Besnik Mustafaj: Berisha u rrah nga Rama, tani prisni reagim nga opozita. U shqetësova pse krerët e BE nuk reaguan për rrahjen e Berishës

7 Dhjetor 2022, 18:00Politika TEMA

Besnik Mustafaj: Berisha u rrah nga Rama, tani prisni reagim nga opozita. U

Besnik Mustafaj ka bërë përgjegjës Edi Ramën, për goditjen e Berishës, në një intervistë për Panorama/

Z. Mustafaj, në Tiranë patëm paralelisht një protestë të opozitës dhe Samitin e BE-së me vendet e Ballkanit. Në nisje të protestës u shënua një incident ku u sulmua kryetari i opozitës. Sipas jush, a është ky sulm i ndikuar nga gjuha e dhunës që përdor kreu i qeverisë?

Ky nuk është një akt i rastësishëm. Të gjithë analistët e botës do të thoshin se ky gjest është i lidhur drejtpërdrejtë me gjuhës “bullshit”-e të kryeministrit dhe të disa ministrave kundër opozitës në përgjithësi, kundër kësaj proteste në veçanti. Një gjuhë urrejtjeje, e cila pastaj gjen shprehjen e vet me akte të tilla tek individë të caktuar. Aspekti i dytë është se ai figuruaka në databazën e Policisë, pra ajo që tha Berisha se është bashkëpunëtor i Policisë nuk qenka një sajim. Një bashkëpunëtor i Policisë që kryen një akt të tillë e implikon drejtpërdrejt Policinë e Shtetit dhe politikën. Në këtë kuptim, është një akt shumë shqetësues që ka ngjallur indinjatë te demokratët, ka ngjallur emocione shumë të forta dhe që mund të ketë pasoja.

Cilat mund të jenë pasojat z. Mustafaj?

Një opozitë që ndihet e dhunuar, mund të reagojë. Flas për popullin opozitar. Dhunimi i liderit është dhunim i të gjithë popullit opozitar. Një opozitë që ndihet e lënduar mund të dalë jashtë kontrollit në protestat e saj. Në këtë kuptim, besoj se ka vend për shqetësim të madh nga ana e qeverisë dhe nga ana e opinionit publik, për sa kohë ne shohim që aq më tepër institucionet nuk po mbajnë qëndrimin e duhur.

Ju jeni diplomat, i kuptoni më mirë në fakt aktet që janë shkak e që sjellin një pasojë. Kryeministri Rama dhe njerëzit e tij e kanë anatemuar protestën e opozitës. Në këndvështrimin tuaj, imazhin e Shqipërisë dje, e prishi protesta e qytetarëve apo dhuna që ndodhi ndaj liderit të opozitës?

Manifestimi i opozitës ishte pastërtisht pro evropiane. E para, në frymën paqësore në të cilën u organizua, e dyta, në respektimin e perimetrave të sigurisë të kërkuar nga Policia. E treta, me gjuhën e përdorur nga ata që e morën fjalën në këtë protestë. Cila ishte kjo gjuhë? Denoncimi i të gjitha aspekteve të korrupsionit. Të gjitha ato që u denoncuan dje bien ndesh me frymën e Bashkimit Evropian. Sa i përket përmbajtjes dhe mënyrës së zhvillimit të protestës, ishte një vazhdim i thirrjes së studentëve “e duam Shqipërinë si gjithë Evropën”. Pra, jo vetëm që nuk cenonte imazhin e Shqipërisë, por e përmirësonte frymën pro evropiane të shoqërisë shqiptare. Nuk ka integrim me një shoqëri që bie ndesh me vlerat evropiane.

Si është përjetuar nga liderët e vendeve të BE-së që ndodheshin në Shqipëri, ajo që ndodhi me kryetarin e opozitës?

Unë u ndjeva pak i shqetësuar, sepse nuk u tha asnjë fjalë as nga presidentja e Komisionit Evropian, Ursula Von der Leyen, dhe as nga presidenti i Këshillit Evropian, Charls Mishel, të cilët duhet t’i referoheshin në një moment të caktuar protestës. Në tërësinë e saj, në qëllimet e saj, por edhe në incidentin që ndodhi me liderin e opozitës. Nuk është normale. Vijnë këtu për të sjellë një frymë evropiane dhe nuk mbështesin demokracinë, kjo është e rëndë.

Çfarë do të sugjeronit ju që të bënte opozita në tërësi për të përçuar mesazhin e duhur te ndërkombëtarët, por edhe ndaj qeverisë që sulmon median dhe opozitën?

Opozita dhe media si një pushtet i pavarur dhe sovran të gjithë bashkë duhet të sensibilizojnë shoqërinë shqiptare. Ta bëjnë që shoqëria t’u kundërvihet me mjetet demokratike dhe vendosmërinë e një shoqërie që synon mbajtjen gjallë frymë evropiane, t’i kundërvihen qeverisë. Objekti i punës së opozitës është shoqëria shqiptare, është opinioni publik. Nuk janë ndërkombëtarët. Ata janë këtu për të mbajtur shënim atë që mishëron çdo shfaqe politike e opozitës, çdo denoncim i mediave dhe për ta përcjellë në BE. Në këtë kuptim opozita duhet të vazhdojë rrugën e komunikimit me qytetarët.

Dje, e përmendi z. Meta që tashmë janë ezauruar të gjitha instrumentet e fjalës dhe është koha për veprim. Edhe në protesta ka pasur protestues, të cilët janë ndier të zhgënjyer sepse protesta ka qenë e paqtë. Ju mendoni se duhet të vazhdohet në këtë rrugë, apo duhet të ndryshojë strategjia?

