dhe i barabarte midis te barabarteve. Gjestine fjale eshte kulture, largpamesi, civilizim, komunikim i lire, respekt, nderim dhe konfidence.

                   Lini një Përgjigje

                   Blog Tema