Spartak Ngjela: Politika serbe e sëmurë, kanë kompleks inferioriteti me shqiptarët

7 Dhjetor 2022, 15:02Politika TEMA

Spartak Ngjela: Politika serbe e sëmurë, kanë kompleks

Avokati Spartak Ngjela deklaroi se politika serbe është e sëmurë, për faktin se ata kanë kompleks inferioriteti me shqiptarët.

Në një intervistë për Euronews Albania, Ngjela u shpreh se shpërbërja e Jugosllavisë dhe krijimi i Serbisë, solli këtë sëmundje në politikën serbe.


“Politika serbe është e sëmurë. Ka qenë e sëmurë që në kohën e Titos, por ai i dominonte me personalitetin e tij, kur ishte Jugosllavia, nuk i linte këta, nuk kishin kurajo. Prishja e Jugosllavisë dhe krijimi i Serbisë, solli në fuqi sëmundjen shekullore të tyre, janë të sëmurë ata, është politikë e sëmurë, të gjithë e kanë me Shqipërinë.


Pse? Ndjejnë kompleks inferiorieti në funksion historik. Kanë kompleks inferioriteti me shqiptarët. Nuk le gjë çdo ditë shan shqiptarët. Injorantë. Shqiptarët nuk e vrasin mendje fare për ta. Kanë dy shtete sot? Pse? Se janë të marrë ata”, theksoi Ngjela.

6 Komente

 1. 1
  1

  Ngjela leri pordhet dhe shiko realitetin ne sy.Serbet jane me te zhvilluarit ne ballkan nga te gjitha anet.Keto mburkat dhe thirjet o sa mire.......... na lene prapa

  1. T
   Taku Taraku ik kap noj pidh e mos pirdh kot!

   Taku kur e ke futur Karin ne pidh per here te FUNDIT?!

   1. K
    Klimax

    Po, po, ashtu është, sidomos kur shikojnë surratin tënd inferioriteti i tyre kap kulmin!

    1. Z
     Zamiri

     Ato qe thua jane te drejta, por jo dhe spjegimi. Serbet nuk kane ndjenje inferioriteti ndaj nesh por ndjenje superioriteti. Ata na percmojne dhe marrin neper kembe, sepse mendojne se jane super rrace...Ne thelb serbet e kane kete ndjenje gati edhe kundrejt popujve te tjere...Persa i perket konstatimit tend se jemi nje popull me dy shtete, mendohu te kuptosh se eshte me mire nje popull me nje shtet se sa nje popull me disa shtete.....Ketu ke rene ne gracken e Kurt rrumpalles qe si gjel kerkon te kendoje maje plehut ne Kosove...

     1. J
      Janulla

      Po pse terbohen kaq shume murgeshat e burdellos se janulles, cfar tha te keqe Spartaku,,nuk rrini dot pa gojore moj pjella burdelloje,,ptyyy kerma me fytyre miu,mallkuar qofte kush ju dha pashaport njeriu,,,mute derri,ptyyy

      1. C
       Ceni

       Taku, nuk eshte se serbet jane inferior ndaj kosovarve. Sjellja e tyre rrjedh nga raportet mes tyre, ne te kaluaren. Sepse ata i trajtonin kosovaret si qytetare te dores se dyte. Tani kosova eshte shtet, si serbia. Kjo eshte ajo qe i ka cekuilibruar.

       Lini një Përgjigje