Artan Hoxha: Ja pse Gert Shehu nuk kishte as telefon e as mjet identifikimi!

7 Dhjetor 2022, 16:40Politika TEMA

 

Artan Hoxha: Ja pse Gert Shehu nuk kishte as telefon e as mjet identifikimi!

 

Gazetari Artan Hoxha, i ftuar në Abc Live me gazetaren Sibora Bitri zbuloi detaje rreth të riut që qëlloi me grusht liderin demokrat, Sali Berisha. Ai tha se kur është dërguar në selinë e PD-së, nuk i është gjetur asnjë mjet identifikimi apo telefon.

Sipas tij, këto detaje tregojnë ka qenë një plan i mirë menduar.

“E kanë pyetur, e kanë kontrolluar, se kanë njohur, kanë parë se s’ka pasur mjet identifikimi, është pak e çuditshme. Nuk ka pasur as celular, patentë, asgjë. Kjo është pjesa që policia duhet të bëjë dhe personat që janë njoftuar janë dy ish kolegë të Breçanit, Luigj Vathi dhe Gjergj Ujka.

Një inskenim apo ngjarje nga një individ i vetëm, ka një lloj prapaskene mbrapa. Veprimet që ka kryer të bëjnë të kuptosh se kemi të bëjnë me një ngjarje të menduar mirë. Ka dalë nga xhamia qetësisht, është afruar te PD, ka ardhur vërdallë aty dhe ka parë nëse mund t’i afrohet.

Ka pritur që të dalë në rrugën Bajram Curri. Është përpjekur dhe më para. I ka menduar mirë, ai ka planifikuar. Këtu si afrohem dot. Ishte pikërisht pjesa e kamerave prandaj dhe truprojat nuk ndërhyjnë dot.”, tha Artan Hoxha në Abc Live.

19 Komente

 1. V
  Vito i Orneles se Varuzhanit

  IDIOT komplet katunari i Prishtes.

  1. k
   k

   Kush merret me berishën është me të meta mendore.Gazetaret,tv, analistet, boksjeret, ose njerezit e thjeshte.

   1. B
    Bureto

    Po Artan investigatori, ke të drejte, ashtu ishte inskenim i pergatitur me mjeshteri. Si mjeshter që je bashke me Lalen, të të ndihmoj ca edhe une: Agron Kuliçaj eshte organizatori i gjithe asaj. Si ish zv.drejtor i Pergjithshem i Policise se Shtetit, kur kryeminister ishte Saliu, dhe tani eshte shef i Sigurimit në PD Ai i di te gjitha vrimat e policise edhe ata te botes se krimit qe ka patur ne sherbim. Që eshte mjeshter i ketyre puneve te pista, mjafton te kujtoni se ishte po ky qe inskenoi të ashtuquajturin 'aksident' te Kosta Trebickes, që u eliminua si hakmarrje per denoncimin publik qe i beri Sypeshkaqenit te Berishes per aferen e Gerdecit. Dhe mos harro, se ne krye te te gjithe ketyre puneve ka qendruar dhe qendron Sali Berisha, si ne pushtet ashtu dhe ne opozite. Ti i di mire keto pune. vetem kujto pak ate vidion e masakres se 21 janarit 2011, ku ti ishte protagonist i publikimit dhe kuptove se cili eshte Saliu. Shpresoj të jesh edhe sot po ai.

   2. E
    Emigranti

    Je vertet mendje ndritur o investigator. Me kete lloj gjykimi nuk shkohet as ne hale.

    1. E
     Emigranti

     Na bere vertet per te qeshur o gazeta investigator ha…..ha

     1. A
      Adi

      ky bolja i di te gjitha gjynah qe se bejn kryeprokuror apo kryekar..

      1. N
       New York Times

       sa koqe ky Artani! Si paska qene e menduar, ai shkoi me duar ne bythe, po te ishte e menduar merrte ndonje vegel me vehte

       1. h
        haxha

        Bravo Artan! Llogjika jote do ndihmoje pa mase grupin e hetimit. Vetem ne Shqiperi gazetaret merren me llogjiken e nje te semuri psiqik.

        1. J
         Jim

         Edhe ky ben si ekspert Ishte e menduar mire se nuk kishte as telefon e as mjet identifikimi ! Eshte thjesht nje I semure mendor asgje me shume ! Sa veta ka rahur dhe ka vrare Ai Saliu kush ka dhene llogari per kete asnje fjale ! Pse ? Karma back !

