Tritan Shehu ka tjetër version: Berisha u sulmua nga një grup terrorist, po ai nuk pyet se është i fortë

7 Dhjetor 2022, 19:50Politika TEMA

Tritan Shehu ka tjetër version: Berisha u sulmua nga një grup

Nga PD-ja çdo orë del një version i ri për goditjen e Sali Berishës.

Së fundmi është Tritan Shehu, që ka nxjerrë një version tjetër.

Ai thotë se Berisha u sulmua nga një grup terrorist.

“Është një sulm i programuar. Ishte një vokacion i një grupi terrorist për të krijuar një imazh të PD sikur ishte gjoja agresive. Ishte i rrezikshëm për vendin por falë përgjegjshmërisë së lartë, vizionit si një burrë shteti të Berishës arriti të tejkalohet.

Berisha e menaxhoi këtë situatë të vështirë dhe arriti të shmang një përplasje. Agresioni nuk realizoi qëllimin që kishte falë liderit Berisha dhe përgjegjshmërisë së tij.

Janë agresione nga njerëz që nuk durojnë dot demokracinë. Është një simptomë e autokratëve, e diktatorëve që mendojnë se janë të pazëvendësueshëm.

Gjakftohtësia dhe veprimi tregojnë se ishte një skenar që donte të involvonet shumë më tepër nga se ndodhi. U arrit të bllokohej nga mënyra e gjykimit e zotit Berisha në ato momente të vështira”, tha Shehu.

Ai foli dhe për gjëndjen shëndetësore të Berishës.

“Berisha është stabël, është mirë. Ka marrë dëmtimet që ka marrë. Janë dëmtime që duken qartësisht por Berisha është i fortë si nga karakteri dhe nga fiziku të jemi realist për këtë gjë.

Shumë, shumë shpejt do të jetë në publik përsëri. Është mirë. Është krejt mirë. Do të kalojnë dhe ato gjëra që pati”, u shpreh Shehu.

17 Komente

 1. C
  Cekja

  Preshi terrorist i Lushnjes

  1. T
   Tritan PRESHI

   Ju garantoje keta tallin bythen me Berrishen nese nongrata do kishte familje femije ta terhiqnin keta do ngelen thate .E kane kuptuar qe nongrata eshte i semure psiqike i bejne qefin tallin bythen ( je doktore je i forte ,je burre shteti , je i pathyeshem ,je gjenial , je i zgjuar , je lider ) e nxjerin ne rruge ne kazanet tv ndersa vete struken si miu bejne pasuri. Kane gjetur nje te semure mendore pa familje oa femije bravo Tritan Preshi sekretari rinise komuniste pionier i Enverit njeri me dosje sigurimi

   1. k
    k

    Nuk mashtroni dot njeri.Skenari ishte i tipit babale per te bere viktimën dhe akuzuar Ramën sikur keni konflikt me atë.Konfliktin e keni me popullin shqiptar që ju njeh çfarë ndyrësirash jeni duke preferuar Ramën si keqja më e vogël në krahasim me fatkeqsinë që jeni ju.

    1. M
     Martin

     Po o tritan po!! Saliu hengri drru ju po hani mut tani, po i beni fresk saliut sa mire e manaxhoj situaten e pordh me rigon se ata jane grup terorist!

     1. M
      Magjari Tritan enderron.

      Gomar ngeli gjithe jeten ky gagac.Per bajgen Sali apo ju si bedeli i tij nuk i shkon kujt ne mendje.Ku e pa grupin terrorist ky? Nè pamje dukeshin kopeja Saliut dhe ne aksion nje i cmendur me grusht die nej i pjerdhur nga mosha dhe ligesia.

      1. S
       Sbb

       Eh Preshi preshi

       1. K
        Kot me t’pyt,a e ke heq prasin,apo e ke hala mrena

        Shif Shif dreçi,paska shkrujt pak rrjedh’shem !?. Se ktij I merren ment,ene goja.

        1. D
         Dibrani

         o Dritran Preshi:PO Sali Berishovicin e Sulmoj "Banda e Xhevdet Mustafes Nr.2"...qe erdhi nga Hene...me ndihmen e Anijeve Aliene....Burre legen...lol

         1. E
          EMIGRANTI

          Po ti vet shpetove vetem me presin ne b...

          1. E
           EMIGRANTI

           Po ti vet shpetove vetem me presin ne b...

           1. V
            Vete tritani

            Kaq budallenj jane keto lider te opozites saqe mendojn se mund ti besoj ndonje njeri

            1. P
             Preshist per jete

             Berisha u sulmua nga nje grup "alienesh terrorist" nga galaktika e preshit (qe te ka hyre ty Tritam ne zorren e trashe - rektum) qe kane ardhur per te vrare "liderin me te shquar te Tokes". Nuk kane fund bythelepiresit dhe sahanlepiresit si puna e ketij preshit. Preshi presh mbetet, te djeg kur te hyn nga mbrapa. Nuk ka sherim nga semundja e preshit. Ky eshte i prekuri i preshit, te ben qe te ndjekesh kriminele nga mbrapa dhe nuk e kupton se ke ngrene preshi per jete.

             1. L
              Lushnjari

              Gomari i Ademit dhe kërrici Lushnjës, ende po pjerdhe nga goja.

              1. N
               Nhesoj jeni te gjithe

               Po kur Sali Lusha rrahu paskal milon e ministrat e tjere ne mes te brukselit.e mban mend si ministrat e qeverise shqiptare hyne me fytyra te gjakosura ne parlamentin europuan?

               1. B
                Bylykbashi

                O Tritan Shehu, kanë kaluar 25 vjet dhe akoma nuk të ka dalë preshi nga bytha! Me sa duket tani po kërkon kastravecin me lëkurë me gunga se nuk po të ngop siç duhet preshi!

                1. H
                 Haku

                 Genjeni e tallni trapin se ne fund dicka do mbese... kjo esht filozofia nuaj...v.k

                 1. A
                  Arbeni

                  Memeci tritan preshi na e bëri grup terrorist një të lajthitur….,saliu e meritonte një turpërim të till.saliu është përgjegjësi për shumë të zeza që i kanë ndodhur Shqipërisë në këto 30 vjet.Si pasoj e 1997-s jemi sot këtu ku jemi.Shqipëria do ishte sot anëtare e BE bile edhe para Rumanisë dhe Bullgarisë

                  Lini një Përgjigje