Unë mendoj se protesta dje duhet të ishte e paqtë ashtu siç ishte. Domethënë, nuk mendoj se dje kishte vend për më shumë shprehje zemërimi. Por, protestat nuk janë festa dhe nuk janë dasma. Protestat janë vërshim në rrugë i njerëzve të zemëruar dhe njerëzit e zemëruar duhet ta shprehin shqetësimin e tyre, kjo është një e drejtë legjitime për çdo individ dhe bashkësi që del në rrugë. Nuk më duket se duhet mendje e thellë për t’i kuptuar këto gjëra. Duhet t’i kuptojnë drejtuesit e protestave, drejtimi politik i të gjitha partive dhe duhet t’i kuptojë edhe qeveria. Të mos pres lule nga protesta.

97 Komente

 1. G
  Genti

  Si nuk iu shqitet Shqiperise o plehra te pandreqshme primitive!

  1. P
   Policia te marri videon e shfqaqur nga gazeta Tema

   Policia duhet te marri menjehere ne hetim kete video te shfaqur nga gazeta Tema qe tregon se gjoja agresori u shoqerua per dore nga badigardet e Berishes per ta goditur ate. Duket qarte qe kjo ishte e organizuar nga kryedjalli dora vete Sali Pashe Toptani. Ja ku eshte video: https://www.gazetatema.net/politika/video-te-gjithe-me-syte-nga-berisha-por-cfare-beri-ilir-meta-ne-momenti-i367834

   1. P
    Policia te marri videon e shfqaqur nga gazeta Tema

    Policia duhet te marri menjehere ne hetim kete video te shfaqur nga gazeta Tema qe tregon se gjoja agresori u shoqerua per dore nga badigardet e Berishes per ta goditur ate. Duket qarte qe kjo ishte e organizuar nga kryedjalli dora vete Sali Pashe Toptani. Ja ku eshte video: https://www.gazetatema.net/politika/video-te-gjithe-me-syte-nga-berisha-por-cfare-beri-ilir-meta-ne-momenti-i367834

    1. K
     King D

     Presidenti Markon per ket vite eshte qelluar dy here me pellembe-shuplake... e pastaj o plaku rrjedhur???

     1. D
      Demokrati topoxhixho

      Ej po pse jeni te gjithe nje prerje ju tropoxhixhot? Faktikisht eshte gjynah te merresh me veprimet e nje te semuri. Por eshte shume e rende te shikosh se si dhunohej ai person nga ata shtaze qe ruajne ate perbindesh. Shikoni se mbase i gjeni bishes ndonje kafaz ta mbyllni e mbase atje Do jete i mbrojtur te mos e godasin me.

      1. k
       k

       Sulmi ishte i organizuar nga vete berisha me skenarin babale. Fatmirësisht shqiptarët janë të mençur dhe nuk manipolohen kollaj nga banda mafjoze-maloke me këto pisat e ndyrë. E vetmja pergjigje për shpurën antishqiptare eshte indiferenca.Gazetat e financuara nga rusia perqien të mbulojne diellin me shoshë,duke shpikur dhune shtetërore sepse nuk kanë vota.

       1. k
        kete kisha une.

        Genti, me fal qe u futa ketu tek pergjigja se kush shkon ne fund, por ky budallai Tropojes, na u ben si morr bythe keta politikanet tropojane dhe te me fale populli Tropojes, ben sikur s'e kupton qe perfaqesuesit e BE nuk merren me nje qytetar-fshatar nongrata qe rrihet rrugeve te Tiranes qe s'ka asnje mbeshtetje ligjore per ate detyre qe kryen. Bela me idiotet!

        1. L
         LIRIA

         Sa mbrapa pasks mbetur ky besniku i Sales. Asnje fjale me mend. Brockulla. Se si ka punuar ky, vetem ai e di.

        2. D
         Danieli

         Thone te vjetrit se druri ka dale nga xhehneti. Qe te bindeni beni durim dhe lexoni intervisten e Besnik Tropojanit. I kane ardhur mëntë nga qendrimi qe mbajti Sala kur e perzuri me shkelma by.....ve nga minister. E kote te merresh me te....

         1. S
          Sazani

          Si mund ta quaj veten intelektual , ky muti ? Eshte e tmerrshme qe njerez te arsimuar , si puna e ketij kerriçit , ne 2022 te flas me gjuhen e kanunit , me gjuhen e shpellave . U shofshi , o race muti !

          1. P
           Ppp

           C’eshte ky kokepalar qe tremb edhe sorest Vertete ka qene minister I perjashtem Dru me pre , bre

           1. M
            Murati i Shabes

            Kur e ke takimin me shoqen Nexhmije? Se mbase te sqaron per dhunen dhe demokracine. Sa me shpejt dhente zoti.

            1. O
             Osman Gazepi

             E te mendosh qe ky loqe burre ka qene dikur minister i jashtem ...

            2. M
             MOKRARI

             PO PIKERISHT MBESHTETIN DEMOKRACINE PRANDAJ NUK MBESHTETEN NJE TE CMENDUR SALI BERISHE SI E MBESHTET ZOTROTE DUKE PERKRAHUR GJUHEN E DHUNES TE Z.SALISE GJUHA E DHUNES DHUNE SJELL.

