Grushti në protestë, Alfred Lela: Berisha dje reagoi si burrë, tashmë ndodhet nën ngrohtësinë e familjes

7 Dhjetor 2022, 15:23Politika TEMA

Grushti në protestë, Alfred Lela: Berisha dje reagoi si burrë,

Alfred Lela u shpreh se sot Sali Berisha ndodhet në shtëpi pranë familjarëve të tij.

Ai tha gjatë intervistës për Euronews Albania se sot nuk do të ketë asnjë reagim nga Berisha për ngjarjen e djeshme brutale, pasi gjithçka e tha dje.


“Zoti Berisha ka marrë me dhjetëra mesazhe nga miq të tij të huaj.

Ambasada amerikane, britanike kanë reaguar. Berisha një ditë pas goditjes brutale ndodhet nën ngrohtësinë e familjes, ku do të ndodhej gjithsecili prej nesh. Mos prisni sot reagim nga Berisha.

Berisha e bëri dje reagimin si burrë në një mënyrë epike, pavarësisht sulmit ai qetësoi gjakrat, rezistoi si burrat dha një konferencë shtypi mbi 30 minuta”, u shpreh Lela.

 

11 Komente

 1. D
  Dajti

  Legen ti,legen shefi yt,krimineli Sali rrumpalla,rrahja publike e ketij plaku te rrjedhur do ngelet ne histori.

  1. "
   "Agresor" u shoqerua deri ne goditje nga nje perso

   Goditjen e ka organizuar vete djalli Berisha. Nukm i ha njeri mashtrimet e ketijn Esat Pashe. U duk qarte ne videon qe dha dje gazeta Tema qe "agresori" u percoll deri nje meter nga Berisha nga nje person me syze te erreta qe pastaj ju bashkua shpullave qe goditen "agresorin" pas grushtit qe leshoj. Kamerat e kapen qe ky "agresor" u cua te godiste Berishen. Ai person qe e shoqeroj duhet arrestuar nga policia dhe duhet hetuar qe te nxirret e verteta. Nese policia nuk e kap ate person qe e shoqerojn agresorin atehere jane te paafte ose me keq bashkepunetor me Berishen.

  2. F
   Falje per fjalorin

   Bisha Juaj Lelo pesoj gjakosjen qe i ka Shkaktuar popullit kur i besoj ta qeverise. Mire bën qe e mbron . Rroga duhet justifikuar qofte edhe si qen.

   1. A
    Arber

    Ndejti si budalla me ore te tera duke folur si idiot. Shpresonte se do ngrihej populli te shkonte per te mbrojur salen tek pd. po asnjeriut nuk i plas trapi per kete lugat.

    1. J
     Jam bytheqirsi yt

     Amon o Lela ti si do reagoje apo si bythe qire qe jedo reagoje si grua Pederast i ndyre

     1. P
      Pickaxhiu

      O kokrrock thuaj te verteten se Saliu nuk del nga shtepia se njerezve u ka ba ves me e rraf me shpulla

      1. T
       Timi

       Sot nuk del Saliu as nesër sepse do i jetë fryrë syri i goditur akoma si brumi bukës. I lumtë dora atij çuni.

       1. L
        Lela gjysem femer gjysem mashkull

        Te lumte Lelo te rroje partia dhe shoku Sali jo si ty qe hoqe breket para kryeministrit dhe qaje si femije dua biçikleten se e kam blere shtrenjte .Nongrata eshte burre jo shaka po bie pak rruges e rrahin te semuret mendore dhe budallenjte si ty i thurin poezi .

        1. B
         Boci i Elbasanit

         Ne ngrohtesine e shaleve te Sllobodankes, ka per ta marre veten shpejt dhe do te ngrihet me fuqishem se kurre me pare!

         1. L
          Liria

          Sali histerikun nuk e gjen gje se nuk bie rrufeja ne hale!

          1. N
           Nafija

           I qendroi si Nafija dybekut.

           Lini një Përgjigje