Goditja ndaj Berishës, Frrok Çupi: E inskenuar nga vetë ai! Agresori ka punuar në familjen e tij

7 Dhjetor 2022, 15:31Politika TEMA

Goditja ndaj Berishës, Frrok Çupi: E inskenuar nga vetë ai!

Analisti Frok Çupi ka folur për incidentin që i ndodhi Sali Berishës në protestën e djeshme.  Çupi deklaroi se Berisha e ka sajuar dhe organizuar vet incidentin, madje jep detaje edhe për agresorin Gert Shehu. 

Përsa i përket samitit, Çupi mendon se ngjarja e Berishës për protagonizëm ka ndërhyrë në lajmin më të rëndësishëm të ditës, samitin.

"E gjitha kjo ka marrë vëmendje nga ngjarja kryesore dhe e vetme e djeshme, që për mua duhet të ishte samiti. Samiti ka përcaktuar rrugën tonë, fatet tona, ka ndarë historinë e Shqipërisë kundër dhunës dhe ka dëshmuar vlerat qytetare të Shqipërisë. Be zgjodhi Shqipërinë, sepse është larg trazirave dhe vendosi praninë e vet, hodhi spirancën këtu.

Ne u çertifikuam për një demokraci funksionale dhe fund të trazicionit. Sa për protestën, problemi i dhunës nuk është tek politikani, sepse prandaj del në betejë një politikan, sidomos një njeri si Berisha që i ka kushtuar Shqipërisë tranzicion, dhunë, prapambetje. Dje, Berishës i duhet të ishte protagonist dhe ai nuk prodhon dot më lajm, prandaj e sajoi. Ai është vite dritë larg dhe është një politikan që nuk pranohet nga perëndimi.

Në analizën time ai e ka sajuar,e ka organizuar vetë atë. Nëse BE "do e telefononte" ta pyeste "si jeni zoti Berisha? , ai nuk do e bëntë protestën.


Analisti për deklaratat e tij të forta ka folur edhe për agresorin duke ndarë detaje të reja për publikun.

"Ai që e ka gjuajtur është i njohur në familjen e Berishës, ka marrë rrogë. Një djalë i varfër, i rritur pa baba dhe ka parë Berishën si baba. Berisha ka 20 bodygurd, nuk besoj që do e lejonin të çante turmën . Berisha sa herë ka pasur humbje e ka kaluar në dhunë, si në 97' me luftën civile, ku rrugët u mbushën  me gjak. Berisha doli i padjegur.

Në 2011, 21 janar, ndjeu që po i ikte pushteti dhe vrau 4 protestues. Çdo dalje e Berishës e ka kultuë politike dhunën. Ne dje nuk pamë dhunën kundër Berishës që ka badigardë dhe çdo njeri që merret me krimet e kupton, por kemi dhunë kundër një djali problematik pa para. Ajo që të bën përshtypje është se askush nuk ka reagur kundër Berishës, pasi është paguar dhe Berisha është hajdut. "

21 Komente

 1. k
  koli

  Ky "gazetar " eshte monster, nje personazh i viteve te zeza te ZP-se, i pleksur me sherbimet sekrete te komunizmit dhe nje moral te dyshimte per ata qe e njohin si burre.

  1. t
   tata luigji

   Bavo Frrok Cupi bjeri non grates me pene se me grusht e hodhi Gerti

   1. 2
    250 VAC

    Edhe F.Balli një gjeneratë eshtë . Me gjenerator ende ndini kullën ? ! ¿ Si ta hamendësoj . Më mirë një sokak pa sofat të ec e të mbri ku për jam nisur , se t'ulem në një sofat pragu , sokaqeve të erëta ku veç kupsherbethelëm shërbejnë E jo , ai she . I sha nisur e mbrita pa vajtur . Koni vaj kandilet .

    1. V
     Varja

     Koli, Frroku dhe Berisha jane te dy malsore, pa dinjitet. Genjeshtren e kane ne kulturen e tyre, e thone pa pike turpi. Berisha tha se goditjen e ka organizuar Rama. Ky thote, e ka organizuar vete Berisha. Lesi thote se do kete hakmarrje. Cim Peka po ashtu. Jane te forte kur jane ne pushtet ose ne grup. Keshtu jane andej nga malet.

     1. A
      Artioni

      SALIU , QIMI PEKES NIKOLL LESHI , NOKU JAN NJE ESHT E VERTET QE SHPELLARI I BEN VET KETO PAZARE SE ESHT BYTH QIM TRAPAJE .

     2. A
      Ardian

      O MOTRA KOLI MOS NGATERRO ADRES ME BABEN SALI SE ME DUKET PASKENI NJE BAB TE GJITH JU DOEA E SALI SHPELLES I BIRI BUSHTRES QE E NGJIZI ME SERBIN .

     3. s
      saliu

      Shume e sakte.Ky lloj monstre ka ne venat e gjakut, vetem dhune shkaterrim, vrasje,hakmarrje.Zoti e denofte se e shkaterroi kete vend.Prej politikes se tij te dhunes me ne krah zIlir mafiozin , po largohet populli nga ky vend.