             1. L
              Llapaqeni Sa-Hale Breshkani

              Ik mor bajge, sahan lepires mbete ter jeten... Gjithe jeten e kalove si nje vemje qe ushqehesh me therrimet qe te hedh Sa-Haleja, si nje mize muti...Pse duhet te reagojn per nje person te shpallur Non-Grata, per nje person pa vlera, qe perfaqson nje HIQ, nje kriminel, hajdut dhe vrases ordiner...

             2. S
              Shpella

              O kokë tule, je vetëm tul pa tru

              1. p
               pjeter

               Ne fakt,problemi per ket Muçon eshte,kush e ka rraf kete qe ka ngel keshtu!!!

               1. L
                Lala i Lushness

                Dhe kur mendon se ky i trash nga të gjtha anët, ky idioti pa kufi, ky trapi pa shtyllë kurrizore ka qën ministër i vëndit, është ti futësh një mut të madh prapa mullarit e ti vësh flakën.

                1. C
                 Cudia

                 Kujt ti vësh flakën...mutit, mullarit apo Mustafait?

               2. A
                Anika

                Mustafaj nje qen I rrahur I Berishes!

                1. B
                 Budalla njeri

                 O budalla eshte nongrata nuk e kupton qe eshte i padeshirushem kush meret me nje komunist nje kriminel qe per interes te familjes se tije kriminale manipulon njerzit .Dil ngriu e protesto ti komunist i qelbur se ke mesuar ne shkollen e partise

                 1. f
                  fredi

                  Ja dhe ky maloku hajdut.

                  1. S
                   SADIU

                   Çdo gjë mund të jesh ti Beco, por vetëm njeri jo, si i "mënçur" që e heq veten je shpirt korbi, mendon për të parin e tufës së korbave dhe jo për pëllumbat, dallandyshet, lejlekët, pra për njerzit. Jo që edhe ti je futur në tufën e pleqërisë dhe aty i gjenë tërë sojsësët si puna e plakut mere, si ti por edhe si unë por që asnjë mizë nuk e gjenë gjë. Prandaj po pate pa dëmtuar ndonjë qendër kortikale pa dëmtuar, vërë në funksion të njerzve njerz dhe jo të njerzve që ndjellin të keqen dhe zi si puna e asj këngës së grave veshur me rroba zije dhe vajtonin në podiumin e protestës, por vajtofshin për kokën e tyre dhe të regjisorit, se djemve të kombit që kudo që të venë e kudo që janë, paçin shëndet dhe lumturi në jetën e tyre.

                   1. c
                    colo

                    O shpellar a e kupton qe kur jetoni vetem me dhe per dhune nje dite do te jeni viktima te dhunes dhe ju. Jeni me fat qe ky personi qe i psheshi hunden Saliut ka probleme mendore. Heren tjeter mund te mos jeni me fat dhe personi nuk perdor grushtin por armen.

                    1. S
                     Shkelzen Breçani nga Velabishti.

                     Opozita juaj te ha mutin, dole dhe vemje- tropojan kokshtremti, edhe ti ishe mangut, legen, ptuu ras e keqe. Ju te gjithe jeni njelloj. Mortja e hengert popullin shqiptar, qe pret ti sjellin demokracine shtazet e Tropojes, ju shkaterruat Tropojen, e jo me Shqiperine. Ate qe i kini bere ju Shqiperise, do ta viani gjithe jeten. Mos pafshi hajer gjithmone, vafshi ne djalle.

                     1. N
                      Noci

                      O idiot.Po ti ke qen edhe minister dhe e tregon sa vlera ke patur dhe sa ke ti dhe gjithë ata qe pretendojnë te marrin pushtetin.Te jesh i bindur se elektorati juaj me Keti budallallëqe qe flisni ju me poshte do bjerë.

                      1. i
                       i perdhunuari

                       person me te dhiere e me papersonalitet e intelektual me vte zgjebosur nuk mund te gjesh. cdo femer nga tropoja eshte 1000 here me burre se besnik mustafa. me keto qe thua ti dikrediton kryeministrintend se ti mendon se edi eshte kryeminister alla sali ,qe vriste pa gjyq ,eshte saliu o injorant qe ka vrare ne tropoje mbi 120 djem nenas a na thua dicka per ato vrasje . ti tani e ndersen qe te beje aventurierin ,por mos harro se shqiperia eshte ne nato e saliut e ty ua u ben te pshurreni ne brek. e di cdo shqiptar se saliu, iliri duan te djegun shqiperine qe te mos u zblohen dosje si bashkepunetor sigurimi, e dgjove mbreme jozefinen qe kerkonte edhe ajo lufte civile para se ti zblohet dosja ajo e di si eshte perdore nga sigurimi e nga te institutit te misrit e dime edhe neate qe i beri aleksander byberit e beri qe ti thote burrit neser "une me sigurimin kam qene po nuk kam be kueveri me ata' kuerverine spiunet bashkepunetoret e sigurimit e kane pase profesion

                       1. Vjosa

                        O ta befshin në maj të kokes o idjot. Të më falni po ky surrat ka qënë dhe minister ( KU ,KU) do ulerinin andej nga Veriu .JU e organizuat vete se jeni mjeshtra , Ju me në krye hienen SALI keni vrare, djegur shqiptaret e Shqiperin dhe nuk jeni ngopur po kerkoni të vrisni e digjni prap doni vetem gjak si hienat.

                        1. B
                         Besnik Mustafaj buri i mire.

                         O kokra e karit birishin e rahet ju vete se jeni te papame per kete pune si skutha qe jeni.Oooo bole ooo rot kari vere ne pune trunin o pederast se vete e rahet.

