Incidenti në protestë, gazetari: Ngjarja i intereson Berishës dhe jo Ramës

7 Dhjetor 2022, 11:58Politika TEMA

Incidenti në protestë, gazetari: Ngjarja i intereson Berishës dhe

Poli Hoxha u shpreh tha se ngjarja e djeshme ku u dhunua kreu i PD-së, i interesonte më shumë Sali Berishës sesa Edi Ramës.

“Zakonisht në ngjarje të tilla ndiqet linja se kush përfiton. Për mendimin tim kryeministri Edi Rama nuk besoj se përfitonte. Nga ana tjetër në mënyrë indirekte mendoj që edhe z.Berisha dhe lëvizjes së tij i intereson. Nga pikëpamja individuale Berishës nuk i interesonte”, u shpreh ai.

Më tej Poli Hoxha e konsideroi shumë të rëndë dhe të turpshme ngjarjen e djeshme dhe theksoi se duhet hetim.

“Berisha ka të drejtën e vetë të mos shkojë, kjo është e vërteta pavarësisht me ngjyrimet politike. Ai nuk ka bërë denoncim dhe madje tha që të lirohet fatkeqi. 

Ngjarja është shumë e rëndë dhe turpshme dhe autoritetet duhet ta hetojnë deri në fund. Ishte një ngjarje kriminale e dhunshme për moshën në radhë të parë dhe më pas si politikan. Duhet të presim hetimin sesi ka ndodhur ngjarja”, u shpreh gazetari.

3 Komente

 1. k
  kerkon vemendje Kryshkerdhata me cdo cmim !

  ja pra aktivizoj gjithe Halene e Medies ku u knoqen tu Pellit ne Turme medieve .bote plehrash njerezore . berisha eshte gati te shkerdhehet ne bythe live dhe thote po me perdhunojne !

  1. K
   Km

   Kjo ngjarje eshte e qellimeshme.Autor i saj eshte Foltorja e saliut.Do te theksoj nje fakt.Vec pergjigjes se pyetjes qe behet nga analiste ne shtyp se kujt i intereson nje incidente i tille,eshte nje fakt qe kerkon hetim dhe pergjegjesi.Ca ish Police maloke,Ca' trup' roje te paguara nga Saliun e Foltorja,vec dhunimit te psikopatit,pranojne se e kane marre dhe izoluar fajtorin ne seline e PD.Pse?Justifikimi,se prisnin policine ne Seline e PD.Detyra e tyre ishte vetem neutralizimi ,Jo ushtrimi i dhunes se organizuar ne grup.Detyra e tyre te mbanin ne vendin e krimit deri ne ardhjen e policise.Qekur PD paska marre funksionon Policore per te izoluar dhe hequr lirine e individit ?Cila eshte arsyeja e vertete?Cfare ndodhi ne PD deri sa erdhi policia?Keto pyetjet duhet ti zbertheje prokuroria dhe policia.Ndaj Saliun dhe Salinjte duhet te thirren domosdo ,ofte dhe me detyrim.

   1. E
    Elton capja

    Or pith motre , qe te qihet gruaja ne adminstrate, ju kelyshat e kuq qe sa ju lind vajza ne djep e pregatisni per ta cuar ne chete, dhe te bej orgji ne emer te partise Ti o pith motre kam.qef te takoj nje dite per nje kafe , per qefe Dhe ta shikojme kush shkerdhehet. po nuk ta futa karin ne goje hallall ta befte zoti

    Lini një Përgjigje