I kishin fshehur në kutinë e syzeve, ja si hynë këtë herë flakadanët në sallën e Kuvendit nga deputetet e opozitës

5 Dhjetor 2023, 16:57Politika TEMA
I kishin fshehur në kutinë e syzeve, ja si hynë këtë

Kontrollet e imtësishme nga ana e Gardës së Republikës nuk penguan deputetët e Rithemelimit që në seancën e së hënës të fusnin sërish flakadanë në sallë dhe të shkaktonin tym e kaos.

Por, si hynë flakadanët këtë herë?


Deputeti Flamur Noka ka marë nga Albana Vokshi flakadanin, që më pas e ndezi në sallë.  Deputetja demokrate e kishte fshehur atë te kutia e syzeve, ndërsa në hyrje garda i ka kontrolluar vetëm çantën.

Zjarrëvënia në Kuvendin e Republikës së Shqipërisë, institucinit më të lartë kushtetues të vendit u konsiderua vepër e rëndë penale nga mazhoranca.

Minsitri Balla kërkoi që autoritetet të nisnin hetimet për këtë rast teksa materialet ju referuan SPAK-ut. Ndaj Nokës dhe Vokshit, janë ngritur dy akuza, “Shkatërrimi i pronës me zjarr” dhe “Shkatërrimi i pronës me mjete të tjera”. Për këto vepra penale dënimi arrin deri në 5 vjet burg.

7 Komente

 1. 1
  1

  Bravo Albana.Meqe u dekonspirua kutia e syzeve heren tjeter futi te vendi ku di ti se ata te gardes nuk e fusin doren atje se u vjen te ndjete

  1. X
   Xhezo Smokthina

   Rrofshi Tema për sqarimin që na bëni. Nuk po na zinte gjumi për faktin si ishin futur flakadanet në kuvend. Por, mos harroni, tani na e shtoni edhe më shumë kuriozitetin. Sepse , merret vesh, me këtë deklarim ju bën sikur po e zbuloni të vërtetën si janë futur flakadanet, por në fakt po e mbuloni atë. Kjo, sepse sipas disa burimeve të mirëinformuar, flakadanet thuhet se i fut kryetarja e parlamentit me urdhër nga kryeministria, gjë që ka për t'u zbardhur nga një video e fshehtë, e cila tregon sesi zonja Nikolla ja jep flakadanet Albana Vokshit dhe Flamur Nokës. Atëherë cfarë ju mbetet për të thënë kur të dalë videoja? Hë??!! A ju kripsha trutë me lajmet që jepni!!!!..…

   1. R
    ROÇKA PE KORÇE

    Rradhen tjeter Vokshi do e futi ne pidh

    1. R
     ROÇKA PE KORÇE

     Rradhen tjeter Vokshi do e futi ne pidh

     1. R
      ROÇKA PE KORÇE

      Rradhen tjeter Vokshi do e futi ne pidh

      1. s
       spata

       Nuk di kush merret me masat e sigurise ne parlamentin shqiptare .Me gjithate ,nga qe spo kuptohet se kush duhet te ndaloje deputetet te hyjne me mjete piroteknike ,thika ,pyka ,arme zjari deoderant paralizues dhe cigare irituese ,do tju rekomandoja te shkojne ne Zvicer te porosisin dy qene tip top sekret .Keta qene jane ne gjendje, qe per 3 sekonda, te nuhasin sende qe jane me rezikshmeni per njerzit .Kuptojne deputetet qe kane sende jashte vullnetit te tyre ose ata qe kane nje qellim te keq . Zbulojne kush ka send te ndryshem ne organet seksuale te njeriut . Kujdes mos lini qe Saliu te hyje i pare .Si qen, birqeni qe eshte, mund ti nxjerr ata jashte loje .

       1. T
        Tony

        Cfare kutie syzesh thoni ju, trapin, trapin me mire. Ajo duhet ta kete fshehur tek palla e pidhit, me gjithe ate gerdalle qe ka ajo, rezzik edhe AK 47 fut brenda.

        Lini një Përgjigje