                         1. B
                          Bredhi

                          O plaku Mère.O loqe pensjonisti.si nuk te vjen turp mor hale.Si ju or maloqe u terheq per hundet ai hale.Çfare mut intelektuali je ti mor felliqesire.A keni fytyre mor i pa fytyre

                          1. A
                           Agim

                           S'vuri mend ky kungull ?! Analize Idiote , e dale boje, pjelle e nje mendjeje demode, servil, nje mjeran qe i duket vetja I mencem the behet jo qesharak, por i neveritshem..

                           1. H
                            Himarioti

                            Ky Besniku i pabesë, bën pjesë në personelin e qenefit të kryekriminelit të kombit tonë Sali Shpellar berisha. Kush e kishte menduar se në Tropojë paska pasur kaq shumë shpellarë, njerëz të egër, shqipfolës antishqiptarë.

                            1. B
                             BE-ja reagon vetem per Njerez !

                             edhe ky e do jo nji por disa grushte ose noj Kopan atij Qypit qe mban mbi shpatulla meja thy ne copa e me i rrjedh muti turinjve

                             1. 1
                              1

                              Per komentin tend me vjen keq se ke qene dhe minister i jashtem po dihet rigoni nuk behet lis thote populli.Vaj medet ne dore te kujt ka qene politika e jashtme

                              1. T
                               Trotski

                               Shpellari po Shpellar mbetet.Ti rruni trapin Rames.Ju Shpellare te neveritshem jeni antishqiptare dhe Historia do tu hedhe ne Plehra.

                               1. M
                                Muzaka i Ri

                                Hahaha, ke qene diplomat i thot gazetari, jo or jo , ka qene diplomut, dhe ashtu sic ishte, mutin i beri diplomacise.

                                1. s
                                 sopiqoti

                                 Mos ja vini RE ato qe vrockollit Besniku.Eshte KONE qe ushqehet duke lepire gjelle tek "sahani i Non Grades".

                                 1. x
                                  xhoxhi

                                  Besnik leshi dakort që Rama na e paska goditur Berishën "babain" tuaj dhe bravo i qoftë se në mes të dhjetë rojeve ganksterë doli një siç thonë psikopat dhe i theu hundët.Tani e rahu rama apo rojet?Mos u mërzit se njerzit shpejt apo vonë do ju sqaronë me grushte të gjthë juve që flisni kështu se drejtësia ska bythë,,,

                                  1. s
                                   saliu

                                   U bere dhe ti i gjalle, qen i Berishes, mendjen vetem tek dhuna dhe shkaterrimi e keni,Ne hale te gomereve do shkoni, ju mesjetare.

                                   1. r
                                    robi

                                    Ik mor kokbrumbull, mor kokeqyp i neveritur, servil i peshtire, mire ta bente Desada qe ta fuste me shpulla kur beje budallallyqe dikur ne ministri

                                    1. U
                                     Una

                                     Kenka pjerdh dhe Besniku!????

                                     1. P
                                      Populli

                                      Obobobobobobobobobo ky skuth qe i eshte besuar dikur te perfaqesoje Shqiperine!!!!!!

                                      1. S
                                       Shkrimtar

                                       Ne te dinim se kishe dy pare mend ti, por ti qenke byrazer i Sales

                                       1. M
                                        Marin

                                        O kari me zile!! Lere ti se cdo bej opozita, se nje mut te madh do besh dhe do ta hanj vet, po shiko se mos behet rruge kjo pune tani dhe e zgerdhine salen sa her te dali. Do behet per tik tok sala tani so tallin bythen mileti

                                        1. N
                                         Nuk iu eci aq mire skenari

                                         Domethene inskenimi juaj nuk e arriti qellimin qe kishit, nuk reaguan BE, po BE i bie duhet te reagonte edhe per cizmen e Mones, edhe per vezet e ku di une. Interesante eshte qe mendoni se jeni qendra e botes dhe te gjithe duhet te vertiten rreth jush, sipas mjekeve kjo eshte simptome e disa semundjeve mendore perfshi narcizizmin, sociopatine, dhe psikopatine. Dikur kisha pak respekt per ty, por me kohe te gjithe ta kemi pare fytyren e vertete, antishqiptar

                                         1. P
                                          Populi

                                          O Muco o katundar Sala tha do dalim te mirpresim miqte tane Europian? A quhet proteste kjo! Amerika dhe BE nuk e njofin per kryetar. Pra duhet te hante grushtin e te dale ne TV se i kryen atentat kryetarit te opozites, nje tufe bagetie po bejne zhurme se na eshte vrar k opozites nga Edi Rama. Saliu eshte ne perpjekjet e fundit,dhe ju sorrat e tij qe keni ber korrupsion,sido qe ta INSTRUMENTONI SALIN NUK E SHPETONI DOTE . NE MITINGUN E FIERIT KAPOT E SALIUT I FUTEN BOMBEN NE XHEPE pasi e ben per vdekje u perhap lajmi se do I Benin atentat Saliut me pas doli se DJALLI SALI E INSKENOI VET. Ai ishte SEK P.D. NE FIER Fatkeqesi qe Saliu mori PD. U mbeshtet tek horrat; perfitun kupolat; ne funde ngeli prap me horrat

                                          1. K
                                           Km

                                           Saliun dhe Besnikun i kish Jo vetem fakti qe Jane trapajanet.Ata i lidh ngushte UDB dhe zbulimi serb.

