Ish-zëdhënësja e Berishës: Basha po punon për prangosjen e Berishës, do t'i japë goditjen përfundimtare

28 Nëntor 2023, 09:37Politika TEMA
Ish-zëdhënësja e Berishës: Basha po punon për

Gazetarja Juela Meçani, dikur ish-zëdhënëse e Berishës, e ftuar në studion e “Ditarit”, në A2 CNN, deklaroi se Lulzim Basha është një nga njerëzit që e dëshiron më shumë arrestimin e Sali Berishës.

“Basha mendoj se është një nga njerëzit që priste që Sali Berishës t’i viheshin prangat. Deri aty ka arritur antagonizmi dhe urrejtja e tij, sepse shikoj fjalorin e fortë që po përdor tani. 

Sipas asaj që di unë, ai po vepron, por i bën gjërat natën ose jashtë shtetit, duke lobuar që të dëmtojë Sali Berishën dhe grupin rreth tij”, tha Meçani.

Sipas saj, Lulzim Basha e ka strategji bërjen e gjërave nën rrogoz: 

“Bën lobime me ndërkombëtarë që i ka miq. Por, i bën jashtë shtetit. Ai po qëndron te cepi për t’i dhënë goditjen përfundimtare Sali Berishës, por nuk ka karizmën e të qënit lider”, tha ajo.

36 Komente

 1. t
  te y Putanat greko serbe duhet te burgosen

  kush i ha kto karlliqe qe lepjne peeret e halese bozit ! ha ha ha haaaaaa

  1. V
   Vranakonti

   Mire e ka Basha,t'i hidhen prangat Berishes se e meriton. Mjaft livadhisi Berisha. Ai e ka vendin ne burg.

  2. T
   T

   Ik moj kurve debile .

   1. L
    Lulit akoma i shpëton sh... nga. Saliu

    Bërjen nën rrogoz e ka mësuar nga babi zenit,por Luli po të jetë aq trim,brënda24 orësh e fut Saliun mbrapa hekurave se di aq shumë sa edhe Saliu nuk di për veten

    1. A
     Ari

     Z.Lulezim Basha nuk eshte mashtrues , manipulus se Berisha. Nuk ka nevoje te bej asnje gje ai Berisha ka mbaruar Te vej para drejtesise dhe kaq. Nuk ka fare nevoje Z. Basha te merret meplakun Mere . E ge gabim moj zonje .

     1. A
      Ali Qypi

      Koment sa për të gjithë komentet.

     2. Q
      Qimi i Pekajve

      Sa injorante. Mendon se Sali Berisha e ka te keqen nga Basha dhe nuk shikon bemat dhe gjemat e Berishes. Saliu yt e ka te keqen nga vetja. Sado t'a duash ti, fundi i tij është i pashmangshem.

      1. A
       Am

       Na çatë trapin me kta. Basha berisha berisha basha . S’ka njërëz të tjerë ky vend !?

       1. D
        Dy Copa Mut te se njejtes Hale Esadiste

        ky prostituta greko serbe qu i duhet shkerdhy rraca ,nga i pri deri ke i fundit ,duke i bo Shembull para tan Shqiptareve , si bani Euopa pas mbarmt te LIIB ku zhduku gjithe gjaprinjte nga vendi vet

        1. I
         Iriqi

         Hengshi koken e njeri tjetrit o funderrinat e politikes shqipetare.

         1. s
          spata

          Nuk besoje qe nje sherbetor disa vjecar,qe u biljoner te kundershtoje apo te denoncoje krimet e Berishes . Berisha ka qene dhe eshte ne doren e demokratve qe kane perfituar nga ai. Askush bile as Ramovici nuk i bene gje ketij tradhetari pa vule. Hiq disa deputet patriot te gjithe te tjeret lepijne njeri tjetrin e ngjyejne ne gjakune popullit . Saliut do ti vije ngordhja nga natyra e jo nga kjo klase politke e Drejtesi qe vjen verdalle i pordha neper brekushet e malokut .

          1. N
           Nje i Moshuar

           Uuuut plera genjeshtare ai eshte pa medyshje vazhdim i Sali Berishe dhe teper BESNIK jane lojra qe te qendroje si kryetar i PD-se dhepastaj krimineli e ka kollaj . O njeres kure mos e besoni Lul Basha eshtenje Krimb ordiner edhe ai eshte kriminel si Sali Berisha hic mosharoni paret e piramidave 21 Janarin pale te tjerat duhet t jap llogari edhe ai

           1. D
            Dardani i Ri

            Ja, këta janë njerëzit e Berishës, si puna e kësaj gënjeshtares dhe shpifses Meçani. Këta tipa e fundosën përfundimisht shpellarin Berisha. Kjo vetëm gënjen dhe shpif, pa asnjë të vërtetë lidhur me veprimtarinë e Bashës kundër kryekriminelit të kombit tonë, Sali Shpellar berisha.

