"Më vjen shumë keq", Majlinda Bregu komenton dhunën e ushtruar ndaj Berishës

7 Dhjetor 2022, 11:45Politika TEMA

"Më vjen shumë keq", Majlinda Bregu komenton dhunën e

Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu komentoi në një intervistë për Euronews Albania dhunën e ushtruar dje ndaj kreut të PD-së, Sali Berisha.

Bregu u shpreh se i vjen shumë keq për Berishën.

“Më vjen shumë keq, sigurisht që nuk më vjen mirë. Në fund të fundit këto janë vendet tona, mund të të ndodhin incidente, mund të ndodhin në protesta dhe grumbullime. Por, dua të them që ka nevojë për domosdoshmëri edhe për protesta”, u shpreh ajo.

Gert Shehu goditi me grusht mesditën e djeshme kreun e PD-së, Sali Berisha.

Menjëherë ai u neutralizua nga truprojat e Berishës dhe ndërkohë u godit edhe nga simpatizantë.

31-vjeçari prej mesditës së të martës është shtruar në spitalin e Traumës me hematoma të shumta në pjesën e fytyrës dhe të kokës.

Berisha deklaroi pas sulmit se Gert Shehu është agjent i infiltruar i policisë ndërsa nëna e 31-vjeçarit në një intervistë ekskluzive për Euroneës Albania mohoi kategorikisht deklaratat e kreut të PD teksa theksoi se djali i saj kurohet prej 5 vjetësh për çrregullim bipolar. Kjo gjë u konfirmua për Euroneës Albania edhe nga mjeku i tij Sadik Lala.

7 Komente

 1. V
  Vito i Orneles se Varuzhanit

  Foli kunata e Visit

  1. p
   putana qe s'ka len bole pleqsh pa morr ne goj

   qenie peshtire e pamoraleshme shkerdhate qe shkerdheht hoteleve te botes me paret e taksapaguesit shqiptare .jam me se i bindun qi kte jan kan rekomandu Rams noj nga ata pleqt Kurvare Europiane ,qi kjo ja mbante ne goje hoteleve te brukselit . Ka plot Femra inteligjente te shkollume ne Shqipni qe jane disa her me te afta se kjo rropsi e njohun nga te gjithe , qe fare mir KM mundet t'i afroje vendin e ksaj shkerdhates se pleqnise

   1. q
    qytetar

    Nuk ka pse te te vije keq . Bisha eshte njeri qe vetem DHUNE prodhon .

    1. B
     Bureto

     Epo Majlindës i justifikohet keqardhja, sepse ia ka ca detyrime Salehut. Nën qeverisjen e tij dy herë rrjesht ministre e Integrimit nuk ishin pak. Cilado e llojit të saj, do t'i ishte mirënjohëse dhe veçanërish kjo, këtë mirënjohje atij ia ktheu me lotët që derdhi ditën kur pas humbjes katastrofike të 2013, ai deklaroi "dorëheqjen", por ama jo të parevokushme atë, duke nënkuptuar dhe lenë të hapur revanshin, për të cilin u përpoq gjatë 8 vjetëve, ta realizonte me Lulen (lolon) e tij, dhe mbasi dështoi me sukses, dhe u damkos me dy 'non grata', po reket ende, por këtë aksion po kurorëzon me "sukses" dhe me një grusht surratit, që sipas meje, edhe pse simbolik, do të jetë fillimi i fundit të tij. Enough is enough!

    2. R
     Realisti

     Berisha hëngri një grusht por Ferzi Hoxha është akoma I zhdukur nga urdhrat e Berishës. Ty moj gojë çorape për kë të vjen keq më shumë...?

     1. g
      gezimi

      boo.. e rendesishme edhe kjo baxhella...hengri sa hengri me berishen, pastaj ne opozite u be me Ramen dhe kapi ate vend.. ska faj, kush e do qenien ne opozite? politikane e madhe kjo qe eshte marre gjithe jeten me histori kurvash...dhe e ka mesu mire sjelljen e tyre

      1. T
       Tani

       Motrat Bregu dhe motrat Vokshi rrospijat e botes prostituta nderkombeetare, keto motra jane pjese e Fam. Berishes gallate pune kurvash thote Populli....

       Lini një Përgjigje