Rama: Ndikimi rus është real, rajoni duhet të jetë i bashkuar me BE-në

7 Dhjetor 2022, 14:03Politika TEMA

Rama: Ndikimi rus është real, rajoni duhet të jetë i

Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij në samitin e Brukselit tha se ndikimi rus është real në rajon dhe se duhet të jemi bashkë.

Kreu i qeverisë shqiptare nënvizoi edhe Serbia është e përfshirë, por ende nuk ka vendosur sanksione kundër Rusisë.

"Në Shqipëri askush nuk duan tja dinë më për Rusinë se kishin Stalinin deri në 90. E hoqën qafe më parë tani po i hyn nga dera e pasme, kjo është arsyeja pse rajoni duhet të mbahet bashkë dhe të rrinë bashkë, bashkë me rajonin.

Duhet të jemi bashkë, është shumë thelbësore që është Serbia është e përfshirë deri më tani, jo plotësisht ku flasim për sanksionet.

Kur vjen fjala për ne nuk ka problem, mund të na fusin, mund të na lënë tek dera. Ne nuk do të heqim dorë, mund të na lini tek dera por ne nuk do të heqim dorë.

Mos na thoni gjithë kohës që duam të martohemi por s’duam të flasim se është çmendur. Le të flasim njëherë pastaj të martohemi, unë jam martuar meqë ra fjala. Unë e di që mund të shkojë shumë mirë në një bashkëjetesë deri në martesë. Tani duhet të krijojmë mekanizma afrimi që nuk janë të kushtëzuara nga detyrat individuale", u shpreh Rama.

2 Komente

 1. V
  Vito i Orneles se Varuzhanit

  Linda u gezua shume nga ky fjalim.

  1. M
   Mara emigrante ne Itali

   Po jote shoqe gruaja jote i hapi kembet dhe kruhej sa mire ovito i orneles ,ju jeni mesuar te shani me liber shtepie sa gjak muti keni ne vena o shpellar i saliut atij muti qe po qelb boten .

   Lini një Përgjigje