            1. s
             shelegure

             Ju qe shkruani pro berishes Si mecani ini lepires te gjemave qe ka bere berisha kashi vendit nga te keqiat e berishes kini perfituar.

             1. Z
              Zhzh

              Në qenef e paçin qelbësirën e Kombit Shqiptar, Sali Kriminelin këtë fundërinë dhe vrasës.

              1. t
               teper sekret

               "Pa me thene se eshte arrestuar Saliu, nuk dal nga poturet e Rames..." keto fjale ka thene Lulzim Bashane nje takim teper sekret te organizuar enkas per te nga Tauland Balla me opozitare ekstrem ndaj qeverise Rama ne Librazhd.

               1. N
                Noci

                Berisha qe nga dita e perjashtimit nga grupi parlamentar nuk ka lene gje pa bere dhe thene per Lulin.Ai nuk eshte budalla te mos i kundervihet Berishes dhe po qe se di diçka po ben detyren qytetare per te larguar nga skena nje person te diskredituar si Berisha qe shkaterroi opoziten shqiptare duke zene per fyti Shqiperine per hallet e veta

                 1. E
                  Eni

                  Luli....jo vetem me pare kur ishte me Saliun por edhe tani sa here qe duhet te beje sex me ariolen i merr leje doktorit

                  1. S
                   Saliu

                   Po kjo gazetarja kujt i mer leje kur bo seks ?

                  2. V
                   Velo

                   Po perjashtimin nga grupi parliamentary nen rrogoz ia beri? Idiote!

                   1. H
                    Hahahahaha....

                    Kur ben dhe kjo jevga e Permetit si analiste...vari kkkk....gjithe llumi i te pazotet jane mbledh rreth Sali hales....

                    1. m
                     mikja

                     kjo e shkolles se albana vokshit me dy lagje bythe, merreni edhe ina zhupen e sorrrila chim beceti e treshe e katershe. edhe keto per politike. a keni, burra e femije a po jeni te modelit bashkejtojme me te gjithe. cila e ka radhen sot per te pastruar uturakun e kermes nongrata. ne pidh te semes edhe ju bashke me berishen

                     1. d
                      dhendrri

                      normal, berisha me pase mundesi bashen e bluan ne mulli, i qiu argiten e nxorri nga politika dhe berisha tani po sillet rrugeve si cmendur. boll i beri basha. me sa di une basha i ka qi edhe supermbesen qe kur basha shkonte me argiten ajo i therriste "xhaxhi luli"

                      1. P
                       Pensionisti

                       Lajm rrene.Rama,Gjyshi,Fliriri,Beava nuk kene gje pa bere,per ta vjedhur Shqiperine.

                       1. U
                        Ushtari.

                        He se bythe e breke jane me njeri tjetrin.

                        1. L
                         Luiza

                         Juela Meçani, dikur ish-zëdhënëse e Berishës, femer e degraduar menderisht.

                         1. U
                          Ushtari.

                          Mend e saja ti mbaje per vete "po pjeset e tjera a i ka tamam".Si ti kete te tjerat tamam ne rregull eshte ajo se edhe vete ajo e di se nuk ka ca i duhen mend.

                         2. H
                          Haku

                          Si mund te jesh kaq idiote... kaq te verber... as per enverin nuk kan qen njerzit kaq te verber. Ktyre po u thyhet idhulli, tmerr, ne errsir totale, verberi deri ne ekstrem. Moj ca te them se je dhe femer.. por nese duhet te arrestohet, ka per tu arrestuar e burgosur, duke paguar gjithcka te mbrapshte qe ka ber ne kete vend. Ah jo vetem basha, por edhe une dhe nja 2 milion shqiptare e duan kete gje. Tmerr per logjiken e ksaj gazetaruceje, si ka mundsi vetem njerez me kete nivel logjike ka pas PD afer saj. Njerz drit shkurter, pa vozion. Vizioni apo mesiha i tyre ishte vetem salia. "Sali shpetimtari". Thjesht ju q.u nenen dhe tani e therrisni babe. Ndaj tani mbytuni me gjith salin, babane tuaj shpirteror. Qe ja dhjefsha shpirtin ja dhjefsha. Vk

                          1. B
                           Berti

                           Me kurvë budallaqe se kjo Juela Mecani nuk na kane zënë sytë. Po mirë xhanëm te gjithë putanat tarallake me kriminelin Berisha janë ?

