Flamur Noka: Rama tentoi të eleminojë fizikisht Berishën, politika dhe Shqipëria s'do jenë më njësoj

7 Dhjetor 2022, 21:40Politika TEMA

Flamur Noka: Rama tentoi të eleminojë fizikisht Berishën,

Flamur Noka, e konsideron sulmin ndaj kreut të PD-së Sali Berisha si tentativë të kryeministrit Rama për të eleminuar opozitën.

"Ka më shumë se një vit që Rama tenton të likujdojë opozitën. Dje Edi Rama tentoi ta likujdojë fizikisht. Këtu ndal!"

Në një intervistë për Ora News ai thotë se institucionet po manipulojnë ngjarjen.

"Shqipëria mund të ketë pafund njerëz me probleme mendore por Ministria e Brendshme nuk mbledh asnjë dokumentacion të tillë. Familja e tij e mohonte që ka epikriza. Policia infiltron individë që i rekruton në bandat e krimit dhe drogës, e merr nga Tepelena dhe e sjell në Tiranë dhe e përdor, nga Kukësi në Tepelenë dhe Gjirokastër dhe i jepet ky dokumenti që gjatë një operacioni dhe po të kapet nga policia lokale të ketë dokumentin që mos të arrestohet. Kur ju dështoi kjo nxorën një letër bakalli që nuk është raport, me ligj një mjek privat nuk lëshon dot epikriza të tilla. Është dokument fake. Si ka mundësi që pas këtij ka marrë patentën?"

Referuar burimeve të tij të brendshme policore, Noka tha se "kam informacione që është shpëndarës picash, droge, i kapur disa herë dhe i rekrutuar për ti shërbyer policisë. Kjo është e vërteta. Është kapur disa herë me drogë dhe nuk ka bërë burg. Pse? Se është në mision."

Noka akuzoi se institucionet shtetërore mbajnë qëndrime politike.

"E patë deklaratën e drejtorit të policisë, kishte gjë më të turpshme? Deputeti Berisha! Zotëria e ka pasur shef, mua dhe atë. Është ish-kryeministër, ish-president, është lideri i opozitës sot do apo nuk do Rrumbullaku që lexon letra që i çon Rama, Fuga dhe Çuçi. Kjo tregon se institucionet shtetërore përzihen në politike, ai merr përsipër të tregojë kush është lider i PD dhe kush nuk është, merr përsipër të tregojë çfarë është Sali Berisha. Lexoi letrën që i çoi Edi Rama. Është vazhdim i skenarit."

Noka deklaroi se mazhoranca i ka bërë llogaritë gabim.

"Shqipëria dhe politika pas kësaj ngjarje nuk do jenë si kanë qenë deri sot. Shqipëria nuk do të jetë e njëjta pas kësaj ngjarje. Unë si opozitë dje jam vrarë, jam pushkatuar, mua më ka ruajtur Zoti. Politika nuk do të jetë më e njëjta pas 6 dhjetorit dhe Shqipëria nuk do jetë gjithashtu".

20 Komente

 1. T
  Tirana

  Ku ka mbritur "opozita" e prodhuar ne Seline e KQPPSH: jep leksion Flamur Noka!

  1. k
   k

   Malokët në Tiranë,tragjedia më e madhe kombëtare e të gjitha kohërave.

   1. l
    luli

    kto perralla politike nuk i besojne as femijet e kopshtit ? iku koha kur burri nga vicidoli rrente maloket e vet me politike dhune....

    1. p
     pokur shitet ky shurraq shpelle politikan ej !

     haaaaaahahahahah deri dje rritur ne stallat mes bajgave ,mbrrin maloku ne tiran dhe i duket vetja karagjoz .hahahahahahahah hikmer pler, se s'ta ve kush ty bajge stallash .kthehuni ne stalla se na qelbet tironen mesjetare te flliq . doju a shkerdhejme faren e bajges edhe neLalz ku jeni fut ne stan yt malok i qelbet ,shko e jeto ne shpell

     1. u
      uo myl noqka . uo shpellar uohohohoho

      ktij do shkerdhy turinjt

      1. N
       Nuli

       Po ik or kafshe mali!!! C'kusur u ka Shqiperia dhe shqipatert ju ceceneve qe nuk u bete kurre njerez? Rrace mallkuar!!

        1. K
         Koli

         Ere Malok Kuksi.Merre me qetsi dhe dashuri(sic thote aleati Like).Eshte e bere nga vete Sala,Malok,per te ngritur emrin qe i ka shkuar ne te Semes.Por nuk e dinte qe Skicofreni e goditi tamam,ishte fjala qe vetem do i afrohesh,pyesni Liken me mire,se ai i di keto pune.Ti Malok cfare do besh tani,do digjni Shqipnine per Saliun,:Te dhjefsha Saliun dhe Opoziten,ju jeni te gjithe per atje ku do cojne ate te shkretin,i cili dallohej qe ishte i semure psicik.