                                           1. a
                                            american16al

                                            Edhe ti rrote ka.i mbete, Berisha ja u ka neveritur te gjitheve, liderat e BE nuk jetojne ne boshllek e dine sh mire se kush eshte Berisha, nje njeri tejskashem i bezdisur dhe anormal per politiken…keshtu qe heshtja e tyre tregon se cfare shije ka lene tek ata Berisha….

                                            1. T
                                             Tironsi

                                             Ky njefare kohe dukesh me i moderuar se Berisha e shpellaret e tjere. Por nuk rezistoi gjate dhe u kthye ne fis. Asnje ndryshim dhe tani prezantohet qarte si shpellar me diplome.

                                             1. 7
                                              777@0

                                              Niveli i lexues-komentuesve te Temes duhet te ndeze Alarmin per çdo Shqiptar me dy pare mend .

                                              1. v
                                               vilson

                                               Del nje shpellar dhe paragjykon kreret e BE, o Zot kur do gdhenden keta malok.

                                               1. çim peka bashke me moter

                                                ik o rob degjeneruar karaduz tropoje qysh se erdhet ju ne tirane eshte bere tirana si qenef tropoje

                                                1. Z
                                                 ZOROOS

                                                 Eke radhen ti pusht tani Zonja Evrope nuk merret me kafshet prehistorike dhe dhendrrin e milices serbe karaputane 7 breza sa per Ramen evropa do tju funizoje me brie Rubia tja rruni ç do dite per higjene i pari çim peku

                                                 1. K
                                                  Kanon

                                                  Mustafaj , i gjori matuf, po pallet per të nderuar padrinon !

                                                  1. H
                                                   Hasani i biri Hysenit

                                                   Besnik,n/drejtori i istituti te studimeve marksiste! Je nje plehre, plehre, plehre,plehre,plehre, plehre!

                                                   1. D
                                                    DENI

                                                    Paske mbetur malok o Besnik, pavaresisht shkollimit e posteve qe te kane dhuruar, flet me kanun, kur akoma nuk eshte hetuar plotesisht, nese ka dore E.Rama ose jo. Po kur Berisha rrahu per vdekje E.Ramen pse nuk the asgje o Besnik?

                                                    1. Çekiçi

                                                     Ju te opozites keni mbetur si qent pleq qe silleni rrugve te hani ndonji mut Ti o Besnik as mut nuk je në gjendje te hash Je para ngordhjes o qelbesirë Kend e kerrcnon në emer te opozites o qen birë qeni o i biri i kurves

                                                     1. V
                                                      Viro

                                                      Ky brez politikanesh kane 30 vjet qe s'i shqiten politikes. Njerez te liq e te paturpshem, pa fisnikri dhe qytetari. Ky damblla, i dale nga malet edhe ne pleqeri, jo qe nuk ka pike urtesie, po flet djallezi dhe urrejtje.

                                                      1. L
                                                       Lepuri I mitingut

                                                       Besnik plera bene si njohes I math, o njeres kush e njeh nga afer e di sa cfar plere eshte, une e njohe kte cop muti qe me kerkoj € 15,000 per te me mbajtur ne pune kur ishte minister. Nje kerme qe vjene ere nga shume large.

                                                       1. M
                                                        Merati

                                                        O Mutaf o qen i zgjebur dhe i rrahur nga Saluku do beni namin tani pas kesaj qe ndodhi o palle po nuk u gedhende ti nga bemat e Salukut apo ce qe eshte Saluku malok dhe ti si malik i mban temena pas bythe duhet te beni bema me shume tu dale boja se ndryshe ligji nuk paska efekt per ju plera

                                                        1. N
                                                         Nokja

                                                         O Besnik o Spiuni i Sigurimit ,o hajdut o horr o shpellare o injorant o Malok Shpellaree hahaaaaa

                                                         1. L
                                                          Ladi

                                                          Ore koke tul, nuk eshte rahje por qellim me grusht. Rahje eshte ajo qe truperojet e Berishes i bene 31 vjecarit. Ty nuk te shqeteson fakti qe truperojet nga qe nuk ishin ne gjendje ta parandalonin ushtruan nje dhune mesjetare mbi nje person qe nuk dihej as shkaku qe e shtyje ate te ndermerte ate akt. Ti ke probleme me te verteten dhe une nuk marre mundimin te te ndryshoje ty, pasi ti e trgove me komentin tende qe je nje bisht qeni dhe nuk drejtohesh dot me.

                                                          1. L
                                                           Llazi usa

                                                           Yyyyt burre kurve

                                                           1. K
                                                            Kështu o posi!

                                                            Yyyy......plerë! Ti ke mbetur tipik malok tropoje! Siç e thotë Noli! Në do burra sharlatanë, Që lëpihen në çdo anë, Që të përçajnë vatanë, Ke sa të duash Tropojën.

                                                            1. L
                                                             Lam Zagradi

                                                             Edhe ti ke ngrënë nga kazani i çorbës së prishur, or cull, mos kujto se nuk të njohin.

