Rithemelimi nuk ndalet, Berisha: Nuk e them skenarin për seancën e të enjtes se merr masa armiku

5 Dhjetor 2023, 15:07Politika TEMA
Rithemelimi nuk ndalet, Berisha: Nuk e them skenarin për seancën e

Sali Berisha është shprehur në një deklaratë për mediat sot se aksioni i opozitës do të vijojë dhe se në mënyrë të pashmangshme do të shkohet drejt një proteste popullore masive.

I pyetur se cili është skenari i opozitës për seancën e të enjtes në Parlament, Berisha u shpreh se nuk mund ta zbulojë pasi “armiku do të marrë masa”, duke iu referuar mazhorancës.

Sipas tij opozita do të dëgjohet fuqishëm nga shqiptarët dhe mbarë bota në lëvizjen e saj.

“Po shkohet drejt një situate që bëhet gjithnjë e më dramatike. Një situate në të cilën qytetarët janë të ftuar të ngrihen në gjithë guximin e tyre për të përmbysur këtë regjim që nuk njeh ligj e rregull.

U vendos, protesta vazhdon, ju e keni parë fuqinë e saj në parlament. Ju garantoj se shkohet në mënyrë të pashmangshme drejt protestës masive popullore. Nëse e themi skenarin sot për të enjten armiku do marrë masa, ata masat që do marrin, do dyfishojnë gardën, do marrin 200 në vend të 100. Ne do të dëgjohemi fuqishëm nga shqiptarët dhe mbarë bota”, u shpreh ai.

9 Komente

 1. a
  american23al

  Eshte absurditet kur personi bene kercenime per prishjen e rendit ne insritucionet me te larta dhe drejtesia bene sehir ose thote se personi eshte i madh ne moshe dhe nuk mund te arrestohet…!!!! Do te kete ndonje here shtet ligjor ne Shqiperi ku cdo kush eshte i barabarte perpara ligjit …????!!!!! Kalbeni kete kerme se bashku me idiote e psikopate qe ka pas, te cilet shkelin ligjin…

  1. E
   Erdhi polici , shpejt ne wc

   Qe ky eshte i semur dhe nje i semure psiqik nuk di cfare flet , po ata qe i shkojne pas çfare jane ?

   1. P
    Populli

    Nje mut do hani dhe me revolucionin tuaj,pirdh se do lirohesh saleh se popullit do ti hash mutin se nuk te vjen me prapa se jo per gje se jeni dhe shtrese e mesme ju hajduterit e shqiperise.Saleh bej gatin cunin e jepi dhe sapunin qe mos ti dhembe shume.

    1. s
     shoku zenit

     ky terrorist e gamisi ne sy te gjith shqipetarve Arben krajen dhe Milonain, tani gati ti sulet dhe cunit trim te shupenzs Altin Dumanit dhe ne fund Berisha kingu i shqipetarve hajde ne pidh te argites o spurdhjaku i vicidolit

     1. Analist

      Ha mut ha maskara muti.Turp i prokurorisr qe te le te livadhisesh e te cash k....Ky rezil nuk pushoi njehere te cetme tashti dolli dhe baxgella e bija.

      1. r
       robi

       Ka shume mundesi qe ne seancen e radhes perbindeshi i vicidolit te vije ne parlament me diagacin e Sali Lushes qe rrembeu tek garda ne grushtin e deshtuar te shtetit ne 1998 . Ne diagac do jete dhe Gerningu i foltores Muli kryevagabondi, gerdalla Vokshi sygerdoqja, Asllan ndogjani, Paloqja, Ina zhaba dhe mjerani plaku i pjerdhur Spaho me bilbil ne goje. Tek dera e parlamentit do ti prese Luciano boksieri dhe Tomorr alikoti .

       1. s
        spata

        E po kjo tadhje ,prej anarshisti me parlamentin shqiptare, nuk ka kuptim.E kam perseritur dhe po e perseris .Cfare thote Kushtetuta kur nje grup ose individ sillet si shkaterues i demokracise ne sallat e parlamentit ? Socjalistet pse nukmarrin inisjativa ndeshkimi per keto cfaqe te dhunshmene sy te popullit . Te kene frike nga gedalla Sali ? Mos po luajne teater te dy palet? Po Presidenti dhe Gjykata Kushtetuese cfare komenti kane per keto ngjare? A kane ata kopetenca te nderhyjne e te ndeshkojne kete grup anarshiste?

        1. M
         Myzeqari

         Shikoni MENTALITETIN e malokut 80 vjecar ,nuk tregojm planin e te enjtes se ARMIKU mer masa mbrojtese.Saliu i quan armiq koleget e mazhorances.O MORTJE KU JE .Te veproj vetem ligji ,hidhni prangat ketij plakut MERE dhe futeni brenda .

         1. A
          Arbeni

          Malok muti të qifsha Argitën në vrimë të pidhit.Për çfarë armiqsh flet ti o Karaxhiç shqipëtar.sali muti kuptoje se je një kufomë që ecën shtrëmbër.

          Lini një Përgjigje