                           1. E
                            Egreed

                            Oj Goce gazetare! B. Nongrates tzshme I eshte bere gjyqi nga shumica e wytetarve dhe nderkombetaret. Si person negativ, mashtrues, genjeshtar, shpifes dixhital, hipokrit, etj. Ceshtja e marrjes nga SPAK dhe gjykimi I tij eshte me vonese! Populli e ka gjykuar!e te pije vere me keto. Edhe pse piu vere me Spiunin IM, dhe spiuni doli I"pafajshem" ai eshte hajdut 7% .e ze e figure. S'ka zot qe e heq kete damke. Njelloj eshte per kete mendje zavall dhe familjen nongrata plus dhendrin 17 K. Per dite e me shume njerezit kerkojne konfiskim te thelle te ketyre personave we nuk kane ndershmerine edhe te nje lypsi ne rruge. Pastaj edhe pak burg. Kerkojne pak burg sepse flitet we kushtet e jeteses ne burgjet qe po ndertohen do je e shume te mira, sa ja kalojne jeteses mesatare ditore ne Shqiperi.

                            1. A
                             Aron

                             Mire ben, por Basha gjithashtu ka qene numri 2 ne te gjithe te zezat qe ka bere Saliu. Po te ishte me i mire nuk rrinte aty te perfitonte ne kurriz te shqipetarve, por largohej dhe formonte qe me perpara nje parti te tij, por cdo gje e ka dashur gati. Ne cdo ministri qe shkoi Basha beri krime dhe korrupsione te pamasa, ndaj as ky nuk duhet t'i shpetoje drejtesise. Sic edhe e shikoni po e ben kete parti qe i ka mbet tani, njesoj me stilin e Saliut, asgje te re.

                             1. A
                              Ardes

                              ...top secret....Luli e kallzoj Salen dhe dhendrin ne Spak!....do ti fute ne burg...pastaj merr partine..Argine...dhe Lirine..

                              1. X
                               XXXL

                               Po u plas Sali serbi ne burg nga pas i vjen kelyshi i tij agjenti i Fazllicit, Lul Basha bashkekriminel dhe hajdut ne vjedhjen e kombit ne Rrugen e Kombit, faljen e detit Ger-qise, vjedhjen e Bashkise se Tiranes, pasurimi me vila ne kohe pandemie dhe gjobvenes i oligarkeve rrjepacake te qytetareve shqiptare.

                               1. R
                                Realizem

                                Luli eshte "I perdorur" nga Nongrt per te mbuluar punet e pist te tij. Ju kujtohet se kur kish nevoje te vidhte ose te justifikonte demet financiar ne Rrugen e kombit, beri Minister Lul Bashen, kur ju deshe ti falte det GreqiseLuli 6 muaj para u be Minister I jashtem dhe nenshkroi marrveshje. Nese kujtoheni Rama e paralajmeroi demostraten e 21 Janarit ne fillim te Dhjetorit 2022.uli u be Minister I Brenshem, ne Dhjetor 2010 dhe ne 21 Janar 2011 ai ishte ne Godinen e KM, Bashke me Nongrten. I dinte dhe di shume per Nongrtaten. Berisha per ta mbajtur nen kontroll me patjeter me trukun e votave te "hedhura ne kutin e gabuar" e beri Kryetar Bashkie te Tiranes, pavaresishte se zgjedhjet i fitoi Rama .e 10 vota plus. Te gjitha keto veprime perbejne akte ne deme te publikut dhe popullit shqiptar. Duhen hetuar pergjegjesite e ketyre dy personave. Por.. ne kushtet e reja te nongrates, besoj se LULI e ka shitur nongraten, duke fituar edhe mbeshtetjen e tyre. Nderkohe nongrta gaboi pa's perjashtimit nga PD, i Inicuar nga L. Basha. Fati I Berishes dhe fa.iljez se tij eshte tash.e ne dore te perendimit, kryesisht te DSh. esoj se erish po Gabon. Dihet perfundimi.

                                1. K
                                 Kujtim

                                 Luli e bëri një hap ,kur e përzuri Saliun dhe e nxorri nga shinat! Basha nuk duhet të ketë frikë nga çështja e "lobimit rus" se ajo është pesë me hiç ,por duhet të shkojë në Prokurori dhe të hapë barkun atje. Nuk duhet t'a përmendë punën e " Rrugës të Kombit" se ata që morën milionat atëhere janë ende gjallë ,dhe e nisin për gjah si Trebickën e shkretë... Ama ,të flasë për vrasjen e Sokolit,21 janarin,Gërdecin e qindra çështje të tjera ,të thotë të vërtetën. Pastaj ,nëse nuk i ngrenë akuzë,të shkojë në punë të vet. Si politikan është i dështuar, mos të merret më me atë punë. Por do t'i bënte vëndit tonë një të mirë të madhe kështu....

                                 Lini një Përgjigje