         1. J
          Jugu

          Artan ke te drejte. Ky tipi mbase nuk ka patur kontakte direkte me Ramen e ska se si, por njerez te Rames e kan perdorur dhe programuar te bej cfare beri dhe pa dyshim Rames i ka pelqyer. Ka qene e menduar mire dhe ndoshta i eshte premtuar edhe shperblim ketij tipit. Sidoqofte politikanet, perfshi Berishen, e meritojne nga nje grushte, por mosha e Berishes e ben te tepert. Po ashtu mund te hapi lojen tani qe Ramen jo ta qellojne me grushte por edhe me gjera te tjera dhe precedenti eshte sa nje mal dhe i futur nga te Rames.

          1. N
           Nj koleg

           Artan, të di të zgjuar, por puna të ka asfiksuarpjesë të trurit. Duket se llogjika jote çalon. Sepse nuk mund të analizohet me llogjikë normale sjellja e një anormali. Truri yt punon sipas kallëpit: Kemi një kriminel, si do të arrijë ai te objekti…etj. Por ai djali nuk është kriminel, kështu që ekuacioni nuk funksionon.

           1. T
            Time traveler

            Llogjike prej bythe. O bole pyet njehere a ka patur telefon ndonjehere ky tipi. Pastaj sa njerez ka pa patente ne Shqiperi, kur nuk ka per çfare u duhet per arsye se nuk kane makine. Sa per karte identiteti apo pasaporte ky tipi mbase se di fare qe ekzistojne. Nga e gjete qe ka qene e mire menduar. S'mund te presesh veprime llogjike ne mendjen e nje te semuri mendor. Ti je per tu vizituar per vete se na je bere si Sherlok Holms ... por per se prapthi ... duke ikur duke shpikur ndonje budallallek.

            1. R
             Roja i pallatit

             Ke kohe qe ke pjerdh nga trute e kokes ,bashke me ate koke kalin Lala,beni si hetuse si prokuror ,si gjykates ,ti qe i zberthen te gjitha ngjarjet , si nuk te vajti ne mendje per ate cfare pe ,duhet tna sqaroje per ate me syze qe e mbante per dursh ,kush ishte pse e mbante ,cfare folen ,po ata qent e kriminelit cfare bene kur po vinte drejt kriminelit ,ai qe qelloi beri disa hapa deri sa ja thyu turinjte ,per mua qe nuk mare vesh nga keto pune ,them qe cdo gje ishte e organizuar nga vete qent e Non Grates me urdher te tij ,arsyja vetem perctu bere viktim ,do desha me gjithe shpirt te ishte sot ne Share

             1. A
              Alex

              Mos u lodh kot të bësh interesantin.Vëndin e trurit me sa duket po ta ze dhjami.

              1. H
               Hako

               Truprojat nuk nderhyjne dot ne pjesen ballore ku jane gazetaret, kjo do te thote qe jane aty vetem per te krehur mjekren apo pas zgjedhjeve per te kapur kocken e radhes. Gjithsesi me shume ishin per shfaqje bukurie mjekroshe, se per te ruajtur ndokend.Bodigardet krejt te pa afte dhe te pazot.

               1. L
                Leo

                Artan byth qiri ! Kush e zhduku Trebicken, Remzi Hoxhen ?

                1. P
                 Pipo

                 O tan leshi, sa po vjen dhe po kundershton vetveten , mos valle skleroza ben punen e saj, apo te kane bere gol me kundratake i pa udhi. Je bere i turpshem ne mendime mediokre , si fshatare qe je , nga maja e tomorrit , qe çdo gje lahet me flori.

                 1. M
                  Muhameti

                  O gazetar! Kur nuk ke gje per te thene me mire hesht dhe mos thuaj budallalleqe dhe gjera pa llogjike. Ti e mban veten per ekspert prandaj mos bjer ne nivele kaq te ulta dhe nxjerr konkluzione foshnjarake.

                  1. K
                   Katrasa

                   Ky rrubull nul di ç'i hyn në dobi gjeëagjëzës . Këmbëshkurtërat gënjeshtra shtruar mbi mangall si gështenja e paf pellce , ç'do proçkë një puçër e infekton një shoqëri .....e po kështu ka wënë , s'lojmë . Se kunt i'a kërkon ndryshimin , qe , shejtanka , nji Titan e di . Pa ti skartis një herë letrat ! Hë , kush fiton pret e ndan .

                   Lini një Përgjigje