         1. Roberto

          Keto qe thote ky bythqiri jane gjera qe i ka bere vete PD dhe policia e saj qe nga SHIKU i famekeqit islamik Bashkim Gazidede i cili vdiq ne rrethana te panjohura pra e hoqen qafe per ti mbyllur dhe larguar cdo deshmitar te krimeve te Berishes ndaj personave qe kane patur dijeni. Raste te tilla ka plot. A ju kujtohet kur u turr turma me "arkmortin" e Azemit perpara deres se Kryeministrise??? A e dini se cfare lajmi qarkulloi ne ate kohe?? U tha qe do vritej Pjeter Arbnori dhe se ne arkmort nuk ishte trupi i Azem Hajdarit por ne te kishte arme dhe municione per horrat e Saliut te cilet donin te merrnin pushtetin me dhune. Te njejten gje kerkojne te bejne edhe tani duke "gjetur" sebepin qe e kurdisen vete sic kane bere ne dhjetra e qindra raste te tjera. Tani laku po ngushtohet per te gjithe llumin politiko-mediatik qe kerkojne dhune. Flamur Noka nje llum i ndyre ben presion por do ta haje derrin bashke me Agush Meten. Shikoni videot dhe aty do kuptoni pse reaguan "me vonese" bodigardet e te dy germadhave te opozites.

          1. S
           Shqiptari

           Rama nuk esht njeri i dhunes o legen po te ishte ai qe ti thua ty me nje fjal ta humbte vulen o kafsha PDs , por kto qe thua ti nuk qendrojn mos kerkoni sebebe per te sulmuar kryeministrin , ju e futet vrt ate ti qellonte saliut se nuk po e dhjet me njeri dhe doni te sensibilizoni PDistet , lodheni kot dhe ata ju njofin , shoqerusi me xhup me kapuç e nderseu tek saliu ate djalin dhe po vet ai filloj ti qellonte si kafsh atij djalit esht me figur e filmuar malok hapi syt , idjot

           1. T
            Toma

            Mulnulnokkaka, po i trashe qe je, po kur ke qene shef dhe ti qenef dhe ai sal pordha!!

            1. A
             Artur

             Të gjithë ju , jeni pjella të shërbimit sekret Serb . Prandaj i zbatoni me përpikmëri skenarin e ustallarëve.

             1. N
              Noci

              Ky qe flet ka qenë minister sot sekretar ipergjithshem te tjere ministra ish ministra nuk degjon gje tjeter veç lufte hakmarrje .Ju Ajeni demokrate apo fashiste.Si mendoni te terhiqni popullin duke e mbajtur gjithë kohen me kercenime e me vetegjyqesi kur atyre ju ka ardhur shpirti me dale

              1. s
               specialisti

               Ky ka lindur e do vdese tope

               1. S
                Sheqerja

                A mund te drejtohet nje shtet nga keta maloke paranojake si Flamur Noka, i dyshuar si agjent i Serbise ne Shqiperi?

                1. K
                 Karaxhici

                 Ju te rruni karin,o grupi i spijunve,dhe agjenturave serbe dhe sig.te shtetit,ju e dini shume mire se ju ka ardhur fundi,dhe drejtësia shpejt do ju mar ne dore,per krimet e bëra.Fundi juaj do jete tragjiko-komik,ju trima te cartun,do ktheheni ne ca langaraqe,qe do tallen mileti me ju.

                 1. x
                  xhoxhi

                  Të vetmit njerëz që nuk do bëhen kurë njerëz jnë këta palaçot e Saliut.Për çdo gjë shajnë Ramën.Protesta nuk regullon asgjë .Njerëz nuk dolën fare atëhere në emër të kujt flasin këta?Pse mblidhu 300 vetë nga e gjithë Shqipëria me para dhe hajde të rëzojmë qeverinë?Të kenë turp dhe në pushtet nuk vijnë kurrë.Më 14 maj do marin të sëmës...Ky që flet njeriu më koqe

                   1. M
                    Muli zbriti nga pema

                    Ju tallni bythen me nongraten Berrisha i beni qefin dhe i fusni gishtin ju perfitoni nga semundja mentale e tij dhe mungesa e familjes po te kishte familje femije nuk e lejonin te qendronte rrugeve si zagar te lehte gjithe diten studiove kazane por do ta kurronin .Juve ju lumte bytha perfitoni pasurohuni nxirni debilin ne dite feste per te prishur gezimin vete ju shkruani ndonje status ne fb nje dalje te kazani Rakipkari ( Rama e teperoj tani do ta shikoje lufte nami madhe) i semuri mendore krefet e di se ju vertete e perkrahni ehhhh kur te abandonone familja cfare do presesh ngs te tjeret

                    1. r
                     robi

                     A ju kujtohet kryeperbindeshi i foltores Sali Lush turikali hipur mbi tankun e rrembyer tek garda me nje grup banditesh qe terrorizoi popullin e Tiranes ne grushtin e deshtuar te 1998 , kjo eshte fytyra e foltores dhe do pushtet perseri Muli horri qe dogji deren e kryeministrise para 3 vitesh me naziskinet e Mamurrasit. Kjo eshte fytyra e foltores me nje tufe shpellaresh rreth 2000 vete qe u mblodhen me pagese nga e gjithe Shqiperia me 6 dhjetor vetem per te prishur imazhin e Gjigandit Edi Rama dhe organizuan ate sulm te parapergaditur ne skutat e erreta te mendjeve ogurzeza te Cim pordha qenefi tv, te Mulit horrit apo Luciano boksierit vetem per te terhequr vemendjen e nderkombetareve qe e kane fshire nga lista perbindeshin e Vicifolit dhe spiunin Agush askush kokeducja.

                     Lini një Përgjigje