                                                             1. A
                                                              Atdhetari ne USA

                                                              Me vjen keq, ke qene minister i jashtem ke punuar me Berishen dhe megjithse me vonese e kuptove se ai ishte i cmendur u largive prej tij tani nuk e kuptoj pse i del ti zot Ai ka shum te tjere qe i dalin i pari eshte cim peka gazetari i ardhur nga shpellat qe ka perfituar nga berisha ne pushtet familjarisht dhe per nderin qe i ka bere sot kazbuluar se Rama e ka bere goditjen dhe pas vendimit qe do mari kupola e krimit te Saliut rama kryeminister do mari denimin qe do ti jape kupula e krimit.Tani te pyes ti je pjestar i kupoles qe merr vendimin,apo je shkrimtar te shkruash libra ,apo do ti zesh vendin prokurorise qe ka nisur hetimin dhe ti japesh vendimin me kanun si Berisha,mjere shqiprija me cfar njerzish si ti eshte qeverisur i njejti mentalitet i njeriut te rruges e i ppla shkolle dhe atyre qe kane shkolle por gjykojne nje lloj.Edi Rama eshte Kryeminister i shqiprise i mandatuar deri ne vitin 2025 do apo sdo ti me berishen imamin peken e tjer.Mblidhe mendjen ke sherbyer ne diplomaci minIster madje dhe ambasador ne france e nuk paske kuptuar asgje deri tani.Mosha ben te veten kujdes nga lajtethitja se do te turperosh shqiprin se cfar njerzish e kan perfaqsuar.Ne fund bej nje bilanc per librat qe shkruan sa para ben nga shitja e tyre dhe pensjoni qe merr,te dalin e te mjaftojne per te jetuar me nder se sa te luash kete rrol prej te "mencuri"

                                                              1. I
                                                               Imigranti

                                                               Je nje “Bajge” o Besnik Mustafaj. Per tu bere njeri me integritet duhet te punosh me nder gjithe jeten. Ti e ke felliqur veten edhe vetem me kete interviste. Te gjithe ata qe i vene sipas avazit Berishes, jane ose injorante e trushplare, ose ish bashkepuntore te ish sigurimit te Enver Hoxhes, ose hajdute dhe te koruptuar qe i ka favorizuar Berisha. Ti zgjidh e na thuaj ne cilen kategori futesh; pthu race e ndyre, je edhe shkrimtar ti hale.

                                                               1. C
                                                                Cuni i Vuk Karaxhicit nga Vicvidoli

                                                                Desha te komentoja dhe une per kete islamikun e "shkolluar" qe cuni i Karaxhicit e beri minister te jashtem , por nga sa lexova ne morine e komenteve , nuk gjej dot fjale te tjera , vec t`i perserit ato , ndaj do te preferoja ta peshtyja ne surrat , kete njeri te pa fytyre .

                                                                1. D
                                                                 Dashnorja

                                                                 O pabes-nik njeri pa qime sa di ti di by..a ime!

                                                                 1. I
                                                                  Ilir Meta

                                                                  mjere ne cfare ministri te jashtem kemi patur ,nje kok tul gomar qe kujton se eshte i zgjuar por eshte nje budalla i tere dhe thot n pse nuk reaguan europjanet qe edhe bufi e di se ata jane ne dijeni te te gjitha krimeve te kriminelit sali dhe e konsiderojne si nje fosile me arome te ndyre dhe ndaj nuk reagojne o gomari mustafa qelbesire

                                                                  1. S
                                                                   Shqiptari

                                                                   O pler burr o ordiner , malok i shekullit shkuar ke ngelur , turp per kte vend qe ka patur nje minister ordiner si ty , 60 vjeç burr genjen si legen , tamom malok sorrogato , çfar e lidh ramen me ju alabaket e PDs ju jeni njeri me ordiner se tjetri , kush e menderos kadavren sali ai ka vdekur qe kur u shpall i pa deshirushem nga i gjith planeti , nuk ju jep vot ju malokve me njeri se nuk duan anarshi njerzit , nukkju shohin me dot me sy , njerzit duan jet normale o llumi kombit tim, ju jeni fatkeqsi komtare .

                                                                   1. T
                                                                    Tironsi

                                                                    Thenia e ketij malokut te qelbur se i vjen keq qe BE-ja nuk reagoi ka vetem dy spjegime.Ose Be-ja ka urdheruar rrahjen e Sal spiunit ose asaj nuk i rruhet fare per kete qelbesire e sojin qe e mbeshtet

                                                                    1. M
                                                                     Malasi

                                                                     AYYYYYYY po habitem si ka mund të me qenë ambasador i Shqipërisë ku kokëderr - antishqitarë Putin - Rublov.

                                                                     1. m
                                                                      marksisti

                                                                      URIME për të gjitha këto fyerje të meritura,B. M. bith leshi i S. Shpellarit

                                                                      1. S
                                                                       Sali Vicidoli

                                                                       Edhe ky nga Vicidoli eshte ? Mund ta bejme dhe kete non grata ne Tirane dhe ta deportojme ne vendin ku ka lindur ?

                                                                       1. K
                                                                        Kajo

                                                                        Ti beqir qepe PRESHIN ti eshte tamam ne kojhe.....????????

                                                                        1. A
                                                                         Altini

                                                                         Koke tul, cfare hale ambassador ka qene ky mut. Cfare injorance, zagarlleqe jane keta PD istat. Fuck you idiots

                                                                         1. P
                                                                          Pd

                                                                          O magjar te trethur ti qimi the haleja e qelbur nga kembet te koka ka mar fund ata evropianet erthen per biznes the jo te digjojne prallat e derkucit cuffo keni 15vjet opozit fajin e ka rama ngorth drogaxhiu po prap rama e rafin rruges pronarin me tapi te pd prap rama ju shplaft manuklla jarebi,

                                                                          1. S
                                                                           Selimi nga Shkallnuri

                                                                           Ky njeri i neveritshem nuk lexohet dhe nuk durohet! Jane te gjithe injorante: ne vend qe ta mbyllin dhe te zhdukin videot nga qarkullimi, bejne te kunderten: e cnderijne keta me shume sesa ai djali! Po si iku gjithe ai burre nga nje grusht - knock out (i nxjerre jashte ringut), si qen ra pertoke, por shyqyr qe ishte zeqithja Garo qe e priti me gjoksin e saj, se ndryshe nuk do te ngrihej kurre me kembe! Tjeter: Ky qirjo Berisha ne vend qe te rrije ne shtepi mbeti rrugeve si qente e Bashkise! Do t’i lutem Erion Veliajt qe t’i vene nje matrikull ne vesh qe ta njohin edhe qente e rrugeve dhe t’i bejne shoqeri! Maloket, maloke do te mbeten ne jete te jeteve! Nuk do te behen kurre njerez!