      1. Vjosa

       Të pergezojme për shkrimin Zoti ÇUPI kjo eshte e verteta .

       1. S
        SB

        Nuk eshte njerezore ti qellosh nje 80 vjecari por, Ngjarja eshte “Babale seria 2” Ka per te dale shpejt e verteta Videot nga pika te ndryshme e vertetojne , por me shume mundesi nuk e prisnin qe te qellonte aq fort

        1. R
         Romir

         O frrok. Berishën mund ta akuzosh për shumë gjëra. Por berisha është aq burre sa kurre sdo lejonte njeri ta prekte ne fyryre edhe me nje gisht jo me me grusht. Sepse ai jeton dhe merr fryme per ate mit qe ka krijuar si njeri i paprekshem. Puna jotr ndryshon. Ti do pranoje të qiheshe ne bythe nga Rama vetem qe t e thoshe me dhunpi berisha. Eshte ceshtje dinjiteti njerezor Frrok. Mi halesh ishe mi halesh ngele

         1. s
          saliu duhet te shpallet terrorist

          plakut matuf akoma i duket se eshte ne varken e enverit ose prane oxhakut ku rri si mut i poshtruar vetem e vetem te rrij me femijet e enverit dhe ta shikojne qe te bej kariere. Saliu eshte maloku komunist qe pef kariere pranon grushtin,poshterimideri qirjen ne bythe. ky servil intrigant,llapaqen,vrases ka bere kariere vetem nga keto vese qe cecenet per te vjedhur i pranojne. menyra si eshte bere sekrekar i ppsh,si u be kryetar i pd,si ka ecur ne kariere tregojne veset e tij,dhe aq sa fatkeqesi i ka shkaktuar ketij vendi e ketij populli,nje grusht eshte pak per kete perbindesh shpellash

          1. i
           i drejti

           O Rome Nuk eshte aq burre sa te duket ty . Eshte nje spurdhjak i pabese dhe kaq jo me shume. Berisha ne kushtet qe ndodhet eshte gati te heqe dhe breket te, dale ne semafor a ku di une cfare tjeter mund ti shkoje ne mendje. Pikerisht ketu qendron e keqja .

           1. A
            Arti

            BERISHA JOT PRANON CDO GJE SI B.Q.. QE ESHT TA GARANTOJ 100 ESHT BYTH QIM LEGEN SE KUR DERGON BYTH QIMIN SALI KURV LUSHEN PER TE RAHUR TE TJERET QENKA I MIR TANI MORI ATE QE I TAKONTE SI E MORI DHE NE VLOR NE 97 PRANDAJ MOS NA HA CARIN TI DHE SALA YT LEGENA ERDHET EDHE FELLIQET TIRONEN FUNDERRINA ISHIM MIR PA JU .

           2. r
            rrema

            Ne fakt e vertete eshte qe e kane sajuar vete por gjeten njeriun e gabuar sepse Gerti nuk mbush mire ata i thane ben sikur i gjuan a ja mbeshtolli sa fuqi kishte dhe dihet qe fuqia e budallai te vret.

            1. K
             Kuksiani

             Jam dakort me analizen e fç, ata nuk e mmundin dot ramen, duan ta vrasin per hakmarrje, me canun?!

             1. K
              Kuksiani

              Jam dakort me analizen e fç, ata nuk e mmundin dot ramen, duan ta vrasin per hakmarrje, me canun?!

              1. v
               veni

               Ky qe ka shkruar me emrin "Romiri" duket qe eshte shpellar...

               1. H
                Hatixheja

                Romiri eshte bodygard i Perbindeshit te Vicidolit qe u shtri sa gjate gjere nga grushti i nje djali te VARFER TE POPULLIT.

               2. l
                leta

                po mire o njerez qe ju vjen keq per Saliun se eshte i moshuar po per ate djale qe e ben fertele nuk ju vjen keq? sa ka vrare Saliu pse si kutoni.e ka organizuar vete se e paralajmeroi qe do coditej bota, me cfare, me kete qe beri.pse nuk nderhun budigardet por e lejuan sa goditi trimin e pame me figure si bllokun e Ilirit.Donte te veniste samitin se e kupton qe ishte me rendesi per Shqiperin dhe spo e bente ai. Por populli seshte budalla. Ekemi ne kurriz drejtimin e tij me gjithe te zezat e tij.Po deri kur dodurojme o njerez

                1. M
                 MOKRARI

                 KY ME EMRIN ROMIN KA IK PER LESH

                 1. b
                  bashkimi per drejtesi

                  PO ky çmendur S. Berisha pas gjithë asaj që bri Shqipërisë dhe kombit për 32 vite ai duhej të ishte në burg apo çmendi e jo në rrugë ti për çorientuar opinionin me skena të përgatitura nga vetë ai. Ky duhet të përgjigjet për krime, thyrje të embargos dhe për mbrapambetjen e Shqipërisë duke plaçkit me bandat e Serbis - Arkanët, Fazliqët dhe UDB tjerët.

                  Lini një Përgjigje