                                                                           1. D
                                                                            DRENICA E KUQE

                                                                            Nga ky B. Mustafaj duhet pase shume kujdes sepse eshte i rekrutuar nga UDB “shqiptare” e LDK te Prishtines, sikurse Lubonja, Nano (Mustafa) etj. Berishiste, qe po ia bëjnë 1001 te zeza Shqiperise e popullit shqiptar edhe ne kete shekull... Mjaft u mashtrua Evropa dhe bota nga shume “shqiptare” te Tiranes e te Prishtines dhe nuk ka pse mashtrohet me qe ta mbështesë “viktimën”... DRENICA E KUQE

                                                                            1. R
                                                                             Red

                                                                             Edhe ky qe mbahet me i zgjuari nder shpellaret te ben te vjellesh.. ptu rrace e keqe.

                                                                             1. Z
                                                                              Zgalem

                                                                              Ti , qe ke qene Minister i jashtem , e quan non graten lidedr ! E keni ngrene turpin me buke . Ti , per hir te asaj detyre , qe ke pasur , duhet te keshilloje , qe ata qe rrahen Gertin , te denoihen , per dhunen publike , qe ushteruan fhe qe e pa gjithe bota . . Po ti as ke njohur ligj dhe etike , I perket psikollogjise se shpellave . Kam pare , qe pjestaret e familjes i ke ne punra te zgjedhura . Jeta kerkon te behen kufizime . Nuk meritojne familja jote te marri roge nga taxat e shqiptarve. Kerkoi roge non grates , se ai paguan kater bodigarde . Le te paguaj pese . Nuk ke bere asnje pune ne jeten tende , provio ate te bodigardit . Ti nuk flet , vec pellet . Zgalem

                                                                              1. a
                                                                               alphade

                                                                               O kokemushk, Malok I dhjere qe e heq veten si shkrimtar qe askush s’i lexon “garbag-et” tuaja,vakabond me patente, qe ke lene dobicat rrugeve kerkon te gjesh fajtore aty ku nuk jane ! Nuk kam fare sim- pati per KM aktual por i fundit qe donte kete “show” mediatik, kur 27 burra shtetes te Europes Perendimore te mbledhur ne SAMITIN e Tiranes do te ishte Edi Rama dhe i pari qe pergatiti qe pergatiti kete alibi eshte njeriu i nje mije legesirave, Sali Qen Berisha ! Ai e dinte mire qe me protesten e organizuar nga Non Grata nuk do te kishte asnje efekt ne boten e Civilizuar atehere cfare duhet te bente diaboliku i Vicidolit dhe me fantazine e tij skizofrenike sajoi ne bashkepunim me MUL Nogen kusianin nga vendlindja e tij dhe e manipuloi deri sa arriten t’a futin ne loje, nje “babale” por me target te definuar me qellim qe te njollos- nin evenimentit me te rendesishem ne keto 32 vjet ku burrat e 27 shteteve te BE-s te mblidhen ne kryeqytetin e Shqiperise ! Dhe me thene te drejten deri- diku ia arriti qellimit : Te nesermen e gjithe media perendimore i beri jehone kesaj ngjarjeje “grushtit” shume pak u fol per SAMITIN ! Ajo qe shtypi dhe gazetarucet lakej te Saliut e kaluan ne heshtje duke injoruar se sa “HAPPY” ishte Berisha qe shtypi Perendimore foli gjeresisht mbi “Grushtin”, nje Shoven qe per lavdine e tij eshte gati te prese edhe krahun tjeter ?! E C’eshte nje nje grusht perballe qe namit dhe lavdise qe kerkojne me cdo kusht maloket (jo ma- lesorer) te zbritur ne Tirane me morra e zgjebe sic eshte rasti i kokelopes Mustafaj Berisha, Muli e Keshtu me radhe ! Malokeri hesapi …..!!!!

                                                                               1. D
                                                                                Doni

                                                                                Oh sa idiot. Po si do shqetesohen per nje nongrata dhe kriminel o njeri pa shtylle kurrizore i pa burre.

                                                                                1. a
                                                                                 alphade

                                                                                 Po komenti im ?

                                                                                 1. k
                                                                                  koli

                                                                                  dava malokesh (jo malesoresh). mos u merrni me derra me o shqipo...

                                                                                  1. K
                                                                                   Kerrici i Faros

                                                                                   Bo bo kush na ka perfaqesuar jashte , kjo moster ka qene ne krye te ministrise te jashtme dhe ky ben thirrje qe protestat te jene te dhunshme , sebepi i nje grushti te djegim vendin ,a thua se nuk ka ndodhur kurre ndonjehere ne vend . Ne bote jane vrare presidenta e kryeministra kjo e nongrades duket si nje ledhatim nje masash plakut mere

                                                                                   1. H
                                                                                    Hyp xhixhi

                                                                                    Postoi te gjitha komentet redaksia ?????

                                                                                    1. S
                                                                                     Shqiptari

                                                                                     Shoku Besnik eshte yni! Ne dhjetor Sh.Ramiz e telefonoi dhe bashke me sh.Sali,te dy tropojane i dergoi te studentet.Sh.Besnik ishte i denuar dhe punonte te Zyra e Shtypit ne Komitetin Qendror te PPSH,ne Institutin e Studimeve Marksiste-Leniniste,pra eshte shoku yne Niku! -Eshte paksa burre kurve se i ka vene ca para,ka nje vile dhe nje manastir,dhe parsuri! Eeeee,si malok tropojan komunist ka te njejtin instikt si ustai.Tani per te vepron kanuni.Pika!

                                                                                     1. S
                                                                                      Ska problem

                                                                                      Edukata dhe kultura jane shume te cmueshme dhe nuk fitohen pavarsisht kryeqytetit dhe ambjentit ku jeton

                                                                                      1. J
                                                                                       Juliano

                                                                                       Besnik manipulatori, besnik i krimeve dhe përfitimeve të berishës. Hipokrit, i trashë, servil tipik injorant i krahinës veriut, ku spiunët dhe xhelatët vinin nga kjo shtresë, shtresa s’bes nik. Këta dhe kur rrihen e dihen se nga kush rrihen, edhe kur vjedhin, edhe kur abuzojnë, edhe kur janë pjesë e korrupsionit, edhe që jetën e tyre e kanë dhe fkejnë e banojnë në shtëpinë e korrupsionit, do ti venë një emër të kundërshtarit politik, të atij që nuk bëjnë dot pazare e bashkëpuntorë në vrasje e zhdukje personi si Meta/Metaj, ideali për të qënë aleati për një kohë sa halli i bashkon, pastaj vrasësi ilir meta, zhdukja dhe varrosja tek mali me gropa, vjedhja e floririt e trafikant i minoreneve, të gjitha akuza të berishës, do të rithuhen sapo të prishen interesat. Çdo njeri, të gjykon sipas shpirtit dhe qënies tijë brënda vetes, i tillë është dhe s’bes niku i hijes së birishës, ku mbasi siguroi shum e shum mundësi për të jetuar e ndërtuar nëpër tarracat e pallateve në qëndër të tiranës, sot e mot bën kakardhia duke kaksrisur me injorancën rreale të tij, si mashtrues që shkruan për imagjinatat e kthimit të dy killerave berisha meta/metaj në pushtet, ku niku të zsptojë ndonjë tarracë pallati tjetër. Neveri për këtë burrë qose, i shpëlarë nga shikimi dhe arsyetimi nga ata që afër e njohin. Do ti sugjeroja për një titull libri, koha e vdekur, me njerëz që ndihen gjallë. Legen burrë, ku vetëm tradhtia e patriotëve të tij, e lidh me patriotin e tij berisha.

                                                                                       1. G
                                                                                        Gezim korcari

                                                                                        Nuk ka faj b mustafaj dhe mustafallaret e tjere kujtojne se edhe te tjeret jane akoma ne epoken e hurit dhe drurit si vetja e tyre

                                                                                        1. S
                                                                                         Sjolla

                                                                                         Si ka mundesi o Besnik te reagosh ashtu , per pozicionet dhe titujt qe ke nuk te falet !! Apo je si pune pules ushqeje me cfar te duaash ajo do shkoj te haj bakllva Reago o burr si te ka hije jo me llogjiken e kanunit Je per te srdhur keq Mer sfurqet shpatat , hanxharet dhe dilni ruani leshin Edit

                                                                                         1. U
                                                                                          Usa

                                                                                          Ka qene dhe minister I jashtem ky palla,Idiot Funksional

                                                                                          1. b
                                                                                           bregdetari

                                                                                           Keqardhje për këtë individ. Them individ sepse ta cilësoj intelektual nuk ma pranon llogjika,Si mund të jenë intelektualë ata që publikisht mbrojnë diçka që nuk mbrohet, që fjalët e berishës i hanë si llokumet , që edhe gënjeshtrat e tij ,edhe se së brendshmi e dinë që janë gënjeshtra, i trumbetojnë si të vërteta. Këtë ata e dinë por shkojnë sipas rrjedhës së lumit opozitar që kërkon të vër përpara,jo soialistët, as qeverisjen e saj (si fillim) por Edi Ramën, gardianin e fortë e që nuk mundin ta rëzojnë. Për ta Rama është Kështjella dhe Rama duhet larguar. Prandaj e shajë, e akuzojnë, e mallkojnë. Interesant psh është thënia e Lubonjës për këtë rast: Unë nuk besoj se dhunuesin ta ketë vënë Rama,por përgjegjësia është e tij.....

                                                                                           1. U
                                                                                            UDB=a

                                                                                            Po si nuk keni turp,mor halet e kombit,po ai lexoni komentet denigruse qe ju bejne,po ju nuk keni as nder,as burreri,as familje,ju jeni nje bashkim amorf i ca vemjeve,te rrafur heret nga PPSH-ja,te tredhur nga sig.shtetit,dhe te perdhunuar nga UDB-ja,ju te shoqates frengjisht foles per ate kohe,qe shume shpejt,dhe zbulimi serb do ju hapi dosjet,ku do te dilni lakuriq

                                                                                            1. M
                                                                                             Malesori

                                                                                             Me dy fjale po ua them une, Besniki, që di si shumë Dhe si ky ca tropojanë, Që te gjithe trapa janë...

                                                                                             Lini një Përgjigje